Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Karol N.
Ja mam dystrybutor i był zamówiony w hajduku, tylko że oni zapomnieli go zrobić, więc firma przez którą zamawiałem zrobiła go za połowę ceny co widaje się i tak dużo. Tak więc dystrybutor mam, choć jak stwierdził koleś, który wszystko u mnie montował razem z obudową - dystrybutor nie jest potrzebny, gdyż i tak podczas obudowywania go robi się komorę cieplną, wyłożoną wełną, itp. Teraz mam jakby komorę w komorze. Nie znam się na tym, ale czy 2 komory mają sens - tak na chłopski rozum.

 

Teraz tak sobie myślę, że jeśli stawiasz wkład i chcesz grzać poprzez rozprowadzenie ciepła a obudowę kominka robisz np. za rok, to dobrze jest mieć teraz dystrybutor blaszany.

 

Sam dystrybutor jest totalnie prymitywnym urządzeniem - wygięta blacha i miejscami nitowana z otworami.

 

Przyznawali sie w Hajduku, ze niezbedny ten dystrybutor nie jest ale lepiej mozna wykorzystac nagromadzone cieplo. Dystrybutor mozna zamowic na miare w Darko ceny od 70 do 150 PLN

Pozdrawiam

Karol N.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja również będę chciał dołączyć do posiadaczy kominka.

Nie wiedziałem jaki wkład mam wybrać. Myślałem o francuskich w cenie do 2 tys. Gdy zobaczyłem "na żywo" Hayduka to poprosty sie w nich zakochałem. Zakup odłożę do przyszłego roku - finanse. Hayduki są piękne w wykonaniu. Ta prostota, żadnych zawijasów, słoneczek. Są piękne. A po zabudowaniu idealnie pasują do nowoczesnych salonów. Bardzo mi sie podobały fotki w galerii Kodiego. Ja będę robił obudowę narożną i mam zamiar zrobić podobnie jak Kodi. A propo ceny, możesz powiedzieć ile kosztowało Cię obudowanie wkładu i rozprowadzenie ciepłego powietrza? Pytanie do Kodiego.

Zapasy w opał zrobione?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol N.
Ja również będę chciał dołączyć do posiadaczy kominka.

Bardzo mi sie podobały fotki w galerii Kodiego. Ja będę robił obudowę narożną i mam zamiar zrobić podobnie jak Kodi.

 

 

 

A gdzie sa te fotki?

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie ta prostota urzekła.

Jeżeli bym miał finanse, to kominek obłożyłbym marmurem, ale bez żadnych "wariacji".

Nie lubię zbędnych dodatków, które w praktyce wcale się nie sprawdzają (np. czerwona cegła z jasną fugą, wyłożona na belce przy otwieraniu drzwi od kominka, co z niej zostanie po sezonie grzewczym? Już ją widzę usyfioną sadzą....). Ma ktoś taką u siebie i jakieś doświadczenie z użytkowaniem? Marmurowa płyta na pewno jest bardziej praktyczna. Są problemy z rysowaniem marmuru?

Bardzo mi się podoba prosta ściana a w nią wkomponowany kominek + ramka z marmuru. Piękny widok.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

Hubwarka - przyznam, że nie do końca pamietam ceny, może coś bardziej konkretnego jest w dzienniku, ale:

- rozprowadzenia ciepła to koszt 1300zł /robocizna + materiał/

- obudowa kominka 800zł /materiał + robocizna/

- ramka marmurowa 500zł /300 ramka + 200 montaż/

do tego trezba doliczyć kratki u mnie w sumie 4 sztuki i każda średnio po 50zł.

Za całość zapłaciłem coś pewnie około 6,5tys. Dla mnie bardzo dużo, ale zależało mi bardzo na kominku.

 

Karol N. - fotki są w stopce pod każdą moją wiadomością - link to fotoalbumu na onecie.

 

Gość - to jest właśnie styl wypowiedzi anonimowych. Jaki gość z Ciebie. Rozumiem krytyke bo to kwestia gustu, ale ton w jakim to wyraziłeś jest już mało kulturalny. Tak na marginesie nie jest to pudło z gipsu, bo całość zbudowana jest z gazobetonu - jakbyś nie zauważył. Jednemu podobają się nowoczesne i proste kształty i do tego totalnie prosty kominek a drugim coś bardziej tradycyjnego. Ja tego nie kwestionuję, ale pozwól wyrażać opinię innym, bez takiego hamstwa jakie ty prezentujesz.

 

Jak zwykle pozdrawiam zarejestrowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcy - dzięki, ale mi naprawdę, nie zależy na tym aby wszystkim się podobało. Mam nadzieję, że mnie rozumiesz. Po prostu chodzi o gusta. Tobie się podoba, komu innemu nie - tylko ten ton. Zdjęcia zamieściłem, gdyż jest w miarę krok po kroku jak to się robi - dla nie wtajemniczonych ma to być pewnego rodzaju instruktaż a nie chwalenie się jaki to ja mam świetną obudowę.

 

Cieszę się, że Ci się podoba. Szczerze i naprawdę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze Ciebie nie obchodzi, co sie komu podoba, ale chce zebys wiedzial, ze Twoje zdjecia i dziennik sa naprawde pomocne. Ja na przyklad juz wiem, ze jesli kominek, to niekoniecznie drewniana belka, cegla klinkierowa i piaskowiec. Tak jest wykonanych wiekszosc kominkow i ok! ale ja zobaczylam Twoj i chce taki sam, no moze inny kamien, bo mam meza kamieniarza :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, pisałaś już swoje krytyczne uwagi o wyglądzie "Hajduków" kilka razy (w tym samym wątku), i to niemal dokładnie w tych samych słowach. Wszyscy już doskonale wiemy, że te wkłady Ci się nie podobają, więc może przestań przynudzać, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska - najwyrażniej nie byłaś kilka dni na forum, albo Ci wątek uciekł. Oczywiście, że możesz pisać, że ten wkład Ci się nie podoba kilka razy - tylko tak jak w reklamie - PO CO?

 

Szadam - nikt nie mówił, że te wkłady kosztują 1000zł. Jeśli ktoś jednak napalił się na Spratherma to ma ciekawą alternatywę. Porównując to z innymi modelami cena wcale nie zabija.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria Kodiego .!! Ten kominek to proste pudło z gipsu takie coś a tyle piania że extra??? Czy na forum są ciekawsze projekty?? Sorrki ale to naprawde mnie osłabiło.

- Kodi, bardzo ładny kominek. Ja też nie jestem zwolenniczką komików z otoczaków, beleczek i tego typu "korzenioplastyki". Nie widziałam wcześniej tych wkładów Hajduka - jestem pod wrażeniem - a właśnie będę się przymierzać do kupna wkładu. Mam zamiar "przekoczować" na nieskończonej budowie przy kominku jako jedynnym ogrzewaniu - bo wygląda na to, że nie zdążę zrobić przyłącza gazowego przed zimą.

Z tego, co widzę na zdjęciu, ten VOLCANO1 ma własne nóżki - Kodi -proszę o odpowiedź - czy w związku z tym mogę w ogóle na razie nie robić podbudowy - cokołu - tak jak robi się przy wkładach bez nóżek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haczyk a może Pani Haczykowa :lol:

wracając do pytania - fajno, że Ci się podoba, ten wkład zresztą jak każdy inny Hajduka ma nóżki, więc nie musisz robić obudowy. My sami też nie chcieliśmy z braku kasy robic teraz obudowy, ale Beata mnie przekonała i dobrze, że brudne prace należy wykonac na początku. Wkład ma nóżki, ma bezpośrednie doprowadzenie powietrza na stałe, więc śmiało można go zabudować w późniejszym czasie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem panna Haczykowa - gwoli ścisłości. Pewnie,że brudne prace lepiej robić najpierw, ale ja i tak będę miała przez rok, czy dwa najtańszą wykładzinę,bo nie stać mnie na drewno. Więc myślę, że zrobię obudowę w momencie przed układaniem drewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...