Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do zama

 

CZlowieku czyli wyszlo Cie 320 pln za m2 ssz . gratulacje biorac pod uwage ze ssz to jakies 60 % kosztow to dom pod klucz wybudujesz za mniej niz 600 pln za m 2 .

nie pozostaje nic innego jak zalozyc firme budowalna i sprzedawac domy po 1500 za m2 pod klucz zrobisz majatek .

Ten post jest bez zlosliwosci po prostu wprowadzasz ludzi w blad!

jestem ciekawy w ktorym roku to bylo?

Pozdrawiam !

 

stan zero zrobiłem w 2002r reszta 2007/2009 nie wprowadzam nikogo w błąd tylko jak nie chcesz płacić za robocizne to sam sie bierz do roboty! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę nikogo urazić ale wycenić dom przez ekipę, która będzie budowała czy to w stanie surowym otwartym czy zamkniętym jest nierealne bądź bardzo ciężkie.

Ja właśnie skończyłem budowę stanu surowego otwartego.

Dom Faworyt "B",179m użytkowych,od fundamentów po kompletny dach wydałem około 120.000,- mat.+rob.(A WYCENA BYŁA ZUPEŁNIE INNA)

ALE sam szukałem i kupowałem materjał (standard średni-wyższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zama

 

CZlowieku czyli wyszlo Cie 320 pln za m2 ssz . gratulacje biorac pod uwage ze ssz to jakies 60 % kosztow to dom pod klucz wybudujesz za mniej niz 600 pln za m 2 .

nie pozostaje nic innego jak zalozyc firme budowalna i sprzedawac domy po 1500 za m2 pod klucz zrobisz majatek .

Ten post jest bez zlosliwosci po prostu wprowadzasz ludzi w blad!

jestem ciekawy w ktorym roku to bylo?

Pozdrawiam !

 

stan zero zrobiłem w 2002r reszta 2007/2009 nie wprowadzam nikogo w błąd tylko jak nie chcesz płacić za robocizne to sam sie bierz do roboty! :wink:

 

 

Mam Prosbe , moglbys zerknac na ta wycene

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,9370/Itemid,306/

jest tam plik w pdf i dokladna rozpiska z iloscia materialow i ile za robocizne

 

dom jest znacznie mniejszy od Twojego i ja rozumiem ze mozna sporo lub

prawie calosc zrobic samemu chyle czola przet takimi ludzmi , ale materialy maja swoja cene a pewnych robot jesli nie masz specjalistycznych narzedzi samemu nie jestes w stanie robic. poza tym jesli nawet sie ktos na wszystkim zna to i tak potrzebuje pomocy w budowie tego nie da sie obejsc a to kosztuje.

 

Chcialbym bo to by bylo bardzo pozytywne ale nie wierze w SSZ za 100 tys domu takich rozmiarow jak Twoj .I ponawiam , nie wiem co robisz zawodowo ale jesli takie cuda Ci sie udaja to warto zalozyc firme budowlana zbijesz majatek.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę nikogo urazić ale wycenić dom przez ekipę, która będzie budowała czy to w stanie surowym otwartym czy zamkniętym jest nierealne bądź bardzo ciężkie.

Ja właśnie skończyłem budowę stanu surowego otwartego.

Dom Faworyt "B",179m użytkowych,od fundamentów po kompletny dach wydałem około 120.000,- mat.+rob.(A WYCENA BYŁA ZUPEŁNIE INNA)

ALE sam szukałem i kupowałem materjał (standard średni-wyższy).

 

 

Jestes lepszy od Cooperfielda!!! Ale jakoś nie moge w to uwierzyć. Ile kosztowała cie robocizna a ile materiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Ja za SSZ zapłaciłem 100tyś z materiałem 320m2 powierzchni użytkowej piwnica,parter,poddasze,garaż przy budynku.I teraz wszyscy pomyślą jak to możliwe?

 

To możliwe - jeśli wszystkie materiały miałeś kradzione albo z odzysku - to jak najbardziej prawdopodobne.

Mój dom to 300 mkw (bez piwnicy) i za okna/drzwi/bramę garażową (bez okien dachowych) zapłaciłam 54.000.

Dach z materiałem (320 mkw) i Veluxami kosztował mnie 50.000.

 

Opowiedz proszę jak to możliwe - skoro u mnie dwie pozycje wychodzą tyle co u Ciebie cały SSZ ?

 

To magia !!! Tak - ja mieszkam w Warszawie i żaden mój wujek/stryjek czy inny nie postawił mi murów za "Bóg zapłać".Ja również nie umiem murować ani nie jestem cieślą ani dekarze ani elektrykiem z uprawnieniami .

Ale w takie cuda - wybacz - nie wierzę.

 

Ja jak widzę dałam się oszukać i przepłaciłam - ale napisz proszę jak to sie robi, żeby inni forumowicze nie zostali potraktowani tak tragicznie jak ja - tylko tak genialnie jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że powinieneś sie zmieścić w 150-180 tys SSZ, oczywiście w zależności jak i z czego bedziesz budował. Ale mimo wszystko domek nie jest drogi w budowie.Ja za podobny dom ale o pow. zabudowy 138m2 wydałem do SSO 210 tys w tym wzmocnienie gruntu 34 tys. :evil:

 

Powierzchni zabudowy, a ile uzytkowej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom o pow calkowitej po podłodze razem z garazem,kotłownia i schowkiem za garazem ma 213 m2. Moim zdaniem mowienie o pow.uzytkowej nie ma sensu bo przeciez i tak musisz wybudowac całość i za to zapłacic . Generalnie m2 SSO kosztuje w granicach 1000 PLN.

1000 zł za m2 pow całkowitej?

systemem gospodarczym mozna zdecydowanie taniej

u mnie pow uzytkowa z garazem 160m2 - 120tys zł, czyli 750zł/m2

pow calkowita 190m2 - 120tys zł, czyli 631zł/m2

wiem ze mozna taniej, co udowodnili piszący w tym wątku

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom o pow calkowitej po podłodze razem z garazem,kotłownia i schowkiem za garazem ma 213 m2. Moim zdaniem mowienie o pow.uzytkowej nie ma sensu bo przeciez i tak musisz wybudowac całość i za to zapłacic . Generalnie m2 SSO kosztuje w granicach 1000 PLN.

1000 zł za m2 pow całkowitej?

systemem gospodarczym mozna zdecydowanie taniej

u mnie pow uzytkowa z garazem 160m2 - 120tys zł, czyli 750zł/m2

pow calkowita 190m2 - 120tys zł, czyli 631zł/m2

wiem ze mozna taniej, co udowodnili piszący w tym wątku

pozdro

 

Ano mozna u mnie wyszło jakieś 430zł/m2. Przy czym powierzchni całkowitej mam cos koło 440m2 (w tym garaż, taras zadaszony strych itd.. tyle miałem m2 wylewki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...