Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zaproponujcie gdzie postawic sciane na poddaszu !! :)


DagaAdam

Recommended Posts

Hej!

 

Mam w tej chwili poddasze w stanie surowym, tylko z dwoma sciankami dzialowymi (tymi rownoleglymi do schodow). Musze teraz postawic scianke dzialowa do najwiekszego pomieszczenia na poddaszu (bedzie piekne - ok 50m2). Poddasze niestety jest niskie (wys. ok. 2,3 i tylko na szerokosci 1m, potem odrazu skosy). Wyglada to mniejwiecej tak:

 

http://szyna.civ.pl/poddasze.jpg

 

Na niebiesko jest planowana scianka dzialowa (na zolto - drzwi). Wyjdzie maly hall i duzy pokoj (troche taki "tunel" dlugi i waski). Troche sie takiego efektu boje.

 

Co Wy byscie zrobili - moze przesunac ta scianke w glab, powiekszajac hall.. Tylko czy to ma sens ? :) Hall / korytarz w sumie pozostanie taki niewykorzystany.. Gora bedzie w calosci dla dzieciakow. Pomieszczenie "na dole" (strona poludniowa) to bedzie lazienka. Drzwi do tego duzego pomieszczenia musza byc posrodku (tylko tam jest sensowna wysokosc ;-)

 

Poradzcie cos bo jutro chce to juz murowac :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedstawionym rzucie nie zauważyłam w tym pomieszczeniu okien,ale chyba jakieś będą? Ja bym przesunęła ściankę w głąb-hol nie będzie klaustrofobiczny a pomieszczenie niewiele straci. W holu można postawić jakieś niewysokie komody np na ręczniki (bo raczej w łazience nie będzie miejsca) czy pościel dla dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedstawionym rzucie nie zauważyłam w tym pomieszczeniu okien,ale chyba jakieś będą?

 

Tak - sa juz 4 okna 78x140 -> czy wystarczy ocenimy jak juz bedzie scianka, bo poki co jeszcze od strony holu wpada swiatlo przez dodatkowe okno i rozjasnia pokoj :)

 

Ja bym przesunęła ściankę w głąb-hol nie będzie klaustrofobiczny a pomieszczenie niewiele straci.

 

Tez o tym myslimy.. Szczegolnie, ze na dole tez mamy duzy hol :)

 

W holu można postawić jakieś niewysokie komody np na ręczniki (bo raczej w łazience nie będzie miejsca) czy pościel dla dzieci.

 

No wlasnie.. Dopiero teraz zaczalem sobie uswiadamiac jakie te pomieszczenia beda nieustawne :) Dach koperta - piekny, ale jednak ma sporo wad :-) Niemniej tragedii nie ma - wybralismy specjalnie projekt z dwoma sypialniami + salonem na dole, przeznaczajac cala gore dla dzieciakow, a ich pokoje mozna urzadzic z troche wieksza fantazja ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach koperta - piekny, ale jednak ma sporo wad :-) Niemniej tragedii nie ma - wybralismy specjalnie projekt z dwoma sypialniami + salonem na dole

 

My podobnie-dlatego nie daliśmy się przekonać zwolennikom podwyższania ścianki kolankowej i póki co bardzo nam się podobają nasze skosy :)

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też bym zrobiła jak Upiorka, powiększyła trochę hol, zmieści się wtedy i jakaś komoda,nieduża witryna/szafa, półki,

 

PS. czy w sypialni dzieciaków macie skosy odcięte do jakiejś wysokości, czy schodzą do podłogi ?

 

Dopiero robie stelaz poddasza - poki co robie skosy az do samej "scianki kolankowej". Dalem w cudzyslow, bo scianka to jeden pustak, czyli ma 25cm wysokosci + murlata 14 ale minus 4cm na osadzenie krokwii w murlacie - czyli scianka ma 30cm :-)

 

Planujemy jednak wykonanie przedscianki juz z karton gipsow - ok 80cm od prawdziwej scianki. Przedscianka mialaby wtedy ok 1m wysokosci. Przy okazji w pusta przestrzen przedscianki schowamy wszystkie przewody wentylacji mechanicznej (parteru + poddasza), odkurzacza centralnego i elektryki :)

 

Upiorka - a Ty jaka masz wysokosc scianki i jaki kat nachylenia dachu ? Ja mam 35st. przez co poddasze jest jeszcze nizsze, niz by moglo byc.. :) No ale to w koncu poddasze, a nie pietro! Choc nastepny dom chyba bedzie wieeeeelka parterowka ;-))

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądra decyzja z odcięciem skosów, pamiętajcie tylko o dobrym wygłuszeniu i wycieleniu odciętych miejsc,

 

w starym domu praktykujemy stan zastany w postaci skosów do samiutkiej podłogi i nigdy więcej, w nowym nauczeni doświadczeniem odcięliśmy skosy, ale radziłabym się zastanowić jeszcze nad takim rozwiązaniem, by w jakimś miejscu zostawić skosy i zabudować tam szafy, super rozwiązanie, szafy pojemne, nie zabierają dodatkowo miejsca w pokoju, a jest gdzie trzymać wszystko to, na co miejsca brakuje gdzie indziej - od ubrań, po zabawki, książki, walizki, dekoracje itp.itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kąt nachylenia dachu to również 35 stopni, murłaty opierają się bezpośrednio na wieńcach, to co nazywasz "przedścianką" jest również z karton-gipsu i ma wysokość 75 cm-jedynie w pralni 90cm,aby pralka mogła być przysunięta do ścianki. Wg mnie optymalna wysokość to właśnie 90cm-1m-u nas niestety przekombinowaliśmy na etapie osadzania okien dachowych-po prostu przy ustalaniu wysokości od podłoża nie wzięliśmy pod uwagę grubości ocieplenia i wstawiliśmy je trochę za nisko,dlatego "przedścianka" ma taką wysokość. Max. wysokość pomieszczeń na naszym poddaszu to 2,40m, choć tak naprawdę w większości ta wysokość jest nad klatką schodową ;) Mimo to nie żałujemy-decyzja o budowie takiego właśnie domu była świadoma i przemyślana a dzieciaki może sobie głów nie poobijają :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądra decyzja z odcięciem skosów, pamiętajcie tylko o dobrym wygłuszeniu i wycieleniu odciętych miejsc,

 

w starym domu praktykujemy stan zastany w postaci skosów do samiutkiej podłogi i nigdy więcej, w nowym nauczeni doświadczeniem odcięliśmy skosy, ale radziłabym się zastanowić jeszcze nad takim rozwiązaniem, by w jakimś miejscu zostawić skosy i zabudować tam szafy, super rozwiązanie, szafy pojemne, nie zabierają dodatkowo miejsca w pokoju, a jest gdzie trzymać wszystko to, na co miejsca brakuje gdzie indziej - od ubrań, po zabawki, książki, walizki, dekoracje itp.itd.

 

Planujemy w tym duzym pokoju na scianie centralnie naprzeciwko drzwi zrobic duza szafe chyba przesuwna - na cala szerokosc pokoju :) Dzieki temu zyskamy duza i dosc ciekawa szafe (trzy skrzydla, dwa boczne sciete do "trojkata"), a jednoczesnie pokoj troche sie na dlugosc zmniejszy i nie bedzie efektu wagonu ;-)

 

Ostatecznie zdecydowalismy ze przesuniemy o ok 1,5m scianke wglab - powiekszymy hol. Pokoj i tak bedzie duzy - juz z przedsciankami na gotowo bedzie mial 8,2 x 5,2m = prawie 43m2 :-) Z szafa zmniejszy sie do ok. 7,4 x 5,2m i to juz fajne proporcje :)

 

Upiorka - ja tez kombinowalem nad wysokoscia zamontowania okien - jak pewnie wiesz okna musza sie zaczynac od laty, wiec jest to uzaleznione m.in. od ulozenia dachowki / łat. Ja mam dodatkowo dachowke Robena Monza Plus - ona jest wieksza niz standardowe i oczywiscie pasowalo nam najbardziej zeby okno zaczynalo sie miedzy jedna, a druga lata ;-) Ale zdecydowalismy ze lepiej bedzie nizej.

 

Ale dzisiaj tak kombinowalismy i mozna to zrobic tak, ze scianke kolankowa zaczynasz "wyzej" (na skosie), wtedy po obrobce okna robi sie tam taka mala wneka, o mniejwiecej tak by to wygladalo:

 

http://szyna.civ.pl/scianka.png

 

Jak ktos ma na poddaszu kaloryfery to chyba calkiem fajna propozycja zeby tam schowac kaloryferek :) Nie wiem czy tak sie robi?? Nigdzie w sumie nie widzialem :-) Ja "niestety" wszedzie tylko podlogowka wiec mi by taka wneka do niczego nie pasowala hmm ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...