Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z tego co wiem garaż się ociepla pod wylewką styropianem eps 200 (tak mam zrobione)

a dlaczego EPS200?

naczytałam się też o odpływach w garażu i skonsultowałam to z majstrem i kierbudem i obaj mi potwierdzili, że faktycznie lepiej jest zrobić odpływ przy bramie garażowej, ale od strony wewnętrznej (i tak zrobiłam, chociaż w projekcie mam na zew), ze spadkiem oczywiście - ponieważ zimą jak spływa woda z kół i przepływałaby pod bramą to przymarzałaby uszczelka pod bramą i przy otwieraniu by się wyrywała. I bez kratki na środku (chociaż w projekcie też była)

jak masz płytki to woda wypływa przez wgłębienia w fudze. poza tym robienie odpływu liniowego np. 30cm od wewnatrz po pewnym czasie powoduje pekanie płytek miedzy poczatiem garazu a kratką. Byc moze w przypadku zywicy nie ma tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w pozwoleniu na budowę jest wyraźnie napisane, że nie możemy odprowadzać wód z działki do kanału.

Poza tym:

- ktoś się wypowiadał, że wystarczy wlać łyżkę oleju jadalnego do kratki i nie ma zapachów (bo zapachy podobno są jak woda wysycha, a zostaje szlam) - nie mogę tego potwierdzić, bo jeszcze nie próbowałam

- z tego co wiem garaż się ociepla pod wylewką styropianem eps 200 (tak mam zrobione)

- naczytałam się też o odpływach w garażu i skonsultowałam to z majstrem i kierbudem i obaj mi potwierdzili, że faktycznie lepiej jest zrobić odpływ przy bramie garażowej, ale od strony wewnętrznej (i tak zrobiłam, chociaż w projekcie mam na zew), ze spadkiem oczywiście - ponieważ zimą jak spływa woda z kół i przepływałaby pod bramą to przymarzałaby uszczelka pod bramą i przy otwieraniu by się wyrywała. I bez kratki na środku (chociaż w projekcie też była)

- i byłam wczoraj u znajomych co mają nowy dom i akurat pytałam jak się im sprawdzają płytki w garażu - stwierdzili, że to był duży błąd, bo nie mają jeszcze kostki na podjeździe i wwożą mnóstwo piachu i kilkakrotnie im sie zdażyło, że było na płytkach i tym piasku tak ślisko, że się koła boksowały i nie mogli wyjechać. To mnie jeszcze utwierdziło w słuszności decyzji co do żywicy. Też ją robię, jak tylko przeschną mi posadzki. I to w garażu, pom. gospodarczym, kotłowni i pralni:)

 

nam mówiono, że obecnie uszczelki w porzadnych bramach są takie, że nie przymarzają, więc nie powinno być problemu z odpływem na zewnątrz

A żywica jest chropowata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylewkarz mówił mi to samo

 

No własnie - co wylewkarz to inne rady:( Ale może jeśli pod żywicę to tak lepiej. A żywica podobno może być do garażu chropowata. Myślę, że równą ciekawością co Mosambia czekam na jej podłogę:)

 

A eps 200 tak, jak Salik mowi - jest mocniejszy - wytrzyma udźwig dużej masy samochodu i się nie ugnie i wylewka nie będzie pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A eps 200 tak, jak Salik mowi - jest mocniejszy - wytrzyma udźwig dużej masy samochodu i się nie ugnie i wylewka nie będzie pękać.

dlateo w garazu nie powinno się dawać styro tylko sama wylewka. poza tym masa auta jest niwelowana przez opony - chyba, że masz Kamaza.

W mieszkaniu jak regał obciążysz książkami to nacisk jest większy niż auta.

co do zywicy - ta utwardzająca maszyna chodzi całą noc nieźle hałasująć, więc jak ktoś już mieszkających sąsiadów, to może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat problemu nie mam, bo mam garaż wolnostojący, ale nawet tam zamierzam dać styropian (garaż będzie nieogrzewany) na podłogę, tak samo jak będę dawał na ściany (żeby w garażu było choćby +7, a nie -10)

Ironia niepotrzebna...

Zresztą - Spirea robiła obliczenia, więc myślę że mogłaby pewnie poprosić o policzenie wariantu bez styropianu w garażu (i zwiększonych strat ciepła wtedy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Salik za złosliwość - czasem natura Skorpiona wychodzi ze mnie.

jak mi kiedyś tłumaczono wylewka w garazu powinna być jednorodna i o min. grubości 15cm, najlepiej 20cm. Styro w garazu niewiele zmieni w zakresie ciepłoty.

Ocieplanie scian od wewnatrz? Nie wiem, sam bym sie nie zdecydował, jeśli już to z zewnatrz.

W przypadku Twojej działki to jednak rozważyłbym jakąś izolację w tym garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheenaz, Madeleine - idźcie do dziennika BetyGrety obejrzeć jej drzwi ze Stolczera, mają chyba U 1,1, kolor dobierany z palety RAL, okienko, tylko że są drewniane, ale pomimo że zawiasy są na zewnątrz, wyglądają bardzo fajnie.

 

Spirea - z tego, co jest wstępnie wyrysowane w miejscu schodów przez ludzi z Assa, to nie ma spoczników, bo w ich miejscu są stopnie w takim trapezoidalnym kształcie...

jeden obraz jest wart tysiąc słów - coś jak tu: http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcREg6_LCuymMHLhc2c2zpQIGWn-rUTgnnM7VUjB7pC8JmmDOaUGxg tylko w odwórconym C, czyli dwa zakręty

 

Salik - coś mi się kołacze, że do kanalizacji sanitarnej nie można odprowadzać ścieków zanieczyszczonych substancjami ropopochodnymi (luknij w warunki tech, do przyłącza kan.) i faktycznie gdyby ktoś Cię podkablował, to może zaboleć. chodzi chyba o to, że takie substancje utrudniają lub uniemożliwiają normalne fermentowanie i oczyszczanie biologiczne ścieków w oczyszczalni. nie jestem chemikiem ani biologiem, ale Wojgoc ma rację, żeby z tym uważać.

 

Balbina - a piasek na żywicy by tego efektu nie wywoływał? bo tak na babski rozum, to podejrzewam, że owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak - ale dlaczego ja mam mieć jakieś ropopochodne w garażu?

Przecież nie będę tam zmieniał oleju ani spuszczał benzyny...

Mam wrażenie że strasznie wszyscy dosłownie rozumiecie garaż jako miejsce w którym samochód nie tylko 'mieszka', ale w którym się go też myje, naprawia i robi nie wiadomo co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...