Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Telewizja w domku jednorodzinnym


Recommended Posts

Co do tunera, to tunery bezabonamentowe pozwalają na odbiór programów niekodowanych. Tam niewiele jest ciekawych programów. Jedyna alternatywa, to płatna telewizja CYFRA+.

Myslę,że nie koniecznie, ponieważ dla osoby która nie ma prawidłowego odbioru jakichkolwiek programów telewizyjnych to odbiór programów

TVN

TVN7

TVN TURBO

POLSAT

POLSAT 2

TV POLONIA

i kilka innych mniej ciekawych

to jest oferta, która może zainteresować niektórych.

Myślę, że nie każdego stać( zwłaszcza w czasie budowy) na zakup abonamentu Cyfra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dziekuje _ZBYCH_ za odpowiedz. w zapytaniu o jakosc dipola chodzilo mi o jakosc czesci, ich wykonania. po prostu nie znalem tej firmy i wolalem cokolwiek sie na jej temat dowiedziec. skoro zaopatruje castorame i Ciebie to nie mam juz watpliwosci. no moze czy nie ma problemu z przesylka (kupowales przez internet?).

 

co do tunera w salonie. wpadlem na taki sam pomysl poniewaz nie planuje na poczatek instalacji przedluzajacej piloty. i pytanie: czy do tego jest potrzebny spejalny kabel w scianie, osobne gniazdko?

 

mam problemy z wyborem wzmacniacza z tych 3 podanych. z tego co zauwazylem roznia sie tylko wzmocnieniem. skoro roznica cenowa jest niewielka moze wziac najsilniejszy i potem doregulowac ewentualnie?

 

wyglada na to, ze zamowie niezbedne komponenty, wpierw jednak sprawdze castorame. mam nadzieje, ze te 3 anteny spelnia swoje zadanie! w okolicach jest dobry odbior (u sasiada odbiera 1,2,3,polsat na 0,5 metra kabla wlaczonym do gniazdka antenowego.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje _ZBYCH_ za odpowiedz. w zapytaniu o jakosc dipola chodzilo mi o jakosc czesci, ich wykonania. po prostu nie znalem tej firmy i wolalem cokolwiek sie na jej temat dowiedziec. skoro zaopatruje castorame i Ciebie to nie mam juz watpliwosci. no moze czy nie ma problemu z przesylka (kupowales przez internet?).

 

co do tunera w salonie. wpadlem na taki sam pomysl poniewaz nie planuje na poczatek instalacji przedluzajacej piloty. i pytanie: czy do tego jest potrzebny spejalny kabel w scianie, osobne gniazdko?

 

mam problemy z wyborem wzmacniacza z tych 3 podanych. z tego co zauwazylem roznia sie tylko wzmocnieniem. skoro roznica cenowa jest niewielka moze wziac najsilniejszy i potem doregulowac ewentualnie?

 

wyglada na to, ze zamowie niezbedne komponenty, wpierw jednak sprawdze castorame. mam nadzieje, ze te 3 anteny spelnia swoje zadanie! w okolicach jest dobry odbior (u sasiada odbiera 1,2,3,polsat na 0,5 metra kabla wlaczonym do gniazdka antenowego.)

 

Nie kupowałem w Dipolu przez internet, bo mam do nich 8 km :D .

Do podłączenia wyjścia tunera SAT do instalacji antenowej należy położyć osobny przewód antenowy. Najlepiej będzie, jeśli do salony położysz trzy osobne przewody antenowe (jeden do RTV, drugi SAT, a trzeci wyjście z SAT do instalcji antenowej). Ja nie stosuję w takim przypadku standardowych gniazd, tylko albo przewody wychodzą bezpośrednio ze ściany do sprzętu, albo stosuję tylko płytkę z tzw. beczkami (taki rodzaj gwintowanego złącza typu F (do nakręcanych końcówek, takich jak do konwertera SAT).

 

Jeśli twierdzisz, że w okolicy jest b. dobry odbiór to weż wzmacniacz o najmniejszym wzmocnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosuję w takim przypadku standardowych gniazd, tylko albo przewody wychodzą bezpośrednio ze ściany do sprzętu, albo stosuję tylko płytkę z tzw. beczkami (taki rodzaj gwintowanego złącza typu T (do nakręcanych końcówek, takich jak do konwertera SAT).

Zamiast gniazd tak jak napisał ZBYCH mozna zastosować obudowy typu OGF 116 podwójne producenta Telmor (są wersje pod i nad tynkowe)

i potrójne z beczkami F. kosztują ok 3PLN.Rozwiązanie b. tanie i estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosuję w takim przypadku standardowych gniazd, tylko albo przewody wychodzą bezpośrednio ze ściany do sprzętu, albo stosuję tylko płytkę z tzw. beczkami (taki rodzaj gwintowanego złącza typu F (do nakręcanych końcówek, takich jak do konwertera SAT).

Zamiast gniazd tak jak napisał ZBYCH mozna zastosować obudowy typu OGF 116 podwójne producenta Telmor (są wersje pod i nad tynkowe)

i potrójne z beczkami F. kosztują ok 3PLN.Rozwiązanie b. tanie i estetyczne.

 

Istotnie, ale gniazda Telmora nie pasują estetycznie do większości osprzętu (szczególnie tego ładniejszego - Berker, Legrand, Gira). Pisząc "płytkę" miałem na myśli maskownicę (zabrakło mi słowa :oops: ). Maskownicę i ramkę od gniazda RTV z danej serii osprzętu, z zamontowanymi "beczkami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pytaniu o dodatkowy kabel chodzilo mi o kabel do przedluzacza pilotow. w salonie bede mial kabel z satelity do tunera; z tunera do sumatora (polaczonego z kablem z anten tv);z sumatora do wzmacniacza; z wzmacniacza na instalacje do poszczegolnych pokoi. Schemat nr2 na stronie dipola.

jesli masz jakies rady to bylbym wdzieczny aczkolwiek podkreslam ze jestem calkowicie noga w tym temacie.

schemat (nr2) ledwo do mnie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
Myślę, że już całkiem niedługo (2-5 lat maksimum) analogowa telewizja odejdzie do lamusa

podnoszę stary temat z 2004 roku bo mamy już realne plany zlikwidowania w 2013 TV analogowej,

 

czy jest sens jeszcze robić zwykłe maszty antenowe czy może darować je sobie bo i tak nie zdążę nic na nich obejrzeć ??

 

Rozumiem ,że pozostałe 4-lata będziesz oglądał tylko z talerza i z pokojowej. :lol: ?

 

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090521/NOWETECHNOLOGIE/40995521

 

Do podusi cobyś się nie martwił.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Buduje domek jednorodzinny kolo Warszawy i dostelm nastepujaca propozycje wyceny instalacji systemu RTV TVSAT

 

 

============================================

KOSZTORYS SYSTEMU TELEWIZJI RTV TV SAT (ceny z VATem 22%)

 

 

Materiały własne J.m. Ilość Cena Wartość

L.p. zł zł

1 Antena 21/60 szt 1 130,00 130,00

2 Antena 6/12 szt. 1 95,00 95,00

3 Antena 1/5 szt. 1 45,00 45,00

4 Antena sat szt. 1 140,00 140,00

5 Maszt antenowy (aluminium) szt. 1 68,00 68,00

6 Uchwyt anteny sat szt 1 86,00 86,00

7 Wzmacniacz antenowy budynkowy szt. 1 358,00 358,00

8 Multiswich 16 wyjściowy szt. 1 897,00 897,00

9 Konwerter Quatro szt. 1 160,00 160,00

10 Uchwyt anteny szt. 1 58,00 58,00

11 Splitter szt. 1 430,00 430,00

12 Karty rozdzielające sygnał szt. 1 150,00 150,00

13 Instalacja szt. 1 1 500,00 1 500,00

14 0,00

RAZEM 4 117,00

 

========================================

 

Dom jest okablowany zgodnie z planem firmy, ktora ma teraz instalowac powyzsza . Firma zapewnia, ze bede mogl odbierac legalnie w 4 pomieszczenaich placac tylko jeden abonament. Czy kosztorys nie jest ZAWYZONY ? Sprawdzilem ceny elementow i wiekszosc z nich mozna kupic kilka razy taniej. Oczywiscie sa rowniez drozsze wersje takich elementow. Poprosilem weic o uszczegołowienie oferty i czekam....

Jak uważacie, czy to nie jest za drogie ? Z drugiej strony nie widze w kosztorysie pozycji . Czy to sie kupuje osobno w Cyfrze ?

 

Pozdrawiam, Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już wiesz, że podane ceny niektórych elementów są bardzo wysokie, więc powiem ci tak - w moim budynku na instalację wydałem 480zł - wszystko kupowane w dipolu, a w skład instalacji wchodzą anteny do tv naziemnej i radia, maszt, wzmacniacz, zwrotnica, multiswitch 8 wyjść, okablowanie. Bez tv satelitarnej (bez anteny i konwertera), montaż własny. Niedawno to uruchomiłem, działa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu, jak dla mnie, to taka oferta bez podania typu sprzętu i nazwy producenta, jest nic nie warta :-?

Cena za montaż i uruchomienie zestawu jest ok, ale ceny materiałów (nawet gdyby były wysokiej klasy) są zawyżone.

Swoją drogą, jeśli masz aż 8 podwójnych gniazd sat (lub 16 pojedynczych :o ), to Twój "domek" jest pewnie sporawy :)

Może to miało wpływ na cenę :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Buduje domek jednorodzinny kolo Warszawy i dostelm nastepujaca propozycje wyceny instalacji systemu RTV TVSAT

 

 

============================================

KOSZTORYS SYSTEMU TELEWIZJI RTV TV SAT (ceny z VATem 22%)

 

 

Materiały własne J.m. Ilość Cena Wartość

L.p. zł zł

1 Antena 21/60 szt 1 130,00 130,00

2 Antena 6/12 szt. 1 95,00 95,00

3 Antena 1/5 szt. 1 45,00 45,00

4 Antena sat szt. 1 140,00 140,00

5 Maszt antenowy (aluminium) szt. 1 68,00 68,00

6 Uchwyt anteny sat szt 1 86,00 86,00

7 Wzmacniacz antenowy budynkowy szt. 1 358,00 358,00

8 Multiswich 16 wyjściowy szt. 1 897,00 897,00

9 Konwerter Quatro szt. 1 160,00 160,00

10 Uchwyt anteny szt. 1 58,00 58,00

11 Splitter szt. 1 430,00 430,00

12 Karty rozdzielające sygnał szt. 1 150,00 150,00

13 Instalacja szt. 1 1 500,00 1 500,00

14 0,00

RAZEM 4 117,00

 

========================================

 

Janusz

 

Janusz napisz może na priva jakie firmy jest ten kosztorys tak coś mnie tknęło że jest to kosztorys pewnej nie uczciwiej firmy.

 

Oczywiście jak nie chcesz to nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu, jak dla mnie, to taka oferta bez podania typu sprzętu i nazwy producenta, jest nic nie warta :-?

Cena za montaż i uruchomienie zestawu jest ok, ale ceny materiałów (nawet gdyby były wysokiej klasy) są zawyżone.

Swoją drogą, jeśli masz aż 8 podwójnych gniazd sat (lub 16 pojedynczych :o ), to Twój "domek" jest pewnie sporawy :)

Może to miało wpływ na cenę :wink: :lol:

 

Dzieki za opinie, tez mi sie wydawalo, ze to niepowazne podejscie. Gniazdka przelicze ale wydaje mi sie, ze mam 6 gniazd TVSAT (5 pokoi i kuchnia). Podrawiam, Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już wiesz, że podane ceny niektórych elementów są bardzo wysokie, więc powiem ci tak - w moim budynku na instalację wydałem 480zł - wszystko kupowane w dipolu, a w skład instalacji wchodzą anteny do tv naziemnej i radia, maszt, wzmacniacz, zwrotnica, multiswitch 8 wyjść, okablowanie. Bez tv satelitarnej (bez anteny i konwertera), montaż własny. Niedawno to uruchomiłem, działa :)

 

Zazdroszcze Ci talentu, ja mam trzy lewe ręce i majsterkowanie wychodzi mi beznadziejnie. Oczywiscei chętnie doplace do czyjegos know-how ale zaproponowana cena wydaje mi sie z dużą .

 

Pozdrawiam

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz 314 Twój instalator nainormalniej w świecie probuje Cię okraść.

Po co Ci multiswitch 16 wyjściowy skoro 8 wyjściowy wszystko załatwi a kosztuje ok 160-180PLN, do czego wzmacniacz antenowy?!. Ceny anten podziel przez dwa, tak samo konwerter, bez problemu kupisz go za 50-70PLN.

Oj naciągacz Ci się trafił :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

kilka pytań zanim udam się do sklepu z antenami (nie chcę pokazać że nic nie wiem)

1 - jeżeli chodzi o sygnał TV naziemny obecny (analogowy) + przyszły (cyfrowy DVB-T) - wystarczy jedna antena do odbioru kanałów telewizyjnych? jeżeli nie to jakie programy tracę - jeśli kupię tylko jedną - tą najbardziej uniwersalną?

 

2 - czy antena do stacji radiowych UKF - jest czasami łączona w jedną konstrukcję z antenami TV czy trzeba osobno kupić?

 

3 - czy jest istotna kolejność (niżej-wyżej) wysokości montażu anten na maszcie (TV, radio, SAT, UMTS lub inna radiówka dla internetu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...