Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Asia 22 napisała między innymi:

 

 

" NIe powiem co mnie zalewa, domyśleć możecie się sami. Prosze mi wyjaśnić czy teraz w ten sposób rozpatruje się reklamacje, Nie oglądając sprzętu na żywca tylko na podstawie paru zdjęć. Ja oczekiwałam że ktoś przyjedzie , obejrzy to fachowym okiem, spiszemy jakiś protokół usterki. Podejmiemy decyzję jak ją usunąć. Jeśli to moja wina to należałoby wskazać w którym momencie robię źle,aby problem nie powtórzył się ponownie po kilku następnych otwarciach drzwi do czyszczenia. Chociaż twierdzę że nie popełniam żadnych błędów, sposób otwierania szyby jest bardzo prosty, zresztą potwierdzą to użytkownicy takich modeli.

 

Podsumowując: z samego wkładu jestem zadowolona,długo trzyma żar (jak załaduję przed snem to rano jeszcze ogień się tli) , zepsuć wszystko się może, po to są serwisy i 5-letnia gwarancja żeby usterki eliminować , szyba sie brudzi -trudno .

Czerwoną kartkę dostaje producent i jego dział serwisowy za podejście do klienta ."

 

niestety nie jest to odosobniony przypadek . Dobrą firmę poznaję się nie przed zapłaceniem faktury ,lecz po ostatecznym uregulowaniu należności . Przed jest "kici kici", kawusia ,herbatka .... Po ,bywa różnie . Przyznawanie czerwonych kartek tym ,którzy nie chcą po sobie sprzatać to dobry pomysł . "Ma pan gwarancję na wszystko " - okazuje sie czasem ,że do chwili napalenia w kominku.....Potem stosuje się szablonowe odpowiedzi ,które parafrazuję zwykle tak "reklamacji nie uznajemy z powodu jej zgłoszenia":) Ciekawy jest fakt ,że robią tak nie tylko firmy produkujące mało wartościowe produkty (nie stać ich na serwis-ktoś napisał). Hajduk ma dobrą kondycję finansową. "Na drzewo " z chęcią spuszcza Romotop (bardziej zasługa to importera z Zabiej Woli - zarozumiałego bufona). Nawet niemiecki BRUNNER ,woli wysyłać maile ,niż serwisanta . Kolega zaprzestał współpracy z tą firmą , mieniącą sie najlepszą technika piecowa w Europie.

 

Pisać , gromadzić odpowiedzi ,postraszyć prawnikiem , napiętnować na forach - nic więcej nie możemy . Odniesie to w końcu skutek ,ale ......czy za naszego życia ?

Na pewno nie odpuszczać szubrawcom....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za odpowiedzi i wsparcie. Naprawde reklamacje rozpatrzono tylko na podstawie zdjęć!!! Nikt od producenta nie pofatygował się do mnie aby obejrzeć to na żywca. Odpuszczać nie mam zamiaru. Czekam jeszcze co wywalczy kier. salonu u którego kupiliśmy wkład. To on dawał nam gwarancje na wkład i obudowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i wsparcie. Naprawde reklamacje rozpatrzono tylko na podstawie zdjęć!!! Nikt od producenta nie pofatygował się do mnie aby obejrzeć to na żywca. Odpuszczać nie mam zamiaru. Czekam jeszcze co wywalczy kier. salonu u którego kupiliśmy wkład. To on dawał nam gwarancje na wkład i obudowę.

 

To najlepszy kierunek ! Na nim powinno Hajdukowi zależeć , bo on jeszcze kupi . Ty jesteś na straconej pozycji . Jeśli pośrednik ma j..a , wydusi niejedno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eniu podpisuję się pod tym co napisałeś . Klient jest ważny dopóki nie zapłaci faktury. Potem jest bardzo różnie. Co widać na przykładzie. A mieliby jednego klienta zadowolonego więcej gdyby nie ten mały incydent z olewaniem go. Do samego wkładu i jego funkcji grzewczych nie mam zastrzeżeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eniu podpisuję się pod tym co napisałeś . Klient jest ważny dopóki nie zapłaci faktury. Potem jest bardzo różnie. Co widać na przykładzie. A mieliby jednego klienta zadowolonego więcej gdyby nie ten mały incydent z olewaniem go. Do samego wkładu i jego funkcji grzewczych nie mam zastrzeżeń.

 

Do tego ,że najlepszą reklamą jest zadowolony klient ,trzeba dorosnąć .Trzeba też nauczyć się liczyć .Reklama poprzez serwis jest dużo tańsza od nakładów na inne jej formy.

 

Mój ojciec mawiał " głupich nie sieją - sami się rodzą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, czy może ktoś ma taki wkład kominkowy, konkretnie interesuje mnie model Volcano 2Lh. Bardzo będę wdzięczny za wszelkie opinie na temat tej firmy a może nawet modelu.

Kominek mam głównie zamiar wykorzystywać do podgrzewania się jesienią i na wiosnę. W pełnym sezonie grzewczym raczej tylko okazyjnie. Chcę zrobić GWC do trzech sypialni na piętrze po około 20 m2, kominek stał będzie w salonie 30 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie dotyczące volcano 2LT. W domu w którym mieszkałem wcześniej miałem tani wkład z castoramy, który posiadał uszczelkę przy drzwiach i jak go zamknąłem to nie było luzu, klamka po prostu dociskała drzwi. Teraz w Volcano nie ma uszczelki a jak zamknę to mam minimalny luz na drzwiach, czy to normalne? Czy powinna być na drzwiach uszczelka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład kominkowy Hajduk Volcano 2Lh jest odpowiedni do salonu 30 m.kw. tym bardziej otwartego. Nie koniecznie musi dojść do przegrzewania salonu. Poza tym ja jestem zwolennikiem wkładów, przynajmniej z średniej wielkości szybą, a o takich należy właśnie ten Hajduk. Generalnie wkład jest niezły, choć uważam, iż mechanizm podnoszenia szyby do góry mógłby być trochę lepszy. Cały kominek z montażem będzie nieznacznie tańszy od kominka z wkładem Spartherm Varia 2Lh51. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład kominkowy Hajduk Volcano 2Lh jest odpowiedni do salonu 30 m.kw. tym bardziej otwartego. Nie koniecznie musi dojść do przegrzewania salonu. Poza tym ja jestem zwolennikiem wkładów, przynajmniej z średniej wielkości szybą, a o takich należy właśnie ten Hajduk. Generalnie wkład jest niezły, choć uważam, iż mechanizm podnoszenia szyby do góry mógłby być trochę lepszy. Cały kominek z montażem będzie nieznacznie tańszy od kominka z wkładem Spartherm Varia 2Lh51. Pozdrawiam.

 

Ok różnica w cenie samego wkładu to około 5 tyś. ale czy jest to warte tych pieniędzy? Wolę zainwestować więcej na początku niż mieć później jakieś problemy. Ale jeżeli jakość wkładu Spartherm jest minimalnie lepsza to wolał bym te 5 tyś zainwestować gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie dotyczące volcano 2LT. W domu w którym mieszkałem wcześniej miałem tani wkład z castoramy, który posiadał uszczelkę przy drzwiach i jak go zamknąłem to nie było luzu, klamka po prostu dociskała drzwi. Teraz w Volcano nie ma uszczelki a jak zamknę to mam minimalny luz na drzwiach, czy to normalne? Czy powinna być na drzwiach uszczelka?

 

Zgłoś problem dystrybutorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok różnica w cenie samego wkładu to około 5 tyś. ale czy jest to warte tych pieniędzy? Wolę zainwestować więcej na początku niż mieć później jakieś problemy. Ale jeżeli jakość wkładu Spartherm jest minimalnie lepsza to wolał bym te 5 tyś zainwestować gdzie indziej.

 

Hajduk to jeden z najlepszych polskich wkładów . Polonez był jednym z najlepszych polskich samochodów.

 

Mam pisać dalej ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajduk to jeden z najlepszych polskich wkładów . Polonez był jednym z najlepszych polskich samochodów.

 

Mam pisać dalej ? :D

 

Co chcesz od poloneza?? Różne rzeczy można mu zarzucić, ale psuł się dużo mniej niż Laguna II :D

Dobra już wszystko wiem muszę wydać więcej kasy, dzięki za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...