Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My zakonczylismy dzsiaj ssz. Budowa trwała troche ponad 2 miesiace. Dom z dachem /250/ wielospadowym, pow domu ok230m /190uzytk/. Pokryty -pelne deskowanie i papa.Wykonane wszystkie tarasy, schody, balkony idt.Brakuje tylko bramy garażowej.Dotychczas wydalismy /razem z robocizną/ ok 150 tys. Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys. Matarialy wysokiej klasy/porotherm, bloczki Certusa, okna Oknoplast itp/. Czyli SSZ 190 tys - 20 tys mniej niz zakladalismy/tańsze materialy/.Budowa prowadzona w W-wie.

 

Szukam wykonawców sso z dachem, ale gdybym znalazła taką ofertę jak Wasza, chyba skusiłabym się na ssz. Też zamierzam budować w okolicy warszawy. Jeżeli można - prosiłabym o kontakt do Waszych budowlańców. pozd. anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchchia po podłodze 211m2, garaż w bryle budynku, dach prosty dwuspadowy 225m2, dwa kominy murowane.

 

Dostałem wycenę na stan surowy 52.000, składa się na nią:

 

34.000 - wszystkie prace pod sam dach, także działówki, schody i tarasy,

18.000 - więźba, pokrycie, nadbitka, opierzenia, okna dachowe.

 

W porównaniu z innym wykonawcami wychodzi dość tanio za mury a drożej za dach. Ale zusammen do kupy chyba nieźle.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybrałem projekt Zośka 2. Pow. użytk.: 141.5 m2. Dostałem propzycję 20 tyś. SSO plus 45 zł za montaż metra dachu. Czy to dobra cena? Dom będę stawiał w okolicach Poznania.

 

Dla porównania my ekipie dekarskiej za m2 dachu (więźba, deskowanie, papa, położenie dachówki, orynnowanie) płaciliśmy 75 zł/m2.

Jeżeli ekipa sprawdzona, z polecenia, to ja bym się nie zastanawiała. Dla pewności obejrzałabym ich poprzednie budowy i porozmawiała z właścicielami, czy byli z nich zadowoleni.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybrałem projekt Zośka 2. Pow. użytk.: 141.5 m2. Dostałem propzycję 20 tyś. SSO plus 45 zł za montaż metra dachu. Czy to dobra cena? Dom będę stawiał w okolicach Poznania.

 

Dla porównania my ekipie dekarskiej za m2 dachu (więźba, deskowanie, papa, położenie dachówki, orynnowanie) płaciliśmy 75 zł/m2.

Jeżeli ekipa sprawdzona, z polecenia, to ja bym się nie zastanawiała. Dla pewności obejrzałabym ich poprzednie budowy i porozmawiała z właścicielami, czy byli z nich zadowoleni.

 

Pozdrawiam.

 

Właśnie dostałem odpowiedź-więźba, deskowanie, papa, położenie dachówki, orynnowanie ok. 50 zł za metr. Z tego co czytam myślę, że to dobra cena?

Nie będę się zastanawiał, tylko wezmę tą ekipę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybrałem projekt Zośka 2. Pow. użytk.: 141.5 m2. Dostałem propzycję 20 tyś. SSO plus 45 zł za montaż metra dachu. Czy to dobra cena? Dom będę stawiał w okolicach Poznania.

 

Dla porównania my ekipie dekarskiej za m2 dachu (więźba, deskowanie, papa, położenie dachówki, orynnowanie) płaciliśmy 75 zł/m2.

Jeżeli ekipa sprawdzona, z polecenia, to ja bym się nie zastanawiała. Dla pewności obejrzałabym ich poprzednie budowy i porozmawiała z właścicielami, czy byli z nich zadowoleni.

 

Pozdrawiam.

 

Właśnie dostałem odpowiedź-więźba, deskowanie, papa, położenie dachówki, orynnowanie ok. 50 zł za metr. Z tego co czytam myślę, że to dobra cena?

Nie będę się zastanawiał, tylko wezmę tą ekipę.

Pozdrawiam.

 

Tak jak pisałam wcześniej, sprawdź wykonawcę. My byliśmy pewni, że bierzemy dobrą ekipę i wiedzieliśmy za co płacimy, oczywiście i tak podpisywaliśmy umowę i nie płaciliśmy żadnej zaliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dom 170 m2 pow użytkowej , dach dwuspadowy , oraz tylko fundamenty garażu ( 60m2) ekipa ma wziąc 37 tys,

budują od fundamentów po położenie dachówki. Firma rodzinna z okolicy . Taka ofertę dostałem.

Mam namiary na górali - dobrze budują - widziałem budowy - ale cena 50 tys.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Hej,

Jeden z wykonawcow wycenil mi robocizne domu 136m2 p.u. + 30 m2 piwnicy i garaz dwustanowiskowy na 65tys zl netto SSO. Materialy to inna kwestia. Co myslicie, jest to drogo?

 

Woj slaskie.

Jesli ktos ma namiary na ekipy z okolic Rybnika warte uwagi to bede wdzieczny :)

moim zdaniem bardzo drogo,

ja za 299 użytkowej (silikaty), w tym piwnica, parter, poddasze + więźbę płaciłem 65kpln,

zacząłem budowę w listopadzie zeszłego roku, w Wwce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do budowy domu 123m2 + 20m2 garaż (woj. łódzkie, 10km od Łodzi). Dom bez poddasza użytkowego, bez betonowego stropu, bez podpiwniczenia. Dach kopertowy (dachówka betonowa).

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=555

 

Jakiej kwoty powinienem się spodziewać za stan 0, mury, ścianki działowe, dach?

 

Dziękuję za odpowiedzi.

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja ekipe murarską juz wybralam, 25 tys z więźbą, dom jak w awatarze 250m2 pow calkowita.

Szukam teraz ekipy do dachu. Planujemy pokrycie z blachy płaskiej na rąbek. Czy ktos sie orientuje ile mniej wiecej kosztuje m2 polozenia takiej blachy? Poki co mam jedna wycene, ktora mnie powalila- 133m2 prostego dwuspadowego dachu bez okien polaciowych za 15 tys :o Swiat sie konczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy za sso 60 tys. to duzo w woj.pomorskim...? od wylania law do polozenia dachowki.tylko robocizna, bez mat.

sprawdzona dobra ekipa......tak twierdza znajomi...

 

Najlepiej daj do wyceny projekt jeszcze tak z 3-4 ekipom, dostaniesz informację o kosztach dokladnie dopasowaną do swojego projektu i wtedy będziesz wiedziała czy 60 tyś to dużo czy mało. Na forum ceny podawane dotyczą różnych domów, z różnym zakresem prac i uzyskana w ten sposób informacja może wprowadzić w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...