Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

HUGO26 napisał:

zanim cos napiszesz to sprawdź swoje podejrzenia

poczytaj moje posty i moze zrozumiesz ze jestem kimś kto buduje sój dom a nie oferuje swoje uslugi czy usługi innych, też szukalem ekipy do SSO

a ze buduje dom to wiem jakie sa koszty, powyższa wycena jest z kosmosu i jakbys Andzia32 miała troche wiedzy to byś nie pisała takich bzdur

moja odpowiedź byla po to aby ostrzeć przed przeplaceniem i oszukiwaniem

najwyraźniej nie wiesz co się dzieje na budowach, jakie są odstępstwa

 

 

Może i nie jestem długo stażem na tym forum ,ale zanim zaczęłam się budować długo z mężem się do tego przygotowywaliśmy,więc moim zdaniem wiedzę mamy sporą i mogłabym niejednego zagiąć na niektórych rzeczach,ale mniejsza z tym,ja nie jestem z tych osób co się przechwalają.

Nie lubię tylko takich osób,które wszystko mają najlepsze ,wszystko najlepiej wiedzą i oczywiście wszystko i wszystkich krytykują.Bzudr to ja nie piszę tylko wyrażam swoją opinię,a to nie jest chyba zabronione na tym forum.

Co do cen (oczywiście ty masz najlepszą!) to jeśli masz tak dużą wiedzę to powinieneś wiedzieć ,że ona jest także zależna od rejonu w jakim jest budowany dom i od ekipy(solidnej a nie pijaczków spod budki z piwem).Więc raczej nie krytykuj innych i nie pisz ,że inni się na niczym nie znają!!! Bo osób ,które budują i znają się na budowlance jest więcej(nie tylko ty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

HUGO26 napisał:

zanim cos napiszesz to sprawdź swoje podejrzenia

poczytaj moje posty i moze zrozumiesz ze jestem kimś kto buduje sój dom a nie oferuje swoje uslugi czy usługi innych, też szukalem ekipy do SSO

a ze buduje dom to wiem jakie sa koszty, powyższa wycena jest z kosmosu i jakbys Andzia32 miała troche wiedzy to byś nie pisała takich bzdur

moja odpowiedź byla po to aby ostrzeć przed przeplaceniem i oszukiwaniem

najwyraźniej nie wiesz co się dzieje na budowach, jakie są odstępstwa

 

 

Może i nie jestem długo stażem na tym forum ,ale zanim zaczęłam się budować długo z mężem się do tego przygotowywaliśmy,więc moim zdaniem wiedzę mamy sporą i mogłabym niejednego zagiąć na niektórych rzeczach,ale mniejsza z tym,ja nie jestem z tych osób co się przechwalają.

Nie lubię tylko takich osób,które wszystko mają najlepsze ,wszystko najlepiej wiedzą i oczywiście wszystko i wszystkich krytykują.Bzudr to ja nie piszę tylko wyrażam swoją opinię,a to nie jest chyba zabronione na tym forum.

Co do cen (oczywiście ty masz najlepszą!) to jeśli masz tak dużą wiedzę to powinieneś wiedzieć ,że ona jest także zależna od rejonu w jakim jest budowany dom i od ekipy(solidnej a nie pijaczków spod budki z piwem).Więc raczej nie krytykuj innych i nie pisz ,że inni się na niczym nie znają!!! Bo osób ,które budują i znają się na budowlance jest więcej(nie tylko ty).

twoim problemem jest to w jaki sposób odbierasz innych

moja opinie opieram na swojej wycenie, jedni mają znacznie taniej wiec nie uwazam tego zebym jakoś okazyjnie znalazł ekipę

kieruje sie jednak zdrowym rozsądkiem i wybacz nikt mi nie powie ze wycena od Aniak25 (72 tys) jest prawdiłową wyceną. Zwyczajnie ktoś chce naciągnąc Aniak25 na kupe kasy dlatego przestrzegam. Gdyby wszyscy pisali tak jak ty i matgoth* ze wycena jest super prawidłowa to wiele ludzi by przeplaciło. Na tym wam zalezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.

wybacz, to ze dasz kupe kasy nie oznacza ze bedzie super zrobione

nadzoruje swoja budowę razem z kier budowy i wiem ze wszystko jest porzadnie zrobione a jakos nie wydałem kasy jak za mercedesa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę nie kłóccie się z mojego powodu :) wygląda na to że rozpętałam burzę. Cenię sobie wszystkie wypowiedzi forumowiczów i dużo rzeczy uśredniam. zbieram opienię i porównuję domy o podobnej do mojego konstrukcji ale także rejony w których budujecie. Wyszło mi na to że średnia cena powinna mi wyjść 50-60tys lub inaczej ok 40-45tys za sso plus 15-20tys za dach i w tych cenach będę chciała się zmieścić ze schodami tarasami, kominami, podbitką i tym wszystkim co czasem sobie dodatkowo liczą. Chcę też mieć ekipę z polecenia. Ten wykonawca od którego dostałam póki co najwyższą cenę 72tys jest bardzo sprawdzony bo obok mnie wybudował 3 domy, które widziałam i jest to ekipa polecona przez kierbuda (mojego wujka) więc wiem ze krzywdy mi nie zrobi. Ekipa najtańsza tez jest sprawdzona ale siedzi narazie w niemczech i wróci do końca roku więc klops. Wykonawca pośredni - niestety nie znam choć dowiedzialam się że budował niedaleko dom taki jak nasz wiec jeszcze muszę go obejżeć. Jeszcze jeden z forumowiczów polecił mi swoją ekipę i też budowali wg mojego projektu ale nie mogę się z nimi umówić.

Tak więc casting trwa i oczywiście sama wybiorę ekipę ale proszę już się nie denerwujcie :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.

wybacz, to ze dasz kupe kasy nie oznacza ze bedzie super zrobione

nadzoruje swoja budowę razem z kier budowy i wiem ze wszystko jest porzadnie zrobione a jakos nie wydałem kasy jak za mercedesa...

 

 

EKIPA i "ekipa" to też różnica.Czasami warto dać więcej kasy , mieć dobrze zrobione i mieć głowę spokojną niż dać miej i siedzieć "ekipie" na karku i nadzorować ich z kierownikiem.Porządna EKIPA wie co ma zrobić i wystarczy,że co jakiś czas bez zapowiedzi wpadnie kierownik i fachowym okiem wszystko sprawdzi.

Uważam też,że nie wszystkim możesz mówić,że przepłacili,bo jest to też zależne od rejonu w którym budują na pipidówce zapłacą mniej w dużym mieście więcej.To dla mnie jest OCZYWISTE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.

wybacz, to ze dasz kupe kasy nie oznacza ze bedzie super zrobione

nadzoruje swoja budowę razem z kier budowy i wiem ze wszystko jest porzadnie zrobione a jakos nie wydałem kasy jak za mercedesa...

 

 

EKIPA i "ekipa" to też różnica.Czasami warto dać więcej kasy , mieć dobrze zrobione i mieć głowę spokojną niż dać miej i siedzieć "ekipie" na karku i nadzorować ich z kierownikiem.Porządna EKIPA wie co ma zrobić i wystarczy,że co jakiś czas bez zapowiedzi wpadnie kierownik i fachowym okiem wszystko sprawdzi.

Uważam też,że nie wszystkim możesz mówić,że przepłacili,bo jest to też zależne od rejonu w którym budują na pipidówce zapłacą mniej w dużym mieście więcej.To dla mnie jest OCZYWISTE !!!

widac ze nie jesteś za bardzo w temacie

jak pewnych spraw nie przypilnujesz to po fakcie kier budowy nic nie zrobi a niektórych rzeczy nie bedzie w stanie juz zobaczyc...

nadzorowac nalezy cały czas jezeli chcesz mieć pewnosc ze wszystko jest zrobione jak nalezy

- po zalaniu wylewki na podłogę sprawdzisz jak był zageszczony piasek i jaką grubosc ma wylewka na calej powierzchni?

- po zalaniu stropu sprawdzisz jak były zrobione zbrojenia?

itd itd

a nawet jak sprawdzi pewne rzeczy to moze byc juz musztarda po obiedzie

wole nadzorowac cały czas i mieć pewnosć ze wszystko jest ok niz nie meić tej pewnosci i dac jeszcze prawie 2 razy wiecej kasy...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że można wszystko sprawdzić,przyjeżdżając na budowę jak tylko się da. Porządne Ekipy nie robią zagęszczenia fundamentu,zbrojenia itp.od tak sobie ,tylko informują na bierząco co jest robione(tak jest w moim przypadku).Przed każdą wylewką musi być na budowie kier. i wszystko sprawdzić --dla mnie to jest oczywiste.Dlatego bierze się kier.niezależnego.A co mogą jeszcze ukryć? Murowanie? Więźbę? Pokrycie?Przecież jak coś jest spierdaczone to widać to gołym okiem.Tylko trzeba mieć je dobre !!!

Więcej na ten temat nie mam nic do dodania.Te wymiana zdań nie ma sensu .

Ty wiesz swoje i ja wiem swoje i niech tak zostanie.

Inwestorzy i tak wybiorą tak jak im zmysł podpowiada lub polecający,ale nie narzucający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na te wasze wyceny to dziękuje opatrzności że mam innego majstra... niech nie czyta tych wpisów bo jeszcze ceny zmieni. Mój dom stoi, wydałam na niego jakies 17k ( mam pełne podpiwniczenie ) dach - robie za 12k.... a i tak wolałabym mieć taniej

Czy mogę prosić o kontakt (lub na PW) do owego majstra?

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszyscy pisali tak jak ty i matgoth* ze wycena jest super prawidłowa to wiele ludzi by przeplaciło. Na tym wam zalezy?

[ad pogrubione]

...się nie denerwuj... przecież tutaj piszą też wykonawcy różnej maści, a im włśnie na tym zależy!!! Trzeba mieć to na uwadze....

zgadzam się z Tobą w 100%

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet jak sprawdzi pewne rzeczy to moze byc juz musztarda po obiedzie

w

 

Od tego są umowy,że jak coś jest spierdaczone to wykonawca pokrywa błąd z własnej kieszeni.Przecież wyraźnie w umowie jest napisane,że wykonywane są prace według projektu.Chyba,że nie ma się umowy !!!!

 

Nie chcę cię martwić, ale jak wykonawca jest przysłowiową "łajzą" to najlepsza umowa ci nie pomoże. I wykonawcy doskonale o tym wiedzą.

Sprawy w sądzie trwają latami, potem (nawet jak wygrasz po iluś tam apelacjach) taki wykonawca i tak ci nie zapłaci, więc idziesz do komornika, a tam się okazuje, że wykonawca nic nie ma, bo cały majątek jest na syna, żonę lub sąsiada.

Ja od ojca (adwokata, który miał wiele do czynienia z różnej maści wykonawcami) doradził mi żebym umową przejmowała się w 2 kolejności, a w pierwszej szukała wykonawców z polecenia od znajomych, nie płaciła zaliczek i zatrudniła dobrego kierownika budowy. I to się bardziej sprawdza niż jakiś papierek.

Umowy to można mieć na zakup okien, drzwi wewnętrznych itp z dużymi fabrykami, bo to raczej (choć też nigdy nic nie wiadomo) mało prawdopodobne, że nagle znikną, a im na opinii zależy.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet jak sprawdzi pewne rzeczy to moze byc juz musztarda po obiedzie

w

 

Od tego są umowy,że jak coś jest spierdaczone to wykonawca pokrywa błąd z własnej kieszeni.Przecież wyraźnie w umowie jest napisane,że wykonywane są prace według projektu.Chyba,że nie ma się umowy !!!!

 

Nie chcę cię martwić, ale jak wykonawca jest przysłowiową "łajzą" to najlepsza umowa ci nie pomoże. I wykonawcy doskonale o tym wiedzą.

Sprawy w sądzie trwają latami, potem (nawet jak wygrasz po iluś tam apelacjach) taki wykonawca i tak ci nie zapłaci, więc idziesz do komornika, a tam się okazuje, że wykonawca nic nie ma, bo cały majątek jest na syna, żonę lub sąsiada.

Ja od ojca (adwokata, który miał wiele do czynienia z różnej maści wykonawcami) doradził mi żebym umową przejmowała się w 2 kolejności, a w pierwszej szukała wykonawców z polecenia od znajomych, nie płaciła zaliczek i zatrudniła dobrego kierownika budowy. I to się bardziej sprawdza niż jakiś papierek.

Umowy to można mieć na zakup okien, drzwi wewnętrznych itp z dużymi fabrykami, bo to raczej (choć też nigdy nic nie wiadomo) mało prawdopodobne, że nagle znikną, a im na opinii zależy.

 

Tamtu

prawda, Andzia32 ma niewielkie pojęcie o wykonawcach i budowaniu

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HUGO 26

Oczywiście Ty masz zawsze rację, a jakbyś czytał dokładnie wszystkie posty to byś doczytał,że pisałam iż warto brać ekipę z polecenia (obejrzeć poprzednie prace i porozmawiać ,jeżeli jest taka możliwość z inwestorami,którzy u tego wykonawcy budowali).A jak jest coś ewidentnie spiedaczone to warto mieć umowę i w razie czego jest papierek(ostateczność i nie życzę tego nikomu)

Czasami trzeba wytężyć umysł i przeczytać coś co jest napisane pomiędzy wierszami,ale widocznie nie wszyscy to potrafią.

Oczywiście Ty masz największe doświadczenie,a wszyscy inni to laicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój dom- ok.150m- za stan surowy bez dachu, dom prosty z dwoma wykuszami i poddaszem użytkowym- 16tys.

ekipa trzyosobowa, pracuje popołudniami, zaczęli 23 maja, teraz zalewamy strop, byłoby szybciej ale ta nieszczęsna pogoda...ale w sumie zaczynaliśmy z założeniem że bardziej zależy nam na kasie niż na czasie

(wielkopolska)

 

wyjątkowo tanio

jaki projekt budujesz?

 

pozdrawiam

mój projekt to dom pod pistacją z archonu. naniesione niewielkie zmiany- likwidacja lukarny nad klatką schodową oraz wykusz w miejscu wewnętrznego tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

murowanie domu zakończyliśmy- rozliczenie całkowite opiewa na 14.000 ponieważ zrezygnowaliśmy ze ścianek poddasza murowanych, dodatkowo zapłaciliśmy 270zł za obłożenie kominów imitacją łupka i 650zł za szalowanie schodów wewnętrznych

od wczoraj weszła ekipa cieśli, cena 20zł\m2 co daje 3800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

murowanie domu zakończyliśmy- rozliczenie całkowite opiewa na 14.000 ponieważ zrezygnowaliśmy ze ścianek poddasza murowanych, dodatkowo zapłaciliśmy 270zł za obłożenie kominów imitacją łupka i 650zł za szalowanie schodów wewnętrznych

od wczoraj weszła ekipa cieśli, cena 20zł\m2 co daje 3800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...