Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Telewizja w domku jednorodzinnym


Recommended Posts

Nie demonizujmy połączenia bezprzewodowego. Użytkuję w domu d'link 524 i nie mam żadnych uwag do do stabilności działania. A umieszczając ruter w mniej więcej centralnym punkcie domu do najdalszego pomieszczenia będzie najczęściej 10m. Da radę - chyba, że masz ściany z ołowiu.

Albo... żelbetowy strop. Nie można generalizować. W jednym miejscu wi-fi działa poprawnie, a w innym nie - ot przypadłość sieci bezprzewodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tez pracuje w tej branzy, korzystam z Wi-Fi w domu i w pracy i jest OK. Ale jesli chodzi o stale polaczenia, np. komputer stacjonarny, serwer, telewizor, odtwarzacz multimedialny, projektor, tuner telewizji cyfrowej, amplituner, kamera sieciowa i co tam jeszcze moze byc w domu (kiedys pewnie lodowka i kuchenka mikrofalowa :p) to jestem zwolennikiem kabla.

 

Jak na ironie to w domu sa czasem wieksze wymagania co do predkosci niz w firmie. To w domu czescie kopiuje sie duze multimedialne pliki, odlada filmy przez siec itp. A jak sie chce by to sprawnie dzialalo i wykorzystywalo w pelni swoje mozliwosci to trzeba dobrych i stabilnych przepustowosci a do tego kabel najlepszy.

Kto by chcial sie bawic w chodzenie i restartowanie Acces pointa podczas ogladania ulubionego przez siec filmu lezac wygodnie na kanapie :D

 

Wi-Fi do laptopa, komorki i innych przenosnych sprzetow, Ethernet dla stacjonarnych :)

Nic dodać, nic ująć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy połączenia bezprzewodowego. Użytkuję w domu d'link 524 i nie mam żadnych uwag do do stabilności działania. A umieszczając ruter w mniej więcej centralnym punkcie domu do najdalszego pomieszczenia będzie najczęściej 10m. Da radę - chyba, że masz ściany z ołowiu.

 

 

Używam jednego i drugiego rozwiązania (akurat mam Liveboxa od TP i normalny LAN na skrętce) i jest niebo a ziemia w oglądaniu filmu przez radiówkę a przez LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro kładę więc przewody.

Do każdego pokoju na poddaszu puszczam pojedyńczy Triset-113,

Podwójny Triset-113 puszczam do salonu,

Do pokoju córki, syna, wolnego i do gabinetu puszczam skrętkę UTP.

Czy przewód Triset-113 wychodzący po jętkach i krokwiach na poddasze powinien być położony tak jak elektryczne w peszlu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam wszystkich.

Jestem kobietą i takie tematy to dla mnie czarna magia. W najbliższym czasie się przeprowadzam do nowo wybudowanego domku. Stanął przede mną problem wyboru telewizji cyfrowej, internetu i telefonu. Instalację telewicyjną mam tak zrobioną, że na strychu mam jedno głowne podłączenie do anteny, a od tego rozchodzą się kable do każdego pokoju w którym ma być telewizor i internet. I tu mam problem. Docelowo telewizja cyfrowa ma być w 5 pokojach. powiedzcie mi co mam zrobić aby w każdym pokoju móc oglądać coś innego? Może jeszcze doradźcie mi jaką warto telewizję wybrać i skąd internet żeby było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jeżeli moge doradzić to w przypadku 1 satelity

Zastosuj czaszę minimum 90cm

Konwerter Qattro

Warto pomysleć o dodaniu zwykłej anteny TV (Polsat i programy lokalne i niebawem DVB-T)

Multiswitch powinien być minimum z tyloma wyjściami ile będzie gniazd, do jednego punktu tam gdzie będzie ewentualny tuner PRV (z nagrywarka) potrzeba doprowadzić 2 koncentryki

Czyli multiswitch 5/6 cztery wejścia od konwertera quattro, plus sygnał z anteny naziemnej (cztery pokoje+PRV daje 5 wyjść) wyjścia zawsze sa w ilościch parzystych dlatego 5/6

Jeżeli odbiór z 2 satelit to 9/6

Spliter moim zdaniem lepszy jest przewodowy (zwłaszcza jak jest spory domek to z sygnałem splitera radiowego bywa róznie)

Kanał zwrotny to bajer, podobnie jak kamera (zależy co kto lubi)

Ja osobiscie wiele rzeczy kupowałem i kupuje w dipol.com.pl

Napisz jak chcesz aby wyglądała twoja instalacja i co chcesz zamówić to podpowiemy.

 

Witam,

chcialbym odbierac niezaleznie cyfre z hotbirda + astre free-to-air (moze pakier premiere teraz sky) w pieciu pomieszczenieniach.

jestem po tynkach a przed ociepleniem elewacji takze mozliwosci zmian sa mocno ograniczone aczkolwiek moge cos jeszce zmienic.

Instalacja wyglada u mnie tak, ze mam ywpuszczone 4 kable pod talerz do centrali na strychu + 1 od siatki i z centrali mam wypuszczone po jednym koncentryku do kazdego z 5 pomieszczen (5 kabli - 5 gniazdek). do tego utp do tych 5 pomieszczen i gniazda r45.

pytania:

1) czy moge polaczyc te 4 kable wypuszczone do talerza poprzez diseq z dwoma konwerterami quattro (zez na astre i hotbirda) czy tez koniecznie musze puszczac dodatkowe 4 kable tak zeby do centrali szlo 8 kabli? jesli oba rozwiazania zadzialaja to ktore jest lepsze i dlaczego?

2) juz wiem ze nie bede mogl uzyc splittera przewodowego (brak puszczonej skretki r11), ale to da sie obejsc splitterem bezprzewodowym. pytanie jest inne, czy jak podlacze do mutliswitcha na wyjsciu te 5 kabli do 5 pomieszczen to bede mogl w kazdym ogladac niezaleznie cyfre? jak to zatem dziala? wchodza 4 kable a wychodzi 5 i na kazdym co innego? a moze da sie tylko w 4 pokojach ogladac co innego a w piatym juz to co jest w innym pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialbym odbierac niezaleznie cyfre z hotbirda + astre free-to-air (moze pakier premiere teraz sky) w pieciu pomieszczenieniach.

jestem po tynkach a przed ociepleniem elewacji takze mozliwosci zmian sa mocno ograniczone aczkolwiek moge cos jeszce zmienic.

Instalacja wyglada u mnie tak, ze mam ywpuszczone 4 kable pod talerz do centrali na strychu + 1 od siatki i z centrali mam wypuszczone po jednym koncentryku do kazdego z 5 pomieszczen (5 kabli - 5 gniazdek). do tego utp do tych 5 pomieszczen i gniazda r45.

pytania:

1) czy moge polaczyc te 4 kable wypuszczone do talerza poprzez diseq z dwoma konwerterami quattro (zez na astre i hotbirda) czy tez koniecznie musze puszczac dodatkowe 4 kable tak zeby do centrali szlo 8 kabli? jesli oba rozwiazania zadzialaja to ktore jest lepsze i dlaczego?

2) juz wiem ze nie bede mogl uzyc splittera przewodowego (brak puszczonej skretki r11), ale to da sie obejsc splitterem bezprzewodowym. pytanie jest inne, czy jak podlacze do mutliswitcha na wyjsciu te 5 kabli do 5 pomieszczen to bede mogl w kazdym ogladac niezaleznie cyfre? jak to zatem dziala? wchodza 4 kable a wychodzi 5 i na kazdym co innego? a moze da sie tylko w 4 pokojach ogladac co innego a w piatym juz to co jest w innym pokoju?

 

Witam.

ad2 jeżeli zastosujesz multiswitch i splitter to w pięciu pomieszczeniach będziesz mógł oglądać w sposób niezależny cyfrę+, TNK i wszystko co FTA, Oczywiście w każdym pomieszczeniu potrzebny jest oddzielny tuner z kieszenia na karte.

Edytowane przez rusek007
Przejęzyczenie, wpisałem N-ka a powinno być TNK!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...