Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła - których producentów unikać


dwórnadutratą

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 88
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a dlaczego kamyk nie wklei tych zdjęć?
Bo mu na tym zupełnie nie zależy.

Próbkę tego, w jaki sposób traktuje innych ludzi, m.in. wykonawców, można przeczytać tutaj :

Oczywiście mam zapewnienie że gdybym miał kłopot to oni wrócą i dokończą .Przepraszali nas za zamieszanie.Dlaczego?Jak myślicie ...

 

 

Sami mi powiedzieli że juz w sobotę rano niezłe ploty na "mieście"chodziły

 

:wink: :lol: :lol: :lol:

Ta obecna awantura, to pewnie też jego "gierka". Tylko ciekawe co teraz chce ugrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK o czym ja będę z tobą dyskutował ?

 

Ciebie nie przekrzyczę i nawet tego nie chcę!

 

Mam nadzieję że jak ktoś wejdzie na to forum to :

 

1.zastanowi się nad powierzeniem inwestycji firmie Ecopol

 

2. zastanowi się jak doradzają niektórzy "najlepsi doradcy "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK o czym ja będę z tobą dyskutował ?

Ciebie nie przekrzyczę i nawet tego nie chcę!

Mam nadzieję że jak ktoś wejdzie na to forum to :

1.zastanowi się nad powierzeniem inwestycji firmie Ecopol

2. zastanowi się jak doradzają niektórzy "najlepsi doradcy "

No i mamy motywy działania Kamyka.

Tak jak pisałem wcześniej nie ma zamiaru czegokolwiek wyjaśnić, sprecyzować.

Jego sposobem działania jest oplucie i oszkalowanie każdego, z kim ma do czynienia.

Pod tym względem opowieści dziwnej treści, to fascynująca lektura.

Wszyscy tam są źli : projektanci, wykonawcy, dostawcy.

Jedyny sprawiedliwy i super sprytny, to kamyk68.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kamyk. Napisz w punktach albo jak Ci wygodniej, gdzie ekopol okazał się niekompetentny, gdzie zrobili błąd i nie chcą poprawić, czy problem dotyczy tylko CWU. Ja nie Jestem wykonawcą, użytkownikiem owszem. Ale chciałbym wiedzieć o co chodzi. Cała kwestia ma sie w zbyt zimnej wodzie, za małym zbiorniku CWU, czy może jeszcze coś z tym zaworem o którym wspominasz. Wszystko będzie jasne i przejrzyste. Pozwoli to potencjalnym klientom na dodanie takowych wpisów do umowy, bądź mając pełną wiedzę zrezygnują z tego producenta i wykonawcy, wiedząc że oferta jest np niepełna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoli to potencjalnym klientom na dodanie takowych wpisów do umowy, bądź mając pełną wiedzę zrezygnują z tego producenta i wykonawcy, wiedząc że oferta jest np niepełna
Tego typ zapisy można rozszerzyć na umowy z każdym dostawcą pompy ciepła.

Jednak podstawą do zawarcia każdej umowy jest sprecyzowanie tego, czego obie strony umowy od siebie oczekują.

W tym wypadku nawet nie wiemy, co było przedmiotem umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnież nie wiem za bardzo o co chodzi. Jest kamyk który poza robieniem zawieruchy nic konkretnego nie pisze. Jest HenoK, ale ten prosi o konkrety, jednak w zamian otrzymuje puste wymijankowe odpowiedzi. W całym zamieszaniu z boku jest Ecopol który traci swoje (dobre?) imię. Może o to tylko chodziło. Ja bym szedł do sądu. I to na miejscu kamyka jak również Ecopolu.

 

Jeśli by się okazało że kamyk pluje "na oślep" (a tak to wygląda), firma Ecopol może domagać się zadośćuczynienia finansowego. I to nie małego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mnie zmroziło jak czytam ... bo mam ich pompę w domu - mowa oczywiście o ecopolu.

 

Kamyk podaj trochę więcej szczegółów bo faktycznie na razie firma jest beee bo jest beee. Dla mnie jako użytkownika cenne są informacje na co powinienem zwrócić uwagę, żeby ewentualnie wymagać poprawek itd.

 

Panie Marku może Pan także odsłoni deko informacji o całej sprawie, faktycznie odpowiedź typu inwestor pije to żadna odpowiedź, a nawet powiem nie na miejscu. U mnie też do tej pory walają się butelki :-) nawet znalazłaby się cała zgrzewka piwka, ale nie wynika z tego nic poza faktem, że lubię piwko :-) tym bardziej zimne i kiedy na zewnątrz 30C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku może Pan także odsłoni deko informacji o całej sprawie

To może być trudne. Usługodawcę pod tym względem obowiązuje tajemnica handlowa i ochrona danych osobowych.

Dlatego Kamyk woli milczeć lub rzucać hasła typu :

"Panowie bez podstawowej wiedzy w zakresie hydrauliki",

czy "można było zrzygać na waszą robotę",

niż pisać o konkretach, które łatwo byłoby ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługodawcę pod tym względem obowiązuje tajemnica handlowa i ochrona danych osobowych.

 

To akurat moja działka - nie, nie obowiązuje. Nikt nie chce wiedzieć gdzie Kamyk mieszka czy ile zapłacił. Niech zwaśnieni panowie odpowiedzą tylko na jedno pytanie (zakreślą odpowiedź): czy to była umowa o dzieło, czy zlecenie na godziny. Ta druga zazwyczaj w języku budowlańców brzmi: mogę tak zrobić jak pan chcesz (bo zazwyczaj robię inaczej), ale nie daje gwarancji że będzie dobrze. A umowa o dzieło bez uzgodnionych założeń projektowych (w tym zgodności z przepisami, normami, itd.) to d..a a nie umowa, więc jest de facto zleceniem na godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Mam Nibe 1145 ze zbiornikiem 300L. Dom 160m2, rachunki za zime ponizej 300zl/msc, temp w domu 22 st. Mam tez kilku znajomych, nikt nie narzeka na NIbe.

Instalacja Energy Partner, dzialaja w calej zachodniej POlsce, glownie D. Slask. Jedno moge powiedziec, zero stresu, kultura i pelna informacja.

Natomiast z tego co slysze to ze przeplacilem, bo na rynku sa tansze pompy. Moze sa, ale jak instalowalem, nie widzialem duzych roznic na rynku, poza chinszczyzna oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wykonała firma napisałem wcześniej !!!!

 

 

Gwarantuję że do maja bieżącego roku firma Ecopol u nikogo nie zamontowała grupy bezpieczeństwa na zasobnik ciepłej wody!!!

 

 

 

 

Panowie nie wiedzieli że takie coś powinno być zamontowane!!!!!

Wystarczy zawór bezpieczeństwa i naczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hibernatus jest BE..z sensu cop 2,2

 

Mógłbyś rozwinąć te myśl bo nie kumam, dla czego cop =2,2 to przecież zależy od wielu czynników przede wszystkim od fachowości projektanta to znaczy od osoby dokonującej dobory: DZ PCi i GZ jeżeli jest to glikolowa! Czekam na rozwinięcie?

Kazjan:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zawór bezpieczeństwa i naczynie.

 

Cześć,

zawór jest na 1,5 bara, naczynie również (mówimy o cwu). Ja nie mogę złego słowa na Ecopol powiedzieć, drugi sezon pompa przepracowała.

Rachunki za ogrzewanie mnie zadawalają, system bezobsługowy, panowie jeżeli robią instalację w pobliżu zaglądają, podmiany

softu itp., pan Marek odbiera telefony i ma cierpliwość do wysłuchiwania uwag oraz udziela odpowiedzi na czasem głupie moje pytania.....

Może ja mało upierdliwy jestem klient......

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...