Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

No to się towarzystwo wysiliło

Dziekuję za odpowiedzi - wiedza o tym że nadal nic sie nie wie też jest potrzebna.

Proszę o odpowiedzi ludzi którzy chcą pomóc.

I jeszcze raz :

Proszę o wycenę

SZACUNKOWĄ

SZACUNKOWĄ

SZACUNKOWĄ

SZACUNKOWĄ

SZACUNKOWĄ [/i]

 

Nie wybudowałem miliona domów stad proszę o

POMOC

POMOC

POMOC

POMOC

 

Dlatego że do tego służy to

FORUM

FORUM

FORUM

FORUM

FORUM

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam :evil: :lol:

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No dobra - to z innej mańki

Chciałbym na wiosnę postawić fundament z murami i chcę żeby robiła to jedna ekipa

Czy zmieszczę się z kwotą 35000PLN za samą robociznę ??

Pozdrawiam

 

PS dom BARTEK

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=120&sid=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - to z innej mańki

Chciałbym na wiosnę postawić fundament z murami i chcę żeby robiła to jedna ekipa

Czy zmieszczę się z kwotą 35000PLN za samą robociznę ??

Pozdrawiam

 

PS dom BARTEK

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=120&sid=5

 

 

ja tyle za robociznę na cały dom nie wydałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż wam powtarzam, że ten wątek ma tytuł:

 

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

 

Oznacza to ni mniej ni wiecej że chcemy tu porównać jakie ponieśliśmy koszty w wybudowaniu domu do stanu Susrowego Otwartego.

 

I jakoś nie mogę dostrzec w tym temacie słów:

 

ile zapłacę za wybudowanie tego czy innego domu!!!!

 

Czytanie ze zrozumieniem...

 

Drogi szero pytnie oczywiście jest konkretne. I forum zapewne też pasuje, tylko wątek jakiś nie ten...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wojtka

 

Kazdy z nas ma te problemy :) Ciezko jest uzyskac dokladna odpowiedz na forum w tym temacie chyba ze ktos buduje taki dom jak my , ja podpisalem juz umowe z firma i wiem ile wydam- poza wykonczeniowka bo to samemu bede robi ale tez wiem czego oczekuje i ile wydam mniej wiecej l , jedni powiedza ze drogo inni ze ok sam przeszukiwalem to forum i doszedlem do wniosku ze jednak sporo ludzi , przepraszam jesli kogos uraze - sciemnia -ale to inna historia.

 

 

Co do Twojego pytania . podam Ci linka

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/id,286/Itemid,306/

 

tutaj jest kilka kosztorysow ,rozne domy i wszystkie etapy ,sadze ze bedzie to dla Ciebie pomocne:)

 

kosztorysy sa dosc dokladne i wydaja sie realne , oczywiscie daja sie obciac jak juz wiem ze swojego doscwiadczenia !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się towarzystwo wysiliło

Dziekuję za odpowiedzi - wiedza o tym że nadal nic sie nie wie też jest potrzebna.

Proszę o odpowiedzi ludzi którzy chcą pomóc.

I jeszcze raz :

Proszę o wycenę

SZACUNKOWĄ

SZACUNKOWĄ

SZACUNKOWĄ

SZACUNKOWĄ

SZACUNKOWĄ [/i]

 

Nie wybudowałem miliona domów stad proszę o

POMOC

POMOC

POMOC

POMOC

 

Dlatego że do tego służy to

FORUM

FORUM

FORUM

FORUM

FORUM

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam :evil: :lol:

Wojtek

 

 

 

Drogi Wojtku!

Nie denerwuj sie i nie obrażaj bo nie masz powodu. Każdy na tym forum buduje na swój sposób i róznie to bywa. Ja napisze ci jak było u mnie. Myślałem że zmieszcze sie z budową SSO z materiałem w 160 tys, ale okazało sie że mam kiepski grunt i samo wzmocnienie gruntu kosztowało mnie 34tys :evil: . Wiesz jaki masz grunt? Jeśli nie to radze zrobić badania geotechniczne. Potem projektant i kierbud w jednej osobie dołożył do konstrukcji budynku "trochę" betonu i stali w postaci słupów. W sumie koszt SSO u mnie wyniósł 215 tys, w tym robocizna ekipy 53 tys. Dom o pow całkowitej 213m2, pow zabudowy 138m2.Sam kupowałem materiały. Według mnie, u Ciebie "szacunkowo" będzie pewnie też około 200 tys. Takie moje zdanie. Zaraz sie odezwią inni że można taniej (Hugo26) i może tak byc, ale to zalezy od wielu czynników o których już tutaj pisano wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuję się i dziękuję za odpowiedzi

Ukierunkowanie na szukanie w necie też jest odpowiedzią.(Lechu 1979)

Ponadto piszą w tym watku ludzie którzy już coś zbudowali

Pewnie sie zdarzy też ktoś kto zbudował taki sam dom lub podobny.

Pewnie wśród tych ludzi znajdzie sie ktoś kto bedzie miał ochotę skrobnać coś na ten temat .

I dlatego w tym wątku należy sie spodziewać również takich pytań jak moje i w zwiazku z tym oczekiwać na nie odpowiedzi.

Tak rozumiem działanie każdego forum tematycznego.

Osoby które są zmęczone tego typu pytaniami nie muszą na nie odpowiadać.

Projekt który wybrałem jest nieczęsto "budowany" ; stad tez jest o nim mało informacji - to tak jezeli chodzi o tłumaczenie sie z mojej strony

Pozdrawiam

Wojtek

 

PS Geologa wynająłem jeszcze przed zakupem ziemi :)))

Wiem czy grozi niestabilne podłoże ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetina

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... :o gratulacje

 

Nie mogłam sobie przypomnieć gdzie czytałam o takiej taniej budowie. A to u Ciebie. Dużo szczęścia i dobry czas... bo poza tym wszyscy musimy zrobić to samo - liczą się jeszcze metry.

Ja myślę , że poza cenami materiału wiele czynników ma wpływ na koszt budowy sso.

 

Miałam bardzo dokładnie wyliczone koszty, dodałam 20 % do tego i nijak się to miało do rzeczywistych kosztów.

 

W ławy fundamentowe - 135 mb - pod dom 250 m2 wlałam betonu B 25 za 12 tysięcy zł. .... do tego stal na zbrojenie i wiele innych składników - jak widać nijak się to ma do kosztu fundamentów anetiny. Robociznę za sso - mam uzgodnioną jako całość ale na fundamenty przypada jej 30 %.

Ekipę budowlaną wzięłam ze średniej półki cenowej, ale dziś jestem zadowolona, bo widzę jak człowiek robi. Oglądałam budynek postawiony przez tych tańszych. Przez dwa tygodnie właściciel z synem ( znali się na tym, ja poniosłabym dodatkowe koszty) usuwali usterki po budowlańcu. Nadproża które wystawały łukiem nawet 15 cm. Tony zaprawy przyschniętej do podłogi i ścian, krzywe ściany, co powodowało problem z tynkami i ociepleniem domu.... mogłabym tak długo... koszty ...

Mimo, że w fundamenty włożyłam więcej pieniędzy niż zamierzałam, zmieszczę się w założonej kwocie, bo w ostatniej chwili okazało się, że za cegłę nie zapłacę 45 tysięcy - tylko połowę... i tak to jest ....

a ściany się już stawiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

an.i napisał:

 

"anetina

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu..." gratulacje

 

Skopiowałam tylko nagłówek nad awatarem anetiny - w żadnym razie sarkazm.

 

Podziw, że udało się tak. I gratulacje z tego powodu. Jestem ostatnią osobą która chciałaby tu kogokolwiek krytykować.

 

"anetina - mam nadzieję, że Ciebie nie obraziłam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

an.i napisał:

 

"anetina

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu..." gratulacje

 

Skopiowałam tylko nagłówek nad awatarem anetiny - w żadnym razie sarkazm.

 

Podziw, że udało się tak. I gratulacje z tego powodu. Jestem ostatnią osobą która chciałaby tu kogokolwiek krytykować.

 

"anetina - mam nadzieję, że Ciebie nie obraziłam :oops:

 

An, ja się nie obraziłam :)

potraktowałm to jako ... komplement :D za to, ze chyba tyle już napisałam :)

jak byłam u ciebie - nie byłam aż olimpem :)

 

ps. dawno do ciebie nie zaglądałam :oops: :( :oops: :( :oops: :(

 

musze nadrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy się pytają:

Ile to będzie kosztowało...?

 

Po pierwsze:

temat wątku ma tytuł:

 

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

 

Po drugie:

Cena wybudowania domów zależna jest od wielu czynników. I chociażbyście zebrali nie wiem ile opinii od innych, mieli niezliczoną ilość wycen innych domów - to kwota jaką zapłacicie za zrobienie swojego domku i tak będzie inna.

Materiały, miejsce, ekipa - te zawsze się od siebie różnią!!!!

Materiały - w każdej hurtowni, w każdym sklepie ceny materiałów mogą się różnić od siebie nawet do 30%. Każdy z nas ma też swoje oczekiwania, przemyślenia, doświadczenia czy podpowiedzi innych. A to znaczy, że budowane przez nas domy mogą być wykonane w różnych standartach. A to już jest wielka różnica ceny.

Miejsce - inna będzie cena domu budowanego na obrzeżach Stolicy a inna 100km od. Równie inna bedzie cena domu budowanego pod Białymstokiem a inna na Podkarpaciu.

Ekipa - można mieć ekipę za małe pieniadze i szarpać się z nimi o każdy detal, a można mieć ekipę za większe i nie pokazywać się na budowie przez tydzień. Dobrzy się liczą i wiedzą, że i tak będą mieli co robić. Jest jeszcze problem alkoholu. Tu trzeba mieć farta by trafić na niepijących.

 

Podsumowując: nie dowiecie się za ile wybudujecie dom do czasu aż on powstanie.

 

 

 

Dokładnie tak jest jak piszesz. Ci którzy już wybudowali podają tu swoje koszty budowy do SSO lub SSZ i dla startujących z budową może to być jakaś wskazówka ale broń boże nie może to być pewnik. Ale jestem ciekaw co na to powie guru tego wątku Hugo :wink:

zgadzam się z Tobą w 100%:)

zawsze jest to jakaś wskazówka dla budujacych, dzieki temu znajdą lepszą, tańszą ekipę

pozdro

 

Hugo, ja Cię proszę... lepsze i tańsze wcale nie idą ze sobą w parze... :roll: Poczytaj sobie historie walki z "fachowcami", spraw sądowych i inne takie... nigdy to nie były drogie, sprawdzone ekipy, tylko tańsze ekipy lub budowlańcy z przypadku... i z całym szacunkiem dla ciężkiej pracy murarza, dekarza, zbrojarza i innych budowlanych Speców przez duże S, których miałam okazję i przyjemność poznać podczas mojej przygody z budowaniem, ceny ich pracy nie zależą od ich fachowości i specjalizacji, tylko od miejsca, w którym znaleźli się na rynku. Podam przykład: szef mojej ekipy, Pan Jan Wspaniały/tak Go nazywam w moim dzienniku/, pochodzi z woj.lubelskiego i tam za wybudowanie SSO analogicznego domu do mojego, wziąłby połowę tego co ja mu zapłaciłam. Jestem tego świadoma od samego początku budowy i ani przez moment nie żałowałam, że to właśnie Pan Jan wybudował mi dom, w którym nie stwierdziłam do dzisiaj ani jednej usterki, niepożądanej krzywizny, czy braku kąta, nie mówiąc o pęknięciach czy przeciekach...

 

Nawiązując więc do powyżej cytowanej wypowiedzi mr6319, z którą w całości się zgadzam: za wybudowanie SSO domu o powierzchni 520m2 zapłaciłam 100tys. I nie jest to za dużo, biorąc pod uwagę rzetelną i super dokładną ciężką pracę 7 osobowej ekipy przez pół roku.

 

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem konkretne pytanie "czy wybuduje ten dom XXX za YYY kasy"

Po to jest chyba forum żeby dowiedzieć sie orientacyjnie o kosztach budowy.

Masz rację. To forum jest m.in od tego o czym piszesz.... Ale TEN wątek już niekoniecznie...

 

(...)Pewnie wśród tych ludzi znajdzie sie ktoś kto bedzie miał ochotę skrobnać coś na ten temat .

I dlatego w tym wątku należy sie spodziewać również takich pytań jak moje i w zwiazku z tym oczekiwać na nie odpowiedzi.

Tak rozumiem działanie każdego forum tematycznego.

Osoby które są zmęczone tego typu pytaniami nie muszą na nie odpowiadać.

Teoretycznie prawda, nie muszą... Ale syf się robi z wątku i kolejni - jutro, za rok, za pięć- szukający odpowiedzi na pytanie: "Ile zapłaciliście....?" zanim znajdą odpowiedź zmarnuja sporo czasu.

 

A może to czas na wątki typu "Ile kosztuje m2 parterowego z ytonga?" albo "Czy podawane przez pracownie projektowe szacunkowe koszty SSO typowego X są realne na dziś?" lub jeszcze "Co pomija nierzetelny wykonawca przy kosztorysie budowy domu?" Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...