Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

domek do zabawy dla dziecka - ktoś robił??


Recommended Posts

Czy ktoś robił dla dziecka domek na ogrodzie? Chodzi mi o taki domek, który jest metr nad ziemią - trzeba do niego wejść po drabince albo szczeblach.

 

Wizję co w takim domku powinno być mam, ale potrzebuję pomocy czysto technicznej:

- jakie grube drzewo do tego zastosować

- jak to "zamontować" w ziemi

Chodzi o to, żeby z jednej strony było bezpiecznie a z drugiej, żeby nie przegiąć i nie budować super konstrukcji.

 

No i na co zwrócić uwagę przy budowie - na pewno ktoś trafił na jakieś problemy i je już rozwiązał. Wszelkie rady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dwóch lat zabieram się za coś takiego :oops: mam nadzieję, że do trzech razy sztuka :) koncepcję mam: całość zabazuje na sześciu palach (jakieś D= 8-10 cm). Pale będą zakotwiczone na betonowych stopach (drewno w ziemi po roku szlag trafi :( ). Poza tym deski, w sumie będzie pomieszczenie zamknięte z tarasikiem, jakieś 1-1,5 m nad ziemią...

Również chętnie posłucham rad tych co zbudowali tego typu budowlę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Domek oparłem na dwóch drzewach, plus dwie podpory oparte na małym betonowym fundamencie, gł. 'fundamentu' 40 cm. Wysokość nad ziemia niecałe 2 m. Ścianki domku wypełnione łodygami rdestowca ( niby bambus), dach folia, na to siatka maskująca, trzcina nie zdała egzaminu, tzn brak umiejętności położenia trzciny, zwiało ją po roku. Wspaniała zabawa, spaliśmy w domku parę lipcowych nocy.

 

pozdrawiam

w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale będą zakotwiczone na betonowych stopach (drewno w ziemi po roku szlag trafi :( ).

no właśnie jak to się zabetonuje, to po pierwsze trzeba mieć długi pale, a po drugie jak któryś pęknie to dupa :( - trzeba rozbierać i dozwalać beton.

Ja się zastanawiałem nad kotwami, które "zatopi się" w betonie. I dalej tak jak przy pergolach - pal w kotwę + śruba na dole i gitara. Na rysunku, bo papier zniesie wszystko ......

 

 

zwiastun Majstra http://www.diy-majster.pl/index.php?id=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plac zabaw zrobiony przez mojego mężą. W tym roku będzie jeszcze zrobiony daszek. Bujaczki stoją na luźnych nogach, nie zamocowanych w ziemii. Domek na kotwach, które są wbetonowane w podłoże. Krawędziaki 10cm.

http://foto0.m.onet.pl/_m/1b41b69d62c75fad9b3308140c110108,6,19,0.jpg

 

 

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/3a63a9771ef2d5cbd3f7826fea67e3e9,6,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas był domek ok.1,5m nad ziemią wykonany przez mojego męża. Nogami tej konstrukcji były belki 10x10 mocowane na wbijane w ziemię metalowe uchwyty do pergoli. Mocowania kupiliśmy najdłużdze jakie były tzn. wchodzące 30-40cm w ziemię. Konstrukcja była stabilna i nie było potrzeby zalewania jej betonem.

Dodam tylko, że był to zadaszony domek bez huśtawki. W tej chwili domku juz nie ma, bo dziecię wyrosło i nie jest chętne do takich zabaw. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...