Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła - których producentów unikać


dwórnadutratą

Recommended Posts

W zasadzie racja, ale wolał bym nie musieć wydzwaniac z każda pierdoła do serwisu.

Inna sprawa, ze jak na razie kontakt jest super, na wszystkie pytania można uzyskac odpowiedź, w razie awarri też działają szybko (jeden z czujnkimów pokojowych okazał sie być wadliwy i zostal wymieniony w trybie natychmiastowym).

Generalnie pozytywnie.

Co do hałasu - pompa stoi w kotłowni/garażu.

Będąc w pokoju za ścianą nie słychać, kiedy sprężarka działa.

 

pzdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tacy "duzi" a takie duperele wypisuja... hehe..

Posty wyzej nie napawaja optymizmem a raczej sa negatywne co do Veissmana -stad moje zadowolenie z wyboru innej marki.

Szkoda ze tak plytko czytacie, widze rowniez skad po tyle postow nabitych macie...

 

Jakbys juz zapomnial:

 

 

 

Pzdr.

 

O - dopierom doczytał:

Piwopijca - piwka za dużo czy co?

Jakie dyrdymały - jeden post o złym serwisie bez jakiegokolwiek poparcia wskazuje na "krecią robotę". A co "Veissmana" to faktycznie jakis mało znany producent chyba ... ;)

Jakbym zapomniał? A o czym? Tam nie ma wpisu co, gdzie i jak - tylko serwis w Polsce, serwis w Niemczech, więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Chłopaki do rzeczy! Zamiast prowadzić rozgrywki słowne wypowiadajcie się na temat PC. Czy ktoś ma PC Viesmanna? Mamy ich ofertę ale cena wydaje nam się kosmicznie wysoka. Czy rzeczywiście warto tyle płacić za ich pompę? Podzielcie się opiniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nibe , i jestem bardzo zadowolony. Prosta i czytelna w obsłudze , cicha i ekonomiczna. Z serwisem nie miałem do czynienia bo nie było takiej potrzeby.Przegląd po 1 roku eksploatacji bedzie. Znajomy ma Vissmana Vitocel 220 9 kw ( dom 150m2 kolektror poziomy ) i bardzo często w zimie grzałki sie włączały. Po paru miesiącach ponoc grzałki padły i cos wymieniali na nowe. A u mnie tylko do przegrzewu raz w miesiącu cwu na pare minut z powodów sanitarnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, myślisz że droższa pompa będzie lepsza (tańsza w eksploatacji, trwalsza)???

Naprawiam i montuję (między innymi) pompy ciepła i niczego szczególnego we vieśku nie widzę, ba, czasami zdarza się znaleźć ewidentne błędy konstrukcyjne.

 

Witam,

 

W związku z posiadanym doświadczeniem, jako (między innymi ) montujący PC jaką polecił byś firmę.

Mam pod nosem firmę BIAWAR - co sądzisz o ich pompach ( NIBE), słyszałem , że składają je w kraju ( nie wiem czy to plus czy minus )

Z kolei jeden z forumowiczów z Białego polecał mi firmę, która montuje DANFOSS-a, jak się nie mylę to duńska PC.

 

Z góry dziękuję za kreatywną podpowiedź.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek doradzać, na pewno nie powiem Ci że firma XX jest najlepsza a inni do niczego. Pompy działają podobnie i mają podobne parametry. Jedna może się podobać a inna nie, jedna będzie głośniejsza inna cichsza, jedna ma fajniejszy wyświetlacz a inna zwykły tekstowy LCD.

Możesz kupić maszynę z najlepszymi parametrami a po zamontowaniu może się okazać że efektywność ogólna instalacji będzie gorsza niż najtańsza "garażowa" PC.

NIBE akurat montuję i nie mam z nimi problemów, są dobrze wyciszone akustycznie i nie przenoszą się wibracje.

Jak nie masz daleko podjedź do Biawaru, oni chętnie Ci pokażą maszynkę.

Edytowane przez wihajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek doradzać, na pewno nie powiem Ci że firma XX jest najlepsza a inni do niczego. Pompy działają podobnie i mają podobne parametry. Jedna może się podobać a inna nie, jedna będzie głośniejsza inna cichsza, jedna ma fajniejszy wyświetlacz a inna zwykły tekstowy LCD

Dokładnie tak. Czy użytkownik będzie zadowolony zależy w 90% od doboru i wykonania instalacji, a nie od koloru obudowy czy wyświetlaczy. Wykonanie instalacji przy innym rodzaju źródła ciepła nie jest tak ważne, bo mamy bardzo duże zapasy mocy i w przypadku błędów wykonawczych kocioł spali więcej paliwa i tyle. Użytkownik nawet nie będzie wiedział o tych błędach i o np. 20% większym spalaniu. Przy pc ten margines błędu jest mały, bo pc są wymiarowane na styk. Dodatkowo wykonanie instalacji dla pc różni się nieco od standardowej-węglowo-gazowo-peletowo-drewnianej o czym instalator musi wiedzieć, bo w przeciwnym wypadku instalacja będzie źle działać, a niektóre błędy trudno będzie naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W związku z posiadanym doświadczeniem, jako (między innymi ) montujący PC jaką polecił byś firmę.

Mam pod nosem firmę BIAWAR - co sądzisz o ich pompach ( NIBE), słyszałem , że składają je w kraju ( nie wiem czy to plus czy minus )

Z kolei jeden z forumowiczów z Białego polecał mi firmę, która montuje DANFOSS-a, jak się nie mylę to duńska PC.

Z góry dziękuję za kreatywną podpowiedź.

pozdrawiam

Akurat to Danfoss w Grodzisku składa pompy potem wysyła do Danii do magazynu głównego.Nibe też dobre ale nie słyszałem o montażu w Polsce .Nibe robi zbiorniki w Polsce.Jedne i drugie gruntowe dobre Ale P-W odradzam .Danfoss zrobił to na glikolu (strata COP) a NIBE używa za dużo grzałki .A dodatkowo takie lodówki ze zbiornikiem nie z kwasówki w środku to problem w razie awarii zbiornika .Oczywiście nie musi to być zaraz dziura ,ale np dużo kamienia kotłowego.

Ja stosowałem nibe i stiebla .W warszawie Stiebel ma dobrego serwisanta .Ja jestem inżynierem z 20 letnim stażem ,ale tego faceta podziwiam za wiedzę.On ma intuicje poza wiedzą.Trochę obcesowy w obejściu ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Jestem użytkownikiem pompy Nateo smart ponad 2 lata. Do tej pory nie miałem większych problemów. Jeden poważny (pompa "mroziła") był spowodowany brakiem czyszczenia (przeze mnie ) filtru bocznikowego. Osobiście jestem zadowolony z tej pompy ale ciężko mi się odnieść czy jest lepsza od innych oferowanych na rynku - brak mi porównania. Gdybym miał teraz kupować pompę to wziąłbym jeszcze pod uwagę pompy NIBE-BIAWAR. Jest to najstarsza firma w Polsce zajmująca się pompami i z mojego punktu widzenia mają w ofercie kilka bardzo fajnych modułów rozszerzających funkcjonalność.

 

Trochę pobawiłem się pompą i po niewielkich modernizacjach mogę w tej chwili nią sterować poprzez internet.

Napisałem własny program na komputery typu PC (rozszerzający możliwości programu Nateo). Ostatnio zacząłem projekt aplikacji pod telefony na platformie Android. Aplikacja nazywa się SAMSON (System Akwizycji, Monitoringu i Sterowania Obiektami Nateo).

Niestety firma Nateo nie jest zainteresowana współpracą i nie chce udostępnić dokumentacji/odpowiedzieć na moje pytania. Szkoda ale nie jest to przeszkodą nie do pokonania - po prostu rozbudowanie funkcjonalności zajmie mi nieco więcej czasu.

 

Jeżeli jest ktoś chętny do współpracy to zapraszam. Kontakt: tomekbee @ poczta. onet. pl (proszę usunąć spacje)

 

W tej chwili mój program na tą platformę realizuje podstawowe funkcjonalności:

+ monitoring temperatur / sterowań

+ włączanie / wyłączanie / tryb auto obiegów CO i CWU

+ ustawianie większości parametrów dla CO i CWU (oprócz dni i godzin obniżeń)

 

Jej działanie można obejrzeć na YouTube pod poniższym linkiem:

SAMSON - beta (Android)

 

Film prezentuje aplikację uruchomiona w środowisku developerskim na komputerze typu PC za pomocą emulatora telefonu z systemem android w wersji 2.1. Najlepiej obejrzeć go w rozdzielczości 720 (HD).

 

UWAGA: wszystkie widoczne parametry połączenia są "zafałszowane" - w tej chwili nie testowałem opcji autoryzacji (login/password) dostępnej w moim konwerterze RS/TCPIP i nie chciałbym aby ktoś znając tylko parametry połączenia mógł sterować moja pompą. Rzeczywiste parametry są zupełnie inne od tych pokazanych (na poziomie kodu następuje podmiana parametrów wprowadzanych z interfejsu na prawdziwe). Jednak wszystkie pokazane operacje/wartości parametrów są wykonywane na rzeczywistym, działającym systemie pompy ciepła Nateo.

 

Generalnie aplikacja jest w fazie "beta" - mniej więcej tak będzie wyglądała. Przewiduję: poprawki graficzne, dodatkowe w tej chwili mniej istotne opcje (np ustawianie harmonogramów obniżeń), alerty, informacje na temat godzin pracy pomp + wyliczanie kosztów związanych z energią, itp

 

W przyszłości zamierzam uzupełnić funkcjonalność programu o obsługę systemu Genesis firmy Nateo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu unikać jak ognia

Ecopol -System !!!!

 

To są Panowie bez podstawowej wiedzy w zakresie hydrauliki!!!!!!Po pierwszych rozmowach można uznać że to "fachowcy" nic bardziej błędnego (też dałem się "omamić" na szczęście do czasu ).Fajna strona internetowa i nic więcej.Bujałem się z tą firmą od listopada 2010 aż do końca maja 2011 kiedy to Panowie zdemontowali kotłownię (pompownię).

 

Wiem że jest na forum kilku zadowolonych użytkowników tych pomp , podejmując decyzję też w jakimś stopniu oparłem się na opinii forum.Jak dla mnie żenada w każdym calu w życiu bym ich nie polecił nikomu!!!!!Radzę uważać a jeśli ktoś już się zdecydował to wymagac dobrej roboty (mam tylko wątpliwości a właściwie wiem że może to być nie wykonalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu unikać jak ognia

Ecopol -System !!!!

 

To są Panowie bez podstawowej wiedzy w zakresie hydrauliki!!!!!!Po pierwszych rozmowach można uznać że to "fachowcy" nic bardziej błędnego (też dałem się "omamić" na szczęście do czasu ).Fajna strona internetowa i nic więcej.Bujałem się z tą firmą od listopada 2010 aż do końca maja 2011 kiedy to Panowie zdemontowali kotłownię (pompownię).

 

Wiem że jest na forum kilku zadowolonych użytkowników tych pomp , podejmując decyzję też w jakimś stopniu oparłem się na opinii forum.Jak dla mnie żenada w każdym calu w życiu bym ich nie polecił nikomu!!!!!Radzę uważać a jeśli ktoś już się zdecydował to wymagac dobrej roboty (mam tylko wątpliwości a właściwie wiem że może to być nie wykonalne)

 

Jak można rozmawiać i traktować poważnie klienta od którego co drugi dzień czuć alkoholem ?

Gdyby jeszcze tego było mało to musieliśmy po tym panu sprzątać puste butelki po alkoholu i przygotować nasze miejsce pracy?

Prace zostały wykonane zgodnie z umową i oddane w terminie.

Kotłownia z pompą ciepła została udokumentowana protokołem odbioru.

Wszystkie parametry pracy pompy ciepła były prawidłowe z bardzo wydajnym dolnym źródłem.

O dziwo pompa ciepła działała bez zarzutu przez całą zimę i raptem okazała się bee.

Klient zrobił łazienkę po przekątnej budynku i odległość do łazienki wynosi ponad 15mb i miał do nas pretensje ze CWU ma spadek ponad 6st.C na całej długości rur.

Dziwnym trafem wszyscy wykonawcy skarżyli się na inwestora i jego podejściem do ludzi.

 

Pozdrawiam

Marek

Edytowane przez Ecopol-System
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można rozmawiać i traktować poważnie klienta od którego co drugi dzień czuć alkoholem ?

Gdyby jeszcze tego było mało to musieliśmy po tym panu sprzątać puste butelki po alkoholu i przygotować nasze miejsce pracy?

Prace zostały wykonane zgodnie nie z umową i oddane w terminie.

Kotłownia z pompą ciepła została udokumentowana protokołem odbioru.

Wszystkie parametry pracy pompy ciepła były prawidłowe z bardzo wydajnym dolnym źródłem.

O dziwo pompa ciepła działała bez zarzutu przez całą zimę i raptem okazała się bee.

Klient zrobił łazienkę po przekątnej budynku i odległość do łazienki wynosi ponad 15mb i miał do nas pretensje ze CWU ma spadek ponad 6st.C na całej długości rur.

Dziwnym trafem wszyscy wykonawcy skarżyli się na inwestora i jego podejściem do ludzi.

 

Pozdrawiam

Marek

 

Moim zdaniem klient to klient i niech on sobie tam chodzi na bani ile chce, byle by nie ubliżał i był grzeczny. Sam mam klienta, który wiecznie jest wstawiony, ale liczyć to potrafi świetnie, doskonale pamięta co mówi i uwierz traktuję go baardzo poważnie, a butelki z piwem...hmmm, na mojej budowie też się pewnie kilka znajdzie. Z oszczędności nie wyrzucam tylko mam na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobek troche mocno to ujal ale sens w tym jest.

Rozmowa powinna byc merytoryczna. Kamyk napisz co ci sie nie podobalo w pracy ecopolu, moze w instalacji cos nie tak?? Bo na razie to wiemy ze jeden pije i ma daleko lazienke, a drugi musial przerabiac pijalnie browarka na kotlownie...podjerzewam ze te szczegoly malo kogo interesuja, wiec bardziej konkretnie prosimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można rozmawiać i traktować poważnie klienta od którego co drugi dzień czuć alkoholem ?

Gdyby jeszcze tego było mało to musieliśmy po tym panu sprzątać puste butelki po alkoholu i przygotować nasze miejsce pracy?

Prace zostały wykonane zgodnie z umową i oddane w terminie.

Kotłownia z pompą ciepła została udokumentowana protokołem odbioru.

Wszystkie parametry pracy pompy ciepła były prawidłowe z bardzo wydajnym dolnym źródłem.

O dziwo pompa ciepła działała bez zarzutu przez całą zimę i raptem okazała się bee.

Klient zrobił łazienkę po przekątnej budynku i odległość do łazienki wynosi ponad 15mb i miał do nas pretensje ze CWU ma spadek ponad 6st.C na całej długości rur.

Dziwnym trafem wszyscy wykonawcy skarżyli się na inwestora i jego podejściem do ludzi.

 

Pozdrawiam

Marek

 

 

Ja się nie chcę denerwować tym w jaki sposób się ta firma broni bo to jest poniżej krytyki!!!

 

 

Napisz baranie że protokół odbioru zrobiłeś sobie sam sam go podpisałeś wsadziłeś gdzieś tam i uciekłeś w nocy nie informująć nikogo że włączyłeś ta pie..loną pompę ,nie poinformowałeś co i jak trzeba obsługiwać na co zwrócić uwagę.A uciekłeś bo dwa razy kazałem poprawiac kotłownie (ba się można było zrzygać na waszą robotę).Nie moja łazienka jest daleko tylko wasza wiedza na tematy hydrauliczne (inne też )jest zerowa!!!!!!!!Aha a rozliczenie w żadnym punkcie nie zgadzało się z ofertą!!!!!

 

 

Więc jak nie miałem zastrzeżeń do dolnego żródła (a powinienem)i do podłogówki (a powinienem) i Ci zapłaciłem było wszystko ok i Ci nic nie przeszkadzało .

 

 

 

Radzę wszystkim omijajcie tą firmę z daleka (oni przede wszystkim z Was żyją a patrzą tylko jak Was "załadować" w trąbę) SZKODA czasu i pieniędzy!!!!!!!

Edytowane przez kamyk68
poprawienie błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa powinna byc merytoryczna.

Jestem tego samego zdania.

Na razie obie strony pod tym względem się nie popisały.

 

Proponuję jednak podać szczegóły, np. :

- czego dotyczyła umowa (zakres usługi, terminy wykonania, warunki gwarancji, warunki finansowe)?,

- kto sporządził projekt (czy był w ogóle sporządzony?, jakie były założenia w projekcie: moc ),

- co zostało zaprojektowane?,

- kto wykonywał poszczególne elementy instalacji (podłogówka, dolne źródło, przygotowanie ciepłej wody, cyrkulacja)?,

- jak została wykonana instalacja przez firmę Ecopol-System (opis, zdjęcia, zastrzeżenia)?,

- kto odbierał wykonaną instalację - kierownik budowy, inwestor ? ,

- dlaczego została zdemontowana instalacja?

- jak wyglądało rozliczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Życzę powodzenia w dążeniu do poznania tzw. prawdy obiektywnej, moim zdaniem szanse wynoszą mniej więcej zero. W mojej branży za taką wymianę zdań na forum publicznym byłbym spalony, na wieki i całkowicie. @HenoK - wielki szacun za bezwarunkowo wyważony ton dyskusji, ale czy na pewno jest sens podgrzewać zacne forum do poziomu Jerry'ego Springera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK -przecież Ty zapewne jakieś dane masz (w jakiś tam sposób współpracujesz z tą firmą) .

 

To między innymi z tobą rozmawiałem na temat Ecopolu (byłes jednym z pierwszych posiadaczy tej pompy) twoja opinia między innymi zaważyła na moim wyborze .

 

Na jedno z twoich pytań odpowiedziałem w poprzednim poście To Pan Marek sobie sam odebrał instalację co własnoręcznym podpisem potwierdził !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...