Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Czesc,

 

Ja zaczynam budowe pod Poznaniem i biore ekipe z polecenia kilku zanajomych. Moze nie sa tani, ale nie chce miec spapranego domu. Czas budowy stanu surowego 180 m2 (sciana trojwarstwowa ) okolo 1,5 miesiaca. Elewacje robie z cegly klinkierowej tez bedzie wykonaywala ta prace ta firma dodatkowo 1 miesiac. Nie pijący w pracy (dosc wazne). Jezeli ktos potrzebuje kontakt dajcie znac. Ja zaczynam w lipcu (moze w czerwcu?).

 

Mario Poznan

 

 

WITAM MARIO,

 

MOZESZ MNIE PODAC NAMIARY NA TA EKIPE BUDOWLANA.

BUDOWAC BEDE DOM ~200 METROW KW. W CHYBACH K/POZNANIA.

 

TERMIN ROZPOCZECIA BUDOWY KWIECIEN 2006.

 

POZDRAWIAM

CZESLAW :p :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

SZUKAM CEN NA DUŻY DOM - Kraków.

 

Powierzchnia po podłodze 360m2, 330 m2 użytkowej, w tym piwnica z garażem, pracownią i pom. technicznym, parter + poddasze.

Bryła prosta, 10m x 17m, dach prosty dwuspadowy z oknami połaciowymi.

 

Dostałam wycenę za:

stan surowy z pokryciem dachu i osadzonymi oknami poł.

w tym również roboty ziemne

piwnice z bloczków betonowych + drenaż

mury tylko zewnętrzne - max 29

stropy gęstożebrowe a nad parterem w połowie drewniany

dachówka ceramiczna, kominy chyba 3

kupno i dowóz materiałów, kierownik budowy

pełen nadzór nad całością

 

materiały: 123 000 ale w tym są drogie okna (20 000zł)

robocizna + sprzęt : 59500 zł

prowizja za "całość" : 9600 zł

 

RAZEM: 192 100 ZŁ

 

OSTRE ŻYLETKI KUPIĘ PILNIE!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa na Mazurach

 

robocizna stanu surowego od wbicia w ziemię łopaty do wianka na kalenicy (w tym:ręcznie kopane fundamenty, betoniarka brygady budujacej, woda z pompy ręcznej noszona 50m w wiadrach, komin Shiedel z obłożeniem klinkierem) - 7.500 zł (pow.zabudowy 58m2, użytkowa 78,6m2 + taras bet.20m2).

Projekt bardzo prosty , technologia też - bet.komórkowy, strop drewniany.

Majster pod koniec robót przyznał, że to było dużo za mało.

A wyszło tak dlatego, że musiał przebić ofertę innego majstra a akurat na początku wiosny nie miał innej roboty.

Jakość: roboty betoniarskie i murarskie - OK, r.ciesielskich - taka sobie.

 

Dekarz - ułożenie dachówki cement. 130m2 + obróbki i rynny- 3.100zł

 

razem 10,6tys. tj. 135zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa z polecenia, widziałem ich przy pracy. W tym roku zrobię tylko fundamenty, jak się wyrobię z pozwoleniem. Jak nie, to zaczynam na wiosnę. Ponieważ będę zamawiał beton z gruch to stan surowy wyjdzie mi 15 kzł, więźba 1 kzł , oczywiście tylko robocizna. Ta sama ekipa zrobi tynki itd , instalacje ekipy polecona przez nich ,a elektrykę teść :D .

O wiatr się nie boję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom bez piwnicy, parterowy, 140 m w tym 110 na parterze a reszta-antresola, ściany Max 29, fundamenty i ściany fundamentowe betonowe wylewane z gruchy w deskowaniu, komin klinkierowy, strop drewniany, dach 250 m, 4-spadowy z dwiema "jaskółkami", dachówka ceramiczna. Zapłaciliśmy za robociznę 22 000, w tym 4.500 za stan zero, 7000 za ściany, strop, komin itp, reszta za dach -więźba, pokrycie, dwa okna dachowe, rynny. Robili górale, efektywnie zajęło im to z miesiąc roboty, faktycznie, licząc z przerwami, dwa i pół miesiąca. Ekipa bardzo dobra, kierownik budowy nie miał prawie zastrzeżeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom bez piwnicy, parterowy, 140 m w tym 110 na parterze a reszta-antresola, ściany Max 29, fundamenty i ściany fundamentowe betonowe wylewane z gruchy w deskowaniu, komin klinkierowy, strop drewniany, dach 250 m, 4-spadowy z dwiema "jaskółkami", dachówka ceramiczna. Zapłaciliśmy za robociznę 22 000, w tym 4.500 za stan zero, 7000 za ściany, strop, komin itp, reszta za dach -więźba, pokrycie, dwa okna dachowe, rynny. Robili górale, efektywnie zajęło im to z miesiąc roboty, faktycznie, licząc z przerwami, dwa i pół miesiąca. Ekipa bardzo dobra, kierownik budowy nie miał prawie zastrzeżeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie uwierzyć Andan-owi. Moja kuzynka buduje (kończy) pod Krakowem i faktycznie za robociznę płacili "grosze" w porównaniu ze mną. Twierdzili, że wysokie ceny u mnie (na Śląsku) wynikają z tego że fachowce u nas są "rozpuszczone" i że "ten Śląsk to taki bogaty". Być może tak faktycznie jest. Moją cenę podawałem powyżej i uważam że jest nienajgorsza choć pewno jakbym jeszcze z rok poszukał :wink: to bym znalazł. Teraz widzę że roboty przy tej mojej chałupie jest naprawdę sporo. I nie jest to temat na dwa miesiące.

Pozdruffka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
A mi robi ekipa w Wawie dom 242m2 w tym garaz na 2 samochody, dom pietrowy + poddasze nieuzytkowe czyli dwa stropy i scian jakby dwa razy wiecej niz w domu parter+poddasze za 140 tys z materialami za stan surowy. Mam nadzieje ze to cena z dolnej polki. Z jakosci jak na razie jestem zadowolony.

 

Jaclic, ja też poproszę namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi robi ekipa w Wawie dom 242m2 w tym garaz na 2 samochody, dom pietrowy + poddasze nieuzytkowe czyli dwa stropy i scian jakby dwa razy wiecej niz w domu parter+poddasze za 140 tys z materialami za stan surowy. Mam nadzieje ze to cena z dolnej polki. Z jakosci jak na razie jestem zadowolony.

 

Jaclic, jestem w trakcie wybierania wykonawcy. Prosiłabym też o podanie namiarów na Twojego wykonawcę, lub innych godnych polecenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o powierzeniu budowy pod klucz firmie. Zaproponowano mi wybudowanie stanu 'pod klucz" łącznie z podłogami, glazurą i białym montażem za 300 tys., dom parterowy, niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym 150m2 powierzchni podłóg. Czy to drogo? Czy systemem gospodarczym wyjdzie taniej? Czas realizacji ma trwać 6 miesięcy. Technologia tradycyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemem gospodarczym wyjdzie oczywiście taniej, tylko zastanów się o któej wychodzisz z pracy i czy będziesz mieć czas żeby codziennie na tą budowę dojechać (po to żeby zrobić zdjęcie a nie po to żeby pracować). Ja byłem w temacie kompletnie zielony. Wziąłem firmę do roboty (jedną do całości), materiały kupuję sam. Wariant mi się sprawdza. Jak weźmiesz pod klucz to może się okazać, że w tej cenie masz kafelki po 15 pln/m2 i panele po 12 PLN/m2. Oczywiście będzie to gotowy dom, ale czy będziesz z niego zadowolony/a? Ja za 300 kPLN planuję wykończyć dom podpiwniczony, ok 240 m2 podłóg (bez garażu i piwnic) z dachówką ceramiczną ocieplony styropianem. Generalna uwaga: jeżeli bierzesz cały dom od firmy to sprawdź dokładnie jakie materiały będa na to użyte, na każdym etapie budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...