Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła - których producentów unikać


dwórnadutratą

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 88
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam 2 naczynia, na DZ i CO, na CWU nie ma naczynia, ale jest na zasobniku zawór 1.5b

 

No właśnie i z jednej strony faktycznie takie naczynie powinno być zainstalowane - różnice w objętości wody przy różnych temp. ale z drugiej tam zawsze zalega woda i nie da się jej w zbiorniku wygrzać bo przez niego ona nie krąży, a to może prowadzić do rozwoju jakichś tam żyjątek mniej lub bardziej nam przyjaznych.

Efektem tego jest jednak taki bajer, że mniej więcej raz w tygodniu muszę opróżnić baniaczek 5l wody, który napełnia się z zaworu bezp. i moja kotłownia przestaje być bezobsługowa :( ale z drugiej strony przyczynia się to do faktu, że przynajmniej raz na jakiś czas wchodzę do kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TypeR podpowiedz czy masz w takim razie 3 naczynia:

- DZ

- podłogówka

- CWU

?

 

Pytam bo u mnie są dwa i wydaje mi się, że na CWU nie ma ...

 

Cześć,

dwa naczynia, na DZ i GZ, na zbiorniku jest zawór 1,5 bara.

Przelewa Ci się woda przez ten zawór jak masz ustawione wygrzewanie zbiornika. Jak wygrzejesz zbiornik to nie uzupełniaj do ciśnienia 1,5 bara, tylko zostaw tak jak jest (pewnie 1,3-1,4 bara) i nie będziesz musiał nic robić. Po prostu z wzrostem temperatury rośnie ciśnienie, przy stanadrowych 48 C jak ustawisz ok. 1,5 bara (na granicy zaworu) to przy wygrzaniu do tych 60 C będzie wywalać wodę.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, o jakim zaworze Wy mówicie w końcu i o jakim naczyniu???

Proponuję załączyć zdjęcia z opisami bo ja się poddaję. Jak można zamontować zawór bezpieczeństwa do cwu 1,5-barowy skoro ciśnienie w wodociągu oscyluje "koło" trzech barów??? Do cwu montuje się szóstkę, jak napisał hydrauli.

Nawet obiegi c.o. zabezpiecza się zwykle zaworami 3-barowymi. Skąd tutaj macie 1,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, o jakim zaworze Wy mówicie w końcu i o jakim naczyniu???

Proponuję załączyć zdjęcia z opisami bo ja się poddaję. Jak można zamontować zawór bezpieczeństwa do cwu 1,5-barowy skoro ciśnienie w wodociągu oscyluje "koło" trzech barów??? Do cwu montuje się szóstkę, jak napisał hydrauli.

Nawet obiegi c.o. zabezpiecza się zwykle zaworami 3-barowymi. Skąd tutaj macie 1,5?

Chodzi o podgrzewacze ciepłej wody z "mamką" - pewnym rodzajem podgrzewaczy dwupłaszczowych.

W poscie : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?133088-Pompa-ciep%C5%82a-kt%C3%B3rych-producent%C3%B3w-unika%C4%87&p=4762708&viewfull=1#post4762708 cytowałem instrukcję producenta :

Warunkiem prawidłowej eksploatacji wymiennika musi być zamontowany zawór redukcyjny na zasilaniu czynnika do układu C.O., który powinien być ustawiony na 1,5 BAR. Dodatkowo użytkownik zobowiązany jest do zamontowania zaworu bezpieczeństwa do 6 BAR na zasilaniu wody ziemnej na wymiennik.
Wyższe ciśnienie w płaszczu wodnym mogłoby doprowadzić do zgniecenia zbiornika wewnętrznego przy zaniku ciśnienia w nim (np. spadek ciśnienia w sieci wodociągowej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...