Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witam,

 

Będę się budował pod Wrocławiem, otrzymałem poniższą wycenę i przyznam że wydaje mi się całkiem ok, co wy sądzicie o takich cenach - wykonawaca pewny i sprawdzony z Wrocławia. Czy powienienem dalej szukac? Proszę o poinie na forum lub na priva.

 

zebranie humusu 750

zalanie hudziaka 0 (nie robimy)

wykopy,wykonanie zbrojenia i zalanie ławy 4330

ściany fundamentowe szer.0.25 3600

ocieplenie ścian f.+izolacja pion 1420

zagęszczenie posadzki piaskiem +kanaliz. 2400

posadzka bet. 10 cm 1630

kominy parter 880

mury parteru gr 25cm bez ociepl. 520

strop 6200

mury piętro 4300

konstrukcja dachu 4520

dach(łaty,dachowka ,folia ,okna,rynny) 6200

kominy piętro bez klinkieru/ 1200

ganek schody 700

taras/bet 0(w cenie fund)

ścianki dział.part. 1500

ścianki dział.piętro 1900

bez podbitek,ociepl.poddasza,

drenaży i przyłączy netto 46730

(+ materialy pomocnicze do szalonkow i stropow)

 

Chyba przy murach parteru pominąłeś jedno zero na końcu :)

Proponuję skorygować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Śląsk. Dom 200 m kw użytkowych, niepodpiwniczony. Na szkodach górniczych III kategorii, co skutkuje wykopem szerokopasmowym, ściągami i 22 słupami żelbetowymi w ścianach. Strop i nadproża lane.

Prosta bryła, dach dwuspadowy.Beton lany z gruszki. Prace bez koparki ale za to z ułożeniem kanalizacji podposadzkowej, ociepleniem fundamentów,drenażem i ułożeniem z zasypaniem rury do wodociągów. Jeżeli zabrakło materiałów to ekipa sama dokupywała.

 

44 000 PLN bez dachu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macharry napisał:

Witam,

 

Będę się budował pod Wrocławiem, otrzymałem poniższą wycenę i przyznam że wydaje mi się całkiem ok, co wy sądzicie o takich cenach - wykonawaca pewny i sprawdzony z Wrocławia. Czy powienienem dalej szukac? Proszę o poinie na forum lub na priva.

 

zebranie humusu 750

zalanie hudziaka 0 (nie robimy)

wykopy,wykonanie zbrojenia i zalanie ławy 4330

ściany fundamentowe szer.0.25 3600

ocieplenie ścian f.+izolacja pion 1420

zagęszczenie posadzki piaskiem +kanaliz. 2400

posadzka bet. 10 cm 1630

kominy parter 880

mury parteru gr 25cm bez ociepl. 520

strop 6200

mury piętro 4300

konstrukcja dachu 4520

dach(łaty,dachowka ,folia ,okna,rynny) 6200

kominy piętro bez klinkieru/ 1200

ganek schody 700

taras/bet 0(w cenie fund)

ścianki dział.part. 1500

ścianki dział.piętro 1900

bez podbitek,ociepl.poddasza,

drenaży i przyłączy netto 46730

(+ materialy pomocnicze do szalonkow i stropow

 

 

 

 

 

 

Według mnie to dużo,szczegolnie że bez pokrycia dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAKRES PRAC – STAN SUROWY OTWARTY :

1-WYKOP POD FUNDAMENTY

2-WYKONANIE ŁAW FUNDAMENTOWYCH

3-WYKONANIE STÓP FUNDAMENTOWYCH POD KOMINY I SŁUPY

4-ŚCIANY FUNDAMENTOWE Z BLOCZKÓW BETONOWYCH

5-IZOLACJA POZIOMA I PIONOWA ŚCIAN , STÓP I ŁAW FUNDAMENTOWYCH

6-DOCIEPLENIE FUNDAMENTÓW

7-PODKŁAD Z MATERIAŁÓW SYPKICH Z ZAGĘSZCZENIEM

8-WYLEWKA BETONOWA POD POSADZKI PARTERU

9-WYKONANIE ŚCIAN NOŚNYCH I DZIAŁOWYCH PARTERU I PIĘTRA

10-WYKONANIE STROPU, WIEŃCÓW, SŁUPÓW I PODCIĄGÓW

11-KOMINY DYMNE I WENTYLACYJNE Z GOTOWYCH PREFABRYKATÓW

12-TARASY, SCHODY BETONOWE - STAN SUROWY

13-MONTAŻ WIĘŹBY DACHOWEJ, ŁAT, KONTRŁAT I FOLII

14-POKRYCIE BLACHODACHÓWKĄ LUB DACHÓWKĄ WRAZ Z OBRÓBKAMI BLACHARSKIMI.

Ja wycenę za SSO (ok.120m) z kompletnym dachem(więźba+dachówka bez rynien)bez materiałów miałam -36.000 zł netto.Ale wzięłam stan surowy z materiałami-126.ooo zł netto. Ja nie mam możliwości załatwiania materiałów(brak czasu),ale jak robili mi inni wycenę to ten kosztorys wyszedł nieźle. Wykonawca wystawia faktury za każdy wykonany etap,więc głowa spokojna.

_________________

Teraz wiem ,że moja wycena jest dobra.

Budowa okolice Legnicy / Lubina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAKRES PRAC – STAN SUROWY OTWARTY :

1-WYKOP POD FUNDAMENTY

2-WYKONANIE ŁAW FUNDAMENTOWYCH

3-WYKONANIE STÓP FUNDAMENTOWYCH POD KOMINY I SŁUPY

4-ŚCIANY FUNDAMENTOWE Z BLOCZKÓW BETONOWYCH

5-IZOLACJA POZIOMA I PIONOWA ŚCIAN , STÓP I ŁAW FUNDAMENTOWYCH

6-DOCIEPLENIE FUNDAMENTÓW

7-PODKŁAD Z MATERIAŁÓW SYPKICH Z ZAGĘSZCZENIEM

8-WYLEWKA BETONOWA POD POSADZKI PARTERU

9-WYKONANIE ŚCIAN NOŚNYCH I DZIAŁOWYCH PARTERU I PIĘTRA

10-WYKONANIE STROPU, WIEŃCÓW, SŁUPÓW I PODCIĄGÓW

11-KOMINY DYMNE I WENTYLACYJNE Z GOTOWYCH PREFABRYKATÓW

12-TARASY, SCHODY BETONOWE - STAN SUROWY

13-MONTAŻ WIĘŹBY DACHOWEJ, ŁAT, KONTRŁAT I FOLII

14-POKRYCIE BLACHODACHÓWKĄ LUB DACHÓWKĄ WRAZ Z OBRÓBKAMI BLACHARSKIMI.

Ja wycenę za SSO (ok.120m) z kompletnym dachem(więźba+dachówka bez rynien)bez materiałów miałam -36.000 zł netto.Ale wzięłam stan surowy z materiałami-126.ooo zł netto. Ja nie mam możliwości załatwiania materiałów(brak czasu),ale jak robili mi inni wycenę to ten kosztorys wyszedł nieźle. Wykonawca wystawia faktury za każdy wykonany etap,więc głowa spokojna.

_________________

Teraz wiem ,że moja wycena jest dobra.

Budowa okolice Legnicy / Lubina

uwazaj aby nie załowali materiałów, załatw dobrego, niezaleznego kier budowy, który często będzie przebywac na budowie

jak tego nie zrobisz przyoszczędzą na materiałach gdzie się da, np: piasek na fundmanety kiepskiej jakosci, mało betonu na wylewke pod posadzki, mało betonu na strop, zbrojenia nie takie jak byc powinny, izolacja fundamentów marna, strop z pustaków żwirowych itp

ponadto zwróć szczególna uwage na umowę, tak aby później nie domagali się dodatkowej kasy. Wazne aby zapisane było ze prace wykonane zostaną zgodnie z projektem wraz z wprowadzonymi zmianami (o ile coś zmieniacie). Wtedy jak w projekcie jest zapisane ze wylewka betonowa pod posadzki ma mieć 15cm to tak powinni zrobić.W praktyce dają np. 5-7cm....

 

Jakie jest pokrycie dachu w tej cenie 126 tys, blacha, beton czy ceramika? U mnie bardzo dobra ceramika Nelskamp Nibra F10, sam wybierałem i kupowałem materialy i jest taniej niz u Ciebie a pow uzytkowa większa

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to się zastanawiam, że niektóre firmy to za głodowe stawki robią:). Buduje mi ojciec (free) dom 150 m + piwnica i sami pomocnicy lekko dychę wychodzą no i ja popołudniami robię, więc jak widzę że firma za 15 tys buduje (to jak na początku).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostalam kolejną wycenę od ekipy, sprawdzonej i poleconej. Wklejam dokładny zakres prac ponieważ jest to moja trzecia wycena i ceny w miarę podobne więc zastanawiam się czy jeśli piszecie o swoich wycenach bierzecie pod uwagę zakres prac. W moim przypadku ekipa będzie zamawiała towar sama ale z mojej ustalonej hurtowni gdzie sama będę negocjować ceny.

 

Buduję we Wrocławiu, Dom w rododendronach z podwójnym garażem, pow użytkowa 127m2, garaż 38m2, podają jeszcze pow domu bez garażu 144m2 ale nie wiem jak to przypiąć do po użytkowej i garażu bo mi się jakoś nie zgadza.

 

tu wycena

 

STAN ZEROWY 15 500 w tym:

usunięcie humusu

wykopy pod ławy,

położenie uziemienia???

wywóz ziemi

pomiary przy wykopach

przygotowanie i montaż zbrojenia

zabetonowanie ław

izolacje poziome ław

ściany fundamentowe - z bloczków lub lane

izolacje pionowe cieplne i przeciwwilgociowe

zasypanie i zagęszczenie

ułożenie kanalizacji

izolacja pozioma z folii

zabetonowanie podkładu z chudego betonu

PARTER 9 500 w tym:

Murowanie ścian zew i wew

Otwory na drzwi i okna (nadproża)

Kominy i kanały wentylacyjne

Schody żelbetowe zabiegowe

Strop + wieniec

STROP NAD PARTEREM 9 000 w tym:

wieńce

podciągi

słup

strop

balkony

zbrojenie

zabetonowanie

PODDASZE 12 500 w tym:

sciany kolankowe i działowe

Otwory na drzwi i okna (nadproża)

wieńce

kominy wieloprzewodowe prefabrykowane

wykończenie kominów ponad dachem

DACH konstrukcja drewniana 9 300

 

POKRYCIE DACHU 16 200 w tym:

ofoliowanie

ołacenie

pokrycie dachówką betonową

montaż orynnowania

montaż okien dachowych

montaż wyłazu dachowego

obróbka wykończeniowa

podbitka

W SUMIE 72 000

 

koszty dodatkowe: fadroma, geodeta, szalunki, transport, ubijarka płytowa OK 5000

 

Bardzo proszę o opinie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostalam kolejną wycenę od ekipy, sprawdzonej i poleconej. Wklejam dokładny zakres prac ponieważ jest to moja trzecia wycena i ceny w miarę podobne więc zastanawiam się czy jeśli piszecie o swoich wycenach bierzecie pod uwagę zakres prac. W moim przypadku ekipa będzie zamawiała towar sama ale z mojej ustalonej hurtowni gdzie sama będę negocjować ceny.

 

Buduję we Wrocławiu, Dom w rododendronach z podwójnym garażem, pow użytkowa 127m2, garaż 38m2, podają jeszcze pow domu bez garażu 144m2 ale nie wiem jak to przypiąć do po użytkowej i garażu bo mi się jakoś nie zgadza.

 

tu wycena

 

STAN ZEROWY 15 500 w tym:

usunięcie humusu

wykopy pod ławy,

położenie uziemienia???

wywóz ziemi

pomiary przy wykopach

przygotowanie i montaż zbrojenia

zabetonowanie ław

izolacje poziome ław

ściany fundamentowe - z bloczków lub lane

izolacje pionowe cieplne i przeciwwilgociowe

zasypanie i zagęszczenie

ułożenie kanalizacji

izolacja pozioma z folii

zabetonowanie podkładu z chudego betonu

PARTER 9 500 w tym:

Murowanie ścian zew i wew

Otwory na drzwi i okna (nadproża)

Kominy i kanały wentylacyjne

Schody żelbetowe zabiegowe

Strop + wieniec

STROP NAD PARTEREM 9 000 w tym:

wieńce

podciągi

słup

strop

balkony

zbrojenie

zabetonowanie

PODDASZE 12 500 w tym:

sciany kolankowe i działowe

Otwory na drzwi i okna (nadproża)

wieńce

kominy wieloprzewodowe prefabrykowane

wykończenie kominów ponad dachem

DACH konstrukcja drewniana 9 300

 

POKRYCIE DACHU 16 200 w tym:

ofoliowanie

ołacenie

pokrycie dachówką betonową

montaż orynnowania

montaż okien dachowych

montaż wyłazu dachowego

obróbka wykończeniowa

podbitka

W SUMIE 72 000

 

koszty dodatkowe: fadroma, geodeta, szalunki, transport, ubijarka płytowa OK 5000

 

Bardzo proszę o opinie

 

pozdrawiam

bardzo bardzo drogo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostalam kolejną wycenę od ekipy, sprawdzonej i poleconej. Wklejam dokładny zakres prac ponieważ jest to moja trzecia wycena i ceny w miarę podobne więc zastanawiam się czy jeśli piszecie o swoich wycenach bierzecie pod uwagę zakres prac. W moim przypadku ekipa będzie zamawiała towar sama ale z mojej ustalonej hurtowni gdzie sama będę negocjować ceny.

 

Buduję we Wrocławiu, Dom w rododendronach z podwójnym garażem, pow użytkowa 127m2, garaż 38m2, podają jeszcze pow domu bez garażu 144m2 ale nie wiem jak to przypiąć do po użytkowej i garażu bo mi się jakoś nie zgadza.

 

tu wycena

 

STAN ZEROWY 15 500 w tym:

usunięcie humusu

wykopy pod ławy,

położenie uziemienia???

wywóz ziemi

pomiary przy wykopach

przygotowanie i montaż zbrojenia

zabetonowanie ław

izolacje poziome ław

ściany fundamentowe - z bloczków lub lane

izolacje pionowe cieplne i przeciwwilgociowe

zasypanie i zagęszczenie

ułożenie kanalizacji

izolacja pozioma z folii

zabetonowanie podkładu z chudego betonu

PARTER 9 500 w tym:

Murowanie ścian zew i wew

Otwory na drzwi i okna (nadproża)

Kominy i kanały wentylacyjne

Schody żelbetowe zabiegowe

Strop + wieniec

STROP NAD PARTEREM 9 000 w tym:

wieńce

podciągi

słup

strop

balkony

zbrojenie

zabetonowanie

PODDASZE 12 500 w tym:

sciany kolankowe i działowe

Otwory na drzwi i okna (nadproża)

wieńce

kominy wieloprzewodowe prefabrykowane

wykończenie kominów ponad dachem

DACH konstrukcja drewniana 9 300

 

POKRYCIE DACHU 16 200 w tym:

ofoliowanie

ołacenie

pokrycie dachówką betonową

montaż orynnowania

montaż okien dachowych

montaż wyłazu dachowego

obróbka wykończeniowa

podbitka

W SUMIE 72 000

 

koszty dodatkowe: fadroma, geodeta, szalunki, transport, ubijarka płytowa OK 5000

 

Bardzo proszę o opinie

 

pozdrawiam

 

No, w końcu jakaś normalna, rzetelna cena! Tak, cena jest OK za taki zakres prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostalam kolejną wycenę od ekipy, sprawdzonej i poleconej. Wklejam dokładny zakres prac ponieważ jest to moja trzecia wycena i ceny w miarę podobne więc zastanawiam się czy jeśli piszecie o swoich wycenach bierzecie pod uwagę zakres prac. W moim przypadku ekipa będzie zamawiała towar sama ale z mojej ustalonej hurtowni gdzie sama będę negocjować ceny.

 

Buduję we Wrocławiu, Dom w rododendronach z podwójnym garażem, pow użytkowa 127m2, garaż 38m2, podają jeszcze pow domu bez garażu 144m2 ale nie wiem jak to przypiąć do po użytkowej i garażu bo mi się jakoś nie zgadza.

 

tu wycena

 

STAN ZEROWY 15 500 w tym:

usunięcie humusu

wykopy pod ławy,

położenie uziemienia???

wywóz ziemi

pomiary przy wykopach

przygotowanie i montaż zbrojenia

zabetonowanie ław

izolacje poziome ław

ściany fundamentowe - z bloczków lub lane

izolacje pionowe cieplne i przeciwwilgociowe

zasypanie i zagęszczenie

ułożenie kanalizacji

izolacja pozioma z folii

zabetonowanie podkładu z chudego betonu

PARTER 9 500 w tym:

Murowanie ścian zew i wew

Otwory na drzwi i okna (nadproża)

Kominy i kanały wentylacyjne

Schody żelbetowe zabiegowe

Strop + wieniec

STROP NAD PARTEREM 9 000 w tym:

wieńce

podciągi

słup

strop

balkony

zbrojenie

zabetonowanie

PODDASZE 12 500 w tym:

sciany kolankowe i działowe

Otwory na drzwi i okna (nadproża)

wieńce

kominy wieloprzewodowe prefabrykowane

wykończenie kominów ponad dachem

DACH konstrukcja drewniana 9 300

 

POKRYCIE DACHU 16 200 w tym:

ofoliowanie

ołacenie

pokrycie dachówką betonową

montaż orynnowania

montaż okien dachowych

montaż wyłazu dachowego

obróbka wykończeniowa

podbitka

W SUMIE 72 000

 

koszty dodatkowe: fadroma, geodeta, szalunki, transport, ubijarka płytowa OK 5000

 

Bardzo proszę o opinie

 

pozdrawiam

 

No, w końcu jakaś normalna, rzetelna cena! Tak, cena jest OK za taki zakres prac.

ta cena nie jest OK, nie wprowadzaj ludzi w błąd

jedynie cena pokrycia dachu jest do zaakceptowania, reszta duzo zawyzone

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SUMIE 72 000

 

koszty dodatkowe: fadroma, geodeta, szalunki, transport, ubijarka płytowa OK 5000

 

Bardzo proszę o opinie

 

pozdrawiam

 

Cena wydaje się trochę zawyżona. U mnie za podobny zakres prac (bez humusu, wykopów i podbitki, ale za to z pełnym deskowaniem dachu, tarasem i schodami zewn.) ekipa zaśpiewała sobie 55 tyś netto, a dom buduję podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalej nie wiem.

 

Fakt, że chciałabym negocjować z tą ekipą ale dla mnie 25,5tys za dach to akurat dużo do wcześniej dostałam ofertę za niecałe 20tys a teraz czytam ze podają ceny ok 15tys.

 

Po za tym 55 netto to prawie 59 brutto, więc jak mi się uda ponegocjować to może 10 spuszczą a wtedy będzie ok.

 

A jeszcze jak mogę zapytać to przy takim zakresie prac jakie dostałeś ceny za poszczególne etapy. Jeśli masz takie zestawiene to napisz będę wiedziała gdzie mogę obciąć cenę.

 

Jutro jade na spotkanie z jeszcze jednym poleconym wykonawcą i zobaczymy. Muszę się szybko zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 213 m po podłogach dach dwuspadowy 4 połaciówki, przełamanie połaci nad garazem . Wczesniej wylane ławy na palach. Ekipa zaczeła od budowania scian fundamentowych z bloczka. Koszt robocizny SSO z dachem i wszystkimi obrobkami typu komin i nadbitka 53000 brutto. Aha nie robia tarasu. Bedzie drewniany. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa domu o pow. użytkowej 220 m2 - http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=504&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=Dogodny&symbol=&x=29&y=11&nr=3

Powierzchnia wzrosła z powodu podniesienia ścianki kolankowej i zmiany kąta pochylenia dachu.

Pełny SSO - krycie dachówką, rynny, płyta monolityczna, tarasy itd. kosztowała mnie 47 000 zł. Moja ekipa wszystko robiła sama. Tzn. wszystkie nadproża "produkowali" sami. Kominy także. Nie kupowałem żadnych "systemowych" które może i ładnie wyglądają ale wychodzą 3 razy drożej. Mogłem wsiąść ekipę o kilka tyś tańszą ale ta była polecona sprawdzona i bezproblemowa. A to też ma swoją cenę. Per saldo i tak wyszło niedrogo.

Dla informacji dodam że całkowite koszta budowy SSO (w tym projekt, zezwolenie, geodeta itp. itd.) zamknęły się w kwocie 140000 zł. Tak więc koszt m2 zamknął się w kwocie 636 zł. Mam wrażenie że nieźle.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Po za tym 55 netto to prawie 59 brutto, więc jak mi się uda ponegocjować to może 10 spuszczą a wtedy będzie ok.

 

A jeszcze jak mogę zapytać to przy takim zakresie prac jakie dostałeś ceny za poszczególne etapy. Jeśli masz takie zestawiene to napisz będę wiedziała gdzie mogę obciąć cenę.

 

 

Gdyby spuścili z 10 tyś to pewnie cena była by faktycznie realniejsza, ale jeżeli nie masz ciśnienia to może warto jeszcze się rozglądnąć. Trzeba trochę poszukać, ale z tego co piszą inni to można trafić na tańsze ekipy. Ja gdybym miał jeszcze trochę czasu to pewnie bym jeszcze próbował poszukać, ale niestety kredytuję budowę i muszę trzymać się terminów :-?

 

Co do wyceny za poszczególne etapy to niestety rozmawiałem od początku o koszcie ogółem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HUGO 26

Coś mam wrażenie,że ty sam masz własną firmę,bo jakoś wszystkich krytykujesza co do wycen.Wszyscy płacą za dużo,albo wszystkich będą oszukiwać na materiałach.Przecież od pilnowania poprawności wykonania usługi jest niezależny kierownik budowy i mojej ekipie wręcz zależy na tym ,żeby każdy brał swojego kier.(widocznie nie mają nic do ukrycia).

A twoim postom trzeba byłoby się dobrze przyjrzeć,może nagminnie polecasz jakąś ekipę.

Nie wiem czy to są tylko moje spostrzeżenia czy inni też to zauważyli?

A trzeba też pamiętać ,że najtańszy nie znaczy najlepszy,Trzeba wypośrodkować ceny i korzystać ze sprawdzonych ekip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HUGO 26

Coś mam wrażenie,że ty sam masz własną firmę,bo jakoś wszystkich krytykujesza co do wycen.Wszyscy płacą za dużo,albo wszystkich będą oszukiwać na materiałach.Przecież od pilnowania poprawności wykonania usługi jest niezależny kierownik budowy i mojej ekipie wręcz zależy na tym ,żeby każdy brał swojego kier.(widocznie nie mają nic do ukrycia).

A twoim postom trzeba byłoby się dobrze przyjrzeć,może nagminnie polecasz jakąś ekipę.

Nie wiem czy to są tylko moje spostrzeżenia czy inni też to zauważyli?

A trzeba też pamiętać ,że najtańszy nie znaczy najlepszy,Trzeba wypośrodkować ceny i korzystać ze sprawdzonych ekip.

 

Właśnie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HUGO 26

Coś mam wrażenie,że ty sam masz własną firmę,bo jakoś wszystkich krytykujesza co do wycen.Wszyscy płacą za dużo,albo wszystkich będą oszukiwać na materiałach.Przecież od pilnowania poprawności wykonania usługi jest niezależny kierownik budowy i mojej ekipie wręcz zależy na tym ,żeby każdy brał swojego kier.(widocznie nie mają nic do ukrycia).

A twoim postom trzeba byłoby się dobrze przyjrzeć,może nagminnie polecasz jakąś ekipę.

Nie wiem czy to są tylko moje spostrzeżenia czy inni też to zauważyli?

A trzeba też pamiętać ,że najtańszy nie znaczy najlepszy,Trzeba wypośrodkować ceny i korzystać ze sprawdzonych ekip.

zanim cos napiszesz to sprawdź swoje podejrzenia

poczytaj moje posty i moze zrozumiesz ze jestem kimś kto buduje sój dom a nie oferuje swoje uslugi czy usługi innych, też szukalem ekipy do SSO

a ze buduje dom to wiem jakie sa koszty, powyższa wycena jest z kosmosu i jakbys Andzia32 miała troche wiedzy to byś nie pisała takich bzdur

moja odpowiedź byla po to aby ostrzeć przed przeplaceniem i oszukiwaniem

najwyraźniej nie wiesz co się dzieje na budowach, jakie są odstępstwa

a czy ktoś skorzysta z moich rad czy nie to juz jego sprawa, nikogo nie polecam i nie mam takiego zamiary, w woli wyjasnienia

Andzia32 - proponuję abys przeczytala cały watek od początku to moze się czegos dowiesz i przestaniesz wypisywac takie bzdury

to samo dotyczy sie Margoth*

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa domu o pow. użytkowej 220 m2 - http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=504&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=Dogodny&symbol=&x=29&y=11&nr=3

Powierzchnia wzrosła z powodu podniesienia ścianki kolankowej i zmiany kąta pochylenia dachu.

Pełny SSO - krycie dachówką, rynny, płyta monolityczna, tarasy itd. kosztowała mnie 47 000 zł. Moja ekipa wszystko robiła sama. Tzn. wszystkie nadproża "produkowali" sami. Kominy także. Nie kupowałem żadnych "systemowych" które może i ładnie wyglądają ale wychodzą 3 razy drożej. Mogłem wsiąść ekipę o kilka tyś tańszą ale ta była polecona sprawdzona i bezproblemowa. A to też ma swoją cenę. Per saldo i tak wyszło niedrogo.

Dla informacji dodam że całkowite koszta budowy SSO (w tym projekt, zezwolenie, geodeta itp. itd.) zamknęły się w kwocie 140000 zł. Tak więc koszt m2 zamknął się w kwocie 636 zł. Mam wrażenie że nieźle.

 

Pozdrowienia.;)

jak najbardziej prawidłowe koszty

 

Do Andzia32, Margoth*

Carlos1 tez wg was jest podstawiony, ma swoje firme ??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...