Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

drogo

u mnie wyszlo 240zl/m2 pow uzytkowej+garaz (cena obejmuje SSO z dachem kompleksowo, tarasy, schody)

Pozdrawiam

powierzchni użytkowej mam 182,5m2

garaż 36m2

podnosząc ściankę kolankową, dojdzie mniej więcej 20m2, także liczmy 200m2 użytkowej i 36 garaż, w sumie 236m2

 

mając to na uwadze, koszt za stan surowy (bez dachu, z więźbą dachową) wychodzi 250zł. netto/m2, czyli bardzo podobnie do Ciebie Hugo26

 

jak na razie tylko utwierdzacie mnie w przekonaniu, że dostałem dobrą ofertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wlasnie wrocilam ze spotkania z moim murarzem zakres umowionych robot:

 

-asystowanie i pomoc przy kopaniu fundamentow (kopie moj ojciec kopareczka)

-zbrojenie i zalanie law fundamentowych

-fundament z bloczkow bet.

-zaizolowanie law i sciany fundamentowej oraz jej ocieplenie

-murowanie scian wew. i zew. (porotherm)

-komin szt1.

-wylanie schodow bet

-strop teriva

-wiezba

 

w zakres robot nie wchodzi zdjecie humusu, kopanie fundamentow, zageszczanie piasku -te roboty wykona moj ojciec ale budowllancy maja mu pomogac.

beton z gruchy

dom jak na awatarku pow całk. 240m2

cena robocizny 25 tys brutto

buduje w lodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilam ze spotkania z moim murarzem zakres umowionych robot:

 

-asystowanie i pomoc przy kopaniu fundamentow (kopie moj ojciec kopareczka)

-zbrojenie i zalanie law fundamentowych

-fundament z bloczkow bet.

-zaizolowanie law i sciany fundamentowej oraz jej ocieplenie

-murowanie scian wew. i zew. (porotherm)

-komin szt1.

-wylanie schodow bet

-strop teriva

-wiezba

 

w zakres robot nie wchodzi zdjecie humusu, kopanie fundamentow, zageszczanie piasku -te roboty wykona moj ojciec ale budowllancy maja mu pomogac.

beton z gruchy

dom jak na awatarku pow całk. 240m2

cena robocizny 25 tys brutto

buduje w lodzi

 

też wykopy miałem robić sam, ale skoro ekipa ma i tak być obecna przy wykopach, to niech robi deskowanie (tak aby beton był optymalnie wykorzystany, a nie wylany w dziurę) i przypilnuje wszystkiego po swojemu

 

mój wykonawca przy wyborze alternatywnego murarza, poradził mi, aby zadać mu dwa pytania:

- jak unikać mikropęknieć w spoinach?

- od czego zależy i jakie powinny być proporcje zaprawy murarskiej M5?

 

olgusieniunieczka - 20,5k pln netto wydaje się atrakcyjną ofertą. Ekipę masz z polecenia? Widziałaś ich wcześniejsze domy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mój wykonawca przy wyborze alternatywnego murarza, poradził mi, aby zadać mu dwa pytania:

- jak unikać mikropęknieć w spoinach?

- od czego zależy i jakie powinny być proporcje zaprawy murarskiej M5?

 

hmm, problem ze ja sama nie znam odp na ww pyt :oops: :D ale nie omieszkam ich zadac majstrowi jak tylko znajde na nie odp

 

olgusieniunieczka - 20,5k pln netto wydaje się atrakcyjną ofertą. Ekipę masz z polecenia? Widziałaś ich wcześniejsze domy?

tak budowali dom moich rodzicow, ale to bylo 7 lat temu :roll: i kilka innych domow w okolicy i maja dobre opinie.

Ekipa jest spora, wiec i tempo bedzie duze a to juz cos, bo nie wiadomo jak dlugo pogoda dopisze, no coz a reszta wyjdzie w praniu...

 

a mam jeszcze pytanie, czy pokrywal ktos z Was dach albo ma w planach blacha plaska na rombek? Jak ksztaltuja sie ceny w tym temacie?

 

pzdr

 

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marakuja G2 (link do projektu) - 180m2, tyle samo podstawy budynku

 

stan surowy otwarty + więźba dachowa

 

lista robót:

- wykonanie wykopów;

- wykonanie chudego betonu pod ławy;

- wykonanie ław fundametowych;

- wykonanie izolacji poziomych ław;

- wymurowanie ścian fundamentowych;

- wykonanie izolacji ścian fundamentowych;

- obłożenie ścian fundamentowych styropianem;

- obsypanie fundamentów piaskiem;

- zaspanie piaskiem budynku;

- mechaniczne zagęszczanie piasku;

- wykonanie chudego betonu;

- wykonanie ścian budynku;

- wykonanie stropu;

- wymurowanie ścian kolankowych;

- wykonanie wieńcy;

- wymurowanie kominów;

- wykonanie więźby dachowej;

- wykonanie ścianek działowych.

 

koszt robocizny: 59tys. netto

 

co o tym sądzicie?

 

Witam,

 

Strop teriva czy lany? Ile kominów?

Ja mam 290mkw z garażem, dwoma kominami (dymowymi), wylewanym stropem (5 podciągów) i robocizna wyniosła mnie 56000. (z deskowaniem, papą, ociepleniem kominów i innymi niezbędnymi drobiazgami, które w sumie kosztowały ok 5000). Buduję w Warszawie (Wawer).

 

Pozdrawiam

MKr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marakuja G2 (link do projektu)

 

Witam,

 

Strop teriva czy lany? Ile kominów?

Ja mam 290mkw z garażem, dwoma kominami (dymowymi), wylewanym stropem (5 podciągów) i robocizna wyniosła mnie 56000. (z deskowaniem, papą, ociepleniem kominów i innymi niezbędnymi drobiazgami, które w sumie kosztowały ok 5000). Buduję w Warszawie (Wawer).

 

Pozdrawiam

MKr

strop lany, 3 kominy

 

czemu deskowałeś i kładłeś papę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marakuja G2 (link do projektu)

 

Witam,

 

Strop teriva czy lany? Ile kominów?

Ja mam 290mkw z garażem, dwoma kominami (dymowymi), wylewanym stropem (5 podciągów) i robocizna wyniosła mnie 56000. (z deskowaniem, papą, ociepleniem kominów i innymi niezbędnymi drobiazgami, które w sumie kosztowały ok 5000). Buduję w Warszawie (Wawer).

 

Pozdrawiam

MKr

strop lany, 3 kominy

 

czemu deskowałeś i kładłeś papę?

 

Zabezpieczyłem więźbę na zimę. Niestety muszę zrobić przerwę w budowie do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogo

u mnie wyszlo 240zl/m2 pow uzytkowej+garaz (cena obejmuje SSO z dachem kompleksowo, tarasy, schody)

Pozdrawiam

powierzchni użytkowej mam 182,5m2

garaż 36m2

podnosząc ściankę kolankową, dojdzie mniej więcej 20m2, także liczmy 200m2 użytkowej i 36 garaż, w sumie 236m2

 

mając to na uwadze, koszt za stan surowy (bez dachu, z więźbą dachową) wychodzi 250zł. netto/m2, czyli bardzo podobnie do Ciebie Hugo26

 

jak na razie tylko utwierdzacie mnie w przekonaniu, że dostałem dobrą ofertę

jak napisałeś twoja cena nie obejmuje dachu, tylko samą wieźbę oraz nie obejmuje trasów i schodów

dolicz jeszcze dach, rynny, nadbitkę, okna dachowe, tarasy i schody i na pewno nie wyjdzie 250zl za m2

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

buduje aps 62 podpiwniczony + garaż, pow zabudowy 140 m, pow. użytkowa 179 m. U mnie kosztorys wyglada następująco:

wykop fundamentów we własnym zakresie

wybudowanie piwnicy i stanu zero 5000 zł, zalewane betonem były tylko ławy fundamentowe reszta murowana bloczkami fundamentowymi,

izolacja fundamentów we własnym zakresie,

wybudowanie parteru wraz z zalaniem schodów i stropu 7500 zł,

wybudowanie poddasza 4000 zł,

dach kompeksówka 12000 zl

Buduje sprawdzona ekipa trochę wiekowa ale za to dokładna i która w okolicy większość budynków postawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Wrocławia. Dom: bryła prosta typu "stodoła", niepodpiwniczony, dach dwuspadowy 245m2. Pow. ok. 136m2 mieszkalnej, 206m2 użytkowej, 240m2 całkowitej.

 

Wyceny robocizny brutto (po negocjacjach) za stan surowy otwarty (z deskowaniem).

 

1. 62 tyś zł

2. 59 tyś zł (bez wykopów pod ławy, ale z tarasem i schodami zewn.)

3. 55 tyś zł (bez dachówki)

4. 54 tyś zł (bez wykopów, deskowania, więzby i dachówki)

5. stan 0 z materiałami ok. 40 tyś zł

 

Ceny mnie po prostu wgniotły, ale biorąc pod uwagę dość zbliżony rozrzut to chyba tak po prostu jest drogo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Wrocławia. Dom: bryła prosta typu "stodoła", niepodpiwniczony, dach dwuspadowy 245m2. Pow. ok. 136m2 mieszkalnej, 206m2 użytkowej, 240m2 całkowitej.

 

Wyceny robocizny brutto (po negocjacjach) za stan surowy otwarty (z deskowaniem).

 

1. 62 tyś zł

2. 59 tyś zł (bez wykopów pod ławy, ale z tarasem i schodami zewn.)

3. 55 tyś zł (bez dachówki)

4. 54 tyś zł (bez wykopów, deskowania, więzby i dachówki)

5. stan 0 z materiałami ok. 40 tyś zł

 

Ceny mnie po prostu wgniotły, ale biorąc pod uwagę dość zbliżony rozrzut to chyba tak po prostu jest drogo :(

 

można zbudować dużo, dużo taniej

oferta, która została mi przedstawiona i to co masz Ty są bardzo drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

czytam czytam i bardzo sie ciesze ze trafilam na to forum, bowiem jestem co prawda na "etapie działki", jednakże nie trafilam nigdzie na informacje, z którymi mogłyby się podzielić osoby z okolic Gdańska.

 

Czy znajdzie się ktoś może, kto mógłby podzielić się "walką" z wyceną budowy w pobliżu Gdańska?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wycena, którą otrzymałem za SSO z dachem pokrytym papą to 80.000 zł z materiałem i robocizną za dom 101m2 pu + garaż 19m2, dach dwuspadowy ok 170m2 (dach dwuspadowy z drugim przyległym prostopadle dachem dwuspadowym).

Robocizna średnio za SSO bez dachu: 27.000 zł, dach 11.500 zł z położeniem dachówki ceramicznej i obrynnowaniem, materiał: dachówka ceramiczna Roben antracyt + materiały montażowe, dachówki wentylacyjne, narożne, gąsiory itp. (kompletny dach) pierwsza wycena ok 20.000 zł z transportem, jeszcze nie wiem czy to drogo czy tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wycena, którą otrzymałem za SSO z dachem pokrytym papą to 80.000 zł z materiałem i robocizną za dom 101m2 pu + garaż 19m2, dach dwuspadowy ok 170m2 (dach dwuspadowy z drugim przyległym prostopadle dachem dwuspadowym).

Robocizna średnio za SSO bez dachu: 27.000 zł, dach 11.500 zł z położeniem dachówki ceramicznej i obrynnowaniem, materiał: dachówka ceramiczna Roben antracyt + materiały montażowe, dachówki wentylacyjne, narożne, gąsiory itp. (kompletny dach) pierwsza wycena ok 20.000 zł z transportem, jeszcze nie wiem czy to drogo czy tanio.

 

zapomniałem dodać, jestem z Trójmiasta i będę budować za Pruszczem, ruszam we wrześniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zbudować dużo, dużo taniej

oferta, która została mi przedstawiona i to co masz Ty są bardzo drogie

 

Zapewne tak jest w bezpośrednim porównaniu, ale z tego co się dowiedziałem to takie tanie wyceny oznaczają zazwyczaj:

 

1. inny zakres (czytaj uboższy) prac np. bez ocieplenia fundamentów, wylania tarasów, schodów, ścianek działowych itp.

2. brak narzędzi u ekipy (np. zagęszczarki)

3. wszystkie pierdołkowate (np. brakujący worek cementu, gwoździe itp.) zakupy w trakcie budowy trzeba robić i dostarczać samemu na bieżąco jeżeli się chce aby praca posuwała się sprawnie

4. ceny są podawane netto bo ekipy nie wystawiają faktur

5. inny rejon kraju gdzie robocizna jest wyceniana znacznie niżej

6. mniejszy dom

 

Nie wliczam jakiś indywidualnych układów typu zapewnienie posiłków, dojazdu czy osobista pomoc w pracach, chociaż pewnie i takie się zdarzają tylko piszący "zapominają" o nich wspomnieć.

 

Wydaje mi się, że te ww elementy dość znacznie wpływają na kwotę wyceny, albo znacznie wpływają na ilość zangażowanego własnego czasu na budowę.

 

Dlatego po tym co usłyszałem od ekip i co wyczytałem w tym wątku z dużą dozą ostrożności podchodzę to postów w stylu: "to można wybudować znacznie taniej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że te ww elementy dość znacznie wpływają na kwotę wyceny, albo znacznie wpływają na ilość zangażowanego własnego czasu na budowę.

 

Dlatego po tym co usłyszałem od ekip i co wyczytałem w tym wątku z dużą dozą ostrożności podchodzę to postów w stylu: "to można wybudować znacznie taniej".

dużo jest prawdy w tym co piszesz. Tak na prawdę, to bardzo trudno jest ocenić, co jest tanie a co drogie, mając na uwadze tylko wycenę i powierzchnię domu i budując ten dom po raz pierwszy w życiu i najczęściej bez jakiegokolwiek doświadczenia.

 

Z reguły płacąc dużo ludzie mają przeświadczenie, że otrzymają lepszy produkt/usługę, od podobnej/takiej samej a tańszej. Często się przepłaca (nie ma sprawy, jak się ma co wydawać :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia budujących znajomych i rodziny: ekipy ktore, budowaly i zalatwialy materialy (argument my mamy lepsze upusty w hurtowniach, nie musicie sie martwic ze czegos zabraknie/cos zostanie) w 90% zarabialy na dostarczanym materiale,wychodzil wiec drozej niz po samodzielnych poszukiwaniach, nie mowiac ze za robocizne tez liczyly sobie nieco wiecej, no bo kompeksowo.

Tak przynajmniej wyglada to w lodzkiem.

 

no ale jesli ktos nie ma totalnie czasu, wiedzy ani ochoty buszowac po hurtowniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Będę się budował pod Wrocławiem, otrzymałem poniższą wycenę i przyznam że wydaje mi się całkiem ok, co wy sądzicie o takich cenach - wykonawaca pewny i sprawdzony z Wrocławia. Czy powienienem dalej szukac? Proszę o poinie na forum lub na priva.

 

zebranie humusu 750

zalanie hudziaka 0 (nie robimy)

wykopy,wykonanie zbrojenia i zalanie ławy 4330

ściany fundamentowe szer.0.25 3600

ocieplenie ścian f.+izolacja pion 1420

zagęszczenie posadzki piaskiem +kanaliz. 2400

posadzka bet. 10 cm 1630

kominy parter 880

mury parteru gr 25cm bez ociepl. 520

strop 6200

mury piętro 4300

konstrukcja dachu 4520

dach(łaty,dachowka ,folia ,okna,rynny) 6200

kominy piętro bez klinkieru/ 1200

ganek schody 700

taras/bet 0(w cenie fund)

ścianki dział.part. 1500

ścianki dział.piętro 1900

bez podbitek,ociepl.poddasza,

drenaży i przyłączy netto 46730

(+ materialy pomocnicze do szalonkow i stropow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zakonczylismy dzsiaj ssz. Budowa trwała troche ponad 2 miesiace. Dom z dachem /250/ wielospadowym, pow domu ok230m /190uzytk/. Pokryty -pelne deskowanie i papa.Wykonane wszystkie tarasy, schody, balkony idt.Brakuje tylko bramy garażowej.Dotychczas wydalismy /razem z robocizną/ ok 150 tys. Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys. Matarialy wysokiej klasy/porotherm, bloczki Certusa, okna Oknoplast itp/. Czyli SSZ 190 tys - 20 tys mniej niz zakladalismy/tańsze materialy/.Budowa prowadzona w W-wie.

 

Witaj,

 

Czy jesteście zadowoleni z ekipy? Jeśli tak to czy możecie dać jakieś namiary?

Dzięki.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...