Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

Kaska,

przy Twojej membranie szczeliny może nie byc wogóle - ja mam taką samą jak Ty i mam 1cm. Im wyższa paroprzepuszczalnośc tym lepsza membrana.

SuperMata nie potrzebuje sznurka.

Tatarak

zdecyduj się, jaką chcesz membrane, wełnę i zaproś do siebie regionalnych przedstawicieli wybranych firm - Oni Ci powiedzą, wytłumaczą i ze spokojnym sercem dokonasz wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cos mi się kołacze, że ktoś na targach oglądał rokwoola i że niczym się nie różnią od chińskich noname i notowałam sobie, że brać isovera. próbowałam znaleźć dokładne zapiski na ten temat, ale już mam kajet za gruby, żeby na szybko dotrzeć do konkretów :(

 

?? mówisz o wełnie na poddasze? nie wierzę własnym uszom :-), rockwoola posiadam, nie potwierdzam takiej opinii. isover wychodzi chyba taniej, a przynajmniej tak było jak kupowałam. zdecydowałam się na rockwoola ze względu na podobnież lepszą dzwiękochłonność wełny skalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak u kazdego producenta sa produkty lepszej kategorii i gorszej.

ja w garazu na suficie kladłem URSE o lambda 0,044 i chłopaki połozyli, ale jakosciowo była gorsza od SuperMaty - jak Polonez do Sklasy.

ale i parametry obu wełn dzieli przepaść

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wybierz z 3producentów - Dorken, Corotop, Tyvek i z tymi rozmawiaj.

Nie mają Cie utwierdzić czy Twój wybór jest słuszny, tylko która membrana jest najkorzystniejsza do Twoich oczekiwań.

Osobiście polecam Tyveka, ale zaznaczam, że z Corotopem nie mialem do czynienia.

w wyborze jest też wazne, czy poddasze masz uzytkowe czy nieuzytkowe - ja już nie pamietam czy Ty stawiasz parterówkę czy czy nie, czy masz pelne deskowanie czy nie.

Do nieuzytkowego szkoda wg mnie walic kase w membranę wysokoparoprzepuszczalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam Corotop Strong. Zaufałam Panu Marcinowi. Jeśli jednak chodzi o cenę, to potem znalazłam ją taniej w Castoramie o parę złotych.

 

Mam problem, doradźcie coś. Na etapie dachu zrezygnowaliśmy z komunikacji dachowej, nie zrobiliśmy też wyłazu. Kominiarz twierdzi, że nie będzie sprawdzać komina od kondensata, więc pod tym kątem sprawa rozwiązana. Pod komin mamy jednak doprowadzone wszystkie kable pod anteny. Jeśli antenę zamontować na kominie, to nawet jeśli jakiś instalator mi tam wejdzie, to jak się coś przestawi, my sami będziemy mieć problem. Mozna jeszcze przymocować talerz na ścianie, wtedy dostaniemy się drabiną. Co radzicie? Kiedyś obiło mi się o uszy, że nie powinno się nic mocować do komina, ale nie wiem, czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...