Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo proszę o opinię.

Mam dwie wyceny na SSO bez fundamentu. Projekt Murator C161 http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=465&IdKolekcji= wydłużony i poszerzony o 0,5m, w sumie 175m2 pow. użytkowej, jeden komin.

1. Oferta tzw. inwestera zastępczego, polecanego na forum: ściany z silki, strop monolityczny + schody, komin, więźba impregnowana, płyty OSB + gonty bitumiczne, obróbki blacharskie + rynny - robocizna 51 tys. + mateirały 63 tys. = 114 tys netto

2. Oferta lokalnej firmy: ściany z silki (bez ścian działowych) , strop monolityczny + schody, komin, więźba impregnowana (bez pokrycia) - robocizna 45 tys. + materiały 48 tys. = 93 tys. netto

Ceny przed negocjacjami.

Czekam jeszcze na wycenę trzeciej firmy polecanej na forum.

Po przestudiowaniu wątku wychodzi mi, że jak za tak prosty i nieduży dom, i w dodatku nie wliczając fundamentu, do dość dużo. Poradźcie proszę ile da się z tego stargować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to duzo jezeli chodzi o robociznę. Ja zaczęłam tydzień temu. Dom ok 220m podobny do Dobrej Wróżby z Muratora robocizna 40tys. sso z pełnym deskowaniem. Materiały liczę ok 100-110tys.Buduje okolice Warszawy. Szukaj i się nie spiesz. Najlepiej popytać w okolicy u właścieiceli juz wybudowanych domów o opinie. Umnie rozpietość za to samo 30-110tys. Życze powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania wykonawcy nieco zmodyfikwanego projektu "letni wieczór":

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=557

Po niewielkich zmianach powierzchnia użytkowa ( wraz z garażem) wynosi nieco ponad 214 m2.

Z kilku różnych propozycji - po negocjacjach -zastanawiam się nad 2 propozycjami:

 

1. Wykonanie SSO ( zaczynając od wykopu pod fundament) bez więźby - 40.000 zł netto + 7% VAT + koszt materiałów( muszę sam jeździć i wszystko załatwiać).

 

2. Wykonanie SSO jak wyżej wraz z więźbą ale z materiałów zakupionych przez firmę budowlaną ( mnie nic nie interesuje poza kontrolą wykonania

 

:) ) - 172.000 zł netto + 7% VAT.

 

Jak myślicie, która wersja jest lepsza? Dopiero wchodzę w temat więc każda opinia będzie dla mnie ważna.

 

Buduję 20 km na północny wschód od Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania wykonawcy nieco zmodyfikwanego projektu "letni wieczór":

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=557

Po niewielkich zmianach powierzchnia użytkowa ( wraz z garażem) wynosi nieco ponad 214 m2.

Z kilku różnych propozycji - po negocjacjach -zastanawiam się nad 2 propozycjami:

 

1. Wykonanie SSO ( zaczynając od wykopu pod fundament) bez więźby - 40.000 zł netto + 7% VAT + koszt materiałów( muszę sam jeździć i wszystko załatwiać).

 

2. Wykonanie SSO jak wyżej wraz z więźbą ale z materiałów zakupionych przez firmę budowlaną ( mnie nic nie interesuje poza kontrolą wykonania

 

:) ) - 172.000 zł netto + 7% VAT.

 

Jak myślicie, która wersja jest lepsza? Dopiero wchodzę w temat więc każda opinia będzie dla mnie ważna.

 

Buduję 20 km na północny wschód od Warszawy.

rozumiem, ze druga wycena nie obejmuje także kladzenia dachówki

wg mojej wiedzy warto samemu załatwiac materiały i negocjować tylko i wyłącznie cene robocizny

materiały powinny taniec, ponadto 172 tys wg mojej wiedzy to sporo jak na SSO z więźbą ale bez pokrycia dachu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ekipę budowlaną która buduje dom według projektu:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=337&IdKolekcji=

 

Powiedzieli 38tyś zł za :

wykopy, fundamenty, ściany nośne i działowe, strop terriva, ściany działowe na poddaszu, wywiązka, pokrycie blachoachówką z rynnami , schody taras, wylany chudziak i ocieplanie zewnetrzne styropianem wraqz z tynkiem ozdobnym.

 

Cześc,

tak sobie przeczytałam i ...oczom nie wierzę. Bardzo proszę o namiary na ta ekipę? Czy u Ciebie juz budują? Jeśli tak to i o referencje!!!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja buduję

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=97

w projekcie ma on 114 m2 ,ale my zrobilismy pare zmian i ma 151 m2 powierzchni użytkowej buduję na śląsku i szukam firmy do budowy w stanie surowym zamkniętym (stan zero już jest zrobiony) , proszę o informacje ile może kosztować taka usługa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja buduje w Tychach. Dom parterowy z uzytkowym poddaszem, garaz 2 stanowiskowy, pow netto 280mkw.

 

Fundamenty robilismy w zeszlum roku (robocizna 15 tys. zł) Teraz mamy wycene na SSO bez fundamentow i dachu.

 

Sciany 300 m2

Slupy 5 m3

Belki 8 m3

Strop 230 m2

 

Cena za robocizne 70 tys.

 

Wydaje nam sie ze to duzo. Myslicie zeby szukac dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko bo czytalem posty ale nic podobnego nie znalazlem.

Chodzi o cene SSO domku podpiwniczonego z uzytkowym poddaszem w okolicach trojmiasta

Powierzchnia calkowita --210m2

Uzytkowa --145m2

garaz jakies 16m2

 

 

http://www.archeton.pl/projekt/sasanka-416-616-opisogolny-2ea65884255f17470dbe482711571252

 

Jestesmy jeszcze przed rozmowami i chcielibysmy sie dowiedzic w sytulacji na rynku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to mój pierwszy post a więc proszę o wyrozumiałość. zamierzam wybudowac taki domek: powierzchnia netto 125m2, kubatura 498m3, dach kopertowy. jest to projekt muratora-"skrzat". ile orientacyjnie bedzie kosztował mnie materiał plus robocizna na ten domek? dzięki za info...

 

rafi

troszke zbyt ogólnie pytasz, moge wypowiedzieć sie o kosztach stanu surowego z dachem, wszystko zalezy od regionu

domek jest niewielki, robocizna SSO z dachem, strop teriva (możesz dać strop drewniany, tanije bedzie) wyniesie w moim regionie (woj lubuskie) ok 25tys

materiał trudno okreslić nie widzac projektu, ok 60 tys (dachówka ceramiczna, blacha tańsza)

budowa pod klucz nie powinna przekroczyc 200tys (wszystko zalezy jaki będzie standard wykończenia, zastosowane systemy grzewcze itd)

daj do wyceny projekt kilku wykonawcom i pochwal sie wycenami na forum, moze wtedy cos doradzimy

kasia1981

rafal16v prosił o wyrozumiałość, wiec troche szacunu dla nowych forumowiczów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...