Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

no co Ty? u Samira przepłaciłaś? przecież on Ci z ręki je :D

może i przepłaciłam, mam większe problemy. Łącznie i tak wyszedł mnie tysiąc z hakiem. To ile byłaby ta super cena? stówę mniej?

Zresztą nie powiem, co im obiecałam za to, że mi na cito podmienią styropian (zamówiłam za dużo 5 zamiast 15, więc będą mi wymieniać 5 na 10, bo 15 nie mają na stanie) :no: Mężowi się w każdym razie nie przyznam ;)

 

U mnie 200m2. I jeszcze muszą styropian w garażu rozłożyć (a zwyczajowo krzywo jest, więc będzie cięcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Madeleine - oj nie daj się prosić, napisz co obiecałaś FACETOM :)

A tak w ogóle, to mam pytanie - Spirea wiem że 'skrobała' swoją podłogę szpachelką, a jak inni?

Ja dzisiaj zapytałem szefa naszych tynkarzy o tę podłogę, a on odpowiedział że 'chudziak i tak nie jest równy', tylko właśnie problem w tym że nasz był (bo wcześniej był u nas wylewkarz i sprawdzał).

Dwa że będziemy kładli na spód parteru XPS i każde 0.5cm różnicy nam spowoduje klawiszowanie tegoż, a do tego nie da się go po prostu 'przyciąć' bo jest twardy.

A jakoś nie widzi mi się spędzić tygodnia na bieganiu ze szpachelką i zdrapywania tynku z podłogi, bo to właśnie powinna moim zdaniem zrobić ekipa tynkarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine - oj nie daj się prosić, napisz co obiecałaś FACETOM :)

 

bo Salik też by może chciał ... :p (przepraszam, nie mogłam się*powstrzymać :D)

 

Wiesz co Salik, ja bym nie skrobała, zarąbać się można. Styropian idzie na dość grubą folię*która już nieźle wyrównuje powierzchnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, jestem po prostu ciekaw co kobieta może obiecać męskim sprzedawcom ;-)

 

A co do folii - u nas właśnie nie bardzo.

Zrobimy chyba folię dopiero na XPS-ie, a do tego te grudki u mnie mają sporą wysokość - niektóre nawet co 1cm.

A nawet gdyby, to folia jest tylko 2x0.5mm, czyli w sumie 1mm.

XPS-a nijak nie podetnę, więc będę miał 'górki' :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, jestem po prostu ciekaw co kobieta może obiecać męskim sprzedawcom ;-)

 

A co do folii - u nas właśnie nie bardzo.

Zrobimy chyba folię dopiero na XPS-ie, a do tego te grudki u mnie mają sporą wysokość - niektóre nawet co 1cm.

A nawet gdyby, to folia jest tylko 2x0.5mm, czyli w sumie 1mm.

XPS-a nijak nie podetnę, więc będę miał 'górki' :(

mozesz jeszcze całośc wyrównać przesianym, drobnym piaskiem i dopiero folia, xps lub odwrotnie - nie wiem jak masz w planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki ma sens takie kladzenie?

 

Taki, że pierwsza chroni przed wilgocią od spodu, a druga styropian przed wilgocią z wylewki (bo ta jest zawsze, niezależnie od tego jaka wylewka). Tak kazał inspektor i tak mieliśmy w projekcie, to robiliśmy

 

Folia kupiona w internetowym sklepie ogrodniczym. Mocne to bylo jak cholera. Potem dokupiliśmy niby taką samą w leroyu (bo tamtej brakło) i to nie było to. Folia folii nierówna (jedna mocna i sztywna, druga słaba i miękka, a niby to samo)

 

edit:

znalazłam

http://garden-shop.pl/folie-izolacyjne-izolbud-030mm-c-4_7.html

Edytowane przez monsanbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i przepłaciłam, mam większe problemy. Łącznie i tak wyszedł mnie tysiąc z hakiem. To ile byłaby ta super cena? stówę mniej?

Zresztą nie powiem, co im obiecałam za to, że mi na cito podmienią styropian (zamówiłam za dużo 5 zamiast 15, więc będą mi wymieniać 5 na 10, bo 15 nie mają na stanie) :no: Mężowi się w każdym razie nie przyznam ;)

.

 

Kicia, nie stresuj się - przecież żartuję. Nie sądzę, żebyś przepłaciła to raz. I nie uważam, żeby przy każdej pierdółce koniecznie trzeba było targować najniższą cenę na naszej półkuli - to dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki, że pierwsza chroni przed wilgocią od spodu, a druga styropian przed wilgocią z wylewki (bo ta jest zawsze, niezależnie od tego jaka wylewka). Tak kazał inspektor i tak mieliśmy w projekcie, to robiliśmy

Cóż, kolejna nowość w projektowaniu i wykonawstwie, której nie widzę sensu.

ilość wody w wylewce jest znikoma - to taki puszek wagowy w stosunku do betonu.

nie wiedziałem, ze styro boi się wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kolejna nowość w projektowaniu i wykonawstwie, której nie widzę sensu.

ilość wody w wylewce jest znikoma - to taki puszek wagowy w stosunku do betonu.

nie wiedziałem, ze styro boi się wilgoci.

 

nie chcę myśleć co się dzieje ze styro po złapaniu wilgoci i zamknięciu jej w termosie (bo tak to tam mniej więcejh wygląda)

O drugiej sprawie napisał Salik.

Wylewka wydaje się być sucha, ale wcale mało wody w niej nie ma. A woda to wilgoć i nie chce być inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę myśleć co się dzieje ze styro po złapaniu wilgoci i zamknięciu jej w termosie (bo tak to tam mniej więcejh wygląda)

Wylewka wydaje się być sucha, ale wcale mało wody w niej nie ma. A woda to wilgoć i nie chce być inaczej

Woda z wylewki wyparowuje a nie wsiąka w styro, który traci swoje właściwości będąc w długim czasie w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicia, nie stresuj się - przecież żartuję. Nie sądzę, żebyś przepłaciła to raz. I nie uważam, żeby przy każdej pierdółce koniecznie trzeba było targować najniższą cenę na naszej półkuli - to dwa :)

to do Wojgoca było.

Poza tym coś za coś, to jest transakcja wiązana. Tu im dam zarobić, tam mi przywiozą na cito styropian, jak mi braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...