Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

my taki chcemy budować:

http://termodom.pl/inne/projekty_domow_energooszczednych/drozd___archeton

zmiany konstrukcyjne - garaż z dachem jednospadowym, z przodu mały wiatrołap

wykonawca powiedział nam 60000 netto (72kpln brutto) za SSO. Chyba drogo za domek 120m2+garaż 20m2 i taki prosty projekt.

Inny wykonawca powiedział że za podobny projekt wziął 107kpln z materiałami (ale był już stan 0).

Jeszcze inny że bez dachu by to kosztowało 30000 kpln.

Co o tym sądzicie?

Bo czytając wcześniejsze wypowiedzi wydaje mi się że da się zbudować za 40kpln..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam ponownie. mam pierwszą wycene,

30000 za całe prace ziemne, mury strop lany i więzba dachowa -ściana dwuwarstwowa. natomiast 35000 za wszystko j.w. tylko sciana trzywarstwowa.

 

dom ma wymiary 10x11 bez piwnicy, użytkowe podddasze, dach kopertowy bez zadnych udziwnień.

 

jak myślicie to dobra cena czy szukać dalej,

ekipa oznajmiła,że ma całe zabezpieczenie odnośnie sprzętu włącznie z koparką itp. do mnie należy zakup materiału i oczywiście kontrola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my taki chcemy budować:

http://termodom.pl/inne/projekty_domow_energooszczednych/drozd___archeton

zmiany konstrukcyjne - garaż z dachem jednospadowym, z przodu mały wiatrołap

wykonawca powiedział nam 60000 netto (72kpln brutto) za SSO. Chyba drogo za domek 120m2+garaż 20m2 i taki prosty projekt.

Inny wykonawca powiedział że za podobny projekt wziął 107kpln z materiałami (ale był już stan 0).

Jeszcze inny że bez dachu by to kosztowało 30000 kpln.

Co o tym sądzicie?

Bo czytając wcześniejsze wypowiedzi wydaje mi się że da się zbudować za 40kpln..

taki domek w mojej okolicy wybuduje sie SSO z dachem za ok 35tys

 

Przykład moje wyceny (jestem na etapie budowy):

projekt Klasyka:

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/klasyka/

pow uzytkowa - 135m2

garaz 20m2

dach o pow 200m2

 

stan zerowy - 7tys

ściany, strop teriva, kominy, tarasy, schody - 18tys

więźba, dach (w tym montaż rynien, okien dachowych, heblowanie więźby, montaż nadbitki, malowanie nadbitki) - 13tys

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. mam pierwszą wycene,

30000 za całe prace ziemne, mury strop lany i więzba dachowa -ściana dwuwarstwowa. natomiast 35000 za wszystko j.w. tylko sciana trzywarstwowa.

 

dom ma wymiary 10x11 bez piwnicy, użytkowe podddasze, dach kopertowy bez zadnych udziwnień.

 

jak myślicie to dobra cena czy szukać dalej,

ekipa oznajmiła,że ma całe zabezpieczenie odnośnie sprzętu włącznie z koparką itp. do mnie należy zakup materiału i oczywiście kontrola :)

 

Twoja wycena dotyczy również położenia dachówki, montaż rynien, montaz nadbitki/podbitki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. mam pierwszą wycene,

30000 za całe prace ziemne, mury strop lany i więzba dachowa -ściana dwuwarstwowa. natomiast 35000 za wszystko j.w. tylko sciana trzywarstwowa.

 

dom ma wymiary 10x11 bez piwnicy, użytkowe podddasze, dach kopertowy bez zadnych udziwnień.

 

jak myślicie to dobra cena czy szukać dalej,

ekipa oznajmiła,że ma całe zabezpieczenie odnośnie sprzętu włącznie z koparką itp. do mnie należy zakup materiału i oczywiście kontrola :)

 

Twoja wycena dotyczy również położenia dachówki, montaż rynien, montaz nadbitki/podbitki?

nie, tylko więżba dachowa. dzisiaj rozmawiałem z innym gościem, jeszcze mi nie wyliczył lecz powiedział ,że te 30000 to dosyc dużo, juz sam nie wiem co myślec. na razie szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. mam pierwszą wycene,

30000 za całe prace ziemne, mury strop lany i więzba dachowa -ściana dwuwarstwowa. natomiast 35000 za wszystko j.w. tylko sciana trzywarstwowa.

 

dom ma wymiary 10x11 bez piwnicy, użytkowe podddasze, dach kopertowy bez zadnych udziwnień.

 

jak myślicie to dobra cena czy szukać dalej,

ekipa oznajmiła,że ma całe zabezpieczenie odnośnie sprzętu włącznie z koparką itp. do mnie należy zakup materiału i oczywiście kontrola :)

 

Twoja wycena dotyczy również położenia dachówki, montaż rynien, montaz nadbitki/podbitki?

nie, tylko więżba dachowa. dzisiaj rozmawiałem z innym gościem, jeszcze mi nie wyliczył lecz powiedział ,że te 30000 to dosyc dużo, juz sam nie wiem co myślec. na razie szukam dalej...

w takim razie bardzo dużo jak za tak niewielki domek

z dachem max 25-28tys

pamietaj ze wykonawcy zawsze podają wyższe kwoty, można sporo wynegocjowac, ja zbiłem 20%

poszukaj wykonawców na forum, popytaj sie w grupach budujących z Twojego terenu

tak znalazłem porządnego, niedrogiego wykonawce dachu.....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę wybudować w okolicy Sosnowca dom

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=123&a=289.

szukam solidnego wykonawcy. Chętnie rozpocznę budowę już w czerwcu ( mam wszystkie pozwolenia).

Nie wiem ile może kosztować SSO.

Sciany planuję z porothermu lub ceramiki MAX, dachówka może być cementowa.

Czy ktoś może mi polecić solidną, niedrogą firmę oraz czy orientujecie się ile kosztuje robocizna oraz materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Albo ja żyje w innym świecie albo mnie wykonawcy robią w balona.

Buduję dom w rododendronach 6 z podwójnym garażem z Archonu http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_rododendronach_6_g2/m46a5e795f1323 , 127m2 pow. użytkowej, dach dwuspadowy z dwoma lukarnami, pow garażu 38m2, kubatura 780m3, fundamenty lane, strop teriva

Dostałam trzy wyceny:

1. ogólna 55tys za robotę SSO poczynając od wykopów ale bez dachu

2. 47tys SSO + 25tys dach kompleksowo, tu jest wszystko od wykopów pod fundament, panowie zajmują się też zamawianiem towaru, załatwianiem dostaw, sprzetu itd

3. 46,50tys + 20tys dach kompleksowo, tu również tylko pozostaje mi kontrola budowy a resztę robią sami

 

W dzienniku opis szczegółowy.

 

Czy możecie mnie oświecić. Bo mi się chyba wydawało że to normalna cena a wg was to strasznie drogo wypada. Czy to możliwe, że u was nie jest coś policzone bo u mnie wszystkie koszty dodatkowe są ujęte od robót ziemnych, przejść hydraulicznych w fundamencie, zbrojenia, szalunku i wogle wszystko.

 

prosze pomózcie bo nie wiem czy walczyć o obniżenie cen.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniak25, mi też się wydaje, że ludzie, którzy piszą o 35 kpln za wybudowanie domu, są niedoinformowani co do zakresu robót (potem się okaże, że za wszystkie dodatkowe roboty trzeba płacić). Dla porównania obejrzyj mój dom:

 

http://forum.muratordom.pl/nasza-elka,t145850.htm

 

Zapłaciliśmy za niego 64.200 zł. Sama robocizna, ale obejmująca wszystko: SSO, cały dach, odwodnienie, wylanie tarasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Margoth, trochę mnie pocieszyłaś. Co prawda taras jest u nas liczony oddzielnie ale chciałabym negocjować jeszcze z wykonawcą przed podpisaniem umowy tak zeby wyszło 40 tys za SSO i 15 za dach za robociznę oczywiście.

 

Bardzo fajny ten wasz domek, metrażem podobny do naszego ale my mamy garaż 2 stanowiskowy. Budujemy dom w rododendronach 6 http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_rododendronach_6_g2/m46a5e795f1323 (ta sama pracownia co waszego sąsiada:))

 

Poza tym jedna z ekip wyceniła mi tak kompleksowo budowę i wyszło im, że za robociznę całą czyli od robót ziemnych do zawieszenia karniszy, czyli do zamieszkania 150tys i plus 200 tys materiał. Faktem jest, że ujęli tam nawet montaż okien, drzwi, paneli, elektrykę, co, cwu, biały montaż, taras, podjazd do garażu, parapety zew i wew i wiele innych szczegółów ale np okna i drzwi to będzie robić firma od której zamówie. Z kolei licząc materialy właśnie okna drzwi i podłogi policzyli za mało bo ujeli materiały tańsze a ja np chce parkiet w salonie a tylko na pietrze panele (zresztą zależy od stanu kasy bo to się jeszcze może pozmieniać).

 

Macie może wycene już na elektrykę i co, cwu, my dostaliśmy odpowiednio 15 tys i 38tys ale już razem z materiałem. Też się zastanawiam jak to się ma do rzeczywistości. Co do elektryki to w miarę dobrze ale co i cwu to wydaje mi się dużo bo piec na ekogroszek kosztuje do 10tys + rurki i reszta 5tys a za co kolejne 23tys to nie wiem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniak25, jesteśmy akurat na etapie instalacji CO (za chwilę wychodzimy na budowę ustalić, gdzie ma stać kominek). Za robociznę i materiały zapłacimy między 28 a 30 kpln. Materiały to: rury, złączki itp., kaloryfery, ogrzewanie podłogowe (ok. 44 m kw.), niektóre części do płaszcza wodnego. Z tych ok. 30.000 zł robocizna to jakieś 4,5 tys.

 

Co do Archonu: ma bardzo ładne domy, zastanawialiśmy się nad kilkoma, ale w końcu wybór padł na co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Albo ja żyje w innym świecie albo mnie wykonawcy robią w balona.

Buduję dom w rododendronach 6 z podwójnym garażem z Archonu http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_rododendronach_6_g2/m46a5e795f1323 , 127m2 pow. użytkowej, dach dwuspadowy z dwoma lukarnami, pow garażu 38m2, kubatura 780m3, fundamenty lane, strop teriva

Dostałam trzy wyceny:

1. ogólna 55tys za robotę SSO poczynając od wykopów ale bez dachu

2. 47tys SSO + 25tys dach kompleksowo, tu jest wszystko od wykopów pod fundament, panowie zajmują się też zamawianiem towaru, załatwianiem dostaw, sprzetu itd

3. 46,50tys + 20tys dach kompleksowo, tu również tylko pozostaje mi kontrola budowy a resztę robią sami

 

W dzienniku opis szczegółowy.

 

Czy możecie mnie oświecić. Bo mi się chyba wydawało że to normalna cena a wg was to strasznie drogo wypada. Czy to możliwe, że u was nie jest coś policzone bo u mnie wszystkie koszty dodatkowe są ujęte od robót ziemnych, przejść hydraulicznych w fundamencie, zbrojenia, szalunku i wogle wszystko.

 

prosze pomózcie bo nie wiem czy walczyć o obniżenie cen.

pozdrawiam

bardzo drogo

moja rada: materiały warto zalatwiać samemu, mozna wiele zaoszczedzić, ponadto wykonawcy zazwyczaj zamawiają więcej niż potrzeba....

część materiałów mozna nabyc bez f-y

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zdecydowałem sie na budowę domu Wierzba

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177

 

Proszę o pomoc przy wycenie kosztów tego domu. Projektanci wycenili stan surowy zamknięty na 186 tyś. Będę wdzięczny za pomoc przy wycenie na obecne warunki i ceny.

Działkę już mam, a będę budował systemem gospodarczym.

Z góry bardzo dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo realny koszt - niestety :cry:

186 tys za domek 95m2?

 

zdecydowanie zawyżone....

 

Jednoznacznie to nic nie można powiedzieć ...

Ja za samo podłączenie wody, która była w odległości max 5 metrów od domu i przechodziła przez naszą działkę miałem płacić ponad 12000PLN.

Warunki były tak wydane, że zakładały wymianę pełnej istalacji w całym obrębie ponad 50m2 i odpięcie i ponowne wpięcie kilku domów.

Zaraz usłyszę, że podłączenie wody to nie SSO, ale bez mediów nie otrzymamy pozowolenia na budowę. Więc różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo planuje zacząć budowę http://www.dobredomy.pl/?id_project=148

Wykonawca zaśpiewał 55k za stan surowy z więźbą ale bez pokrycia.

Czy zaproponowana cena jest dobra.

Dodam jeszcze że budowa będzie prowadzona około 40 km od Warszawy.

 

Z góry dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo planuje zacząć budowę http://www.dobredomy.pl/?id_project=148

Wykonawca zaśpiewał 55k za stan surowy z więźbą ale bez pokrycia.

Czy zaproponowana cena jest dobra.

Dodam jeszcze że budowa będzie prowadzona około 40 km od Warszawy.

 

Z góry dzięki za opinie.

domy o takiej konstrukcji są dość drogie w budowie (duża pow zabudowy=duże fundamenty, duzy dach)

wg mnie cena jest dość wysoka, dach ze względu na swoją konstrukcję i pow będzie bardzo drogi

myślę ze znajdziesz tańszego lub ponegocjujesz z w.w. (45-48tys będzie ok)

zakładam ze planujesz zagospodarować poddasze i wykonasz strop (drewniany tańszy)

ze swoim wykonawcom wynegocjowałem 20% za roboty budowlane (z innym za dach tylko 5% :) )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo planuje zacząć budowę http://www.dobredomy.pl/?id_project=148

Wykonawca zaśpiewał 55k za stan surowy z więźbą ale bez pokrycia.

Czy zaproponowana cena jest dobra.

Dodam jeszcze że budowa będzie prowadzona około 40 km od Warszawy.

 

Z góry dzięki za opinie.

Mój podobny, parterowy, 146 m z garażem, 34 tys za wykonanie stanu surowego z dachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...