Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

transport jedzie z Gliwic. Z tego co wiem, nie ma znaczenia dokąd - znajomy bral na budowe pod Szczecinem i koszt był taki sam.

u mnie było 2 przyczepy 18cm i przyczepa 5cm - w tym przypadku transport był wspólny razem z Castoramą a kosztów nie ponosiłem.

z wełną o tyle jest fajnie, że w szybkim czasie 2 osoby przenoszą ja do domu z miejsca rozladunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze wiedzieć.

Bo my będziemy pewnie jakoś za miesiąc kupowali wełnę na poddasze.

Tylko jeszcze nie wiem jak je przykryć, bo krokwie mam... 24cm.

Może w sufit dam 30cm (więcej tam nie wcisnę bo mi się sufit nie zmieści nad połaciówkami), a na dachu dam jednak 35cm, o ile wejdzie.

Pytanie ile jeszcze dać w dach nad poddaszem, czyli tam gdzie stryszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wątek o ociepleniu jest tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania...

 

salik krokwie 24? to spore są ale max wełny w krokwie możesz dać 21 3 cm na szczelinę dyletacyjną ( będziesz musiał pokombinować z grubością u każdego producenta inne) to jako pierwszą warstwę

wielkość drugiej warstwy zależy od dwóch czynników o ile cm możesz sobie pozwolić na obniżenie pomieszczeń i tego jaka wielkość oporu cieplnego wyjdzie Ci z zsumowania obu warstw im więcej powyżej 7 tym lepiej

 

na wątku ociepleniowym radzą stryszek (jeśli wogóle) ocieplić pierwszą warstwą

 

w sufit ile się zmieści:) czyli 24 + x też tak mam

Edytowane przez Kaśka73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Tyvek Pro jestem zadowolona

uważam ze 1 cm szczeliny to tak jak by jej nie było, wystarczy że wykonawca troche mocniej dociśnie wełnę albo wełna sama rozpręży się jak chce i dzięki

 

zwróćcie uwagę że niektórzy ida o krok dalej i aby zachować tą szczeline dają tam paski styropianu lub sznurek

tak sznurek nie nie pomyliłam się bo sznurek daje sie też od wewnątrz do podtrzymywania wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...