Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich forumowiczów.

Właśnie zaczynam budowę domu w Szczecinie.

 

Za stan zero powiedziano mi, za samą robotę 25tyś. Wydaje mi sie ze to dużo bo dom nie jest skomplikowany, czy może ktoś zna dobrą i sprawdzoną ekipę w zachodniopomorskim, będę wdzieczna.

 

Pozdrowienia dla wszystkich budujących. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15000-robocizna, 25000-materiały. Dziękuję za namiary na dach. Pozdrawiam

 

15tys za robiciznę + 25tys materiały dotyczy tego projektu:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=583

 

?

 

jezeli tak to niemozliwe aby materiały wyniosly 25tys za SSO bez dachu

u mnie materiały wyniosły ok 50tys i kupowalem sam i zawsze szukałem aby było jak najtaniej

sam strop z betonem bez zbrojenia to koszt ok 10tys

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być cena za SSO -Gracjan2 http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx ? Pierwszy wykonawca podał 50kzł za fundamenty z izolacją i dociepleniem , parter i poddasze z kominami systemowymi oraz schody. Beton z gruchy , koszt koparki po mojej stronie . Bez dachu , tarasu. Wydaje mi się , że przesadził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być cena za SSO -Gracjan2 http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx ? Pierwszy wykonawca podał 50kzł za fundamenty z izolacją i dociepleniem , parter i poddasze z kominami systemowymi oraz schody. Beton z gruchy , koszt koparki po mojej stronie . Bez dachu , tarasu. Wydaje mi się , że przesadził.

 

Oj przesadził i to duuuuużo. Taka cena to i z dachem krytym dachówką nie byłaby niska.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia 1976

Ja też ze Szczecina choć będę budować bardziej pod Goleniowem....mam nadzieję wkrótce... i powiem Ci ,że Szczecin jest chyba najdroższym miastem w Polsce do budowania!

Narazie mam wycenę od jednego budowlańca-87 tys netto(nie brać faktury)

I wycenę potrzebnych materiałów z hurtowni uchodzącej za jedna z tańszych na 128 tys.

Dom ma 144 m2 + 15m2 pom.gosp.+ 33m2 garaż (pow. dachu-400m2)

Taka rozległa parterówka z poddaszem użyt.68m2 do póżniejszego wykończenia.

I co Wy Forumowicze na to???

Ja jestem załamana-liczyłam na mniej...może jakieś sensowne podpowiedzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.z500.pl/projekt/z10.html

to jest link do orginału-mój dom jest o metr szerszy-przesunęliśmy ścianę na której jest wykusz(mąż stwierdził,że mu sie nie zmieści porządna kanapa)

No i dokleiliśmy do domu garaż dwustanowiskowy z pom.gosp.-na jakieś kosiarki, grabki itp.

To chyba nie ma znaczenia jak jest doklejony? bo może trochę nietypowo-ale braliśmy pod uwagę kształt działki i uwarunkowania względem stron świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia 1976

Ja też ze Szczecina choć będę budować bardziej pod Goleniowem....mam nadzieję wkrótce... i powiem Ci ,że Szczecin jest chyba najdroższym miastem w Polsce do budowania!

Narazie mam wycenę od jednego budowlańca-87 tys netto(nie brać faktury)

I wycenę potrzebnych materiałów z hurtowni uchodzącej za jedna z tańszych na 128 tys.

Dom ma 144 m2 + 15m2 pom.gosp.+ 33m2 garaż (pow. dachu-400m2)

Taka rozległa parterówka z poddaszem użyt.68m2 do póżniejszego wykończenia.

I co Wy Forumowicze na to???

Ja jestem załamana-liczyłam na mniej...może jakieś sensowne podpowiedzi???

bardzo drogo

robocizna powinna wynieść ok 60tys (zakladam ze pow dachu to 400m2)

zastanawia mnie jak wyliczyłaś koszty materiałów

hurtownia sprzedaje np. beton z gruchy?

ale fakt faktem ze zapewne wyjdzie coś koło 120tys

dużo zalezy od tego z czego wykonasz strop i czym pokryjesz dach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zakonczylismy dzsiaj ssz. Budowa trwała troche ponad 2 miesiace. Dom z dachem /250/ wielospadowym, pow domu ok230m /190uzytk/. Pokryty -pelne deskowanie i papa.Wykonane wszystkie tarasy, schody, balkony idt.Brakuje tylko bramy garażowej.Dotychczas wydalismy /razem z robocizną/ ok 150 tys. Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys. Matarialy wysokiej klasy/porotherm, bloczki Certusa, okna Oknoplast itp/. Czyli SSZ 190 tys - 20 tys mniej niz zakladalismy/tańsze materialy/.Budowa prowadzona w W-wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zakonczylismy dzsiaj ssz. Budowa trwała troche ponad 2 miesiace. Dom z dachem /250/ wielospadowym, pow domu ok230m /190uzytk/. Pokryty -pelne deskowanie i papa.Wykonane wszystkie tarasy, schody, balkony idt.Brakuje tylko bramy garażowej.Dotychczas wydalismy /razem z robocizną/ ok 150 tys. Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys. Matarialy wysokiej klasy/porotherm, bloczki Certusa, okna Oknoplast itp/. Czyli SSZ 190 tys - 20 tys mniej niz zakladalismy/tańsze materialy/.Budowa prowadzona w W-wie.

 

ooo

i takie koszty są jak najbardziej prawidłowe

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja buduję w woj. śląskim.Za robociznę obejmującą fundamenty,parter ,poddasze użytkowe, podmurówki i tarasy, zapłaciłem 32 tysiące. Dom ma ok.180 metrów pow. użyt. plus podwójny garaż 37 metrów. Budowało mi trzech poleconych i sprawdzonych "chłopców- bezvatowców".Dom jest stawiany z Ytongu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narazie 2 wyceny za sso bez dachu. fundamenty, ściany zewnętrzne i działowe, kominy, schody, strop. dom 130 m2 pow. użytkowej (wydłużony o metr).

Pierwsza na 15 tyś druga na 18 tyś. Materiały zapewniamy sami.

Ale umówiliśmy się również na rozmowę z wykonawcą który chciał ok. 70 tyś za murowanie + dach na gotowo. podziękowaliśmy. Za dach liczymy jakieś 10-12 tyś. ale jeszcze z żadnym wykonawcą nie rozmawialiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest watek na temat kosztów budowy domu, a nie poprawnosci terminologi budowlanej madralo. Nie jestm budowlańcem więc dla mnie papa to tez pokrycie dachu.

 

Nie wiem skąd taka szybka uraza. Są pewne terminy w terminologii budowlanej i nikt tego nie zmieni.

W tym wątku podajemy ceny za SSO czyli stan surowy otwarty, lub znacznie rzadziej za SSZ (czyli zamknięty: + extra okna i drzwi wejściowe).

Podając cenę za stan surowy bez pokrycia dachówką wprowadzamy tylko niepotrzebnie w błąd tych użytkowników którzy niezbyt uważnie czytają.

Jak się czegoś nie wie to nie ma co się obrażać i wyjeżdżać z mądralami. Większość z nas tu to nie budowlańcy :p

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...