Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie Lisów - Asi i Rafała


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 432
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Okienka śliczne a jaką planujesz elewację,: dach chyba masz czarny :)

Dach zgadza się jest czarny no może bardziej antracytowy, ale wszystkie dodatki typu rynna , nasz jedyny komin będą czarne,

elewacja na dzień dzisiejszy zaplanowana jest biała... lubię prostotę .... i myślę że dodatki drewniane jak deska czołowa drewniana, podbitka drewniana i stolarka jak wyżej :)wystarczą jako ozdoba.

do tego dojdzie jeszcze drewniany taras .... takie są plany a jaka będzie rzeczywistość :) zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie chyba bardzo podobnie dach grafitowy lub czarny okna winchester ,choć chodzi mi jeszcze po głowie antracyt :cool:jeszcze miesiąc mogę się zastanawiać:rolleyes: elewacja jaśniutka chyba e cri Gust mamy podobny:)

Chyba faktycznie podobne mamy gusta :)

Niestety u mnie dekarze drugi dzień kończą robotę na innej budowie , ale podobno od jutra już mają być tylko dla mnie i kończą dach :)

Nie mogę się już doczekać dachu, bo wtedy domek byłby już zamknięty i gotowy na dalsze prace zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana a dachókę masz już wybraną??

U nas wybór padł na Tondach, i tutaj niestety/stety głównym wyznacznikem była cena.

Chcieliśmy mieć płaską dachówkę, ale ceny płaskiej dachówki były straszne,

potem myśleliśmy o Stodo z Tondach i już prawie byłaby zamówiona gdyby nie to, że dostałam zdjęcia dachu pokrytego czarną marsylką,

bardzo mi sie spodobał a i że cena była niższa od stodo , zdecydowaliśmy się na Marsylkę,

gdzieś na forum wyczytałam coś w tym stylu :

że na dachówkę sie patrzy i podziwia przez pierwszy miesiąc (jej kształt),

potem przez kolejny miesiąc sie podziwia kolor,

a potem już się nawet na nią nie patrzy :)

więc biorąc powyższe pod uwagę wybraliśmy kolor a potem kształ, który w miarę nam sie spodobał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas niestety będzie blacho-dachówka modułowa Wenecja Budmatu nawet ładnie wygląda ,a nawet próbuje bardzo przypominać dachówkę :cool:Cena dachówki może zbytnio nie odbiega od blacho dachówki ale dekarz powiedział mi sporo więcej za jej ułożenie :bash:A więc jak to mówią będę patrzec na dach tylko 2 miesiące:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas niestety będzie blacho-dachówka modułowa Wenecja Budmatu nawet ładnie wygląda ,a nawet próbuje bardzo przypominać dachówkę :cool:Cena dachówki może zbytnio nie odbiega od blacho dachówki ale dekarz powiedział mi sporo więcej za jej ułożenie :bash:A więc jak to mówią będę patrzec na dach tylko 2 miesiące:)

No fakt dekarze się cenią za układanie dachówki bardzo....ale u nas to już pozamiatane , dachówka na placu, cena za ułożenie dachu ustalona, trzba płakać i płacić :D

A z dachem to prawda, u mojego brata jest najzwyklejsza dachówka szara i kształ najbardziej popularny i szczerze powiem, że zwracałam na nią uwagę tylko na samym początku, a teraz tylko widzę szary dach .... a rynny to nawet nie pamietam jakiego są koloru, a bywamy tam często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do moich okien, widziałam je wieczorem, więc za wiele nie widziałam , ale to co widziałam to mi sie baaaardzo podobało!!!

M mówi że Panowei są dokładni, nie robią fuszerki, jutro mają dokończyć montaż bo za wcześnie robi się ciemno no i troche dzisiejszy mrozek opóźnił prace .... oby zima jeszcze sie wstrzymała tak ze 2 tygodnie.......ja bardzo proszę!!!

Ale mówię Wam SSO z oknami to już DOMEK :) ja już bym tam mogła mieszkać;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki żeby się wam udało wszystko zamknąć przed zimą:)nam niestety się nie udało :bash:Oby tylko zima nie była zbyt śnieżna ,bo trzeba będzie odśnieżać strop:eek:Ale w sumie i tak się cieszymy z osiągniętego stanu ,bo plan zakładał fundamenty tylko -a potem tak jakoś poleciało :wiggle:Wczesną wiosną Was dogonimy:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana Mam nadzieję że zima będzie krótka i spokojnie wiosną ruszycie z kopyta :)

Ja jako niepoprawana optymistka od początku zakładałam plan z dachem i oknami, tylko wszyscy wkoło nie chcieli uwierzyć że się uda :)

 

Panowie od dachu dzisiaj od 7:00 działają na działce, więc kolejny krok do przodu :) a są niesamowici tempo mają na prawdę niezłe:), ciekawa jestem jaki stan zastaniemy dzisiaj po pracy.... rano była więźba z niedociętymi krokwiami ..... a co będzie wieczorem .................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję tempa budowy, śledzę od początku ale musiałem się zarejestrować aby nawiązać kontakt :)

Asia, na innym wątku zamieściłaś zmiany w planie parteru i plan poddasza, możesz podesłać na @ (wysłałem pw) to samo ale w lepszej jakości, interesują mnie wyliczone przez Was wymiary pokoi

jeżeli masz też rzuty projektowe uwzględniające te zmiany to w ogóle bomba :)

 

...a poza tym powodzenia w jak najszybszym osiągnięciu SSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...