Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spirea, ja bym szła za konstruktorem - w końcu on chyba się opiera na jakichś wyliczeniach? wykonawca też takie zrobił? a poza tym te pomysły z rozbijaniem istniejącego słupa lub słupy na wylewce... są co najmniej przerażająca - jak nie w realizacji to w efektach końcowych. skoro masz takie kary za odstąpienie od umowy, to właśnie trzymaj się wersji konstruktora - może wykonawca się sam wycofa i znajdziesz sensowniejszego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup od niego balustradę i materiały w najgorszym razie - żeby nie był stratny. a skoro się nie możecie dogadać co do reszty, to konstrukcję niech Ci zrobi inny. p. Marcin od dachów mówił, że ma fantastycznego gościa, którego mi poleci do zrobienia konstrukcji stalowej na zadaszenie - może by i schody zrobił? popytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - ja myślę tak samo jak Tatarak.

Weź od niego to na co już wydał kasę i wykonał, a co do reszty to po prostu odstąpcie od umowy podpisując jakiś aneks i potem ją rozwiązując, czy coś.

Nie pchaj się na siłę w rozwiązania co do których masz już teraz wątpliwości i które stoją wbrew temu co mówią inni ludzie odpowiedzialni za Twój dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ja mam obsesję na punkcie sprzątania (nie lubię, co poradzić), ale tak sobie myślę, że na białym i czarnym najbardziej widać kurz i w związku z tym ta siatka powinna być ciemnoszara. o!

a poza tym czarna podoba mi się bardziej niż biała. a czarna z białą barierką mi się nie podoba wcale :) ani na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzisiaj w umowie zapisane jest, że siatka będzie w naturalnym kolorze, tzn. jest to metal ze śladami spawania, trochę przybrudzony, taki surowy i pomalowany czymś przezroczystym. Będzie wyglądać podobnie jak ta siatka, która kiedyś wkleiłam. Poręcze - 2x4 będą w kolorze między matową czernią a ciemnym antracytem. Nic innego nie pasowało z kolorystyki, którą mielismy do wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzyły, ale ściągnęłam sobie cenniki kostek brukowych. Płyty większe (ale nie 1x2, sporo mniejsze, ale fajne) to koszt powyżej 200pln/m2, przed rabatami. Cena egzotyka na taras.

 

Odnośnie do konstrukcji nic nie powiem poza tym, że w domu z linka schody są chyba całkiem drewniane, tylko barierka ażurowa? Ale ciemne fajniejsze, choć pewnie mniej praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czekam na wyrok z banku co do transzy. Załatwiam też polisę. Sprawdziłam dzisiaj bankowy kurs euro :jawdrop: 4,51 zł. To wszystko się źle skończy.

 

Cześć- znalazłam Twój dziennik i tak podczytuję co piszesz :) Gratuluję postępów i życzę duuuużo cierpliwości :)

 

A jeżeli czekasz na wypłatę transzy i masz kredyt w EUR to obecny wysoki kurs powinien Cię zadowolić :) Przy kredycie denominowanym spłacając raty w EUR w przypadku kiedy wypłata kredytu jest w PLN, wysoki kurs to marzenie kredytobiorców :p Dla przykładowo 100 tys PLN przy wysokim kursie do spłaty masz mniejszy kapitał w EUR.

Sama niedługo wybieram się po uruchomienie kolejnej transzy i modlę się, aby taki kurs się utrzymał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Luminda,

co do zasady jest to korzystne. Może uda się trochę "odbić". Problem z wyokoim kursem wynika stąd, że zbliża mi się rocznica kredytu i muszę przedłozyć polisę na życie. Przy kredycie indeksowanym suma ubezpieczenia musi wynosić kwotę kredytu w walucie x kurs sprzedaży waluty z dnia rocznicy. Jak sprawdzałam tydzień temu i dzisiaj, to musze podwyższyć swoją polisę o kolejne 40 tys. , a dalej nie mam pewności, czy się akurat wstrzelę we właściwy kurs. Cięzko powiedziec co się będzie działo w ciągu najbliższych 11 dni, więc nie wiem czy przyjęcie kursu na 4,61 będzie wystarczające, czy będę musiała zaraz dalej podwyższać.

 

I zapraszam do dalszego czytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...