Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie Lisów - Asi i Rafała


Recommended Posts

No i mury juz są :)

kuchnia.... i ogromne okno :) takie chciałam... duże .. widne na caaaałą ścianę :)

kuchnia ma wymiary 3x3 + wnęka na zabudowaną szafę kuchenna.

IMG_20131021_171239.jpg

a tu widać wejście na hol z wiatrołapu :)

IMG_20131021_171230.jpg

A to widok na hol... przejście między częśćią dzienną i nocną :)

IMG_20131021_171302.jpg

 

Teraz szalujemy i zbroimy strop ...a pieniądze płyna jak rwąca rzeka ....... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 432
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Strop zaszalowany, zazbrojony.... niestety mamy parę dni w plecy bo albo desek na szalunki zabrako, albo deszczyk popadał.... ale w końcu dzisiaj wielkie lanie betonu na nasz strop :)

bardzo się cieszę bo to duży krok do przodu... głównie dlatego, że po zakończonym tym etapie, możemy dosatać kolejną porcyjkę manny z banku ;) a to jest nezbędne do kontynuowania dalszej pracy :)

a to kilka fotek naszgo małego lotniska :)

IMG_20131031_163452.jpg

IMG_20131102_153218.jpg

IMG_20131102_153244.jpg

 

schody

IMG_20131102_153628.jpg

IMG_20131102_153120.jpg

 

 

nasz Zecik :)

qiNrXrxDkgXD-IH0EAIfUOgUQVK443jh12v8xfA1sQM=w801-h601-no

IMG_20131102_152711.jpg

Edytowane przez jo-aska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne decyzje podjęte:

- okna zamówione , pomiary otworów porobione - wybór okna Jezierski - pakiet trzyszybowy, profil utra premium, cipeły montaż z taśmami i ciepły parapet,

- dachówka ceramiczna wybrana Tondach Marsylka 12, na dniach piszemy umowę i zamawiamy,

- okna dachowe Roto -najprawdopodobniej z blokami WD ;)

- mimo, że broniłam się przed kominami to jednak zdecydowalismy się na zrobienie kozy w salonie, komin będzie stalowy, ocieplony - czyli jednak 1 komin jest.

to są decyzje na najbliższe prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odwiedziny u mnie, wentylacje macie już wybraną? do mnie jutro wyjadą rury i skrzynki rozprężne itp. będziecie coś sami potem robić czy ze względu na tempo ekipami?aha - podpisaliście umowę na przyłącze energetryczne? bo jak nie to... poczekać można nawet 2 lata..

btw, fajna okolica.. z ktorej strony kielc budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odwiedziny u mnie, wentylacje macie już wybraną? do mnie jutro wyjadą rury i skrzynki rozprężne itp. będziecie coś sami potem robić czy ze względu na tempo ekipami?aha - podpisaliście umowę na przyłącze energetryczne? bo jak nie to... poczekać można nawet 2 lata..

btw, fajna okolica.. z ktorej strony kielc budujecie?

Artur, wszystkimi instalacjami zamuje sie mój M, na pewno ma wybrane co i jak, ale o szczegóły muszę się jego zapytać ... ewentualnie zmobilizować do wpisu w dziennik :), umowę podpisaliśmy w sierpniu z datą realizacji na czerwiec, tak że mam nadzieję że długo czekać nie będziemy, tym bardziej że w granicy z sąsiadem, jest już skrzynka ekektryczna i tak na prawdę potrzeba tylko postawić obok drugą i wpiąć kabelek - oczywiście trochę upraszczając czynności:)

Okolica faktycznie piękna.. to okolice Zagnańska ... błoga cisza i cudne widoki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dzień 20.11.2013

godz. 7 rano dekarze rozpoczęli dach.

wczoraj dach prezentował się tak:

IMG_20131122_073613.jpg

IMG_20131122_074019.jpg

 

a na chwilę obecną godz. 13:00 dach wygląda tak :)

IMG_20131122_122559.jpg

 

lubię nasze ekipy :) oby tak dalej :)

dzisiaj też miała miejsce dostawa materiału na cały dach: dachówka, akcesoria, okna dachowe, orynnowanie. zdjęć brak ...M nie podesłał jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana. Przepraszam że tak późno odpowiadam, Małżonek mówi że chyba fi 160, kawałek rury kanalizacyjnej pocietej na przepusty. Życzę powodzenia i jak widać jak się chce to można :)

 

Z wiadomości budowlanych, to takie wieści:

Kupiliśmy komin do kozy - izolowany dwuścienny z nierdzewki... świeci się jak psu ...wiadomo co..... więc go aktualnie malujemy na czarno :)

jak już będzie gotowy to wstawię fotkę...

Ponadto mieliśmy tydzień wolnego od dekarzy - kończą robote u innego klienta.

Do nas wracają w poniedziałek i ma się dziać.

 

Deska czołowa [ponieważ ma zostać odkryta - lubię drewniane akcenty wykończeniowe] zamówiona czeka na odbiór , będziemy malować w sobotę kolor

będę dopasowywała do koloru okien - winchester - sama nie wiem jak mi wyjdzie dopasowywanie... wzornik koloru mam od dostawcy okien więc czeka mnie dzisiaj wyprawa do marketu i szukanie czegoś podobnego :)

 

6-go (mikołajki) montujemy okna!!!!!!!!!!

 

i mam nadzieję że do 10-go będziemy mieli SSZ!!!!

 

No i wtedy ... moi drodzy zaczyna sie droga przez mękę ... instalacje .... do tego etapu robót zostaje oddelegowany na zimę Małżonek :)

 

Mamy zagwostke czym ocieplać strop... wełna czy styropian ... na razie czytamy i szukamy informacji.... mi sie podoba pomysł ze styropianem ale jest mało informacji od użytkowników czy faktycznie warto .... na razie - im więcej czytam tym mniej wiem :)

 

aha w planach na ten rok jeszcze jest studnia,

i ja bym chciała zrobic jeszcze kanalizację na zew. ale moja druga połowa nie bardzo widzi w tym sens ....

to na razie chyba tyle :)

a tu kilka fotek z "poddasza"

IMG_20131123_104221.jpg

IMG_20131123_104236.jpg

IMG_20131123_104316.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to takie małe podsumowanie:

Dotychczasowe koszty (zawierają robociznę, materiał, kierbud - czyli wszystkie koszta poniesione na poszczególne etapy:

stan "0" (wykopy, fundamenty, izolacja, ocieplenie fundamentów, chudziak) - 32 000 zł

Ściany i ścianki - koszt ścian nośnych, ścian działowych, nadproży, - 17 300 zł

Strop - monolit (18 cm) + schody zabiegowe - 30 800 zł

Konstrukcja dachu - (więźba), materiał na pokrycie dachówka Tondach Marsylka 12, akcesoria, folia Tyvek solid, orynnowanie (stalowe), okna ROTO (7 szt.), robocizna - 61 400 zł

 

Razem wydane 141.500 zł (no część jeszcze do zapłąty ale, to kwestia dni ;))

 

Ponadto stolarka okienna (Okna, pakiet trzyszybowy + ciepły montaż z taśmami, ciepły parapet) - 17 100 zł

 

Czyli razem 158.600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto stolarka okienna (Okna, pakiet trzyszybowy + ciepły montaż z taśmami, ciepły parapet) - 17 100 zł

 

Jaką macie stolarkę i ile okien ? Ja za trzyszybówki z ciepłym montażem (taśma rozprężna + ciepłe parapety zapłaciłem 32 000 zł. Okien jest jedenaście + jedno balkonowe i suwanka tarasowa ze sterowaniem w klamce. :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź tak właśnie mąż powkładał fi 150 a na czerpnie fi 200 bo też będzie w stropie w podcieniu .Bardzo chciałabym już stawiać krokwie -ale ta kasa :bash:czekamy na sprzedaż mieszkania tzn.przyszli klienci naszego mieszkania czekają na kredyt :pnic to ale w czerwcu domek musi być skończony:wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie stolarkę i ile okien ? Ja za trzyszybówki z ciepłym montażem (taśma rozprężna + ciepłe parapety zapłaciłem 32 000 zł. Okien jest jedenaście + jedno balkonowe i suwanka tarasowa ze sterowaniem w klamce. :jawdrop:

u nas są takie okna:

2szt. - 1500 x 1500 - jednopołaciowe otwierane i uchylne (pokoje)

1szt. - 1500 x 900 - jednopołaciowe otwierane i uchylne (łazienka)

2szt. - 900 x 900 - jednopołaciowe otwierane i uchylne (garaż)

1szt. - 1500 x 2000 - fix (kuchnia)

1szt. - 2350 x 1100 - jednopołaciowe otwierane i uchylne (kuchnio jadalnia)

2szt. - 2350 x 1100 - fix (salon)

1szt. 2350 x 3000 - suwanka otwieranie automat (salon)

Wyceny mieliśmy różne , również odpowiedźi w stylu brak możliwości wykonania okna (balkonowe otwieranie ponoć za wysokie i za szerokie)

Ostatnia wycena zawierała wszystko, i nie wiedzieli problemów z wymiarami, poprostu dopasowali odpowiednio wzmocnione profile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź tak właśnie mąż powkładał fi 150 a na czerpnie fi 200 bo też będzie w stropie w podcieniu .Bardzo chciałabym już stawiać krokwie -ale ta kasa :bash:czekamy na sprzedaż mieszkania tzn.przyszli klienci naszego mieszkania czekają na kredyt :pnic to ale w czerwcu domek musi być skończony:wiggle:

 

No niestety budowanie kosztuje szczególnie te początkowe kwoty są ogromne!! tu 10tys tam 30tyś i się płaci nawet kasy w rękach nie trzymając ....a my budyjemy dopiero 2 miesiące a 160tyś poszło jak woda :)

Budujemy z kredytu więc musimy się spieszyć bo nas nie stać na utrzymywanie 2ch domów, pod koniec lata sie poprostu musimy przeprowadzić :)

U nas wentylacja (cała maszyneria) będzie na poddaszu i stamtąd będzie wszystko rozporowadzone.

 

Ana a jaki domek budujecie??? jaki projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak ja lubie jak się dzieje u nas na budowie :)

Dzisiaj panowie ekipy murarskiej zdejmują wszystkie szalunki :)

Panowie od ekipy okiennej zakładają ciepłe parapety :)

Tylko dekarze przyjdą dopiero jutro bo kończą coś innego:(

No ale nie jest źle , robota idzie do przodu,

ze względu na przewidywania pogodowe pod koniec tygodnia (śnieg z deszczem), możliwe że się uda przełożyć montaż okien na jutro!!!!!! :D

jutro też Panowie od dachu mają kontunuować dach... ich najbardziej sie obawiam że nie dadzą rady przed pogodą , ale jak już założą folię łaty to już z górki, no nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...