Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowy dom bez kominka?


_ZBYCH_

Recommended Posts

Też mi się podobaja takie kominki. Zeby się dobrze ogrzać, mozna spokojnie wejść do niego do środka /empirycznie sprawdzałam w jednym "domu" w Ardenach :D Do tego kamienna podloga, wysokość sufitu nad glową ok. 4,5m. :D

 

Dobrze, dobrze liczmy siły na zamiary. Do takiego kominka trzeba jeszcze mieć Wawel do kompletu.

 

po 1)

taki kominek bardzo latwo tez dopasowac do niskich nowoczesnych pomieszczen

po 2)

coraz wiecej jest projektow domow atrialnych

 

... wiec mozna bez wawelu i nie koniecznie klasycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam kominek z płaszczem wodnym od 4 miesiecy mimo zapachu "wedzonki" - mokre drewno - to jest to ! Myślałem o różnych rozwiązaniach i widziałem patent dla "blokowiczów" - wkład kominkowy zasilany z butli gazowej/sieci. Zastanawiałem sie nad kupnem takiego czegoś....

Teraz mam prawdziwy kominek i wiosną pochwale sie jak grzeje - na razie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden głos za kominkami. Nie wyobrażam sobie mojego domu bez niego i poza ludźmi, którzy oczywiście tworzą dom - kominek współtworzy jego klimat i już.

Poza tym jest to niekwestionowana oszczędność. Jeszcze nie uruchomiliśmy w tym roku pieca gazowego (grzeje na razie tylko wodę). Kominek mam bez rozprowadzenia, ale powierzchnia parteru jest w dużej części odkryta (salon z jadalnią i kuchnią). Więc nie mówcie, że to nie oszczędność.

klaudia

masz kominek otwarty czy z wkladem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jakaś żywa dyskusja na forum . Jako wykonawca kominków i piecy kaflowych czytam z zaciekawieniem. Osobiście jestem zdania że kominek to klimaty, to mebel, to "ciepełko rodzinnego domu" . Dyskusje i reklamy określonych wkladów kominkowych na forum pomijają to co najważniejsze: KOMINEK to nie kotłownia ,to nastroje to ciepły przytulny kąt dla dzieci, dziadków i zagonionych w życiu zawodowym "młodych i ambitnych". Po pracowitym tygodniu pracy przy budowie kominków lubię usiąść przy ogniu i odpocząć od budowy kominków . Paradoks? Możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jest tu wielu uzytkownikow kominkow.

A czy ktos moze cos powiedziec o tzw kozach?

Wlasnie kupilismy 110m2 domek ogrzewany pradem i pierwsza rzecz jaka chcemy zrobic to zainstalowac dodatkowe zrodlo ciepla. Salon otwarty czesciowo na przedpokoj ma ok 40 m2. Wybralismy koze Jotul, 8 kw. Czy macie jakies doswiadczenia?

Z gory dziekuje za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kominkowicze od czasu do czasu przepalaja w kominkach weglem i obierkami kartofli?

 

Pytanie jest tylko troche zartobliwe. Wczoraj w radiu wysluchalem popularnonaukowej audycji, gdzie opisano ten ludowy sposob zwalczania sadzy w kominie, wraz z bardzo rzeczowym uzasadnieniem dlaczego to rzeczywiscie dziala. Ma to przede wszystkim znaczenie w kominkach, w ktorych pali sie okazjonalnie i drewnem, a nie antracytem, bo wtedy odkladanie sadzy jest najwieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom Soyer!

mam kominek z wkładem - polski, stalowy z szamotem. Pewnie jego działanie wzmacna fakt, że jeszcze nie jest obudowany. Ale mimo wszystko jesteśmy pod wrażeniem. Niemal w całym domu jest ciepło, a palenie wcale nie jest uciążliwe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, raczej nie. Wydaje mi się, że teraz kominek oddaje więcej ciepła, przez to, że cała jego powierzchnia jest odkryta. Dodatkowo budowa wkładu (wydłużony ku górze - z takim jakby czopuchem)powoduje, że zatrzymuje ciepło na większej powierzchni. Aż dotnąć się go nie da.

Po obudowaniu poza szybą ciepłe powietrze będzie przedostawało się tylko przez kratki.

Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, raczej nie. Wydaje mi się, że teraz kominek oddaje więcej ciepła, przez to, że cała jego powierzchnia jest odkryta. Dodatkowo budowa wkładu (wydłużony ku górze - z takim jakby czopuchem)powoduje, że zatrzymuje ciepło na większej powierzchni. Aż dotnąć się go nie da.

Po obudowaniu poza szybą ciepłe powietrze będzie przedostawało się tylko przez kratki.

Dobrze kombinuję?

 

dobrze - to tak jakby kaloryfer przykryc recznikiem :)

ale jesli ktos ma rozprowadzenie ciepla to zabudowa kominka jest dobrym sposobem na skuteczne jego dzialanie. do ogrzewania jednego pomieszczenia (np salonu z jadalnio-kuchnia) lepiej wykorzystac koze (tansza, lzejsza i moc latwiej dopasowac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...