Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja przy drzwiach tarasowych


irreality

Recommended Posts

Irreality, i jeszcze jedno pytanie o folie budowlaną. Ta pierwsza warstwa folii jest też pod styrodurem? czy też jakoś do góry jest wywinięta od wewnętrznej stronny?

 

Folia wchodzi pod styrodur tak jak na rysunku. Od wewnątrz jest kawałek "na zakładkę" z papą na której były murowane ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi, że my pod drzwiami tarasowymi na parterze nie mamy papy. Byla, ale ... Majster zrobił tak, że chudziak nie był wylany równo z ostatnią warstwą bloczków fundamentowych, tylko taką nieckę zrobił - chudziak jest o wysokość bloczka niżej niż pierwsza warstwa pustaków. Na bloczkach wszedzie jest izolacja z papy, ale te bloczki pod drzwiami tarasowymi musielismy rozwalić, żeby nie było mostków termicznych. Tylko, ze w ten sposób została przerwana ciągłość izolacji :( Nie wiem w sumie co gorsze, mostek termiczny czy przerwana izolacja :-? . W każdym razie wysmarowaliśmy te "przerwy" dysperbitem. Nie wiem, czy możemy coś jeszcze więcej zrobić? Papy już nie wywiniemy bo fundamenty są ocieplone styropianem, a co więcej taras jest już wylany...

 

 

Irreality, i jeszcze jedno pytanie o folie budowlaną. Ta pierwsza warstwa folii jest też pod styrodurem? czy też jakoś do góry jest wywinięta od wewnętrznej stronny?

 

Folia wchodzi pod styrodur tak jak na rysunku. Od wewnątrz jest kawałek "na zakładkę" z papą na której były murowane ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam wlasnie jestem przed wylewkami i chce zrobic podobnie jak na rysunku tylko mam 2 pytania 1:- czy zamiast styroduru pod rame okna od strony zewn. mozna dac zwykly styropian twardy eps100 jak na podlogi ? i podporki pod okno ile wystarczy na cale okno tarasowe co ile cm 100 czy mniej (okno mam zakotwione na srodku ) na dole sruba ) ? pozatym 2:- wylewke wreszcie wylewamy troszke pod rame na 1/3 lub 2/3 czy do ramy okna ? pozatym musze zostawic 2cm na klej i kafle wiec w sumie niebedzie sie opierala rama do czasu polozenia kafli czy tak mozna ? czy lepiej pod rame zalac calkowicie i poza rama zostawiec na kafle ? chyba namieszalem mam nadzieje ze zrozumiecie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Walczę właśnie z ociepleniem tarasu a nie jest to proste zadanie gdyż mam winstep czyli praktycznie brak progu i tu dylemat. Okno tarasowe miałem na bloczkach betonowych w 3 miejscach co mi się nie podobało, zamioniono je na cegły sylikatowe to mnie też nie satysfakcjonowało więc na jutro będe miał zrobione śruby rzymskie i tak myślę z obu stron je obłoże styrodurem i zapankuję i niby będzie dobrze ale jak połaczyć taras z zewnętrzną częscią np kostką brukową . Jeżeli dam styro z fundamentu do góry to będę miał 10 cm stryo na wierchu i co na to : jak dam kostkę to mostek chyba będa tak? Hm pomysł był dobry ale winstep chyba sie u mnie nie sprawdzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam wlasnie jestem przed wylewkami i chce zrobic podobnie jak na rysunku tylko mam 2 pytania 1:- czy zamiast styroduru pod rame okna od strony zewn. mozna dac zwykly styropian twardy eps100 jak na podlogi ? i podporki pod okno ile wystarczy na cale okno tarasowe co ile cm 100 czy mniej (okno mam zakotwione na srodku ) na dole sruba ) ? pozatym 2:- wylewke wreszcie wylewamy troszke pod rame na 1/3 lub 2/3 czy do ramy okna ? pozatym musze zostawic 2cm na klej i kafle wiec w sumie niebedzie sie opierala rama do czasu polozenia kafli czy tak mozna ? czy lepiej pod rame zalac calkowicie i poza rama zostawiec na kafle ? chyba namieszalem mam nadzieje ze zrozumiecie :-)

 

zajrzyj tu:

http://forum.muratordom.pl/co-pod-prog-okna-balkonowego,t38333.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...