Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Więc i my się troszkę pochwalimy.

Zaczynamy budowę w Lewkoniach 2 (z tym że poszerzamy garaż do 6 metrów) http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_lewkoniach_2/m43ec5c0c51a0b i mamy pierwszą wycenę od fachowców.

 

45 000 zł za SSO. Do tego zrobią gratis kanał w garażu.

 

Będę znał więcej szczegółów to napisze.

 

Ktoś z Was budował może Lewkonie ??

Jaki jest mniej więcej koszt ??

 

 

Witam ponownie

 

Właśnie dzisiaj jest po rozmowie z następna ekipą.

Zażyczyli sobie 24 000 zł za stan zero plus sciany, strop, schody i ścianki działowe no i pierwsza wylewka podłogi.

Niestety nie robią dachów i więźby.

Za dach i więźbę druga ekipa życzy sobie 16 000 zł. 25 zł za metr2 więźby + 35 zł za m2 pokrycia dachu. Za każde okno dachowe + 200 zł.

 

40 000 za postawienie takiego domku to chyba niezła cena.

Przypomnę "dom w lewkoniach 2" z poszerzonym garażem do 6 metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo tanio budujecie...

ja nie wiem, gdzie Wy znajdujecie swoje ekipy.

Mnie kasowano jak za zboże. :(

 

Ok, więc podaję koszty samej ROBOCIZNY poszczególnych etapów.

Do stanu surowego zamkniętego.

Dom z użytkowym poddaszem 180 m2. i garaż wolnostojący dwustanowiskowy ok. 40 m2.

Oba budynki dość efektowne, dachy czterospadowe z lukarnami itd.

 

 

Koparki, zasypywanie, przywozy ziemi ( różne firmy ) : 11.400 zł

 

Fundamenty : 14.000 zł

 

Mury fundamentowe z bloczków fundamentowych : 9.000 zł

 

Izolacja, drenaż, kanalizacja, płyta : 3.500 zł.

 

RAZEM : 37.900 zł

Wiem, że przepłaciłam i to sporo. :(

 

 

 

Murowanie całego parteru : 4.470 zł dom + 1.300 zł garaż = 5.770 zł

 

Strop + schody : 5.000 zł

 

Murowanie całego piętra, kominy i obmurówka : 7.700 zł

 

RAZEM : 18.470 zł

 

 

 

Więźba domu : 6.000 zł

 

Dach domu ( ceramika + 10 okien dachowych ) : 15.500 zł

 

Więźba garażu i dach garażu : 6.560 zł

 

RAZEM : 28.060 zł

 

 

Wszystko razem daje 84.430 zł za samą robociznę stanu surowego zamkniętego.

 

 

Z wszystkimi dokumentami i materiałami budowlanymi wysokiej jakości osiągnęłam stan surowy zamknięty za 290 - 300 tys. zł ( garaż i dom ).

 

Uważam jednak, że to bardzo dużo.

 

Na wykończenie domu podobno potrzebuję minimum drugie tyle - czyli zamknę się w minimum 600 - 700 tys. zł.

 

Sporo, liczyłam na mniej. :(

 

Ale cóż, napaliłam się na dobre materiały ( "Jak budować to tylko z dobrych materiałów" ) i najlepsze ekipy.

A to kosztuje... dlatego ostrzegam następnych inwestorów.

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)

Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

 

Planujemy budowe domu o bardzo zblizonych parametrach :) i musze powiedziec ze ta cena jest bardzo niska do tych wycen jakie ja mialem robione, nawet nie podaje bo wyjdzie wiocha :-?

 

ngel mozna jakis kontakt do tej ekipy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)

Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

 

Planujemy budowe domu o bardzo zblizonych parametrach :) i musze powiedziec ze ta cena jest bardzo niska do tych wycen jakie ja mialem robione, nawet nie podaje bo wyjdzie wiocha :-?

 

ngel mozna jakis kontakt do tej ekipy ??

 

 

Zgadzam się z POLboks-em :

cena jest rewelacyjna.

 

U mnie troszku podobna sytuacja :

Dom 180 m2 plus garaż wolno stojący dwustanowiskowy 40 m2.

Dom i garaż są dość efektowne :

mają skomplikowane czterospadowe dachy ceramiczne, dom z facjatkami, 10 oknami dachowymii itd.

 

Za robociznę :

Od kopania fundamentów do zbudowania domu do stanu surowego otwatego ( czyli bez okien i drzwi ) z dachami ceramicznymi na obu budynkach zapłaciłam już ekipom 84.000 zł.

 

Uważam, że dużo przepłaciłam. No, ale trudno. :(

 

A Ty masz większy dom o 70 metrów ( ja 180 m2 ) !

 

Jeśli ekipa jest dobra to się nie zastanawiaj.

Bierz.

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo tanio! Powiedziałbym że wręcz podejrzane!

 

Czytając posty widać że rozbieżność cenowa jest ogromna.

Nie mniej ekipy które biorę pod uwagę to ekipy sprawdzone. Sam byłem na kilku budowach tych panów a jeszcze na dodatek jeden z nich buduje u kolegi 100 metrów dalej także mam podgląd na bieżąco. Drugi z tych fachowców budował 2 lata temu dla teściów i też zastrzeżeń większych nie mieli a i ja widziałem jak budowali i fajnie to wyglądało.

Ale uważam że za SSO za 60-70 tyś to przesada przynajmniej w naszych okolicach i realiach.

 

Budujemy pod Ostródą 40 km od Olsztyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ekipa nie ma terminu na ten rok. Umowy podpisuje na przyszły, a w związku z tym nie ma presji na robotę "za grosze". Prawda jest taka, że zadowolony klient poleci dalej i interes się kręci. (Przynajmniej tym którzy u mnie budowali. Czekałem na nich niemal rok)

 

Tak - interes się kręci - jeśli ma za co się kręcić... Porównaj sobie liczbę budów w poprzednich latach, gdy banki miały wysoką akcję kredytową a teraz... Prawda jest taka, że budowlanka siada - moja ekipa miała jeszcze kilka miesięcy temu umówionych kilka budów - większość z inwestorów zrezygnowała - ze względu na problemy z finansowaniem. Także nie można w tej chwili uogólniać - nawet dobre ekipy szukają pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja że jeszcze trochę i roboty będą mieli mniej.Budowlańcy są już gotowi na ustępstwa cenowe ale nie do wszystkich dotarło że bum się skończył .Szukając ekipy bez trudu znalazłem 4 ekipy (głównie z polecenia )z wolnymi terminami nawet na sierpień.Ceny? Jeśli komuś zależy żeby mieć pracę to podaje cenę żeby się utrzymać .Po tygodniu poszukiwań ceny kształtują się następująco:

Ekipa 1 Jak pisałem wyżej jako jedyni mieli termin pod koniec roku(robili u znajomego dach z więźbą i jest zadowolony

Ekipa 2 od ław po dach 35000 + 17000 dach -dekarze z 1 ekipy

Ekipa 3 od ław po dach 38000 + 17000 jw

Ekipa 4 całość z dachem 72000 ??

Ekipa 5 całość z dachem 80000???????? a jeśli zapłacę z góry -10% (Chyba nie jestem idiotą żeby płacić 40% więcej i jeszcze z góry)

Osobiście jestem za ekipą 3 ze względu na doświadczenie i opinie osób które widziały ich pracę oraz opinia przyszłego kierbuda który to aktualnie prowadzi budowę z ich udziałem.

Ekipa 2 zjechała z dużej budowy i chyba nie mają takiego doświadczenia w izolacjach fundamentów (moja opinia po kilku pytaniach).

Ekipa 4 i 5 odpadają na starcie (ci budują u mojego znajomego i coś słyszałem że skaczą z budowy na budowę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba więcej niż jednej nie potrzebuję? Widziałem efekty ich pracy oraz opinie osób związanych z budownictwem i nie związanych inwestorów oraz wymienionego kierbuda który jest moim znajomym więc obraz jest pełny.

Rozbieżności w cenach za jakiś czas na pewno się zmniejsza i to w ciągu najbliższych 6-8 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zalewamy strop. Zaczeli 3tygodnie temu. Myslę, że takich ekip będzie przybywać/ na szczęście/.

 

Jakim cudem??? Terminatory jakieś, czy co...

 

U mnie zaczęli miesiąc temu i na razie mam ścianki fundamentowe. Żeby wszystko było jasne - pracowali w prawie (z wyjątkiem 2) każdy dzień, kiedy pogoda na to pozwalała (tzn. nie padało) i tylko tyle dali radę zrobić. Czy wy tam macie inny klimat niż Dolny Śląsk :evil:

 

Do du... taka pogoda. Znów cały tydzień ma padać. Pewnie na budowie mam teraz basen. Bo podłoże gliniaste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne tam terminatory.

Ja zacząłęm 2 miesiące temu, a szałujemy strop nad garażem i potem będziemy robić 2 strop nad parterem.

Zaznaczę, że budują na 2 etat - tylko jak murowaliśmy piwnice i ściany, to wzieli w pracy tydzień wolnego i faktycznie poszło wszystko szybko i sprawnie.

Zaczęliście miesiąc przede mną.

U mnie zalanie ław poszło sprawnie, ale potem horror. Cały czas praktycznie deszcz. Pierwsze dwa tygodnie czerwca nie dało się nic zrobić, bo ławy do zrobienia izolacji musiały być suche. A tu ledwie trochę przeschły, to deszcz. I tak w kółko macieju. W połowie czerwca wreszcie udało się zrobić izolację, potem chłopaki zawalili ze 2 dni przezwoitej (bo całkiem dobra to ona nie była) pogody, wymurowali ściany fundamientów i znów od trzech dni pada (a wręcz leje). Według prognoz będzie tak przez co najmniej tydzień. Biorąc pod uwagę warunki terenowe (glina, glina, a do tego glina) schnąć te obecne deszcze będą kolejny tydzień. I taka to robota.

Stąd moje zdziwienie, że komuś w 3 tygodnie udało się skończyć ściany parteru. Pal licho sprawność ekipy, ale jakim cudem udało się naturę przechytrzyć? Jedyne co mi przychodzi do głowy to mniej opadów w innych rejonach Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...