Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła - których producentów unikać


dwórnadutratą

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 88
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzieki za informacje.

 

to typowa polska mentalnosc. chcieli by grac w swiatowach ligach ale prostych zadan nie daja rady rozwiazac.

 

 

Niech każdy mierzy po sobie. Jako Polak nie uważam, że mam taką mentalność.

Autorowi mogę tylko współczuć i z chęcią zobaczyłbym wytłumaczenie drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 4 months później...

Mam NATEO - jak na razie nie mogę narzekać.

Wszystko zrealizowane terminowo, kontakt z serwisem bez problemu (nie eklamacje, ale raczej wsparcie techniczne), pomoc przy wyborze pompy i osprzętu.

Realizacja była pod koniec ubiegłego roku (jakos tak wrzesień - pazdziernik).

 

Jednak nie - jeden minus jest - instrukcja obsługi.

Jak dla mnie zbyt pobieżna.

 

pzdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NATEO - jak na razie nie mogę narzekać.

Wszystko zrealizowane terminowo, kontakt z serwisem bez problemu (nie eklamacje, ale raczej wsparcie techniczne), pomoc przy wyborze pompy i osprzętu.

Realizacja była pod koniec ubiegłego roku (jakos tak wrzesień - pazdziernik).

 

Jednak nie - jeden minus jest - instrukcja obsługi.

Jak dla mnie zbyt pobieżna.

 

pzdr

k

 

Tutaj ,moim zdaniem nie ma problemu- zawsze mozesz sie skontaktowac z Nateo i uzyskasz wszystkie informacje na temat pompy.

A mozna zapytac -na jaką powierzchnie domu podłaczałes pompe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ja zdecydowanie odradzam firmę Viessmann. Przez działania niekompetentnego AUTORYZOWANEGO serwisu pompa ciepła uległa całkowitemu zniszczeniu (po okresie gwarancji). Ani serwis, ani firma Viessmann (ani oddział w Polsce, ani centrala w Niemczech) nie poczuwali się do żadnej odpowiedzialności. Mamy stos korespondencji, z której jasno wynika, że urządzenia zabezpieczające nie stanowią zabezpieczenia, bo pompa POWINNA działać sprawnie. Jak znajdę chwilę, wrzucę co ciekawsze wypowiedzi Viessmanna na jakiś serwer i podam linka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze nie zdecydowalem sie na "Vieska" tylko Vaillant'a -toc to tez niemieckie bydle ale w Polsce przynajmniej bylem potraktowany poprawnie :)

Zawsze gdy zadzwonie do firmy ktora mi montowala (Ekoemiter spod Pruszkowa) z jakims problemem -raczej niewiedza moja, to Pan stara sie pomoc a jesli nie wie to obdzwania Vaillanta i daje mi znac co i jak. Na szczescie potrzebna pomoc byla tylko na poczatku, instrukcja nie zawiera bardziej zawilych ustawien.

Zreszta to samo dotyczy sie Panow z Vaillant'a, jakos jak na razie spokojnie mi wyjasniali niezrozumiale kwestie -ustawienia zaaansowane, wieksze uprawnienia dla mnie do komunikacji zdalnej (vrnetDialog) etc...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie odradzam firmę Viessmann. Przez działania niekompetentnego AUTORYZOWANEGO serwisu pompa ciepła uległa całkowitemu zniszczeniu (po okresie gwarancji). Ani serwis, ani firma Viessmann (ani oddział w Polsce, ani centrala w Niemczech) nie poczuwali się do żadnej odpowiedzialności. Mamy stos korespondencji, z której jasno wynika, że urządzenia zabezpieczające nie stanowią zabezpieczenia, bo pompa POWINNA działać sprawnie. Jak znajdę chwilę, wrzucę co ciekawsze wypowiedzi Viessmanna na jakiś serwer i podam linka.

 

 

Mały ma rację.

Nie bronię Vieśka, choć go często montuję. Piszesz, że zawalił serwis - to nie wiem na jakiej podstawie zwalasz winę na producenta -za szkody złej regulacji odpowiada serwisant.

Podaj cos więcej, bo jestem ciekaw, może coś pomożemy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze nie zdecydowalem sie na "Vieska" tylko Vaillant'a -toc to tez niemieckie bydle ale w Polsce przynajmniej bylem potraktowany poprawnie :)

Zawsze gdy zadzwonie do firmy ktora mi montowala (Ekoemiter spod Pruszkowa) z jakims problemem -raczej niewiedza moja, to Pan stara sie pomoc a jesli nie wie to obdzwania Vaillanta i daje mi znac co i jak. Na szczescie potrzebna pomoc byla tylko na poczatku, instrukcja nie zawiera bardziej zawilych ustawien.

Zreszta to samo dotyczy sie Panow z Vaillant'a, jakos jak na razie spokojnie mi wyjasniali niezrozumiale kwestie -ustawienia zaaansowane, wieksze uprawnienia dla mnie do komunikacji zdalnej (vrnetDialog) etc...

 

Pzdr.

 

Sorki, ale chyba piszesz nie w temacie. Kupiłeś vaillanta i go chwalisz, a tak na prawdę nie miałeś doczyniania z vieskiem. Nie wyrokuj, bo nie wiemy, nic dokładnie w sprawie i na razie cisza w temacie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz samej "marki" istotną rolę odgrywa serwis. Jak wiadomo trafiając na dyletantów nawet najlepsza pompa może okazać się "koszmarem". Niektórzy podchodzą na zasadzie "sprzedam i na razie", a później czyta się że marka X jest kiepska, a Y najlepsza na świecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to po prostu konkurencja? ;)

 

Tacy "duzi" a takie duperele wypisuja... hehe..

Posty wyzej nie napawaja optymizmem a raczej sa negatywne co do Veissmana -stad moje zadowolenie z wyboru innej marki.

Szkoda ze tak plytko czytacie, widze rowniez skad po tyle postow nabitych macie...

 

Jakbys juz zapomnial:

 

Witam.

Może odrobinę więcej danych, a zwłaszcza region i serwis?

Bo na razie "viesiek" obrywa, ale skąd, co i jak?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...