Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie Lisów - Asi i Rafała


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 432
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jakie rozmiary płytek? przy większych fuga 1-1,5mm to zdecydowanie za mało - zwłaszcza jeśli masz ogrzewanie podłogowe..

płytki 60 x 60 więc rozmiar dość duży ....ale mi się ta 1,5 wydaje juz duża nie chciałabym większej ..... zbaczymy M podejmie decyzje jak wg niego wystarczy 1,5 to takie zostaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że 1,5mm będzie mało jednak - ja wiem że ładniej, ale podłogówka ma swoje wymagania :-P

ja planuję 2mm albo 2,5mm właśnie ze względu na podłogówkę

 

 

a swoją drogą dobrze że macie kwadratowe płytki - nie ma kłopotu z układaniem... ja wymyśliłam sobie 30x60 i teraz nie wiem w którą stronę układać, czy z przesunięciem, jeśli tak to z jakim.... ehhhh cały dzień zejdzie układanie na sucho każdego ułożenia by ocenić które wygra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że 1,5mm będzie mało jednak - ja wiem że ładniej, ale podłogówka ma swoje wymagania :-P

ja planuję 2mm albo 2,5mm właśnie ze względu na podłogówkę

 

 

a swoją drogą dobrze że macie kwadratowe płytki - nie ma kłopotu z układaniem... ja wymyśliłam sobie 30x60 i teraz nie wiem w którą stronę układać, czy z przesunięciem, jeśli tak to z jakim.... ehhhh cały dzień zejdzie układanie na sucho każdego ułożenia by ocenić które wygra ;)

 

Kurcze to już sama nie wiem, ale decyzje zostawiam mojemu M

w garażu są płytki 30x60 i tam jest 2 mm i wydaje mi się baaaardzo szeroka.......

 

powiem szczerze że cieszę się ze płytki są kwadratowe i duże bo na prawdę wyglądają na dużej przestrzeni fajnie.

Ja chyba bym nie robiła przesunięcia.... nie podobają mi się mijanki na płytkach jednokolorowych....

ułożenie na sucho na pewno pomoże w wyborze wzoru, my tak robliliśmy próby przy drewnopodobnych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma chyba wlasnie 2 mm ze wzgledu na podlogowke :-) balam sie robic mniejszą mimo dobrej wylewki, elastycznego kleju itp.

 

Karolina jak ulozysz z przesunięciem to moze nie bedzie problemur z maziajami ;-)

U nas też wylewki są dobre, klej elastyczny , fugi też, no nic najwyżej będziemy żałować .... chociaż czytałam też że niektórzy mimo podłogówki kładą tez bezfugowo i się nic nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem płytkarza - przy takich wymiarach płytek mówi że poniżej 3mm nie położyłby (a i to z wahaniem) bo jak zacznie pracować to potem popęka spoina i będzie problem.. mówi że najlepiej jest jak na każde 10cm dajesz 1mm fugi

 

1mm na 10 cm????? to bym musiała dać z 6mm fugę, a to odpada zupełnie....

Pewnie u nas zostanie 1,5 bo i eMowi się taka tez podoba ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... A w ogóle jak masz w telewizorni kanał domo+ to obejrzyj w tym tygodniu odcinek ''Home staging-mieszkania do sprzedania''. Tam zrobili cudna sypialnię właśnie z takimi panelami :-) cud miód :-D

oglądałam właśnie i cud miód... robie panele ... wyglądają super!!! tylko jak się toto wiesza??? muszę poszperać w niecie co i jak bo to jest to co mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazzy piękne te fornty drewniane ... co to za płyta?? kolor chyba dębowy...

a biel faktycznie nie jest taka rażąca tylko stonowana ... podoba mnie się :)

 

Zajrzalam do umowy i kurcze mam tylko nazwy i nr tych frontów, a ''pan od kuchni'' zamawiał je w Juanie, więc myślę, że tam ewentualnie musialabys odszukać te konkretne kolory frontów, a więc:

1. ''Biały krem mat'' nr 268

2. ''Dąb'' nr 281

:-)

ps. 1,5 mm fuga jest jak najbardziej ok :-) sama taką mam przy kaflach 60x60 :-) a i podlogowka juz hulala, nic nie popekalo :-) Będzie dobrze :-)

Edytowane przez jazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzalam do umowy i kurcze mam tylko nazwy i nr tych frontów, a ''pan od kuchni'' zamawiał je w Juanie, więc myślę, że tam ewentualnie musialabys odszukać te konkretne kolory frontów, a więc:

1. ''Biały krem mat'' nr 268

2. ''Dąb'' nr 281

:-)

...

 

Zaraz się zabieram za szukanie płyt :)

 

ps. 1,5 mm fuga jest jak najbardziej ok :-) sama taką mam przy kaflach 60x60 :-) a i podlogowka juz hulala, nic nie popekalo :-) Będzie dobrze :-)

 

No to super... i tym optymistycznym akcentem dla mnie rozmiar fugi wybrany ... zostaje 1,5 i niech się dzieje wola nieba :)

 

Moja połowa wczoraj wreszcie odetchnęła w związku ze zmiana profesji na glazurkarza.... bardzo mu fach podszedł i relaksuje się przy płytkach po męczarniach jakie znosił przy gipskartonach :)

Wczoraj wieczorem sprawdziłam postępy prac no i płytki drewnopodobne już się kładą i wyglądają super :) zadowolona jestem z ich wyboru bo były i tanie i prezentują się znakomicie :) Nie zrobiłam zdjęć bo byłam tylko 5 min bo nasze dziecię postanowiło rozchorować się na długi weekend...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to już sama nie wiem, ale decyzje zostawiam mojemu M

w garażu są płytki 30x60 i tam jest 2 mm i wydaje mi się baaaardzo szeroka.......

 

powiem szczerze że cieszę się ze płytki są kwadratowe i duże bo na prawdę wyglądają na dużej przestrzeni fajnie.

Ja chyba bym nie robiła przesunięcia.... nie podobają mi się mijanki na płytkach jednokolorowych....

ułożenie na sucho na pewno pomoże w wyborze wzoru, my tak robliliśmy próby przy drewnopodobnych....

2mm fuga może być albo bardzo gruba albo cienka :) zależy do jakich płytek... jak się ma zwykłe (mają zaokrąglone krawędzie) to krzyżyk 2mm daje fugę 4mm :( bo w te zaokrąglenia też wchodzi i są takie grubsze... poza tym zależy też czy krzyżyki się wkłada do końca czy tylko na czubku zostawia

przy płytkach rektyfikowanych (proste brzegi) fuga jest taka jak krzyżyk :)

 

jakie masz te podłogowe?

 

 

no ja właśnie sobie też wymarzyłam bez przesunięcia, ale zobaczymy jak to wyjdzie... u nas jest dodatkowy kłopot do dochodzą korytarze prostopadle do siebie i trzeba jakoś zgrać te płytki by nie było docinek zbyt wiele a te moje prostokąty utrudniają sprawę... to sobie pomogłam :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje płytki są retyfikowane więc liczę własnie na to że fuga będzie taka jak krzyżyk, i masz rację z tymi zaokrągleniami faktycznie to powiększa fugę i dlatego się boje szerokiej fugi, no nic postanowione zostaje 1,5 najwyzej bedziemy żałować ...

 

 

spasowanie wszystkigo w jedną całość nie jest łatwe .... my też sobie wymyśliliśmy że płytki na korytarzach i w pokojach będą ułożone jako jedna całość i się to nam nawet zgrywało na kartce bez jakiś ... większych szkód...ale nie wzięliśmy pod uwagi tego że jednak ściany nie są takie proste jak by nam się mogło wydawać i trzeba kombinować teraz ...no ale cóż na razie M kładzie całe płytki , docinkami będzie się martwił potem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no ja właśnie sobie też wymarzyłam bez przesunięcia, ale zobaczymy jak to wyjdzie... u nas jest dodatkowy kłopot do dochodzą korytarze prostopadle do siebie i trzeba jakoś zgrać te płytki by nie było docinek zbyt wiele a te moje prostokąty utrudniają sprawę... to sobie pomogłam :bash:

 

No i zobacz kto by pomyślał że tak trzeba o wszystkim myśleć nawet kształt płytek jest ważny ... cieszę się że wybrałam duże kwadraty - M ma mniej płytek do położenia i szybciej mu to pójdzie :) a to jest ogromnie istotne ...dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak masz rektyfikowane to super - na ścianie mam właśnie z 1,5mm fugą i jest mikrusieńka :)

ja ja podłogę dałabym większą, ale to Wasza decyzja :)

 

 

a no kto by pomyślał, że prostokątna płytka będzie takim "problemem" ehhhh

no ale w sumie to nie płytka jest winna, tylko to że wszędzie ma być ta sama :D by nie było żadnych łączeń na wierzchu - tylko te pod drzwiami do pomieszczeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jestem zła ....... właśnie odebrałam płytki do małej łazienki na które czekałam już cały miesiąc!!!!!!!

i oczywiście były zapakowane, przykurzone na wierzchu, ja sie spieszyłam wzięłam co zapakowali ...

teraz je oglądam ścieram kurz i .... ku mojemu zdziwieniu czarna płytka nie jest przykurzona.... ona taka po prostu jest gfaritowa w kropki!!!!!!!!!

no masakra jakaś ,.......... co ja mam teraz zrobić miesiąc czekania i d...a,

dzwonie do Pana a on mi mów że ta jest najczarniejasza..... tak to jest jak się zamawia z katalogu nie widząc na żywo płytek!!!

 

No i teraz mam bojowe zadanie znaleźć czarne i białe płytki błyszczące 20x20 może ktoś widział ... może ktoś wie ..... bo ja je już musze mieć!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...