Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Tu jest watek na temat kosztów budowy domu, a nie poprawnosci terminologi budowlanej madralo. Nie jestm budowlańcem więc dla mnie papa to tez pokrycie dachu.

 

Oho, to niedługo ktoś napisze, że za SSZ zapłacił 20 tys. (robocizna i materiały), bo myślał, że SSZ to stan zero.

Trzymajmy się prawidłowej terminologii, bo w przeciwnym wypadku jest to mylące. SSZ to budynek z zakończonym dachem. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dostałem wycene na robocizne70000 za SSO z kompleksowym dachem

dom http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=415 po zmianach dom jest wiekszy o jakies 15%

dodatkowa trudnosc to fundament , trzeba wymienic grunt na 0,5 m na pow 200 m2 i zrobic plyte beton zbrojony 35 cm grubosci( roboty koparka i ubicie walcem na moj koszt)

czy cena jest spoko jak na śląsk wycena od sprawdzonej ekipy ma to zamknac dachowką do konca roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to moj pierwszy post za stan surowy mojego domku http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-werbenach-2-g2/m484e80f745d40 ekipa zaspiewala mi 50 tys z kompletnym dachem zdaje mi sie ze jest to cena normalna wlasnie dzisiaj zalewamy fundamenty i musze powiedziec ze ekipa jest super jak na razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wykopy tzn.koparka byla w moim zakresie.Musielismy jednak wyniesc sciany fundamentowe ponad metr ze wzgledu na spadek na naszej dzialce budujemy sie w okolicach Bielska Bialej ,takze chlopaki mieli troche roboty poczawszy od zbrojenia law, murowaniu scian oraz izolacji nie bylo zadnych zastrzezen ze strony kierownika gdzie byl naprawde bardzo wymagajacy .

Cena wydaje sie byc normalna nie jest to niska cena i nie jest rowniez kosmiczna.Namiar na ta firme dostalem od mojej siostry robili u niej dach i zrobili bardzo dobra robote takze zdaje mi sie ze nie ma co brac najtanszej firmy poniewaz moze to skutkowac dalszymi poszukiwaniami nowej firmy jak to bylo u mojej siostry gdzie miala 3 ekipy, z czym wiaza sie dodatkowe koszta.

Wole postawic na jakosc wykonania.

Najgorsza praca na mojej dzialce czyli wyjscie z ziemi jest juz za mna takze jestem bardzo zadowolony,zobaczymy co bedzie pozniej :) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dom z poddaszem 170m2, okolice Poznania -http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania

mam dwie wyceny:

 

- ekipa "nieznana" - SSO + dach - 33 tyś.

- ekipa znana - SSO (bez dachu) - 20 tyś. + ekipa "znana" kpl. dach - 19 tyś

 

+ materiał oczywiście.

 

jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dom z poddaszem 170m2, okolice Poznania -http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania

mam dwie wyceny:

 

- ekipa "nieznana" - SSO + dach - 33 tyś.

- ekipa znana - SSO (bez dachu) - 20 tyś. + ekipa "znana" kpl. dach - 19 tyś

 

+ materiał oczywiście.

 

jak myślicie?

za taki dom o takiej pow cena bardzo dobra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ma wymiary, + - 20 na 10 m. jest w miare prosty, dach 2 spadowy, pow dachu 330 m2. Bez piwnicy, Powierzchnia to okolo 220 m2 z garazem (2stanowiskowy), Strop tylko nad czescia mieszkalna ( bez garazu ).

Ekipa solidna, i cenowo chyba tez : 35tys robocizna do stanu surowego otwartego + ekstra polozenie drewna na dachu ( pod blache ) w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dom z poddaszem 170m2, okolice Poznania -http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania

mam dwie wyceny:

 

- ekipa "nieznana" - SSO + dach - 33 tyś.

- ekipa znana - SSO (bez dachu) - 20 tyś. + ekipa "znana" kpl. dach - 19 tyś

 

+ materiał oczywiście.

 

--------------------------

 

Jeszcze raz ja:

kolejna ekipa:

robocizna: 33,5tyś (bez tarasu i schodów zewnętrznych)

materiały całość: 80 tyś (z oknami dachowymi)

 

pozostają okna na parterze + drzwi wew + brama gar.

 

wszystko załatwia ekipa.

Płatność: robocizna: transzami za wykonanie danego etapu, materiały "za to co potrzeba"

 

chyba się na nich "skuszę" nie będę musiał latać po hurtowniach.

 

Mam pytanie do Was (może pomyliłem dział) - jaką umowę zawrzeć z wykonawcą aby się najlepiej zabezpieczyć??? (może ktoś ma gotowce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dom z poddaszem 170m2, okolice Poznania -http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania

mam dwie wyceny:

 

- ekipa "nieznana" - SSO + dach - 33 tyś.

- ekipa znana - SSO (bez dachu) - 20 tyś. + ekipa "znana" kpl. dach - 19 tyś

 

+ materiał oczywiście.

 

--------------------------

 

Jeszcze raz ja:

kolejna ekipa:

robocizna: 33,5tyś (bez tarasu i schodów zewnętrznych)

materiały całość: 80 tyś (z oknami dachowymi)

 

pozostają okna na parterze + drzwi wew + brama gar.

 

wszystko załatwia ekipa.

Płatność: robocizna: transzami za wykonanie danego etapu, materiały "za to co potrzeba"

 

chyba się na nich "skuszę" nie będę musiał latać po hurtowniach.

 

Mam pytanie do Was (może pomyliłem dział) - jaką umowę zawrzeć z wykonawcą aby się najlepiej zabezpieczyć??? (może ktoś ma gotowce)

 

ja bym tak nie zrobił, wydaje mi się że pobudują z tego co im wyjdzie najlepiej, znaczy najtaniej dla nich a nie najlepiej dla inwestora, poza tym co to za latanie po hurtowniach, obierasz jeden znany skład w okolicy gdzie majster zamawia co potrzeba, bazujesz na wypracowanym rabacie, a sprawdzasz grubasy typu ściany, beton, dachówka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dom z poddaszem 170m2, okolice Poznania -http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania

mam dwie wyceny:

 

- ekipa "nieznana" - SSO + dach - 33 tyś.

- ekipa znana - SSO (bez dachu) - 20 tyś. + ekipa "znana" kpl. dach - 19 tyś

 

+ materiał oczywiście.

 

--------------------------

 

Jeszcze raz ja:

kolejna ekipa:

robocizna: 33,5tyś (bez tarasu i schodów zewnętrznych)

materiały całość: 80 tyś (z oknami dachowymi)

 

pozostają okna na parterze + drzwi wew + brama gar.

 

wszystko załatwia ekipa.

Płatność: robocizna: transzami za wykonanie danego etapu, materiały "za to co potrzeba"

 

chyba się na nich "skuszę" nie będę musiał latać po hurtowniach.

 

Mam pytanie do Was (może pomyliłem dział) - jaką umowę zawrzeć z wykonawcą aby się najlepiej zabezpieczyć??? (może ktoś ma gotowce)

 

ja bym tak nie zrobił, wydaje mi się że pobudują z tego co im wyjdzie najlepiej, znaczy najtaniej dla nich a nie najlepiej dla inwestora, poza tym co to za latanie po hurtowniach, obierasz jeden znany skład w okolicy gdzie majster zamawia co potrzeba, bazujesz na wypracowanym rabacie, a sprawdzasz grubasy typu ściany, beton, dachówka itp.

zgadzam się w 100%

lepiej samemu załatwiać materiały,

ponadto ta wycena wydaje sie mało realna

za dom o pow uzytkowej 139m2 + garaz 31m2 o dachu czterospadowym stan SSO z materiałami za kwotę w sumie 113,5 tys to wręcz niemozliwe

chyba ze :

- strop będzie drewniany

- na dachu będzie blacha

- tu i tam przyoszczędzą na izolacji

Uwazaj, aby nie byc póżniej zaskoczonym.

Podczas budowy zwróc szczególna uwage na to jakiej grubosci jest chudziak (wykonawcy potrafia wylać 5cm a w projekcie jest np 15) , jakiej grubosci jest strop (o ile nie jest drewniany oczywiscie) , czy zbrojenie będzie zgodne z projektem

generalnie znajdz dobrego kier budowy, nie powiazanego z ta firma wykonawcza

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam dobrze.... mój domek 14m na 9m, dach dwuspadowy. piwnica wyszła mnie 8k, a parter 7k, poddasze i tarasy nie powinno być więcej niz 5k. W sumie 20k. dach 13k. W sumie SSO wyjdzie mi 33k, a ekipy mam genialne !!

 

Mogę prosić o namiary na ekipę na PW? Gdzie dokładnie się budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...