Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie Lisów - Asi i Rafała - KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

cześć to ja wpadłam z rewizytą, bardzo fajny projekt wybraliście, bardzo mi się podobał jak szukałam projektu dla nas,

a działeczka też miodzio, zwłaszcza część rekreacyjna nad strumykiem, marzyło mi się tak ale nie wyszło, cóż

pozdrawiam i wytrwałości życzę, i oczywiście będę zaglądać do scyzoryków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Przepraszam za nieobecność!!

juz odpisuje.

Niestety narazie sie borykamy z papierologią z tego co mi sie wydaje to najbardziej realny poczatek naszej budowy to wiosna 2010, chyba ze sie zdazy cud i damy rade jeszce tej jesieni cos zrobić.

Jak narazie to mamy mały problemik z wyrownaniem naszej działki, okazuje się że jak nie bylo ziemi to był problem, ale jak juz jest to problem jest inny - nie mozemy znalkezc sprzetu ktory nam ta ziemie rozgarnie, jak narazie był pan Spycharkowiec troszke porobił i niestety zaczął sie "topić" no i chyba trzeba bedzie sie uzbroić w cierpliwość i czekać do lata aż ziemia wyschnie.

Tak że jak tylko ozgarniemy te chałdy ziemi zalegające na działce umieszczę zdjęcie juz gotowej dzialeczki czekającej z utesknieniem na postawienie na niej domku!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

tak sobie wpadłam z wizytą i oniemiałam jak zobaczyłam ostatnie fotki Waszych nadwodnych sąsiadów, cudo poprostu :p

 

jak przeczytałam zapisy waszego planu zagospodarowania to zastanawiam się czy nie budujesz się czasem w gminie Pawłów :o , dokładnie to samo tam napisali, może to zbieg okoliczności i zapisy wynikające z położenia działki w otulinie parków krajobrazowych?

w naszym starostwie takie dachy jak Wasz są traktowane jako czterospadowe, ale w takim razie jak sąsiad postawił swój dom? jego dach jest albo kopertowy, albo pulpitowy z przewagą na pierwszy, no chyba że zaczął przed wejściem planów w życie :-?

chyba najbezpieczniej zapytać w starostwie lub projektantów miejscowych, :-?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to sąsiad musiał pisaćo specjalna zgodę na wybudowanie takiego dachu. Szczegółów nie znam wiem tylko że miał z tym problemy.

Dla zaspokojenia sumienia skontaktowaliśmy sie z biurem projektowym które, poinformowało nas że dla nich nie ma problemu na etapie adaptacji napisać zę jest to czterospadowy dach - bo taki przecież jest.

Więc chyba ten problem będziemymiec za soba. Jednakże i tak uważam że to jakieś nieporozumienie w tym planie zagospodarowania, bo jedno wyklucza drugie.

No sasiedztwo bobrów to faktycznie ciekawostka, z jednej strony sie cieszymy bo spacerki w tamte rejony to naprawde frajda, tylko że z drugiej strony rzeczka prawie całkowicie porzestała płynąć za sprawą tamy, więc to już mi się troszkę mniej podoba. No i boję sie zalania większych terenów i zrobienia sie zalewiska na łąkach.

No ale zobaczymy, czy utrzymają się nasze boberki.

Nasz domek będzie stał w gminie Zagnańsk k. Kielc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

No troszkę tego bylo doliczyliśmy się jakieś 100 wywrotek po 16-18m3 ile ton nie wiem, ale duuuuuużo!.

Fakt efekt jest super,

Góra idealna na domek i cacy trawniczek z jakimiś krzewami ,

a gół to istne szalęnstwo będzie:) bo wyszło super miejsce dla synka na "plac zabaw" domek na grzewie, huśtawka na ogromniastym dębie, boisko plaża przy rzeczce miejsce na ognisko z prawdziwego zdarzenia planów i pomysłów całe sterty.

Tylko to czekanie na zakończen ie spraw papierkowych - spadkowych nas wykańcza bo wydłuża się w nieskończoność, padliśmy ofiarami partacza geodety ktory trzymał dokumenty 7 miesięcy mówiąc że już kończy dokumentację, a po przyciśnięciu go okazało się że nie zrobił NIC!!!!., Więc teraz nowy geodeta i kilka miesięcy w plecy, aż mnie szlag trafia.

Zdjęcia przyrodnicze jak tylko wynajdę coś ciekawego to wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odlecialy tylko nie mają co pisać,

dokumentacja do podzialu dzialki i sprawy spadkowej u nowego geodety wiec, jakies 6-8 miesiecy mamy czekania potem sad, no i mam nadzieje ze sie w roku zamkniemy.

Z tych nudow i w sumie rozpaczy ze nic na dzialce nie mozemy zrobic, zaprojektowalam sobie ogród.

Nastepnym razem wkleje szkic i poprosze o jakies sugestie, komentarze porady - czas jest wiec i zmian tez pewnie duzo bedzie ale cos robic musze bo mnie trafia ze niby sie mamy budowac tylko ze narazie nie wiadomo kiedy to sie zacznie, ...... jak dla mnie to moglbo by i dziś.

Juz sama nie wiem co sobie jeszcze zaprojektowac i wymyslec,

chyba zajme sie znajdowaniem ciekawych inspiracji,, takich jak np. ta sciana czekoladowa.

Oj budowo budowo przybywaj .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...