Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytam sobie ten wątek czasami... I co z tego mam...?

Ponieważ jestem budującym interesowało mnie ile mogę wydać...?

Przeczytałem cały wątek od pierwszej do ostatniej strony - przeanalizowałem koszty poniesione przez budujących i miałem jako taki obraz ceny jaką zapłacę. Powiem szczerze - wycena moja była trafna w 90%.

Jaki wniosek z tych wywodów? Wystarczy przeczytać wątek i włożyć trochę wysiłku w zapamiętanie i przeanalizowanie a nie wciąż pytać ile mnie to będzie kosztowało?

Pozwolę sobie też przytoczyć swoją wypowiedź kilka metrów wyżej:

Do wszystkich którzy się pytają:

Ile to będzie kosztowało...?

 

Po pierwsze:

temat wątku ma tytuł:

 

Cytat:

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

 

 

Po drugie:

Cena wybudowania domów zależna jest od wielu czynników. I chociażbyście zebrali nie wiem ile opinii od innych, mieli niezliczoną ilość wycen innych domów - to kwota jaką zapłacicie za zrobienie swojego domku i tak będzie inna.

Materiały, miejsce, ekipa - te zawsze się od siebie różnią!!!!

Materiały - w każdej hurtowni, w każdym sklepie ceny materiałów mogą się różnić od siebie nawet do 30%. Każdy z nas ma też swoje oczekiwania, przemyślenia, doświadczenia czy podpowiedzi innych. A to znaczy, że budowane przez nas domy mogą być wykonane w różnych standartach. A to już jest wielka różnica ceny.

Miejsce - inna będzie cena domu budowanego na obrzeżach Stolicy a inna 100km od. Równie inna bedzie cena domu budowanego pod Białymstokiem a inna na Podkarpaciu.

Ekipa - można mieć ekipę za małe pieniadze i szarpać się z nimi o każdy detal, a można mieć ekipę za większe i nie pokazywać się na budowie przez tydzień. Dobrzy się liczą i wiedzą, że i tak będą mieli co robić. Jest jeszcze problem alkoholu. Tu trzeba mieć farta by trafić na niepijących.

 

Podsumowując: nie dowiecie się za ile wybudujecie dom do czasu aż on powstanie.

I zapewniam, że nie jest to złośliwośc wobec pytających o koszty przyszłej budowy. To dbałość o ich interesy i portfele. Czytajcie ze zrozumieniem a życie będzie łatwiejsze.

Pozdrawiam budujących i tych co planują budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJAWSKO-POMORSKIE, DOM ALABASTER G2, SSO Z WIĘŹBĄ, ŚCIANAMI DZIAŁOWYMI, SCHODAMI, FUNDAMENTAMI 40TYS., FIRMA B. SOLIDNA I SPRAWDZONA, ALE TRZEBA CZEKAĆ DO WRZEŚNIA, ALBO DŁUŻEJ :cry:

A gdzie to jest dokładnie w Kujawsko - Pomorskim ?..., no i link do projektu by sie przydał wtedy by mozna bylo cos wiecej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wiosnę chem wystartować z budowa domu Tokio http://www.lipinscy.pl/pl/project/details?id=400&mySubmit=Submit

Czy ktoś może mi pomóc w ocenie kosztów budowy stanu surowego oraz kosztów podpiwniczenia, dom będę budować w okolicy Wrocławia. Jeżeli ktoś ma jakieś sprawdzone ekipy proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcemy wybudować Martę Archetonu.

 

http://www.archeton.pl/projekt-domu-marta-855-943-opisogolny-476a8c1cf0692aad993396109f0210ac

 

powierzchnia użytkowa: 128,5 m2

powierzchnia netto: 180,0 m2

powierzchnia całkowita: 267,2 m2

powierzchnia zabudowy: 134,8 m2

kubatura: 752,5 m3

powierzchnia dachu: 216,3 m2

kąt nachylenia dachu: 45°

bez piwnic

 

Likwidujemy lukarnę i zmniejszamy liczbę okien połaciowych do 4.

 

Pierwsza wycena firmy budowlanej (poleconej przez rodzinę) - SAMA ROBOCIZNA

 

fundamenty: 19,800 zł

ściany i strop: 33,400 zł

dach: 36,400 zł

 

Lokalizacja - okolice Pszczyny, Śląsk

 

Czytając Wasze posty dochodzę do wniosku, że w tej cenei miałabym 2 takie domki :( . Czy mam rację, czy jednak ta wycena ma pewne uzasadnienie?

 

Będę bardzo wdzięczna za Wasze uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Budujemy dom w woj. Lubelskim dokładnie powiat Chełmski

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=555

Moja firma wzięła za wykonanie stanu ,,0" 10 tys. (dom częściowo podpiwniczyliśmy) więc cena była raczej przystępna. Ostatnio zakończyliśmy rozmowy o dalszej pracy czyli ściany zewnętrzne i wewnętrzne bez stropu i dachu. Cena 25 tys.

Jeśli ktoś zna dobrą firmę oczywiście z realną ceną za wykonaną usługę chętnie porozmawiam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Za chwilę się zacznie ale najpierw muszę wybrać ekipę. budował będę w okolicach Bochni w małopolsce taki domek.http://www.investsolid.eu/mieszkalne5.htm

Ponieważ nie ma rzutów postaram się opisać jak to wygląda.

Dom nie podpiwniczony o bryle prostej z dachem dwuspadowym o pow. 170 m.

Jedynym mankamentem dla ekipy budowlanej może być, że wszystkie elementy tj. fundamenty, 1 strop i drugi tzw. trumienka są monolityczne. Materiał to pustak MAX. Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majeranku-2/m4abc99c126946,2209

Dom w majeranku 2 pow domu 152m2, pow użyt 136

Biorę jednego fachowca z polecenia zrobi wszystko od fundamentu po konstrukcje dachu bez pokrycia , to wszystko za 20 000 PLN pomocnikiem będę ja i ktoś z rodzinki, pokrycie dachowe inna firma 9 000 PLN, po wycenach przez inne firmy to kolosalna róznica, inni cenili sobie średnio 60 000 PLN, więc jak to tylko mozliwe to polecam systemem gospodarczym tym co chcą zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ zakończyłem etap remontu i rozbudowy swojego domku do stanu surowego otwartego to mogę podać koszty jakie poniosłem.

Całkowite ogarnięcie starego domu (95 m2)z wykonaniem:

Przebudowy ścian wewnętrznych i zewnętrznych parteru (całkowita zmiana elewacji) wewnątrz kilka nowych nadproży,

przebudowa wejść w piwnicy i do piwnicy z ogrodu,

Ława fundamentowa pod nowe schody, nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne do piwnicy, taras 25m2,

Ocieplenie fundamentów - do poziomu stropu piwnicy,

Rozbiórka starego dachu,

Zwieńczenie parteru,

Dobudowanie poddasza (3 pustaki plus wieniec) ze wszystkimi ścianami działowymi,

Dolanie brakującego stropu (30m2),

Dach z pełnym deskowaniem pod papę (190m2) - dach dwuspadowy z dwoma lukarnami,

Udrożnienie starych kominów - dobudowanie ponad dach,

Stare stropy Kleina zostały wzmocnione poprzez powspawywanie pomiędzy belki drutu zbrojeniowego,

Dom po zmianach ma 190m2 powierzchni.

Całość terenu budowy oczyszczona i pozamiatana.

Kwota za wykonanie: 51500 zł

Dodam, że prace trwały równo 4 miesiące. Majster z pomocnikiem, dodatkowo około 30 dni drugi pomocnik, do więźby 8 ludzi (jeden dzień pracy), na budowie nie wypito nawet jednego piwa o wódce nie wspominając, Do pacy przyjeżdżali codziennie o 7 rano (sąsiad regulował zegarek zawsze jak otwierali bramę) - praca codziennie do 18.00.

Za materiały podliczenie zrobię dopiero dziś.

Pozdrawiam budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ zakończyłem etap remontu i rozbudowy swojego domku do stanu surowego otwartego to mogę podać koszty jakie poniosłem.

Całkowite ogarnięcie starego domu (95 m2)z wykonaniem:

Przebudowy ścian wewnętrznych i zewnętrznych parteru (całkowita zmiana elewacji) wewnątrz kilka nowych nadproży,

przebudowa wejść w piwnicy i do piwnicy z ogrodu,

Ława fundamentowa pod nowe schody, nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne do piwnicy, taras 25m2,

Ocieplenie fundamentów - do poziomu stropu piwnicy,

Rozbiórka starego dachu,

Zwieńczenie parteru,

Dobudowanie poddasza (3 pustaki plus wieniec) ze wszystkimi ścianami działowymi,

Dolanie brakującego stropu (30m2),

Dach z pełnym deskowaniem pod papę (190m2) - dach dwuspadowy z dwoma lukarnami,

Udrożnienie starych kominów - dobudowanie ponad dach,

Stare stropy Kleina zostały wzmocnione poprzez powspawywanie pomiędzy belki drutu zbrojeniowego,

Dom po zmianach ma 190m2 powierzchni.

Całość terenu budowy oczyszczona i pozamiatana.

Kwota za wykonanie: 51500 zł

Dodam, że prace trwały równo 4 miesiące. Majster z pomocnikiem, dodatkowo około 30 dni drugi pomocnik, do więźby 8 ludzi (jeden dzień pracy), na budowie nie wypito nawet jednego piwa o wódce nie wspominając, Do pacy przyjeżdżali codziennie o 7 rano (sąsiad regulował zegarek zawsze jak otwierali bramę) - praca codziennie do 18.00.

Za materiały podliczenie zrobię dopiero dziś.

Pozdrawiam budujących.

 

Witam Cie:-)

Z zainteresowaniem przeczytałam posta i dziennik budowy.

Wielkie dzięki za podanie kosztów.

Ja rownież własnie przymierzams ię do rozbudowy, podobnie jak ty i zaczynam zbierać oferty od wykonawców. Różnie to wygląda... hm.. Z rozbudowa nie jest tak prosto....:-) U mnie dobudowuję ok. 130 m2 , z częsciowym rozebraniem garazu, nad którym powstanie nadbudowa z wyrówaniem do obecnego I-szego pietra + nadbudowa uztykowego poddasza. ĄŁcznie jak pisałam 130 dodatkocyh + oceiplenie istaniejących fundamentów (brak piwnic). Do tego oczywiście całkiem nowy dach nad całością. Nie sadzę, zebym zakneła się w tej samej kwocie co Ty, al emoze uda mis ię to przeliczyć jakoś proprocjonalnie z m2? Jak Ci wyszło na kazdy nowy (dobudowany) metr2?

 

A jak kupowałes materiały? Sam, czy przez wykonawcę?

Będę wdzięczna jak juz dopiszesz ile Cie one wyniosły...

 

A moze ktos z Łodzi lub okolic borykał się z taką robudowa i coś podpowie???? Albo podrzuci sensownych wykonawców?

Z góry dzieki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agaj1975 pisze:

A jak kupowałes materiały? Sam, czy przez wykonawcę?

Będę wdzięczna jak juz dopiszesz ile Cie one wyniosły...

Materiałami zajmował się mój majster. Od małego gwoździa po papę i cement.

Szczerze wierzyłem w jego uczciwość. Zresztą ma opinię bardzo uczciwego człowieka.

Jak Ci wyszło na kazdy nowy (dobudowany) metr2?

Było 95 m2. Teraz dom ma 170 m2 powyżej 190cm. Koszty więc można łatwo wyliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...