Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w łazience


Recommended Posts

Szanowni koledzy i koleżanki z forum.

 

Jesteśmy w trakcie planowania remontu łazienki, gdzie chcielibyśmy zamontować ogrzewanie podłogowe. Z tego co udało mi się doczytać w internecie można zamontować pod płytkami elektryczną matę grzejną. Jednakże czytałam też wiele opinii, że takie ogrzewanie jest bardzo drogie w eksploatacji, czy to prawda? Nigdzie nie znalazłam wiarygodnych, konkretnych danych dotyczących kosztów eksploatacji, czy mógłby ktoś podać swój przykład? Czy są to naprawdę tak duże kwoty?

 

Następne moje wątpliwości dotyczą zakupu, z tego co widziałam w internecie jest kilka firm, które sprzedają tego typu urządzenia, czy miał ktoś do czynienia z którąś z tych firmy? Mógłby ktoś polecić sprawdzoną firmę?

Interesuje mnie zakup dobrej jakości urządzeń, ale w nie za wysokiej cenie.....

 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy i koleżanki z forum.

 

Jesteśmy w trakcie planowania remontu łazienki, gdzie chcielibyśmy zamontować ogrzewanie podłogowe. Z tego co udało mi się doczytać w internecie można zamontować pod płytkami elektryczną matę grzejną. Jednakże czytałam też wiele opinii, że takie ogrzewanie jest bardzo drogie w eksploatacji, czy to prawda? Nigdzie nie znalazłam wiarygodnych, konkretnych danych dotyczących kosztów eksploatacji, czy mógłby ktoś podać swój przykład? Czy są to naprawdę tak duże kwoty?

 

Następne moje wątpliwości dotyczą zakupu, z tego co widziałam w internecie jest kilka firm, które sprzedają tego typu urządzenia, czy miał ktoś do czynienia z którąś z tych firmy? Mógłby ktoś polecić sprawdzoną firmę?

Interesuje mnie zakup dobrej jakości urządzeń, ale w nie za wysokiej cenie.....

 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

 

 

Pierwsza wątpliwość nie do rozwiania. Jest tak dużo czynników wpływających na koszty eksploatacji, że jedyne uczciwe stwierdzenie jest takie, że zapłacisz tyle ile wykorzystasz.

Obok mat grzejnych można zastosować również drut. Trochę grubszy, ale ponoć bardziej niezawodny.

Dobra jakość, niska cena - tak to tylko w Erze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda.

napiszę dokładnie jutro, bo dziś nie uwierzysz...

 

 

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź :)

Zwłaszcza interesuje mnie która sentencja to nieprawda. :)

 

ja odpisywałem na pierwszy post, a Twojego jeszcze nie czytałem :oops:

więc sory, ale to nie do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w trakcie planowania remontu łazienki, gdzie chcielibyśmy zamontować ogrzewanie podłogowe. Z tego co udało mi się doczytać w internecie można zamontować pod płytkami elektryczną matę grzejną. Jednakże czytałam też wiele opinii, że takie ogrzewanie jest bardzo drogie w eksploatacji, czy to prawda? Nigdzie nie znalazłam wiarygodnych, konkretnych danych dotyczących kosztów eksploatacji, czy mógłby ktoś podać swój przykład? Czy są to naprawdę tak duże kwoty?

 

Nie mam doświadczeń z matami, ale znam temat przewodów grzejnych. Otóż na przeciętną łazienkę wystarcza moc ok. 300 - 400 Watów. I grzeje to ok. połowę czasu. Czyli zuzycie energii dobowe to będzie ok. 4 - 5 kWh. Oceń sama czy to dużo czy mało dla twojej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w trakcie planowania remontu łazienki, gdzie chcielibyśmy zamontować ogrzewanie podłogowe. Z tego co udało mi się doczytać w internecie można zamontować pod płytkami elektryczną matę grzejną. Jednakże czytałam też wiele opinii, że takie ogrzewanie jest bardzo drogie w eksploatacji, czy to prawda? Nigdzie nie znalazłam wiarygodnych, konkretnych danych dotyczących kosztów eksploatacji, czy mógłby ktoś podać swój przykład? Czy są to naprawdę tak duże kwoty?

 

Nie mam doświadczeń z matami, ale znam temat przewodów grzejnych. Otóż na przeciętną łazienkę wystarcza moc ok. 300 - 400 Watów. I grzeje to ok. połowę czasu. Czyli zuzycie energii dobowe to będzie ok. 4 - 5 kWh. Oceń sama czy to dużo czy mało dla twojej kieszeni.

 

Nie mam doświadczeń z przewodami, ale mam maty :wink:

 

Maty mają moc różną, moje - 150W/m2 (chyba najczęściej w handlu) i jak rozumiem, jest to moc maksymalna (na elektryce też się nie znam :roll: ).

 

Przy sprawnym termostacie w łazience (mata 1 m2 ) i ustawieniu od 19 do 22 st.C (w skali termostatu do 32 bodajże) poza sezonem grzewczym (wtedy najbardziej ich potrzebuję, bo łazienka ogólnie zimna, płaciłam za prąd ok. 80 brutto m-c (mieszkanie 48 m2, pralka, lodówka, zmywarka, w kuchni el. podgrzewacz przepływowy i inne 'niezbędne w chałupie sprzęta').

 

Przy niesprawnym termostacie w kuchni (mata 5m2) niestety padłam z wrażenia na widok r-ku :o Kuchnię 'odpaliłam' dopiero przy tych dużych mrozach, które były w tym roku i dopiero po paru dniach się zorientowałam, że ustawienie - ustawieniem, a temp. podłogi to prawie 30st. Mea culpa Później już tego pilnowałam i z obserwacji wynika, że również licznik przestał wariować i kolejny r-k będzie w normie :wink:

 

Prawidłowo działający termostat to podstawa :wink: Na pewno założyłabym też termostaty z możliwością ustawienia czasu (pożałowałam kasy i nie mam, jak wygram w totka to zmienię :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy i koleżanki z forum.

 

Jesteśmy w trakcie planowania remontu łazienki, gdzie chcielibyśmy zamontować ogrzewanie podłogowe. Z tego co udało mi się doczytać w internecie można zamontować pod płytkami elektryczną matę grzejną. Jednakże czytałam też wiele opinii, że takie ogrzewanie jest bardzo drogie w eksploatacji, czy to prawda? Nigdzie nie znalazłam wiarygodnych, konkretnych danych dotyczących kosztów eksploatacji, czy mógłby ktoś podać swój przykład? Czy są to naprawdę tak duże kwoty?

 

Szanowna Pani,

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jeśli jest prawidłowo zainstalowane oraz umiejętnie używane, z wykorzystaniem dobrego regulatora temperatury z możliwością programowania wcale nie jest drogie w eksploatacji. Z informacji jakie otrzymujemy od naszych klientów wynika, że jeśli system jest prawidłowo wykonany i mądrze użytkowany to koszt eksploatacji w łazience nie przekracza 5zł za 1m2 powierzchni grzewczej, a więc dla przykładu za 4m2 ciepłej podłogi w łazience miesięcznie trzeba będzie zapłacić około 20zł za prąd.

Czy to dużo? - według mnie nie, ale to Pani sama musi ocenić.

 

 

Jeśli chodzi o wybór mata grzejna - przewód grzejny tutaj wybór urządzenia zależy od tego gdzie będzie zamontowane. Jeśli ogrzewanie montuje się w warstwie wylewki betonowej, wtedy można wykorzystać przewody grzejne, natomiast jeśli ogrzewanie montuje się w warstwie kleju pod płytkami (np. w czasie remontu), wtedy należy wybrać maty grzejne. Im wyższa moc jednostkowa maty grzejnej, tym podłoga będzie nagrzewała się szybciej.

 

Proszę tylko pamiętać, że pod wylewką betonową powinna być wykonana izolacja cieplna, jeśli takiej izolacji nie ma to trzeba ją wykonać bezpośrednio pod matą grzejną, stosując płyty izolacyjne THERMOPANEL, wedi lub ebeco cable board + ebeco cable kit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...