Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła - których producentów unikać


dwórnadutratą

Recommended Posts

HenoK -przecież Ty zapewne jakieś dane masz (w jakiś tam sposób współpracujesz z tą firmą) .

 

To między innymi z tobą rozmawiałem na temat Ecopolu (byłes jednym z pierwszych posiadaczy tej pompy) twoja opinia między innymi zaważyła na moim wyborze .

 

Na jedno z twoich pytań odpowiedziałem w poprzednim poście To Pan Marek sobie sam odebrał instalację co własnoręcznym podpisem potwierdził !!!!!!!!

Znam Twoją sprawę z relacji p. Marka.

Pamiętam także Twoje niewybredne komentarze na temat przykładowej instalacji Ecopol-System :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169601-Polskie-tanie-pompy-ciep%C5%82a&p=4411291&viewfull=1#post4411291

 

Pokaż może jak wyglądała zrobiona u Ciebie instalacja.

Edytowane przez HenoK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

HenoK Powiem Ci tak przeczytaj sobie opis techniczny zasobnika ze strony producenta i sam sobie odpowiesz dlaczego napisałem to co napisałem (chodzi między innymi o zawory bezpieczeństwa które zaleca producent i każdy hydraulik dobrze o tym wie )

 

Druga sprawa np.firma w ofercie podaje że jest to zasobnik 300L CWU dla mnie jest to normalne że wody użytkowej będę miał 300L .Niestety wody użytkowej jest 100 kilkanaście litrów . Tłumaczenie że montowaliśmy w domach gdzie nie było wanien jest śmieszne !!!!!:D

 

Mam Ci napisać jak działają "słynne " strefy grzewcze Pana Marka czy sam już to wiesz . Gdzie Panowie z Ecopolu umieszczaja czujnik temperatury w zasobniku żeby "oszukać" wyłącznik bezpieczeństwa (czy jak on się nazywa) i że temperatura wody jest niższa o jakieś 5 stopni niż ta która jest na wyświetlaczu , a potem Ci napisze że sobie łazienkę wymysliłem 15m od zasobnika.

 

Każdy normalny hydraulik kład się ze śmiechu jak zobaczył tą pompownie !!!!!!!:yes:

Edytowane przez kamyk68
Tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kółeczko się zamyka.....niejednokrotnie pisałem o czymś takim ,jako że pc kosztuje trochę grosza, to i firmy czy pseudo firmy mają na forum swoich "naganiaczy" lub sami zakładają konta czy wielokonta, następnie piszą jaki to ich towar jes the best, nr 1, generalnie sam miód i orzeszki.gość kupuje dany towar w dobrej wierze (no bo czyta na forum że u kogoś chodzi) a tu ZONK!!!-nie działa tak jak powinno...no i trochę grosza utopione...a firemka ma następnego jelenia..tak sie dzieje nie tylko w działach o PC, tak jest praktycznie we wszystkich wątkach, osoby które mają konta jakiś czas -potrafią to wyłapać, nowi użytkownicy, czy osoby czytające forum okazjonalnie-łapią sie na lep,

"Przygadał kocioł garnkowi" :).

Sam tak robisz w swoim dzienniku budowy, np.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?138070-Dom-M42a-Przemy%C5%9Blany&p=3375955&viewfull=1#post3375955 - piękna reklama Porothermu,

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?138070-Dom-M42a-Przemy%C5%9Blany&p=3610152&viewfull=1#post3610152 - polecanie kilku firm wykonawczych,

HenoK mam pytanie , na czym polega twoja współpraca z ecopolem?

Przy bardziej skomplikowanych instalacjach wykonuje im obliczenia energetyczne i hydrauliczne i pomagam w doborze instalacji.

Informuje także potencjalnych klientów o działającej u mnie pompie ciepła.

Zresztą te informacje możęsz znaleźć także w moim dzienniku budowy.

co ci gosć ma pokazać jak zdemontował instalacje??

Jestem pewien, że ma bardzo dobrze udokumentowaną kotłownię jeszcze przed demontażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK Powiem Ci tak przeczytaj sobie opis techniczny zasobnika ze strony producenta i sam sobie odpowiesz dlaczego napisałem to co napisałem (chodzi między innymi o zawory bezpieczeństwa które zaleca producent i każdy hydraulik dobrze o tym wie )

 

Druga sprawa np.firma w ofercie podaje że jest to zasobnik 300L CWU dla mnie jest to normalne że wody użytkowej będę miał 300L .Niestety wody użytkowej jest 100 kilkanaście litrów . Tłumaczenie że montowaliśmy w domach gdzie nie było wanien jest śmieszne !!!!!:D

 

Mam Ci napisać jak działają "słynne " strefy grzewcze Pana Marka czy sam już to wiesz . Gdzie Panowie z Ecopolu umieszczaja czujnik temperatury w zasobniku żeby "oszukać" wyłącznik bezpieczeństwa (czy jak on się nazywa) i że temperatura wody jest niższa o jakieś 5 stopni niż ta która jest na wyświetlaczu , a potem Ci napisze że sobie łazienkę wymysliłem 15m od zasobnika.

 

Każdy normalny hydraulik kład się ze śmiechu jak zobaczył tą pompownie !!!!!!!:yes:

Chętnie też się pośmieję.

Jest na tym Forum kilku hydraulików. Oni z pewnością potrafią fachowo ocenić tę instalację.

Pokaż jak była wykonana ta instalacja. To takie trudne?

Rozumiem, że dużo łatwiej wypisywać kolejne bzdury.

 

Podgrzewacze ciepłej wody dwupłaszczowe typu "mamka" są powszechnie stosowane w instalacjach z pompami ciepła.

Zasobnik ciepłej wody o niedużej objętości (np. 100 litrów) zapewnia szybką wymianę wody w zasobniku, natomiast ilość dostępnej ciepłej wody jest określona przez pojemność cieplną całego podgrzewacza (np. 300 litrów).

Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko pojawienia się bakterii legionella w instalacji, a jednocześnie bardzo efektywnie współpracuje z pompą ciepła.

Aby w pełni zabezpieczyć ciepłą wodę przed ryzykiem legionelli w podgrzewaczu zainstalowana jest grzałka elektryczna, która okresowo podgrzewa zasobnik do temperatury 70 st. C.

 

Czy firma Ecopol-System wykonywała Twoją instalację ciepłej wody i cyrkulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK odnieś się do tego co Ci napisałem a nie pie..lisz mi tu o Lagioneli szukasz głupszego od siebie .

 

Ty pojęcia nie masz na czy polega ta praca a "rżniesz " tu znawcę .Przeczytałeś jak trzeba zabezpieczyć zasobnik według producenta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Do tego sie odnieś a nie straszysz mnie tu Lagionellą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dla ciebie fotki z budowy gdzie zapakowany jest materiał budowlany w orginalne opakowania to reklama to -sorry,pewnie niemcy sie cieszą że zareklamowałem ICH materiał

Tu rzeczywiście się pomyliłem :oops:

Zmyliło mnie to zdjęcie:

http://images41.fotosik.pl/150/45a8e59a8370a3ffmed.jpg

Te opakowania wyglądają jak tablice reklamowe przyczepione do muru.

-pozostawię to bez komentarza,polecałem ekipy które wybudowały mi dom i byłem z nich zadowolony-wolno mi, jezeli ktoś był ciekaw to sie pytał, zresztą napisałem to wyraznie, ze ja byłem zadowolony to i napisałem, nie miałem z tego zadnych prifitów czy nie byłem powiązany dodatkowymi umowami,

Piszesz, że zostawisz bez komentarza, a jednak komentujesz ;).

Niewykluczone, że ktoś na podstawie Twoich opinii o tych firmach zatrudnił je i nie wywiązały się one ze swoich zobowiązań na medal.

Czy może mieć wtedy pretensje do Ciebie, czy tylko do siebie, że nie sprawdził ich wystarczająco dobrze?

sorry kolego ale jesteś stronniczy ,baaa bardzo stronniczy przecież nie robisz im tego za darmo...
Część rzeczy robię za darmo, za niektóre płaci inwestor (np. opracowanie obliczeń energetycznych, projektu instalacji), od Ecopolu nie otrzymuje żadnych profitów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK odnieś się do tego co Ci napisałem a nie pie..lisz mi tu o Lagioneli szukasz głupszego od siebie .

Ty pojęcia nie masz na czy polega ta praca a "rżniesz " tu znawcę .Przeczytałeś jak trzeba zabezpieczyć zasobnik według producenta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Język godny rynsztoku, zresztą nie pierwszy raz w Twoim wykonaniu :(.

Jeżeli mam cokolwiek przeczytać, to najpierw napisz jaki to producent, jaki typ podgrzewacza, a najlepiej odpowiedz na wszystkie pytania, które podałem tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?133088-Pompa-ciep%C5%82a-kt%C3%B3rych-producent%C3%B3w-unika%C4%87&p=4762404&viewfull=1#post4762404 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zasobnik to nie tylko ten powinien być tak zabezpieczony !!!!!!!!! Ty dobrze wiesz jakie firma montuje zasobniki ale proszę Cię bardzo

http://www.chelchowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=57

Firma nie montuje jednego rodzaju podgrzewaczy. Ja np. mam SMART Multi-Energy 200 firmy ACV.

Jeśli chodzi Ci o zabezpieczenie, to na tej stronie jak byk napisano :

Warunkiem prawidłowej eksploatacji wymiennika musi być zamontowany zawór redukcyjny na zasilaniu czynnika do układu C.O., który powinien być ustawiony na 1,5 BAR. Dodatkowo użytkownik zobowiązany jest do zamontowania zaworu bezpieczeństwa do 6 BAR na zasilaniu wody ziemnej na wymiennik.

Zamontowałeś taki zawór?

 

Na temat podgrzewaczy "z mamką" możesz poczytać np. tutaj :

http://www.hubomag.pl/pdf/zbiornik_z_mamka_cz1.pdf

http://www.hubomag.pl/pdf/zbiornik_z_mamka_cz2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK Ty sobie żarty robisz?????? To ja miałem zamontować sobie ten zawór??????????

 

 

Człowieku o czym Ty mówisz????????? Czy idąc do fryzjera sam się strzyżesz i jeszcze mu za to płacisz?:lol2:

 

 

Pompa przy tym zasobniku i przy standartowej wannie nie dawała rady!!!!!!!!!!

Edytowane przez kamyk68
x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK ty to powinieneś dokładnie wiedzieć, do jakiej temperatury grzeje ta pompa CWU?

Teraz dla kamyk68. Mam ustawione grzanie CWU na 45°C wieczorem i rano, taka temperatura wystarcza na kąpiel w wannie, ale wannę mam niemal nad zasobnikiem. Jak daleko masz wannę od zasobnika licząc tak jak idzie instalacja?

Pokaż projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK ty to powinieneś dokładnie wiedzieć, do jakiej temperatury grzeje ta pompa CWU?
Może zagrzać nawet do 50 st. C, ale nie ma to uzasadnienia ekonomicznego (wyższa temperatura, to gorsze COP pompy ciepła). Ja swoją grzeję do 45 st. C.

Teraz dla kamyk68. ...

Jak daleko masz wannę od zasobnika licząc tak jak idzie instalacja?

Pokaż projekt.

Wątpię, czy doczekasz się projektu, czy zdjęć.

Kamyk woli "opowieści dziwnej treści" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry HenoK ale Ty sobie faktycznie jaja robisz..... gość zleca kompleksowe wykonanie usługi a Ty bezczelnie sie go pytasz czy zawrór zamontował??
Zauważ, że Kamyk na razie nie napisał nic konkretnego.

Powołał się na instrukcję producenta, w której jest mowa o kilku zabezpieczeniach, ale nie napisał, ani nie pokazał jak to zostało u niego wykonane.

To, kto tu jest bezczelny?

Gdyby całość tej instalacji ciepłej wody wykonała firma Ecopol-System, to mogłaby odpowiadać za odpowiednią jej temperaturę w łazience oddalonej o 15m.

Skąd wiesz jak zostały zaizolowane rury pomiędzy kotłownią i łazienką? Jak została w wykonana cyrkulacja, i czy w ogóle została wykonana?

Na razie nawet nie wiemy jaki zakres robót wykonywała firma Ecopol-System.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego kamyk nie wklei tych zdjęć? Póki co to wygląda mi na atak pieniacza. Kolego jak masz dowody to dawaj na forum i będzie można coś napisać. A póki co toczysz pianę i hu...a z tego wynika. Zbesztać kogoś jest łatwo. Ale przydadzą się dowody. Póki co zapodajesz tylko opowieści zbuntowanego księciunia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...