Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Telewizja w domku jednorodzinnym


Recommended Posts

kilka pytań zanim udam się do sklepu z antenami (nie chcę pokazać że nic nie wiem)

1 - jeżeli chodzi o sygnał TV naziemny obecny (analogowy) + przyszły (cyfrowy DVB-T) - wystarczy jedna antena do odbioru kanałów telewizyjnych? jeżeli nie to jakie programy tracę - jeśli kupię tylko jedną - tą najbardziej uniwersalną?

Niestety, muszę Cię zmartwić. Nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo nie wiadomo, jakie masz lokalne warunki odbioru. Musisz bardziej rozeznać temat.

Musisz sprawdzić, gdzie są nadajniki RTV (względem lokalizacji Twojego domu), jaka jest moc nadawcza i polaryzacja, czy występują jakieś przeszkody między stacją nadawczą, a Twoim domem. To tak na początek :)

Pomocne mogą być strony:

http://www.emitel.pl/strona-glowna/mapa-obiektow

http://www.dipol.com.pl/dane_nadajnikow_tv_naziemnej_w_polsce_bib07.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Czy ten kabelek będzie dobry do rozprowadzenia instalacji gwiażdzistej w domku pod tynkiem?

 

http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_75_om_triset-113_pe_zelowany_100m__E1017_100.htm

 

I Czy okablowując dom można polegać na tych schematach...?

 

http://www.dipol.com.pl/signalnet_-_jak_okablowac_dom__dom8.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód dobry z małym ale... Do instalacji wewnetrznych nie używamy przewodów żelowanych. Tritech 133 bardzo dobry produkt.

Schemat do domku, to raczej ten:

http://www.dipol.com.pl/schemat_instalacji_tv_naziemnej_i_satelitarnej_na_multiswitchu_w_domu_jednorodzinnym_schemat04.htm

Zasadnicza kwestia to ile będzie gniazd, ilość satelitów, czy z multiswitchem czy splitter przewodowy, czy z telewizja naziemną, czy PVR?

Jak widzisz dużo niewiadomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza kwestia to ile będzie gniazd, ilość satelitów, czy z multiswitchem czy splitter przewodowy, czy z telewizja naziemną, czy PVR?

Nie jesteśmy rodzinką ustawiającą życie pod telewizor. Ale...

Od czasu do czasu każdy chciałby coś obejrzeć.

Plany zakłądają:

TV sat (Polsat Cyfrowy) w salonie i u córki, a jak u córki to i synowi trzeba żeby pretensji nie miał jak podrośnie. A że przed snem też jakieś nocne filmidło od czasu do czasu się zechce obejrzeć to i w sypialni w razie czego dać trzeba.

Czyli wychodzi na to, że 4 punkty w domku.

Reszta pytań to czarna magia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie. Szukam gniazda w którym mogę zintegrować kabel od TV i LAN. na stronie dipola znalazłem coś takiego http://www.dipol.com.pl/gniazdo_koncowe_signal_rtv-sat_-_rj-45_-_rj-11_R694043.htm

W przeglądanych katalogach np Legranda, czegoś takiego nie znalazłem. Czy jakaś inna firma produkuje coś takiego? Chodzi mi o dopasowanie estetyczne do innych gniazd, czy ramek zespolonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusek007 napisał:

Jeżeli chcesz oglądać niezależne programyw różnych miejscach to Cyfrowy Polsat odpada (konieczność płacenia kilku abonamentów)

Właśnie się doczytałem tej samej informacji...

Pozostaje więc cyfra+.

Rozumiem też że wzorując się na tym schemaciku odbiór będzie OK:

 

http://images.dipol.com.pl/img/schemat007x.gif

 

Czy ten zestaw obsłuży HDTV...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy schemat znacznie różni się od tego z kilku postów wcześniej.

1. Jest to rozprowadzenie sygnału tylko satelitarnego.

2. Sygnał tylko z jednego satelity z zastosowaniem konwertera QUAD i pominięciem multiswitcha.

3. Ze względu na zastosowany bezprzewodowy splitter brak konieczność układania kabla do splittera przewodowego.

4. Brak możliwości zastosowania dekodera z PVR (potrzebuje dwóch niezależnych sygnałów z satelity)

5. Brak kanału zwrotnego (nie każdy tego potrzebuje)

6. Brak konieczności stosowania przedłużacza pilotów. Wynika to z zastosowania po jednym dekoderze do każdego odbiornika TV.

 

Jeżeli nie potrzebujesz sygnału radiowego, sygnału ze stacji TV naziemnej, kanału zwrotnego oraz monitoringu CCTV wprowadzonego w instalację TV to schemat jest ok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moge doradzić to w przypadku 1 satelity

Zastosuj czaszę minimum 90cm

Konwerter Qattro

Warto pomysleć o dodaniu zwykłej anteny TV (Polsat i programy lokalne i niebawem DVB-T)

Multiswitch powinien być minimum z tyloma wyjściami ile będzie gniazd, do jednego punktu tam gdzie będzie ewentualny tuner PRV (z nagrywarka) potrzeba doprowadzić 2 koncentryki

Czyli multiswitch 5/6 cztery wejścia od konwertera quattro, plus sygnał z anteny naziemnej (cztery pokoje+PRV daje 5 wyjść) wyjścia zawsze sa w ilościch parzystych dlatego 5/6

Jeżeli odbiór z 2 satelit to 9/6

Spliter moim zdaniem lepszy jest przewodowy (zwłaszcza jak jest spory domek to z sygnałem splitera radiowego bywa róznie)

Kanał zwrotny to bajer, podobnie jak kamera (zależy co kto lubi)

Ja osobiscie wiele rzeczy kupowałem i kupuje w dipol.com.pl

Napisz jak chcesz aby wyglądała twoja instalacja i co chcesz zamówić to podpowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego polsat cyfrowy niemoże być? Ostatnio widziałem, że w promocji dają drugi dekoder. Podobno n-ka cyfrowa też daje drugi dekoder w prezencie.

czyżby sie cos zmieniło? C+ tylko zostaje, że miec w dóch lub trzech pokojach TV sat i zwykłą?

 

Powiedzcie, gdzie dajecie talerz? Na dachu czy na balkonie? Od której strony świata winien być talerz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, gdzie dajecie talerz? Na dachu czy na balkonie? Od której strony świata winien być talerz?

Ostatnio montowalem i ustawialem ojcu talerz do Cyfry+ na balkonie i jest ustawiony prawie idealnie na poludnie z mala chyba tendencja na zachod.

 

Balkon jest raczej lepszym wyjsciem, zeby precyzyjnie ustawic i nie narazac anteny i instalacji na wyladowania atmosferyczne Chociaz przy wyladowaniach atmosferycznych nie jestem pewien czy to duza roznica czy na dachu czy na balkonie. Kiedys byl temat o tym i wyszlo, ze wiekszosc montuje na balkonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego polsat cyfrowy niemoże być? Ostatnio widziałem, że w promocji dają drugi dekoder. Podobno n-ka cyfrowa też daje drugi dekoder w prezencie.

czyżby sie cos zmieniło? C+ tylko zostaje, że miec w dóch lub trzech pokojach TV sat i zwykłą?

 

Powiedzcie, gdzie dajecie talerz? Na dachu czy na balkonie? Od której strony świata winien być talerz?

Tak, owszem Polsat czy Cyfra+ dają gratis lub za symboliczna opłatą drugi tuner, ale nie za darmo, trzeba płacić za dodatkowy pakiet i masz możliwość ogladania tylko w 2 pomieszczeniach.

Tylko Cyfra+ i TNK współpracują ze spliterami, dzieki którym uprawnienia są rozsyłane do wiekszej ilości tunerów i to bez comiesięcznych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego polsat cyfrowy niemoże być? Ostatnio widziałem, że w promocji dają drugi dekoder. Podobno n-ka cyfrowa też daje drugi dekoder w prezencie.

czyżby sie cos zmieniło? C+ tylko zostaje, że miec w dóch lub trzech pokojach TV sat i zwykłą?

 

Powiedzcie, gdzie dajecie talerz? Na dachu czy na balkonie? Od której strony świata winien być talerz?

Tak, owszem Polsat czy Cyfra+ dają gratis lub za symboliczna opłatą drugi tuner, ale nie za darmo, trzeba płacić za dodatkowy pakiet i masz możliwość ogladania tylko w 2 pomieszczeniach.

Tylko Cyfra+ i TNK współpracują ze spliterami, dzieki którym uprawnienia są rozsyłane do wiekszej ilości tunerów i to bez comiesięcznych opłat.

 

info mam tylko z reklamy. Czyli to że dają za tzw. 1 pln drugi dekoder to nie jest tożsame z płacneiem tylko jednego abonamentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o multiswich'a - czy mogę umieścić go na strychu i czy tam nie będzie miał zbyt ekstremalnych warunków pracy. Dodatkowo wchodzi problem zagrożenia pożarowego.

Metalowa skrzynka , starannie wykonana instalacja elektryczna i nie powinno być problemu z bezpieczeństwem i działaniem multiswitcha na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...