Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Dzięki Piejar, tylko jak znależć taką firmę jak Twoja? tzn. solidną i na tyle tanią by się w takich kosztach zmieścić. Rozmawiałam wczoraj z jednym solidnym ponoć fachowcem to mi zaśpiewał ponad 40 kPLN za robociznę stanu surowego zamkniętego bez ocielenia. A ogólnie radził by na ten stan surowy mieć przygotowane min. 200 kPLN. W porównaniu z tym te 300 kPLN za stan pod klucz wydaje się korzystne (choć jest to strasznie dużo kasy). Jeśli Twoja firma "obsługuje" okolice W-wy i skończysz swoją budowę do wiosny 2006 to proszę!!! prześlij mi na priva jkieś namiary do nich. Dzięki za wskazówki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja firma operuje na Śląsku (okolice Rybnika). 200 tys za 150 m2 po podłodze stanu surowego to nawet z ociepleniem moim zdaniem jest dużo. Wiem, że trudno jest znaleźć firmę - czytaj posty ludzi z okolic Warszawy to pewnikiem na kogoś trafisz. Pytaj też znajomych. Z mojego rozpoznania na forum wynika, że to właśnie u mnie, na Śląsku są bardzo wysokie koszty robocizny. 40 kPLN za robociznę z ociepleniem to sporo ale samo ocieplenie to dobre 20-30 PLN /m2. Nie jest to jakaś absolutna granda ale 160 kPLN za materiały na taki stan, to moim zdaniem sporo. Oczywiście wszystko zależy od tego z czego budujesz. Sama dachówka może kosztować 30 lub 60 pln/m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przejmuj. Jak mawia o. Rydzyk: Alleluja i do przodu :-)

Ja zaczynałem w 2004 od marzeń i praktycznie zerowej wiedzy. Nikt w mojej bliskiej rodzinie nie budował. Trochę popytałem kumpla, który zaczął kilka lat wcześniej (dziś prawie go dogoniłem - wyprzedza mnie "o okna"), trochę poczytałem w gazetach i na forum. Wykonawców szukałem naprawdę "na ulicy". Pierwszą ekipę, z którą byłem umówiony za, moim zdaniem , b. dobrą cenę 30 kPLN ugadałem ok listopada 2004. Niestety na kilka tygodni przed rozpoczęciem prac, w kwietniu 2005, facet mnie wykiwał i wycofał się. Na szczęście nie płaciłem żadnych zaliczek. Nie miałem również podpisanej z nim umowy - wycofał się podczas uzgodnień ale w mało eleganckim stylu. Na szczęście trafiłem na moją obecną ekipę (za pośrednictwem innego kolegi). Pytaj, zagaduj itd. Nie wierz w piękne obietnice. Raczej żądaj referencji, telefonów klientów u których pracowali itp. Ja jestem zwolennikiem opcji: jeden team do wszystkich robót (sprawdza mi się ten wariant od fazy wykopu do dziś). Jeżeli jesteś nowicjuszem, a ja nim jestem ,( no .. może byłem) to możesz mieć trudności w ocenie jakości prac poszczególnych ekip. Najgorzej jest kiedy dana ekipa wchodzi na robotę raz i znika. Wtedy mogą olewać jakość bo dziabną kasę za swoje i znikają. Za nimi przychodzi następny, na dzień dobry wiesza psy na poprzednikach, mówi, że wszystko jest sp...lone i że będzie chyba drożej kosztować niż mówił na początku. Poza tym trudno jest koordynować kilka ekip bo wszyscy mają połapane po kilka tematów. Moi panowie jakieś 2 tygodnie temu jasno powiedzieli, że starają się robić dobrze, bo wiedzą, że ta chałupa będzie do wykończenia i jak będę zadowolony to oni zarobią kasę a nie inna ekipa. Jak teraz spierdzielą to będą musieli później prostować. Oczywiście ja też muszę pilnować bo materiały do tego "prostowania" idą z mojej kieszeni. Poza tym są zaskakująco przyzwoici. Ich zdaniem kanciarstwo jest dobre ale na krótką metę. Zła sława szybko się roznosi i smród długo się ciągnie.

Kończę bo mnie palce rozbolały. Proszę o podwójne punkty za post. Albo potrójne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ekipa też się rwie do wykańczania zarówno w środku jak i na zewnątrz, jedynie czego mi nie chcieli zrobić to drenażu, za co jestem im wdzięczna, że nie naciągali mnie na coś czego nie potrafią zrobić. Buduję w okolicach Wrocławia ekipę miałam z Piły, ponieważ wrocławscy wykonawcy wołali mi o 7tys.więcej niż wzieli moi, opłaciło się mimo kosztów wynajęcia mieszkania dla nich na 2 miesiące.Są ekipą wartą polecenia, nawet mój kierownik budowy był zdziwiony skąd ich wytrzasneliśmy. Są sumienni, uczciwi, pracowici i prawie wszystko robili zgodnie z projektem i z naszymi zachciankami. Z czystym sumieniem dam namiary jak ktoś będzie zainteresowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ekipa też się rwie do wykańczania zarówno w środku jak i na zewnątrz, jedynie czego mi nie chcieli zrobić to drenażu, za co jestem im wdzięczna, że nie naciągali mnie na coś czego nie potrafią zrobić. Buduję w okolicach Wrocławia ekipę miałam z Piły, ponieważ wrocławscy wykonawcy wołali mi o 7tys.więcej niż wzieli moi, opłaciło się mimo kosztów wynajęcia mieszkania dla nich na 2 miesiące.Są ekipą wartą polecenia, nawet mój kierownik budowy był zdziwiony skąd ich wytrzasneliśmy. Są sumienni, uczciwi, pracowici i prawie wszystko robili zgodnie z projektem i z naszymi zachciankami. Z czystym sumieniem dam namiary jak ktoś będzie zainteresowany

 

Witam,

Czy moge dostac namiar na ta ekipe z Pily

 

Pozdrawiam

Czeslaw :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dom 105,5 m2 + garaż ok. 19,o m2

- fundamenty wylewane z gruchy

- ściany zew. jednowarstwowe z Ytonga 36,6 cm. i 24 cm. garaż

- ściany działowe i nadproża sytemowe Ytong

- strop gęstożebrowy Teriva

- kominy /tylko wentylacyjne/ z pustaków

- ściany nośne szczytowe poddasza = 22.400 pln /1 wykonawca/.

Więźba/ dach dwuspadowy z facjatą nad wejściem/ + pokrycie dachówką cem. /198 m2/+ system rynnowy kanion + trzy okna dachowe oraz dach

nad garażem 28 m2 = 11.650 pln /2 wykonawca/.

Tyle wyniósł koszt robocizny mojego domu. Z wykonawców jestem bardzo

zadowolony i nie uważam abym przepłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dom 105,5 m2 + garaż ok. 19,o m2

- fundamenty wylewane z gruchy

- ściany zew. jednowarstwowe z Ytonga 36,6 cm. i 24 cm. garaż

- ściany działowe i nadproża sytemowe Ytong

- strop gęstożebrowy Teriva

- kominy /tylko wentylacyjne/ z pustaków

- ściany nośne szczytowe poddasza = 22.400 pln /1 wykonawca/.

Więźba/ dach dwuspadowy z facjatą nad wejściem/ + pokrycie dachówką cem. /198 m2/+ system rynnowy kanion + trzy okna dachowe oraz dach

nad garażem 28 m2 = 11.650 pln /2 wykonawca/.

Tyle wyniósł koszt robocizny mojego domu. Z wykonawców jestem bardzo

zadowolony i nie uważam abym przepłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ekipa też się rwie do wykańczania zarówno w środku jak i na zewnątrz, jedynie czego mi nie chcieli zrobić to drenażu, za co jestem im wdzięczna, że nie naciągali mnie na coś czego nie potrafią zrobić. Buduję w okolicach Wrocławia ekipę miałam z Piły, ponieważ wrocławscy wykonawcy wołali mi o 7tys.więcej niż wzieli moi, opłaciło się mimo kosztów wynajęcia mieszkania dla nich na 2 miesiące.Są ekipą wartą polecenia, nawet mój kierownik budowy był zdziwiony skąd ich wytrzasneliśmy. Są sumienni, uczciwi, pracowici i prawie wszystko robili zgodnie z projektem i z naszymi zachciankami. Z czystym sumieniem dam namiary jak ktoś będzie zainteresowany

 

Cześć!!

Czy mogę prosić na priv namiary tej solidnej ekipy z Piły

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez podam ile placilam mojej ekipie (gorale)

domek 128 m2 z garazem w bryle, dach kopertowy z jaskolka pow 210 m2, sciany BK jednowarstwowe na klej

stan zero razem z chudziakiem 6700

sciany parteru 4700

strop i schody (monolit) 4500

sciany poddasza 4800

dach (konstr., deskowanie i raz papa) 5700

blacharka (nie podjal sie - przyprowadzil kumpla- tez gorala) +rynny 700

kominy (dwa) z cegly+klinkier 2000

gont (nie podjal sie- zrobil brat blacharza :D ) 3100

 

budowa wysprzatana, okna i garaz zabite folia na ramkach, i zrobione piekne sosnowe drzwi z desek

sciany wszystkie w cenie- dzialowe tez

 

wykonawca godny polecenia

wykop pod fundamenty robilam 5 wrz, w tej chwili elektryk konczy instalacje i tynkuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę niektóre podawane kwoty to aż mi gula lata. Znajomemu tydzień temu zaśpiewali za domek 90 + garaż 25 (parterowy, BK 24,dach dwuspadowy, więźba z wiązarów - czyli prosty aż do bólu) 23 tyś. Kwota jest z kierownikiem i pokryciem dachu ale bez wspomnianych wiązarów i rozprowadzenia kanalizy :o :o

Co gorsza twierdzi, że specjalnie niższych ofert nie widać a i wykonawcy nie bardzo skłonni są do negocjacji! Jest bardzo dużo osób budujących i planujących budowę na wiosnę, a wykonawców szczególnie tych dobrych, jak na lekarstwo. (ok. Wrocławia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Moze ktos z Was budował lub buduje sie na Warmi i Mazurach i zna tania i szybką ekipe budowlaną ?, lub dobrego i taniego dekarza. W 2006 chce postawic stan surowy zamkniety. Wstepnie bedzie to projekt "Wiera"

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/wi/wiera.pdf

 

Moze jest tu ktos kto budowal ten dom i ma jakies doswiadczenie.

Ja mysle o zmianie dachu wywalenie daszku nad garażem tak aby obniżyc koszty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z warm - maz. Za dom o powieszchni uzytkowej 156 mkw + garaż, ok 18 m ( 200m całk) zapłaciłam za stan surowy 98 tys. Czy to dużo? Dodam, że dach jest kopertowy, podobno trudny, bez piwnicy.

projekt Sława z archipelagu, z małymi zmianami

 

Witam !!!

 

Jeśli to cena za materiały i robociznę to OK a jeśli za samą robocizne to................. cena kosmicznie wysoka .

 

pozdro D.RZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Emkusia

Cena super jak za taki domek-bardzo ładny projekt !! Mam kilka pytań.. Z jakich materiałów budujecie ?? czy systemem gospodarczym ?? Stan surowy ... otwarty ?? Jak mozecie podajcie co to za ekipa szukam ekipy na przyszły rok

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

My jesteśmy z Dobrego Miasta a nasz wykonawca z Ornety. Planowaliśmy budować sami, szukać ekpi do poszczególnych etapów, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się oddać sprawy w ręce fachowca.

Na dzięn dzisiejszy skończyliśmy i mamy stan surowy otwarty. Budujemy z porothermu. Podajcie maila to przeslę Wam jego nr, Pozdrawiam.

ps. Gdzie zamierzacie się budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jestem w szoku u nas (podkarpacie) sama robocizna to 10-18tyś za stan surowy ja dziś się dogadałam na

3500- murarka

1000 drewno dach bez deskowania

1400 pokrycie blachodachóką

bez jedzenia oczywiście

fundamenty zrobione samodzielnie

stropy także robimy samodzielnie, murarz ma nam podesłać jednego mądrzejszego do pokazania jak mamy robiś wieniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u nas to jest tak, że zachodzimy sobie co jakiś czas na budowę i sprawdzamy postępy. Mam nadzieję, że jak dojdzie do wykończeniówki to też będzie się to wszystko sprawnie odbywało.

Teraz mamy dach, pod papą, docelowo ma byc dachówka.

To chyba naprawdę dosyć atrakcyjna cena.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...