Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja przy drzwiach tarasowych


irreality

Recommended Posts

Doradźcie jak powinno wyglądać połączenie instalacji przy drzwiach tarasowych - czy tak jak na tym rysunku, że izolacja wychodzi pod progiem drzwi (na zakład z izolacją pod ścianą). Co w miejscu oznaczonym "?" - dom ma być ocieplony z zewnątrz styropian 15 cm - czy w to miejsce idzie styropian?

 

http://net.narawen.com/irreality/taras.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras będzie drewniany - jako osobna konstrukcja dostawiona przy domu.

Czyli styropian pod progiem drzwi tarasowych? A co ze stabilnością ich zamocowania? Monteży okien zostawili u dołu przykręcone takie paski metalowe do zatopienia w wylewce.

 

Zastanawiam się czy nie potraktować tych drzwi dokładnie tak samo jak każdego okna w domu - podmurować do wysokości ramy, uszczelnić pianą a z zewnątrz ocieplić takim samym styropianem jak resztę elewacji (wyjdzie pasek na 17 cm wysokości). Zrobić parapety blaszane w progu i dostawić taras,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super artykuł znalazłem ;-)

 

Jak dobrze zamontować drzwi tarasowe?

Trzeba starannie zadbać o izolację pod takimi drzwiami

Przestrzeń pod drzwiami tarasowymi jest często lekceważona przez robotników. Nie dba o nią firma montująca okna, nie dbają budowlańcy wylewający posadzkę, nie dbają płytkarze, zostawiają „na później” ci, co budynek docieplają. W efekcie takiego zaniedbania, podczas zimy, dochodzi tu do przewiewów i do przemarzania. Należy więc dopilnować, by ten element został należycie wykonany i sprawdzony przez osobę odpowiedzialną za docieplanie budynku.

 

KONIEC :D

 

No po prostu rewelacja :-) Naprawdę wiele się dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok piszesz ze fajny art. a moze podaj link do tego artykulu pewnie inne osoby tez sobie poczytaja - tak na marginesie to dodam ze wazne jest bardzo aby usztywnic rame okna co namniej w 2 miejscach i zeby nie bylo przemarzania dac cos pod rame miedzy np cegle lub wylewke a styropian ale o tym bylo w innym watku pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?hmmm....tu gdzie masz ten znaczek zrobiłbym tak

podciągnął do góry ocieplenie - tak 15-20mm poniżej ościeżnicy - jeśli masz w niej coś takiego jak listwa podparapetowa, później przykleił taśmę paroszczelna do tej listwy, wyciągnął ja poza styropian i do jego pionowej części przykleił drugi koniec, pozniej dal na to obróbkę blacharska i koniec

Jeśli zaś tej listwy podparapetowej nie masz dociągnąłbym wyżej, tak n 5-10 mm luzu, cały widoczny styropian zapaćkał dokładnie silikonem, później zrobił obróbkę blacharska i... tez koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Listew podparapetowych raczej nie mam - to są chyba listwy transportowe (takie plastikowe trzy odcinki o dł. ok. 30 cm - nie są na całej długości ramy tylko na końcach i na środku).

Czy te listwy podparapetowe da się jeszcze zamontować?

 

Co do zakończenia izolacji to na razie najlepszym z pomysłów jaki się urodził byłoby dojechać wylewką do połowy grubości profilu okna i w tym zakotwić dolne płaskowniki przykręcone do ramy okiennej a od zewnątrz w progu dać 4 cm pasek sytropianu.

 

Wyglądałoby to tak:

http://net.narawen.com/irreality/taras2.png

 

Czy tak będzie poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listew podparapetowych raczej nie mam - to są chyba listwy transportowe (takie plastikowe trzy odcinki o dł. ok. 30 cm - nie są na całej długości ramy tylko na końcach i na środku).

Czy te listwy podparapetowe da się jeszcze zamontować?

 

Co do zakończenia izolacji to na razie najlepszym z pomysłów jaki się urodził byłoby dojechać wylewką do połowy grubości profilu okna i w tym zakotwić dolne płaskowniki przykręcone do ramy okiennej a od zewnątrz w progu dać 4 cm pasek sytropianu.

 

Wyglądałoby to tak:

http://net.narawen.com/irreality/taras2.png

 

Czy tak będzie poprawnie?

 

a czy istnieje jakiś dobry sposób zabezpieczenia styropianu który jest na zewnątrz pod obróbką blacharską , tak żęby go nie zdeptać przypadkowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O deptanie styropianu się nie martwię bo taras będzie drewniany "dostawiony" do budynku jako osobna konstrukcja więc spróbuję podejść deskami jak najbliżej ramy okna tak żeby tylko szparę zostawić dla wody żeby sobie leciała na tą blachę.

 

Podmurowanie to był pierwszy pomysł ale rozmawiałem z majstrem, który stawiał mi dom i twierdzi, że można tylko raczej kaszana wyjdzie bo to się licho trzymać będzie - tylko na jednej warstwie zaprawy na papie na dodatek. Pomysł z wylewką do połowy progu na razie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmurowanie to był pierwszy pomysł ale rozmawiałem z majstrem, który stawiał mi dom i twierdzi, że można tylko raczej kaszana wyjdzie bo to się licho trzymać będzie - tylko na jednej warstwie zaprawy na papie na dodatek. Pomysł z wylewką do połowy progu na razie mi się podoba.

 

U mnie podwojne drzwi balkonowe z malym fixem maja prawie kolo 2,60 i na papie to nie bedzie sie za dobrze trzymac, podmurowywac bede na wysokosc 12+6cm i moge to zrobi na mijanke. Jest pomysl by po srodku nawiercic w pionie i wsadzic preta, oczywiscie zaizolowac go lepikiem na goraco przy papie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Irreality, i jak w końcu zrobiłeś? U nas w przyszłym tygodniu wylewki, a mnie ogarnia panika, bo nie wiem, co zrobić z dziurą pod drzwiami tarasowymi - hydraulik układając podłogówkę nie doszedł do samych drzwi tarasowych tylko do lica ściwny wewnętrznej. Taras mamy już wylany. I też się zastanawiam, co zrobić, żeby wilgoć nie dostała się do środka, ale też żeby nie przemarzało :-? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrobiłem tak jak obrazku poniżej - zamiast paska styropianu 4 cm pod drzwiami jest pasek styroduru gr. 5 cm i idzie do samego fundamentu. Takie rozwiązanie i zastosowanie styroduru zamiast styropianu zaproponował wylewkarz.

 

Listwy transportowe spod okien usunięte a styrodur jest osadzony na wcisk. Od wewnątrz styropian dochodzi do styroduru i na tym beton do styroduru też.

 

Pozostało go jeszcze opiankować nieco z zewnątrz na łączeniach styroduru z murem i profilem no i myślę dać ocieplenie elewacji w tym miejscu też.

 

Z tym styrodurem to trzeba wcześniej się rozejrzeć bo ja załatwiałem na ostatnią chwilę i w większości hurtowni do których dzwoniłem był na zamówienie.

 

http://net.narawen.com/irreality/taras3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zrobimy podobnie :)

 

W końcu zrobiłem tak jak obrazku poniżej - zamiast paska styropianu 4 cm pod drzwiami jest pasek styroduru gr. 5 cm i idzie do samego fundamentu. Takie rozwiązanie i zastosowanie styroduru zamiast styropianu zaproponował wylewkarz.

 

Listwy transportowe spod okien usunięte a styrodur jest osadzony na wcisk. Od wewnątrz styropian dochodzi do styroduru i na tym beton do styroduru też.

 

Pozostało go jeszcze opiankować nieco z zewnątrz na łączeniach styroduru z murem i profilem no i myślę dać ocieplenie elewacji w tym miejscu też.

 

Z tym styrodurem to trzeba wcześniej się rozejrzeć bo ja załatwiałem na ostatnią chwilę i w większości hurtowni do których dzwoniłem był na zamówienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...