Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Mam wycenę od firmy budowlanej na wykonanie sso Libry z Dobrych Domów: pow.dachu 250m2, pow.użytkowa 140 + garaż 19m2

 

1.Fundamenty

-wykop 60mb + stropy + chumus 2 000

-zbrojenie + betonowanie 1 200

-wymurowanie "0" 7 000

-zagęszczenie + chudziak 2 000

 

Razem 12 200

 

2.Parter

-mury zew. + wew. wraz z kominami 9 000

-strop monolityczny 10 400

-schody 2 000

-schody wejściowe + taras 1 500

 

Razem 22 900

 

3.Poddasze

-ścianki kolankowe 2 500

-lukarny 1 800

-ścianki poddasza 4 000

-kominy + klinkier 3 000

 

Razem 11 300

 

4.Dach

-konstrukcja + pokrycie dachówką ceramiczną 20 000

 

Więc za sso wychodzi 66 400, na dzień dobry udało się 10% rabatu ugrać czyli jest 60 tyś.

Wydaje się po rozmowie z szefem firmy , że jeszcze coś się utarguje. Dodam, że jest to firma z polecenia znajomych, aktualnie kończą stan surowy zamknięty.

Proszę powiedzcie czy jest to realny kosztorys, czy lepiej poszukać innego wykonawcy?

bardzo drogo, szukaj innej ekipy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wycenę od firmy budowlanej na wykonanie sso Libry z Dobrych Domów: pow.dachu 250m2, pow.użytkowa 140 + garaż 19m2

 

1.Fundamenty

-wykop 60mb + stropy + chumus 2 000

-zbrojenie + betonowanie 1 200

-wymurowanie "0" 7 000

-zagęszczenie + chudziak 2 000

 

Razem 12 200

 

2.Parter

-mury zew. + wew. wraz z kominami 9 000

-strop monolityczny 10 400

-schody 2 000

-schody wejściowe + taras 1 500

 

Razem 22 900

 

3.Poddasze

-ścianki kolankowe 2 500

-lukarny 1 800

-ścianki poddasza 4 000

-kominy + klinkier 3 000

 

Razem 11 300

 

4.Dach

-konstrukcja + pokrycie dachówką ceramiczną 20 000

 

Więc za sso wychodzi 66 400, na dzień dobry udało się 10% rabatu ugrać czyli jest 60 tyś.

Wydaje się po rozmowie z szefem firmy , że jeszcze coś się utarguje. Dodam, że jest to firma z polecenia znajomych, aktualnie kończą stan surowy zamknięty.

Proszę powiedzcie czy jest to realny kosztorys, czy lepiej poszukać innego wykonawcy?

 

 

 

 

sam sie zastanawialem nad tym domem, jednak jest o kilkadziesiat tys drozszy w wykonaniu niz ten ktory ostatecznie wybralem. to spory , ladny dom z duzym dachem jesli ekipa jest sprawdzona to zobacz co mozna jeszcze uciac z tej ceny, sam wybralem drozsza ale sprawdzona ekipe co pozwoli mi uniknac dodatkowych kosztow i nerwow - mysle, masz do tego dachowke ceraminczna i taras , nie jest to jakias cena kosmos poczekaj na inne wyceny ale odrzuc smiesznie tanie i najdrozsze wez cos sprawdzonego bedziesz mial spokojny sen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom podobny do Rodo nr 5 z podwójnym garażem http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-g2/m4796f9713c754.

Ściany z porotermu25. Dachówka Roben. 285m2 dachu.

Dostałem wycenę kompleksowo materiał i robocizna za SSO (mury, więźba, pokrycie dachu, rynny):

Netto: 209 461,44 zł

Brutto (VAT 7%): 224 123,74 zł

 

Co sądzicie ? Wydaje mi się, że spokojnie mogłoby być sporo taniej...

mozna na pewno taniej

gdybym budował taki domek, wybudowałbym go za ok 150tys (SSO) - mój zakończyłem teraz i koszt SSO wyniósł niecałe 120tys (w tym robocizna 38tys - pow uzytkowa: 140m2 + garaz 20m2 - - bez przyłaczy, projektu, adaptacji, kier budowy)

pozdro

 

Hugo26 - Dzięki za Twoją opinię. Mam parę ofert robocizny na SSO - najkorzystniejsza narazie wychodzi tak:

roboty murarskie, stropy, kominy z cegły (wszystko bez dachu) - 38 tys

więźba, pokrycie, obróbki, rynny - 19 tys

razem: 57 tys

Pisałeś, że postawiłbyś taki dom za 150 tys, założyłem sobie tą kwotę jako cel do osiągnięcia ale jakoś mam wątpliwości czy dam radę zmieścić się z kosztem materiałów w 100 tys... Sądzisz że to realne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom podobny do Rodo nr 5 z podwójnym garażem http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-g2/m4796f9713c754.

Ściany z porotermu25. Dachówka Roben. 285m2 dachu.

Dostałem wycenę kompleksowo materiał i robocizna za SSO (mury, więźba, pokrycie dachu, rynny):

Netto: 209 461,44 zł

Brutto (VAT 7%): 224 123,74 zł

 

Co sądzicie ? Wydaje mi się, że spokojnie mogłoby być sporo taniej...

mozna na pewno taniej

gdybym budował taki domek, wybudowałbym go za ok 150tys (SSO) - mój zakończyłem teraz i koszt SSO wyniósł niecałe 120tys (w tym robocizna 38tys - pow uzytkowa: 140m2 + garaz 20m2 - - bez przyłaczy, projektu, adaptacji, kier budowy)

pozdro

 

Hugo26 - Dzięki za Twoją opinię. Mam parę ofert robocizny na SSO - najkorzystniejsza narazie wychodzi tak:

roboty murarskie, stropy, kominy z cegły (wszystko bez dachu) - 38 tys

więźba, pokrycie, obróbki, rynny - 19 tys

razem: 57 tys

Pisałeś, że postawiłbyś taki dom za 150 tys, założyłem sobie tą kwotę jako cel do osiągnięcia ale jakoś mam wątpliwości czy dam radę zmieścić się z kosztem materiałów w 100 tys... Sądzisz że to realne ?

jak najbardziej 100tys powinno wystarczyć

ponegocjuj jeszcze cene robocizny. 50tys bedzie ok.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy 60 tyś za SSO z dachem i rynnami to dużo za dom w majeranku tylko że z dachem dwuspadowym

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majeranku/m4884912228476

powierzchnia domu 149 m2 pow dachu 205m2

bardzo drogo, przyzwoita cena za pow uzytkową domu 149m2 (nie ma garazu) z uzytkowym poddaszem o pow dachu 205m2 to ok 40tys

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hugo 26 proszę przestań wprowadzać ludzi w błąd nie możliwości wybudowania domu w jakim kolwiek stanie otwatrym za 100tys zł

jestem w stanie dać ci te 100 tys na dom a potem jeszcze 10tys tobie do ręki jeśli uda ci się zamknąc inewstycję w kwocie 100tys zł

za te kwotę to dobrze będzie jak kupisz wszystkie materiały

same pokrycie dachu (285m2) to wydatek rzędu 30tys zł (materiał+wykonanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hugo 26 proszę przestań wprowadzać ludzi w błąd nie możliwości wybudowania domu w jakim kolwiek stanie otwatrym za 100tys zł

jestem w stanie dać ci te 100 tys na dom a potem jeszcze 10tys tobie do ręki jeśli uda ci się zamknąc inewstycję w kwocie 100tys zł

za te kwotę to dobrze będzie jak kupisz wszystkie materiały

same pokrycie dachu (285m2) to wydatek rzędu 30tys zł (materiał+wykonanie)

 

loco czytaj uważnie a potem krytykuj - założenie jest takie, że 100tys za materiał i 50tys za robotę co daje razem 150 tysięcy

czy mi się uda zamknąć w tej kwocie to się okaże ale jest to jakiś punkt wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hugo 26 proszę przestań wprowadzać ludzi w błąd nie możliwości wybudowania domu w jakim kolwiek stanie otwatrym za 100tys zł

jestem w stanie dać ci te 100 tys na dom a potem jeszcze 10tys tobie do ręki jeśli uda ci się zamknąc inewstycję w kwocie 100tys zł

za te kwotę to dobrze będzie jak kupisz wszystkie materiały

same pokrycie dachu (285m2) to wydatek rzędu 30tys zł (materiał+wykonanie)

umiesz czytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hugo 26 proszę przestań wprowadzać ludzi w błąd nie możliwości wybudowania domu w jakim kolwiek stanie otwatrym za 100tys zł

jestem w stanie dać ci te 100 tys na dom a potem jeszcze 10tys tobie do ręki jeśli uda ci się zamknąc inewstycję w kwocie 100tys zł

za te kwotę to dobrze będzie jak kupisz wszystkie materiały

same pokrycie dachu (285m2) to wydatek rzędu 30tys zł (materiał+wykonanie)

 

 

 

ja się nie zgodzę z tobą Loco

dom mam sporawy, albo mały - w zależności, jak to patrzeć :D

na SSo wydałam bodajże niecałe 80 tys. zł musiałabym dokładniej spojrzeć

nie pamiętam, czy w tym są koszty też papierowe

 

tak że możesz dać mi te 110 tys. zł :)

 

dach nie pamiętam, jakich u nas wymiarów, ale na pewno jest dokładnie w dzienniku - chyba mniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda słów na te wasze "drogoooo" :wink:

szkoda słów na te zawyzone wyceny

dobrze ze jest ten wątek, moze choć część osób przejrzy na oczy i nie przepłaci.

a Ci co pisza ze ceny wysokie sa niskimi to albo pochodzą z firm budujacych albo przepłacili w przeszłosci

pozdro

 

Witam Ja za SSZ zapłaciłem 100tyś z materiałem 320m2 powierzchni użytkowej piwnica,parter,poddasze,garaż przy budynku.I teraz wszyscy pomyślą jak to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda słów na te wasze "drogoooo" :wink:

szkoda słów na te zawyzone wyceny

dobrze ze jest ten wątek, moze choć część osób przejrzy na oczy i nie przepłaci.

a Ci co pisza ze ceny wysokie sa niskimi to albo pochodzą z firm budujacych albo przepłacili w przeszłosci

pozdro

 

Witam Ja za SSZ zapłaciłem 100tyś z materiałem 320m2 powierzchni użytkowej piwnica,parter,poddasze,garaż przy budynku.I teraz wszyscy pomyślą jak to możliwe?

no własnie, czyli mozna jeszcze taniej niz np. u mnie

niektórzy pisza ze 60tys za SSO 140-160m2 pow uzytkowej to dobra cena :-)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda słów na te wasze "drogoooo" :wink:

szkoda słów na te zawyzone wyceny

dobrze ze jest ten wątek, moze choć część osób przejrzy na oczy i nie przepłaci.

a Ci co pisza ze ceny wysokie sa niskimi to albo pochodzą z firm budujacych albo przepłacili w przeszłosci

pozdro

 

Witam Ja za SSZ zapłaciłem 100tyś z materiałem 320m2 powierzchni użytkowej piwnica,parter,poddasze,garaż przy budynku.I teraz wszyscy pomyślą jak to możliwe?

no własnie, czyli mozna jeszcze taniej niz np. u mnie

niektórzy pisza ze 60tys za SSO 140-160m2 pow uzytkowej to dobra cena :-)

pozdro

 

 

 

100 tys!!!! A w ktorym to było roku??? 1994?? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zama

 

CZlowieku czyli wyszlo Cie 320 pln za m2 ssz . gratulacje biorac pod uwage ze ssz to jakies 60 % kosztow to dom pod klucz wybudujesz za mniej niz 600 pln za m 2 .

nie pozostaje nic innego jak zalozyc firme budowalna i sprzedawac domy po 1500 za m2 pod klucz zrobisz majatek .

Ten post jest bez zlosliwosci po prostu wprowadzasz ludzi w blad!

jestem ciekawy w ktorym roku to bylo?

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy 60 tyś za SSO z dachem i rynnami to dużo za dom w majeranku tylko że z dachem dwuspadowym

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majeranku/m4884912228476

powierzchnia domu 149 m2 pow dachu 205m2

bardzo drogo, przyzwoita cena za pow uzytkową domu 149m2 (nie ma garazu) z uzytkowym poddaszem o pow dachu 205m2 to ok 40tys

pozdro

 

Nie zawsze zgadzałem się z opiniami HUGO26,ale teraz przyznaję rację,ponieważ te 60 tyś za SSO to stanowczo za DUŻOOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguly uwazam za bezsensowene pytania pytania w stylu czy za 150 tys wybuduje dom 150 m, bo to zalezy od projektu, materialow, tyle ile sam i tak dalej i tak dalej.

 

Ale czy moglibyscie spojrzec czy ten dom to chatka z tych drogich w budowie?? Mi sie wydaje ze nie, ale...

 

http://www.kreodom.pl/portal/projekt/Vigo-2-Wolnostojacy-Budynek-z-poddaszem-16777248_5008_4.html

 

Dodam ze powierzchnia dachu ma 90 m a scianka kolankowa ma 1,60m, pow uzytkowa 111 m

 

Wydaje mi sie ze najdrozsze bylyby fixy i okno kuchenne.

Ale moze sie myle w swojej teorii i zyje w bledzie, wyprowadzcie mnie z bledu jesli tak.

http://images44.fotosik.pl/232/7c1e6ebb79647667.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...