Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

wiem,ze wykonawca musi sobie w takim przypadku naliczyc narzut(chociaz on tez ma rabaty),ale chodzi mi generalnie o roznice w procentach,bo wlasnie chodzi mi o ten czas i zamieszanie zwiazane ze zdobywaniem i zwozeniem materialow :roll:

ale chyba nie da sie tego tak jednoznacznie okreslic

to moze inaczej zapytam....ile procent upustu od materialu jest czlowiek w stanie wywalczyc w hurtowni?

Dane X 2008-V 2009: fakro 30-32% przy ofercie od mojego wykonawcy 7%; pustaki z rabatem 11% - w ofercie po cenie z katalogu, dachówka i akcesoria - 15% przy ofercie wykonawcy dużo gorszej, więźba - to kwestia netto-brutto, okna - 40% i nie sądzę, żeby wykonawca dostał taniej. itp itd.

W "mojej" hurtowni (w odwodzie cały czas 2 inne i porównywanie cen) mam stały rabat na wszystko co przy ich i tak konkurencyjnych cenach wyjciowych powoduje, że 3/4 materiału kupiłem tam własnie. Styropian, kleje, siatkę na elewacje kupowalem tam w cenach niższych niż na allegro i takich że wykonawca pytał o namiary. Podobnie z wełną na ocieplenie poddasza, płytami GK i akcesoriami - tu akurat w innej hurtowni, a wykonawca który robi zabudowy pytał o ceny i telefon do tej hurtowni. itd itp.

Sprawdź sobie ceny np. w http://www.folnet.pl - polecam ze względu na ceny i szybkość realizacji zamówień - i porównaj lokalnie i z ofertą wykonawcy.

W moim przypadku wyszło na to, że generalnie może oszczędności nie były "imponujace", bo zaoszczędzone (w teorii) pieniądze poszły na lepszej jakości materiały.

Ad. zamieszanie - no cóż, wisisz na telefonie w dzień i uzgadniasz to co sprawdzisz w nocy na www. No chyba, że nie pracujesz, albo pracujesz tak, że masz czas.

Ad. zwożenie materiałów - to nie problem, łączysz zamówienia, uprzedzasz wykonawcę, że ma robić listy i dostawa raz w tygodniu lub min. za xx tys złotych (wtedy dostawa gratis z hurtownii- inaczej jadą sami - to działa jesli wcześniej wiedzą) lub płacisz za kuriera jesli z www.

można się przyzwyczaić. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

moje zdanie odnośnie materiałów po stronie wykonawcy.Na początku wersja że on kupuje wiecej ode mnie to dostanie większy rabat i dodtakowo moze mi zwrócić 7% vat.

W praktyce za wieźbe od siebie chciał około 900zł m3 a ja droższej niż za 700zł nie znalazłem.

Dachówka roben liczył po około 35zł m2 a ja jak zadzwoniłem miałem na telefon za 32zł a w praktyce na miejscu nie przez telefon pewnei by zeszło do 30zł wiec moja konkluzja jest taka materiały przez wykonawce mogą się o0płacić jesl inie próbuje on naciągnac i sprawdzcie że sami za dany materiałw tej samej hurtowni zapłącicie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomózcie doradzcie,

planuje budowe domu http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kaliach-g2/m4796fc6cb8fe3

192 m2 sama robocizna od zera do przykrycia dachu ekipa chce 60 tyś, czy to dużo ?????

mieszkam w okolicach Mszany Dolnej.

 

Jeśli to ma być z więźbą i pokryciem dachu dachówką to uważam, że to nie jest drogo. To jest duży dom, duży strop, duży i niełatwy dach, lukarny itd. Niestety ale to kosztuje. Ale pewnie znajdzie się ekipa co zrobi to taniej a pewnie i tak co będzie chciała i 80 tys albo lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko!

Mam wycenę na SSO i wyczytałem, że cena nie obejmuje ścianek działowych, bo w w tym stanie nie stawia się ich.

Czy rzeczywiście działowe ściany stawia się na etapie wykończenia domu?

 

i tak i nie.

 

a wiec scianki dzialowe nie należą do SSO , należą jak najbardziej do SSZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko!

Mam wycenę na SSO i wyczytałem, że cena nie obejmuje ścianek działowych, bo w w tym stanie nie stawia się ich.

Czy rzeczywiście działowe ściany stawia się na etapie wykończenia domu?

 

i tak i nie.

 

a wiec scianki dzialowe nie należą do SSO , należą jak najbardziej do SSZ.

 

wcześniej nie pytałem nawet o to, bo było mi jasne, że jak budują do więźby dachu to mam wszystkie ściany w cenie.

A ile powinno kosztować postawienie ścianki działowej z suporexu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę wybudować domek Hudson IV od lipińskich. Dom 134 m2, poddasze użytkowe, garaż, bez piwnicy,

Parę dni temu dostałem ofertę od murarza.

Za robociznę: fundament z ociepleniem, ściany (łącznie z działówkami na parterze i piętrze), strop (na garażem też terriva), kominy (wraz z obróbka klinkierem ponad dachem) - ROBOCIZNA 25.000 ZŁ.

Dekarz za postawienie konstrukcji i przykrycie chce 13.000 zł.

 

Z tego co tu czytam to powinienem ostro walczyć o obniżkę cen do przynajmniej 30.000 zł razem.

 

CO WY NA TO???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dom z uzyt.podd. 94m2 po podlodze (83m2 uzytku wg projektu) + ok50m2 piwnica.

Piwnica bloczek bet., sciany parteru i poddasza suporex 24cm, dach dwuspadowy ok 130m2 kryty dachowka, stropy plyta zeranska.

 

Dotychczas stoi piwnica przykryta stropem - dotychczasowy koszt od projektu ok 33tys zl po odjeciu kosztow projektu i przylaczy cena piwnicy ok 25-26tys.

 

Mam nadzieje ze nei przekrocze z SSO 90tys.

 

Ekipa dogadana na 12tys zl wraz z dachem i przykryciem dachowka, dotychczas za piwnice zaplacilem 2tys. Ekipa sprawdzona - od lat buduje w moim regionie i widzialem kilka ich domow, na razie zastrzezen nie mam.

 

Do ceny trzeba wziac pod uwage ze to woj lubuskie jedno z najtanszych, pod wzgledem robocizny lub kosztow dzialki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę gadał z majstrem.

Może jemu chodziło o g-k (a przynajmniej mam taką nadzieję), ale mam w umowie tak:

a) ławy fundamentowe

b) ściany fundamentowe

c) chude posadzki wraz z zagęszczeniem piasku

d) izolacje przeciwwilgociowe

e) ściany zewnętrzne

f) słupy żelbetowe, podciągi

g) stropy ze schodami wewnętrzymi

h) kominy wewnątrz budynku

i) kominy klinkierowe ponad więźbę dachową

j) schody zewnętrzne

I tu w żadnym punkcie nie ma mowy o ściankach działowych :(

A może jeszcze o czymś muszę pamiętać???

Wiem, że w moim zakresie jest koparka oraz załatwienie szalunków do stropu.

Tylko te ściany :(

Może brakuje też napisanie ściany zakończone wieńcem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę gadał z majstrem.

Może jemu chodziło o g-k (a przynajmniej mam taką nadzieję), ale mam w umowie tak:

a) ławy fundamentowe

b) ściany fundamentowe

c) chude posadzki wraz z zagęszczeniem piasku

d) izolacje przeciwwilgociowe

e) ściany zewnętrzne

f) słupy żelbetowe, podciągi

g) stropy ze schodami wewnętrzymi

h) kominy wewnątrz budynku

i) kominy klinkierowe ponad więźbę dachową

j) schody zewnętrzne

I tu w żadnym punkcie nie ma mowy o ściankach działowych :(

A może jeszcze o czymś muszę pamiętać???

Wiem, że w moim zakresie jest koparka oraz załatwienie szalunków do stropu.

Tylko te ściany :(

Może brakuje też napisanie ściany zakończone wieńcem ?

 

- nie zapomnij o dociepleniu ściany fundamentowej, chyba że później będziesz odkopywał, czyścił, docieplał i zakopywał

- ściany zewnętrzne to chyba chodzi o całość ścian nośnych

- no i mi więźby brakuje skoro jest komin z klinkieru ponad nią

- obowiązkowo dowiedz się o ściany działowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to tak

Stan surowy otwarty obejmuje realizację następujących etapów budowy:

Stan "0"

Usunięcie ziemi (humusu)

Wykopy liniowe pod fundamenty

Ławy i stopy fundamentowe

Ściany fundamentowe

Podkłady pod posadzkowe na gruncie

Parter

Ściany nośne zewnętrzne

Ściany nośne wewnętrzne

Ściany działowe

Stropy

Stropy

Wieńce

Piętro, (jeżeli występuje)

Ściany nośne zewnętrzne

Ściany nośne wewnętrzne

Ściany działowe

Poddasze, (jeżeli występuje)

Ściany nośne zewnętrzne

Ściany nośne wewnętrzne

Ściany działowe

Kominy

Kominy spalinowe

Kominy wentylacyjne

+ hydro izolacja i docieplenie fundamentów

a co do materiału to Inwestor wyszukuje sobie hurtownie lub sklep co tylko zechce negocjuje tam ceny a ja zajmuje się zamawianiem co potrzeba na bieżąco a z Inwestorem rozliczam się z faktur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...