Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Telewizja w domku jednorodzinnym


Recommended Posts

 

info mam tylko z reklamy. Czyli to że dają za tzw. 1 pln drugi dekoder to nie jest tożsame z płacneiem tylko jednego abonamentu?

 

Albo płacisz za drugi abonament, albo płacisz za usługę multiroom,

Nie ma nic za darmo :D

rozumiem, ze multiroom równie nieopłacalny jak podwójny abonament.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

rusek007 napisał:

do jednego punktu tam gdzie będzie ewentualny tuner PRV (z nagrywarka) potrzeba doprowadzić 2 koncentryki

Czy to jest jedyny podwójny kabelek jaki trzeba puścić...?

Jestem tuż przed tynkami dlatego narazie chcę wyprowaqdzić tylko kable, i nie chcę jakiegoś przeoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kalkulacji. Jeżeli wystarczy Ci niezależny odbiór programów w 2 punktach, nie chcesz inwestować w splitter to opłata za multiroom może być do przełkniecia. Ale przeważnie 2 punkty odbioru to mało (zwłaszcza w domku)

 

jestem zdanmia że TV to nie wszędzie się oglada tylko do tego wyznaczonych miejscach, np. salon + pokój. Bez przesady TV nie jest władcą domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusek007 serdeczne dzięki za pomoc. Zaraz po świętach kładę więc przewody. Rozumiem też że wyprowadzić je pownienem najlepiej na strych...?

Może być na strychu, ja u siebie postawiłem metalową szafkę w garderobie.

Czasem trzeba coś zrestartować (modem czy splitter) i za każdym razem wchodzić na strych?

Jeszcze podrzucę schemacik mojej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony kolor to przewód koncentryczny.

Pozostałe to skrętka UTP.

Dwie skretki, bo jedna do internetu (gniazdo RJ45) druga do splittera (RJ11). Od biedy można to zrobić na jednej, ale skrętka kosztuje niewiele. Pamiętaj o stosowaniu głębokich puszek. Gniazdo/puszkę do RTV i internetu najlepiej montować oddzielnie, bo będą problemy z zakupem pasujacych gniazd do pozostałych. W dipol.com.pl mają takie gniazda (RTV, RJ45, RJ11)

Na tym schemacie nie ma dodatkowego przewodu do PRV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dobie internetu bezprzewodowego i routerów nie wystarczy dać tylko przewód do jednego pomieszczenia (gabinet - tu będzie stał główny domowy komp. wraz z routerem)?

 

Nigdy radiowy nie dorówna kabelkowemu (w stabilności działania).

Ja u siebie robię całą sieć komputerową na przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy połączenia bezprzewodowego. Użytkuję w domu d'link 524 i nie mam żadnych uwag do do stabilności działania. A umieszczając ruter w mniej więcej centralnym punkcie domu do najdalszego pomieszczenia będzie najczęściej 10m. Da radę - chyba, że masz ściany z ołowiu.

 

pozdr

tomek k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy połączenia bezprzewodowego. Użytkuję w domu d'link 524 i nie mam żadnych uwag do do stabilności działania. A umieszczając ruter w mniej więcej centralnym punkcie domu do najdalszego pomieszczenia będzie najczęściej 10m. Da radę - chyba, że masz ściany z ołowiu.

 

pozdr

tomek k

Zależy kto co lubi, nie każdy potrafi zabezpieczyć sieć, niestety miedź to jest miedź ja jestem jej zwolennikiem a pracuje przy sieciach internetowych ponad 10 lat (sieci LAN, WIFI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusek007 zgadzam się z Tobą. Kabel jest pod względem bezpieczeństwa, znacznych szybkości sieci, lepszym rozwiązaniem.

Tylko w domu przepustowość jaką bezprzewodówka ma jest wystarczająca. Ustawienie zabezpieczeń WPA-PSK lub WPA2-PSK do zrobienia - i raczej, jeśli nie ustawimy hasła słownikowego, to trudno złamać te zabezpieczenia. WiFi oznacza komfort użytkowania - nie plątają Ci się kable.

I z drugiej strony będąc na etapie kablowania domu - położenie tych kilku metrów do netu to żadna praca i wydatek.

Po prostu co kto lubi. A można i to i to.

 

pozdr

tomek k

 

PS Jaki splitter polecacie do Cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co lubi, nie każdy potrafi zabezpieczyć sieć, niestety miedź to jest miedź ja jestem jej zwolennikiem a pracuje przy sieciach internetowych ponad 10 lat (sieci LAN, WIFI)

 

Tez pracuje w tej branzy, korzystam z Wi-Fi w domu i w pracy i jest OK. Ale jesli chodzi o stale polaczenia, np. komputer stacjonarny, serwer, telewizor, odtwarzacz multimedialny, projektor, tuner telewizji cyfrowej, amplituner, kamera sieciowa i co tam jeszcze moze byc w domu (kiedys pewnie lodowka i kuchenka mikrofalowa :p) to jestem zwolennikiem kabla.

 

Jak na ironie to w domu sa czasem wieksze wymagania co do predkosci niz w firmie. To w domu czescie kopiuje sie duze multimedialne pliki, odlada filmy przez siec itp. A jak sie chce by to sprawnie dzialalo i wykorzystywalo w pelni swoje mozliwosci to trzeba dobrych i stabilnych przepustowosci a do tego kabel najlepszy.

Kto by chcial sie bawic w chodzenie i restartowanie Acces pointa podczas ogladania ulubionego przez siec filmu lezac wygodnie na kanapie :D

 

Wi-Fi do laptopa, komorki i innych przenosnych sprzetow, Ethernet dla stacjonarnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusek007 napisał:

do jednego punktu tam gdzie będzie ewentualny tuner PRV (z nagrywarka) potrzeba doprowadzić 2 koncentryki

Czy to jest jedyny podwójny kabelek jaki trzeba puścić...?

Jestem tuż przed tynkami dlatego narazie chcę wyprowaqdzić tylko kable, i nie chcę jakiegoś przeoczyć.

 

Optymalne rozwiązanie, to dwa koncentryki i dwie skrętki UTP do każdego miejsca potencjalnego odbioru TV. Na tym etapie budowy koszt położenia przewodów nie jest wysoki, a nigdy nie wiadomo, co będziesz potrzebował jutro :)

 

Dlaczego aż tyle przewodów?

Dwa koncentryki, bo może zechcesz mieć dekoder z nagrywaniem (nie tylko w salonie czy pokoju TV - miej na uwadze, że dzieci kiedyś będą dorosłe i może nadal będą mieszkać z Tobą, więc im też się przyda taka opcja).

Jedna skrętka do internetu. Obecnie część dekoderów oraz część telewizorów ma możliwość podłączenia do lokalnej sieci komputerowej lub internetu i korzystania z ich zasobów, czyli zdalne pobieranie z serwera filmów, zdjęć, muzyki. Można też podłączyć miniaturowy komputer (NETTOP) i po podłączeniu bezprzewodowej klawiatury i myszki mamy również przeglądarkę inernetową na ekranie TV LCD lub plazmy :)

Druga skrętka może służyć do połączenia dekoderów TVSAT w sieć przez moduł cardsplitter i tym samym możliwości podłączenia kilku dekoderów do jednej karty Cyfry+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...