Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Sylwia.

Ja buduję troche mniejszy dom ale bardzo podobny /220 m/ w okolicach Warszawy. Mam podpisaną umowę na sso z pełnym deskowaniem i papą robocizna 40tys. Materiały liczę na ok 90-110. Całość za dach /blachodachówka/ ok30 tys. Mam zamiar zamknąć dom na spokojnie do 200tys.Mysle ,że na reszte potrzeba ok. 250-300tys. Ruszam 5maja.

Dziekuje, Johna.

Zastanawiam sie tez ile moze pochlonac orientacyjnie wykonczeniowka, tak do stanu pod klucz, liczac od surowego zamknietego....200-300 tys. ?Wiadomo, ze to zalezy od materialow i standardu, ale tak w przyblizeniu na ile ja liczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Mam ekipę budowlaną która buduje dom według projektu:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=337&IdKolekcji=

 

Powiedzieli 38tyś zł za :

wykopy, fundamenty, ściany nośne i działowe, strop terriva, ściany działowe na poddaszu, wywiązka, pokrycie blachoachówką z rynnami , schody taras, wylany chudziak i ocieplanie zewnetrzne styropianem wraqz z tynkiem ozdobnym.

 

Czy to waszym zdaniem dużo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ekipę budowlaną która buduje dom według projektu:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=337&IdKolekcji=

 

Powiedzieli 38tyś zł za :

wykopy, fundamenty, ściany nośne i działowe, strop terriva, ściany działowe na poddaszu, wywiązka, pokrycie blachoachówką z rynnami , schody taras, wylany chudziak i ocieplanie zewnetrzne styropianem wraqz z tynkiem ozdobnym.

 

Czy to waszym zdaniem dużo?

 

Pozdrawiam

Mi ekipa buduje duzo mniejszy domek (bez ocieplenia i tarasu) za taka kase, wiec jezeli ekipa sprawdzona- to jak dla mnie tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiakulka - a jaka wycene masz za dach?

Bo murarzy mam podobnie.

Mam również umówionego pana od elewacji.

I kiedy zaczynacie? Bo pora ruszyc nasz wątek :)

Mam namiar na sprawdzonych dekarzy. Ale nie posłałam im jeszcze dachu do wyceny. Zrobię to po weekendzie, bo jeszcze nie mam mojego dachu(przeróbka-wydłużenie garażu do tyłu, najlepiej zlicowanie go ze ścianą)

Ruszamy jak tylko dostaniemy pozwolenie i kredyt(rodzina na swoim). Oceniam trzeźwo że w lipcu, mąż optymista że w czerwcu :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie za projekt http://www.dominanta.pl/oferta/Sultan_2G.html#, fundamenty, ściany nośne, działowe, strop lany, chudziaki 40 tyś. Ekipe już zatrudniałam i jestem zadowolona z ich pracy

 

Ale to z dachem czy bez ?

 

Pozdrowienia.;)

Bez dachu. Dekarze jeszcze się nie wypowiedzieli, bo też nie mam ostatecznej wersji dachu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj dalej. Na Śląsku jest sporo ekip z gór, często fachowcy pierwsza klasa...

 

Witajcie,

 

czy ja ewentualnie mogłabym poprosic o jakiś namiar na sprawdzoną ekipę? Dom będzie powstawał w okolicach Pszczyny, więc do gór niedaleko ;)

Budowę planujemy rozpocząć dopiero marzec-kwiecień przyszłego roku, ale już powoli rozglądamy sie za fachowcami.

 

Mamy narazie jedną poleconą ekipę, która za dom (od robót ziemnych do dachu [tzn. z dachem]) powiedziała cenę 60 tys. Nie wiem, czy to tanio, czy drogo. Patrząc na niektóre Wasze wyceny to wydaje sie jakby za dużo. Z kolei znajomi mowią ze to bardzo tanio. I bądź tu mądry. Sama już nie wiem.

 

Tak dla orientacji: dom pow użyt: 160m2, bez piwnicy, z poddaszem, porotherm 25, kryty dachówką cementową, dach dwuspadowy, bez żadnych udziwnień, trzy okna dachowe w dachu.

 

I jeżeli ktoś mógłby doradzić jeszcze ile orientacyjnie mogą kosztować materialy na taki domek? wiem, ze ciężko sie robi taką wycene, ale chodzi mi o przybliżony koszt (czy koło 80, czy 130 tys np.za materialy). Slowem - ile może kosztować w sumie robocizna + material za stan sutrowy z dachem.

 

będę wdzięczna za każdą pomoc i sugestie:)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chociaz za orientacyjny koszt. Dokąłdnie o taki punkt zaczepienia mi chodzi. przeglądalam trochę dziś ceny w necie materialów i "na oko" starałam się to policzyc ale ciężko... Rozmawiałam dzis z nasza architektką i mam nadzieje ze za jakieś 2-3 tygodnie bedzie kosztorys, który da nam punkt odniesienia (choćby orientacyjny....) bo inaczej to bardzo ciężko.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz projekt to zostaw go w najbliższym składzie budowlanym z prośbą o wycenę materiałów na sso. takie praktyki są teraz normą. będziesz miała szczegółowo rozpisane fundamenty, ściany, kominy, strop i co tam jeszcze sprzedają.

 

 

...i dolicz do tego jakieś 20%

 

Przynajmniej u nas na dachówce o tyle średni zaniżyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do contapunctus: U mnie pracuje właśnie bardzo fajna ekipa. Dom z opisu bardzo podobny do Twojego - płacimy 28 tys. za stan surowy otwarty, dachu niestety nie robią. Stan surowy ze ściankami działowymi plus kominy. Mogę przesłać namiary na maila. Buduję w Kosztowach (okolice Mysłowic). Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...