Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej, czy mozesz podac jaki tam masz metraz?

w sumie: powierzchnia podłóg piwnic, parteru i poddasza to 322m2

 

Dzieki. Musze przyznac, ze w porownaniu z tym co mi oferuja to tanio. A masz bardzo ladny projekt i wcale nie najprostszy. Ja mam cos podobnego to za sam stan zero uslyszalam od 15k do 50k za robocizne tylko! Nie wiem czy ja tak trafiam czy ja tak szukam... ile ofert sprawdziliscie zanim wybraliscie wykonawce?

PS zdjecia super, zwlaszcza ta zimowa droga :D :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czy mozesz podac jaki tam masz metraz?

w sumie: powierzchnia podłóg piwnic, parteru i poddasza to 322m2

 

Dzieki. Musze przyznac, ze w porownaniu z tym co mi oferuja to tanio. A masz bardzo ladny projekt i wcale nie najprostszy. Ja mam cos podobnego to za sam stan zero uslyszalam od 15k do 50k za robocizne tylko! Nie wiem czy ja tak trafiam czy ja tak szukam... ile ofert sprawdziliscie zanim wybraliscie wykonawce?

PS zdjecia super, zwlaszcza ta zimowa droga :D :roll:

 

hmm to sporo,

ja w sumie trochę szukałem wykonawcy, w trakcie budowy, musiałem również zmienić jedną ekipę niestety...

u mnie rozkład kosztów taki:

za dach 20tys.zł. (dachówka, 300m2 dachu)

a reszta, czyli 37tys.zł za mury, drenaż, izolacje piwnic styrodurem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena uważam nawet bardzo dobra.

Mi wycenili SSZ - (piwnica, 2 stropy, dach 2x papa) na niecałe 40tys, ale domek mniejszy i prostszy.

 

A skąd ta ekipa ??? bo faktycznie cena wydaje się atrakcyjna.

My za SSO powierzchnia użytkowa domu 190m2 dostaliśmy wyceny w okolicach 50tyś jak dla nas sporo :evil:

 

Więc szukamy taniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ekipa sprawdzona tylko z czasem u nich kiepsko bo mogą zacząć dopiero późną jesienią .Czekam teraz na następną wycenę (poniedziałek) i przy okazji rozmów obejrzałem efekty ich pracy na obecnej budowie.Przyznam że jestem pod wrażeniem dokładności spoin i równości ścian,szalowania stropów .Coś mi się wydaje że ceny polecą trochą w stronę normalności bo ogłoszeń w naszej lokalnej gazecie jest teraz pięć razy więcej niż pół roku temu i ci wszyscy co pracowali wokoło stolicy pozjeżdżali .

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my właśnie jesteśmy po wycenie i tak:

za SSO chcą od nas 25 tys + 60 zł za m2 dachu + 250zł za zamontowanie za każde okno w dachu.

Domek będzie miał po małych zmianach ok.140m i dach dwuspadowy.

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1136

 

Czy to dobra cena?

wg mnie za dach sporo, u mnie przy dachu pokręconym, wielopoziomowym itd, za m2 około 66zł. i już w cenie montaż orrynnowania oraz okien dachowych, wyłazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my właśnie jesteśmy po wycenie i tak:

za SSO chcą od nas 25 tys + 60 zł za m2 dachu + 250zł za zamontowanie za każde okno w dachu.

Domek będzie miał po małych zmianach ok.140m i dach dwuspadowy.

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1136

 

Czy to dobra cena?

wg mnie za dach sporo, u mnie przy dachu pokręconym, wielopoziomowym itd, za m2 około 66zł. i już w cenie montaż orrynnowania oraz okien dachowych, wyłazu.

 

Orrynnowanie też mam w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my taki chcemy budować:

http://termodom.pl/inne/projekty_domow_energooszczednych/drozd___archeton

zmiany konstrukcyjne - garaż z dachem jednospadowym, z przodu mały wiatrołap

wykonawca powiedział nam 60000 netto (72kpln brutto) za SSO. Chyba drogo za domek 120m2+garaż 20m2 i taki prosty projekt.

Inny wykonawca powiedział że za podobny projekt wziął 107kpln z materiałami (ale był już stan 0).

Jeszcze inny że bez dachu by to kosztowało 30000 kpln.

Co o tym sądzicie?

Bo czytając wcześniejsze wypowiedzi wydaje mi się że da się zbudować za 40kpln..

 

Najtańsza wycena do tej pory to 120 tys. PLN za SSZ i chyba zdecydujemy się.

Facet wykopy robi ręcznie, materiały na nas (czyli VAT do odzysku), robocizna bez VATu. Trochę mnie niepokoi ze gość bierze za materiały na etap z góry, za robiciznę z dołu, ale ma bardzo solidne opinie od osób które go znają, a poza tym chyba po prostu będę z nim jeździł na zakupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my taki chcemy budować:

http://termodom.pl/inne/projekty_domow_energooszczednych/drozd___archeton

zmiany konstrukcyjne - garaż z dachem jednospadowym, z przodu mały wiatrołap

wykonawca powiedział nam 60000 netto (72kpln brutto) za SSO. Chyba drogo za domek 120m2+garaż 20m2 i taki prosty projekt.

Inny wykonawca powiedział że za podobny projekt wziął 107kpln z materiałami (ale był już stan 0).

Jeszcze inny że bez dachu by to kosztowało 30000 kpln.

Co o tym sądzicie?

Bo czytając wcześniejsze wypowiedzi wydaje mi się że da się zbudować za 40kpln..

 

Najtańsza wycena do tej pory to 120 tys. PLN za SSZ i chyba zdecydujemy się.

Facet wykopy robi ręcznie, materiały na nas (czyli VAT do odzysku), robocizna bez VATu. Trochę mnie niepokoi ze gość bierze za materiały na etap z góry, za robiciznę z dołu, ale ma bardzo solidne opinie od osób które go znają, a poza tym chyba po prostu będę z nim jeździł na zakupy...

120tys za SSZ? z oknami? to wg mnie tanio jak barszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i my się troszkę pochwalimy.

Zaczynamy budowę w Lewkoniach 2 (z tym że poszerzamy garaż do 6 metrów) http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_lewkoniach_2/m43ec5c0c51a0b i mamy pierwszą wycenę od fachowców.

 

45 000 zł za SSO. Do tego zrobią gratis kanał w garażu.

 

Będę znał więcej szczegółów to napisze.

 

Ktoś z Was budował może Lewkonie ??

Jaki jest mniej więcej koszt ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)

Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)

Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

 

To chyba naprawde nie jest zla cena w Krakowie za taki budynek, jeszcze jesli masz ekipe sprawdzona. Moze moglabym dostac na piva nr telefonu? Tez jeszcze wciaz szukam, a dla porownania powiem, ze max, cena jak uslyszalam za stan zero (czesciowe podpiwniczenie) przy podobnej wielkosci domu to bylo 50k!!! :o Wiec 70 za "nieco" wiecej roboty to chyba nie jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)

Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

 

To chyba naprawde nie jest zla cena w Krakowie za taki budynek, jeszcze jesli masz ekipe sprawdzona. Moze moglabym dostac na piva nr telefonu? Tez jeszcze wciaz szukam, a dla porownania powiem, ze max, cena jak uslyszalam za stan zero (czesciowe podpiwniczenie) przy podobnej wielkosci domu to bylo 50k!!! :o Wiec 70 za "nieco" wiecej roboty to chyba nie jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)

Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

 

To chyba naprawde nie jest zla cena w Krakowie za taki budynek, jeszcze jesli masz ekipe sprawdzona. Moze moglabym dostac na piva nr telefonu? Tez jeszcze wciaz szukam, a dla porownania powiem, ze max, cena jak uslyszalam za stan zero (czesciowe podpiwniczenie) przy podobnej wielkosci domu to bylo 50k!!! :o Wiec 70 za "nieco" wiecej roboty to chyba nie jest zle.

 

też uważam, że te 70k nie jest złą ceną

a 50k za stan zero to już przegięcie, ja o kilka tys.zł więcej dałem za robociznę całego, wcale niemałego domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...