Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Ja też sądziłam, że ściany działowe to standard SSO - do wczoraj, kiedy dostaliśmy pierwszą wycenę budowy. :-? Jest oczywiście lista z cennikiem z poszczególnymi etapami, a w niej ściany nośne parteru - na dole dopisek, że dodatkowo mogą wykonać ściany działowe 50zl /m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

STAN ZEROWY

zgłoszenie rozpoczęcia robót

usunięcie humusu

utwardzenie drogi

wytyczenie budynku

ustawienie sławojki

wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe

wykonanie wykopu pod ogrodzenie

rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przyłącza wody, przyłącza prądu (dom + garaż) i gazu

przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka

przepust dla czerpni powietrza

przepusty dla okurzacza centralnego

stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami

wylanie chudziaka pod ławy i stopy

izolacja pozioma na chudziaku

szalowanie ław, stóp i ganku

szalowanie ogrodzenia

wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy

zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów

izolacja pozioma na ławach

szalowanie ścian fundamentowych + niezbędne przepusty

zbrojenie ścian fundamentowych

zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów

usunięcie szalunków

izolacja pozioma na ścianach fundamentowych

izolacja pionowa ścian fundamentowych

ocieplenie ścian fundamentowych

usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie

rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji

wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje

izolacja podłogi na gruncie

połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia

drenaż odwodnieniowy (opcja)

zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych

zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

 

STAN SUROWY OTWARTY

murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów

murowanie ścian nośnych i nadproży parteru

murowanie ścian działowych parteru

murowanie komina

zbrojenie, szalowanie schodów wewnętrznych

wykonanie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,

belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu

stęplowanie i ułożenie belek stropowych

deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych

szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu

oraz mocowanie murłat garażu

zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów

usunięcie szalunków

murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów

murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza

murowanie i wykończenie komina

wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej

szalowanie wieńca W2

zalanie wieńca W2

rozszalowanie wieńca W2

izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty

impregnacja więźby

podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku

wykonanie więźby

położenie wiatroizolacji domu i garażu

łaty + kontrłaty

położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie

instalacja odgromowa dachu

montaż rynien poziomych

zabicie okien i drzwi

 

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY

osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej

osadzenie okien dachowych

ocieplenie poddasza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sądziłam, że ściany działowe to standard SSO - do wczoraj, kiedy dostaliśmy pierwszą wycenę budowy. :-? Jest oczywiście lista z cennikiem z poszczególnymi etapami, a w niej ściany nośne parteru - na dole dopisek, że dodatkowo mogą wykonać ściany działowe 50zl /m2

 

Pogoń naciągaczy czym prędzej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wiem ,że bez rysunku to ciezko powiedziec ale prosze o opinie

dach 235m2 w tym 3 lukarny

czy za dachówkę roben monza + gąsiory + 2 trójniki + membrana+ blacha do opierzeń + listwy i drut cena 23 brutto jest ok. sama dachówka około 6600zł ponad 4tysiące dachóki lewe i prawe i wentylacja. mi sie wydaje drogo ale chcęzasiegnąć waszej opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduje dom podobny do Twojego z tym ze bez zadnej lukarny, balkonu i z jednym tylko kominem, powierzchnia zabudowy 138m2, powierzchnia po podłogach z garazem 213m2. Gorale zaczeli budowac od scian fundamentowych (ławy juz mialem) do pokrycia dachu dachowka cementowa. Kosztowało mnie to 53 tys. Mysle ze 300 zl za m2 jest ok jak ekipa sprawdzona. Ale potargowac sie zawsze jeszcze mozesz. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sądziłam, że ściany działowe to standard SSO - do wczoraj, kiedy dostaliśmy pierwszą wycenę budowy. :-? Jest oczywiście lista z cennikiem z poszczególnymi etapami, a w niej ściany nośne parteru - na dole dopisek, że dodatkowo mogą wykonać ściany działowe 50zl /m2

 

Pogoń naciągaczy czym prędzej!

 

taką definicje znalazłem:

Stan surowy otwarty

- obejmuje elementy konstrukcyjne i przekrycie dachu bez pokrycia (samo poszycie), bez okien i drzwi.

Stan surowy zamknięty

- obejmuje wykonanie ścianek działowych, osadzenie stolarki (może być bez kompletnych okuć), wykonanie izolacji, pokrycia dachu i odwodnienia.

w tym miejscu:

http://www.twojdom.bialystok.pl/definicje.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę polemizował z przedmówcą. SSO różni się od stanu zamknietego brakiem stolarki zewnętrznej, reszta robót wchodzi w skład SSO , w tym scianki działowe. Wystarczy poszukać w googlach :D . Faktem jest że niektórzy wykonawcy próbują ścianki działowe nie zaliczac do SSO. Ja rozmawiałem z pięcioma wykonawcami i każdy zaliczał ścianki działowe do SSO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynam budowe domu RODO 6 kolo Serocka

 

dostałem ofertę za SSO z dachem na 155tys:

 

Robocizna 57tys, materiał 78tys, wszystkie maszyny po stronie wykonawcy, ścianki działowe na parterze i na poddaszu, materiał porotherm, strop monolit.

 

co o tym myślicie?

mysle ze to bardzo drogo jak za domek o pow uzytkowej 120m2 +20m2 garaz

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę polemizował z przedmówcą. SSO różni się od stanu zamknietego brakiem stolarki zewnętrznej, reszta robót wchodzi w skład SSO , w tym scianki działowe. Wystarczy poszukać w googlach :D . Faktem jest że niektórzy wykonawcy próbują ścianki działowe nie zaliczac do SSO. Ja rozmawiałem z pięcioma wykonawcami i każdy zaliczał ścianki działowe do SSO.

 

kolego daj se powiedziec bo nie masz racji , nawet tu na muratorze jest to ładnie opisane.

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/budowanie-etapami,6321_349.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynam budowe domu RODO 6 kolo Serocka

 

dostałem ofertę za SSO z dachem na 155tys:

 

Robocizna 57tys, materiał 78tys, wszystkie maszyny po stronie wykonawcy, ścianki działowe na parterze i na poddaszu, materiał porotherm, strop monolit.

 

co o tym myślicie?

mysle ze to bardzo drogo jak za domek o pow uzytkowej 120m2 +20m2 garaz

pozdro

 

 

 

 

to jest RODO 6 (N), garaż jest powiększony do 2 stanowisk w sumie 40m2, uzytkowej jest 140m2, a calkowita powierzchnia to 180m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę polemizował z przedmówcą. SSO różni się od stanu zamknietego brakiem stolarki zewnętrznej, reszta robót wchodzi w skład SSO , w tym scianki działowe. Wystarczy poszukać w googlach :D . Faktem jest że niektórzy wykonawcy próbują ścianki działowe nie zaliczac do SSO. Ja rozmawiałem z pięcioma wykonawcami i każdy zaliczał ścianki działowe do SSO.

 

kolego daj se powiedziec bo nie masz racji , nawet tu na muratorze jest to ładnie opisane.

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/budowanie-etapami,6321_349.htm

 

przeczytałem właśnie o to chodzi, budowanie ścian działowych w sso wymusiła konkurencyjność i walka o klienta jak nie można sie przebić inaczej to robi sie tzw. promocje w budowlance jest to właśnie m innymi budowanie działowych w sso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę polemizował z przedmówcą. SSO różni się od stanu zamknietego brakiem stolarki zewnętrznej, reszta robót wchodzi w skład SSO , w tym scianki działowe. Wystarczy poszukać w googlach :D . Faktem jest że niektórzy wykonawcy próbują ścianki działowe nie zaliczac do SSO. Ja rozmawiałem z pięcioma wykonawcami i każdy zaliczał ścianki działowe do SSO.

 

kolego daj se powiedziec bo nie masz racji , nawet tu na muratorze jest to ładnie opisane.

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/budowanie-etapami,6321_349.htm

 

 

 

Jak poszukasz w necie znajdziesz też wiele definicji które mówią że scianki działowe to SSO.Każdy robi jak mu pasuje. I na tym zakoncze swój udział w tej dyskusji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

w najblizszym czasie na Górnym Slasku bede budowal dom wg gotowego projektu pracowni z500, tj. Z88 - http://www.z500.pl/projekt/z88.html.

 

W kosztorysie został wyceniony w sposób następujący:

1. STAN ZEROWY: 52.160,27 PLN (netto)

2. STAN SUROWY ZAMKNIĘTY: 110.890,06 PLN (netto)

3. INSTALACJE WEWNĘTRZNE 8.655,66 PLN (netto)

4. STAN WYKOŃCZENIOWY 67.731,66 PLN (netto)

5. POZOSTAŁE KOSZTY

 

RAZEM: 334.586,66 PLN (netto)

 

http://www.z500.pl/pliki/88/kosztorysy/z88_koszt_mur_s.pdf

 

Pierwszy wykonawca, z którym rozmawiałem mówił o kwocie 2.000,00 PLN (netto) / 1 m2 stanu surowego otwartego.

 

Co sądzicie o tych kwotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corleone:

1. komin masz schiedla - chcesz taki czy będzie zmiana?

2. sprawdz w kosztorysie ile masz za beton (str. 19) i zadzwoń do najbliższej betoniarni, zapytaj, porównaj.

4. podobnie bloczki betonowe, ta sama strona itd itp.

 

Kosztorys to takie "dziwne coś" - zobacz w Twoim, masz np. 3,75 szt uszczelki gumowej, 412,4 szt. kołków rozporowych, itp. To ile kupisz jak się zdecydujesz, że sam kupujesz materiał? Jeśli zlecasz - ustal z wykonawcą jakość, papa jest po 6 i po 18naście za m2.

 

Kosztorys to tylko pogląd na sprawę.

Daj do wyceny w innej firmie budowlanej - to 2k to moim zdaniem bardzo dużo. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...