Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Buduje pod samym Wrocławiem. Za kompleksowe wykonanie stanu surowego otwartego ponizeszego projektu zaplace 52tys zł

 

http://www.archigraph.pl/projekt/loreto-ii.html

 

W tym nie muszę ze swej strony dokonywać zakupów takich jak; stepli, desek na szalunki. Cena obejmuje cały SSO od wykopu fundamentów do dachu z oknami dachowymi, murowaniem tarasu, wszystkimi wylewkami, scianami działowymi, kominami. Ekipa sprawdzona przez wiekszosc sąsiadów, spisana umowa, gwarancja 2 lata!

 

Kategoryczny zakaz picia alkoholu przez pracowników podczas pracy - własciciel caly czas prowadzi nadzór. Pracuja 8 godzin dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom szmaragd 140,5 m podniesiona ściana kolankowa o 0,5 metra także zwiększyła się powierzchnia garaż 20 m i poddasze nad garażem też mniej więcej tyle koszt 160 tys ocieplone fundamenty z bloczków betonowych ławy ściany roben pustak strop teriva 2 tarasy i schody z tyłu garażu dachówka ceramoczna glazurowana roben kominy z cegły klinkierowej i 4 okna roto dachowe PCV w tej cenie budowa dolny śląsk. Czy to dużo ????????? czy w normie/////???????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Wczoraj dostaliśmy wycenę . Za ten dom z piwnicą 45m. kw. i schodami murowanymi na strych i do piwnicy, bez dachu. Sciana trójwarstwowa. my robimy wykiop. Za robociznę zawołali 43 tys. Do nie za dużo?

 

http://www.archeton.pl/projekt/tymoteusz-447-690-opisogolny-2535f1d943a50c3c0c4349f5edd02fd5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie budujecie. :( Mi za stan "0" zaśpiewano 25 - 30 k, budowa domu pod klucz 80 k bez dachu! Domek mały 120 pu dach dwuspadowy.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=547

taką samą wielkosć ma mój domek (139m2+ garaz 20m2) i SSO (dach ceramika- kompleksowo, tarasy, schody) wyniósl mnie 38tys

stan "0" - 8tys

szukaj dalej , mialem namiar do górali, którzy w dobrej cenie budują, koszty podobne jak wyszło u mnie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 170m2, bliskie okolice Wrocława. Dach 202m2. Dwuspadowy.

Dostałem wycene za SSO ze schodami, balkonami itd - 60.000zł.

Zlecenie wykonywane przez firmę, wszystkie faktury itd.

 

Uważam, że to trochę za drogo, ale pijaczki z czerwonymi nosami chcieli 46.000zł bez dachu.

 

A jeszcze inna firma 68.000zł.

 

(koszty samej robocizny oczywiście)

 

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15000-robocizna, 25000-materiały. Dziękuję za namiary na dach. Pozdrawiam

 

15tys za robiciznę + 25tys materiały dotyczy tego projektu:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=583

 

?

 

jezeli tak to niemozliwe aby materiały wyniosly 25tys za SSO bez dachu

u mnie materiały wyniosły ok 50tys i kupowalem sam i zawsze szukałem aby było jak najtaniej

sam strop z betonem bez zbrojenia to koszt ok 10tys

 

pozdrawiam

 

Przepraszam wszystkich forumowiczów za błędne informacje dotyczace ceny materiałów. Okazało się, że firma budująca nie wliczyła w kosztorys ceny stropu (13000 bez robocizny). Mam odnośnie zachowania firmy mieszane uczucia, ponieważ "cykają" mi kosztorysy na poszczególne etapy budowy. Przeprowadziłam rozmowę z szefem uściślając swoje oczekiwania i obecnie wygląda kosztorys następująco: ok. 62000 : wykopy, fundamenty, ściany zewnętrzne, strop, schody, ściany poddasza, kominy; w tym: robocizna ok.18000, materiały ok.44000. Jeżeli coś się jeszcze zmieni (tzn. firma mnie czymś zaskoczy) to myślę, że ostateczne proporcje będą następujące: 20000 - robocizna, 50000 - materiały.

Do Hugo: nie byłam jeszcze u Twoich fachowców od dachu, ale na pewno do nich trafię. Dałam wycenę innej firmie - całość dachu - 62000, w tym robocizna - 25000. Chyba oszaleli. Mam ok. 250m2 dachu, więc liczą sobie prawie 100 zł ! od m2.

Cieszę się, że istnieje to forum i można podzielić się swoimi doświadczeniami oraz skorzystać z wiedzy innych. Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wycenę za SSO (ok.120m) z kompletnym dachem(więźba+dachówka bez rynien)bez materiałów miałam -36.000 zł netto.Ale wzięłam stan surowy z materiałami-126.ooo zł netto. Ja nie mam możliwości załatwiania materiałów(brak czasu),ale jak robili mi inni wycenę to ten kosztorys wyszedł nieźle. Wykonawca wystawia faktury za każdy wykonany etap,więc głowa spokojna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marakuja G2 (link do projektu) - 180m2, tyle samo podstawy budynku

 

stan surowy otwarty + więźba dachowa

 

lista robót:

- wykonanie wykopów;

- wykonanie chudego betonu pod ławy;

- wykonanie ław fundametowych;

- wykonanie izolacji poziomych ław;

- wymurowanie ścian fundamentowych;

- wykonanie izolacji ścian fundamentowych;

- obłożenie ścian fundamentowych styropianem;

- obsypanie fundamentów piaskiem;

- zaspanie piaskiem budynku;

- mechaniczne zagęszczanie piasku;

- wykonanie chudego betonu;

- wykonanie ścian budynku;

- wykonanie stropu;

- wymurowanie ścian kolankowych;

- wykonanie wieńcy;

- wymurowanie kominów;

- wykonanie więźby dachowej;

- wykonanie ścianek działowych.

 

koszt robocizny: 59tys. netto

 

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pokrycie dachu ??? Dodatkową kasę musisz wyłożyć !!! Moi robili wycenę z kompletnym dachem(bez rynien) i wg moich wyliczeń wyszło po 300-320 zł za 1m2 zalężne od wielkości domku.Więc lepiej poszukaj tańszej ekipki.

ta ekipa nie robi pokryć, specjalizuje się w stanach surowych po więźbę dachową

 

nie są tani, wiem

 

ta oferta to ok. 320pln/m2 bez pokrycia dachu

 

jestem ciekawy doświadczeń/opinii innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pokrycie dachu ??? Dodatkową kasę musisz wyłożyć !!! Moi robili wycenę z kompletnym dachem(bez rynien) i wg moich wyliczeń wyszło po 300-320 zł za 1m2 zalężne od wielkości domku.Więc lepiej poszukaj tańszej ekipki.

ta ekipa nie robi pokryć, specjalizuje się w stanach surowych po więźbę dachową

 

nie są tani, wiem

 

ta oferta to ok. 320pln/m2 bez pokrycia dachu

 

jestem ciekawy doświadczeń/opinii innych

drogo

u mnie wyszlo 240zl/m2 pow uzytkowej+garaz (cena obejmuje SSO z dachem kompleksowo, tarasy, schody)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...