Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Prosbe o pomoc mam :)

W marcu/kwietniu zaczynam budowe AkacjiII http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=11&a=3&sid=5

Pomoc w budowie zaoferowal mi ktos z rodziny, kto posiada firme budowlana, ale ja kompletnie nie wiem jaka kwota za postawienie chalupki jest rozsadna, a jaka powinna mnie sklonic do poszukania innej ekipy (czego nie wykluczam).

Sprawa pilna, bo w weekend podpisywalabym umowe.

Interesuje mnie stan surowy otwarty bez krycia dachu, ale z więźbą (w drugiej opcji interesuje mnie calosc, czyli z kryciem dachu blachodachowka).

Sciany zewnetrzne chyba z U220, choc rozwazam inne (wycena jednak dotyczylaby u220)

Mam juz fundamenty (ławy).

Budowa 20 km od Warszawy, ekipa rowniez spod Warszawy.

Zalezy mi na szybkim postawieniu domu, bo bank mnie cisnie ;)

Bardzo prosze o pomoc w wycenie (ewentualne oferty od ekip budowlanych z checia rozpatrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powiem tak moja koleżanka wybudowała ten dom buduje sama z mamą więc nie ma żadnej pomocy ani pojęcia o budowaniu dlatego wzięła ekipę do tego domciu skasowali ją na 20 tys. ale zrobili wszystko fundamenty, murarka, dach z pokryciem (dachówka +rynny +okna dachowe=27tyś tak na marginesie tyle zapłaciła, okna 7 tyś) pierwsza tzw ślepa wylewka, tarasy ona jest bardzo zadowolona z ekipy, buduje na Podkarpaciu z maksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy z poddaszem użytkowym 145 m kw, stan surowy otwart (deskowanie + papa) bez dachówki, dach o pow. 280 m kw, cztero spadowy z trzema wystawkami (lukarnami), ściana jednowarstwowa 24 cm (docelowa dwuwarstwowa) cena robocizny - 15000 PLN w tym robocizna więźby 5000 PLN. Majstry z Wilekopolski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy z poddaszem użytkowym 145 m kw, stan surowy otwart (deskowanie + papa) bez dachówki, dach o pow. 280 m kw, cztero spadowy z trzema wystawkami (lukarnami), ściana jednowarstwowa 24 cm (docelowa dwuwarstwowa) cena robocizny - 15000 PLN w tym robocizna więźby 5000 PLN. Majstry z Wilekopolski.

...a za mój chcą 30 000

 

 

link do projektu.

http://www.dom-projekt.pl/chmielow.php

dane : wykonany z bk,blachodachówka,

ile to ... powinno kosztować

 

pozdrawiam, a może skontaktuj mnie ze swoją ekipą. z óry dziękuję> :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południe polski małopolska. Dom 148 m. Obrys 9.5m*9.5m., fundament lany w folie z betoniarni poddasze użytkowe. dach dwuspadowy kryty blachodachówką, 4 okna dachowe, pustak max, wylewki pierwsze, instalacja elektryczna, kanalizacja i woda, tynki wewnętrzne, wstawione drzwi zewnętrzne i okna plastikowe Oknoplastu, strop nad parterem drewniany ocieplony.

Całość 90 000 zł w tym robocizna jak policzyłem 23000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mazowsze, dom z poddaszem użytk, 145 m kw, dach dwuspadowy z dwoma lukarnami, balkon i wykusz w jadalni, schody zabiegowe, strop mono, tarasy, podniesione fundamenty o 2 bloczki, porotherm.

Pierwsza ekipa z polecenia- ponoć bardzo porządna , za stan surowy otwarty (z więźbą przykrytą folią) zarządała za robociznę 30 tys. Tyle że nie płacę za deski na szalunki i deskowanie pod strop, koparkę, narzędzia, budę i kibelek mają swoje, sprzątają po sobie i przysyłają kogoś od siebie do pilnowania montarzu okien i drzwi. Dodatkowo zamawiają materiały, beton i piasek po cenach niższych niż ja bym sam załatwiał (sprawdzone). Kiedy mi podali cenę, mało co spadłem z krzesła. Przy negocjacji prawie nic nie zeszli, kalendarz na przyszły rok już mają pełny. :o :o

Popytałem znajomych i polecili mi gościa który "na pewno będzie tańszy". Ponoć też dobrze buduje, ale wszystko oprócz narzędzi jest już po mojej stronie. Po wstępnym targowaniu za ten sam stan wyszło 31 tys :o :o :o

 

Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Planuję rozpoczęcie budowy na wiosnę w Otominie pod Gdańskiem. Domek D22 Zacisze z Muratora . Potrzebował bym taniej i sprawdzonej ekipy z tych rejonów na budowę od stanu zerowego do surowego zamkniętego. Jeżeli ktoś mam namiar na taką ekipę to prosze o namiar, będę wdzięczny.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Projekt Studia Atrium GL 118 z powiększonym garażem do 25m2, jeden wykonawca od wykopów po dach na gotowo.

Wytargowałem na 27 tyś w tym geodeta, kierownik budowy, koparka i inne. Fundamety ocieplone 10cm styropianem z bloczków, mury porotherm 30, dach kryty Braasem, deska czołowa wykończona płytką euronitowską - polecam. Kominy pełny klinkier w ilości 3 szt.

Robota czysta , terminowa ekipa z Częstochowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty, mury + słupki klinkierowe podtrzymujące dach nad tarasem + grill z kominem na tarasie, strop (cały beton kręcony na budowie), ciesielka dachu + deskowanie + pokrycie papą jeden majster 16kPLN + jeden na stałe pomocnik 50PLN dniówka. Jak trzeba było więcej pomocników to majster brał na swoje konto. Stawiali trzy miesiące w 2003 roku. BK36/500 na klej. Dom 170sqm + 45sqm garaż, dach ok. 300sqm kryjący dom, garaż, taras i wiatę na drewno. Za wymurowanie piwniczki zapłaciłem osobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...