Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).

Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam.

 

 

Ile zaplace orientacyjnie za wybudowanie Faworyta II?

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt2/index.php

 

Podany koszt na stronie to SSZ 271 tys. plus roboty wykonczeniowe 180 tys. Na ile MNIEJ WIECEJ sie przygotowac? Sciany dwuwarstwowe z porothermu, dachowka ceramiczna. Budowa w ok. Krakowa. No i biore pod uwage bud. systemem gospodarczym LUB wykorzystanie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia.

Ja buduję troche mniejszy dom ale bardzo podobny /220 m/ w okolicach Warszawy. Mam podpisaną umowę na sso z pełnym deskowaniem i papą robocizna 40tys. Materiały liczę na ok 90-110. Całość za dach /blachodachówka/ ok30 tys. Mam zamiar zamknąć dom na spokojnie do 200tys.Mysle ,że na reszte potrzeba ok. 250-300tys. Ruszam 5maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys. dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna?
82 zł ?????????? :o

Sumujesz wszystkie koszty budowy (bez działki) stanu surowego otwartego (SSO) koszty materiałów i robocizny. Wynik dzielisz przez ilość metrów uzytkowcyh budynku i masz koszt budowy 1m2.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys. dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna?
82 zł ?????????? :o

Sumujesz wszystkie koszty budowy (bez działki) stanu surowego otwartego (SSO) koszty materiałów i robocizny. Wynik dzielisz przez ilość metrów uzytkowcyh budynku i masz koszt budowy 1m2.....

 

 

to jest sama robocizna :)

 

 

a koszty budowy z przyłączami, dokumentami, budową, bez działki to ... 1009 zł obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys. dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna?
82 zł ?????????? :o

Sumujesz wszystkie koszty budowy (bez działki) stanu surowego otwartego (SSO) koszty materiałów i robocizny. Wynik dzielisz przez ilość metrów uzytkowcyh budynku i masz koszt budowy 1m2.....

to jest sama robocizna :)

a koszty budowy z przyłączami, dokumentami, budową, bez działki to ... 1009 zł obecnie

 

jeśli tak to robozina u Ciebie 82zł

+ materiały(dokumnety itp) 972zł

= 1009zł (obecnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już mam prawie gotowy domek :)

http://puchaczy.waw.pl/~squall/tmp/domek/ujecie%201.jpg

http://puchaczy.waw.pl/~squall/tmp/domek/ujecie%202.jpg

całkowita: 370m2, kubatura 1100m3.

za stan surowy (już prawie prawie) z deskowaniem i papowaniem dachu wyszło nieco ponad 200k (w tym 65k robocizny).

dodam, że jak szukałem jesienią wykonawcy, to zgłosiła się jedna firma, wyceniając stan deweloperski na... 1,2mln :),

 

No to zazdroszcze bo my w Szczecinie za 350 powierzchni uytkowej i kubatura niecały 1000 dostaliśmy wycene 400k z robocizną i materiałami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno kosztuje u takiego kogoś dom jakoś 2-3 tys. za metr

czyli ... te kilka złotych na metrze na [pewno zyskuje :D

Nawet trochę więcej niż wychodzi z wyliczeń na forum.

Weź pod uwagę, że deweloper:

1. ma lepsze ceny (w hurtowniach, u firm wykończeniowych, itp) - efekt skali

2. nie kupuje dla siebie więc nigdy nie dołoży Ci np. wełny na ocieplenie i bierze najtańszą papę, bloczki, folie. Przekonałem sie o tym kiedyś pytając o kratki wentylacyjne zewnętrzne do komina - sprzedawca zapytał czy dla siebie czy buduję dla kogoś. Dla developerów była specjalna odmiana - w skrócie: połowę mnie plastiku i przeciekająca przy byle zacinaniu deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...