Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc

dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł

Piwnica - bloczki

ściany - pustak keramzytowy alfa

dach- dachówka

Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.

Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc

dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł

Piwnica - bloczki

ściany - pustak keramzytowy alfa

dach- dachówka

Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.

Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

dużo, bardzo dużo - w normie to około 50k z kompletnym dachem za taki dom, z doświadczenia wiem, że niektóre moje wyceny były bardzo zbliżone a dom may pdobnych wymiarów bo mój jest 8x13m. U mnie SSO z kominami z klinkiery to 30k, a dach jakieś 11k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc

dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł

Piwnica - bloczki

ściany - pustak keramzytowy alfa

dach- dachówka

Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.

Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

dużo, bardzo dużo - w normie to około 50k z kompletnym dachem za taki dom, z doświadczenia wiem, że niektóre moje wyceny były bardzo zbliżone a dom may pdobnych wymiarów bo mój jest 8x13m. U mnie SSO z kominami z klinkiery to 30k, a dach jakieś 11k

 

MARWAL,

ale to jest cena z piwnicami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc

dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł

Piwnica - bloczki

ściany - pustak keramzytowy alfa

dach- dachówka

Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.

Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

dużo, bardzo dużo - w normie to około 50k z kompletnym dachem za taki dom, z doświadczenia wiem, że niektóre moje wyceny były bardzo zbliżone a dom may pdobnych wymiarów bo mój jest 8x13m. U mnie SSO z kominami z klinkiery to 30k, a dach jakieś 11k

 

MARWAL,

ale to jest cena z piwnicami?

 

Ja mam częściową piwnicę pod około połową domu, i za taki dom płaciłem 30k.

Jak się potem okazało robota w zasadzie taka sama - jak przy pełnej piwnicy a wręcz poniekąd bardziej skomplikowana - ławy schodkowe i może i droższa niż tradycyjna piwnica. Zauważcie że obojętnie czy piwnica czy nie i tak mury "piwniczne" z bloczków trzeba ciągnąć tylko bez piwnicy je zasypiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc

dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł

Piwnica - bloczki

ściany - pustak keramzytowy alfa

dach- dachówka

Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.

Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Tak jak pisałem na innym wątku - masakrycznie drogo, to nie jest jakiś super skomplikowany dom, no niby jest piwnica i garaż na poziomie -1, ale to nie uzasadnia takiego kosztu; na moje oko powinniście szukać za max 40-50 tys, jak nie lepiej (moje "na oko" odnośnie cen z okolic Wawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Zamierzam rozpocząć budowę domu o pow. ok 160 m2 +2 garaże (poniżej link)

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tamaryszkach-2-g2/m47970049f2f36

Czy może ktoś ma jakąś wiedzę nt kosztów budowy tego domu (robicizna+koszt materiałów za SSO ew SSZ). Dodam, iż zamierzam dom częściowo podpiwniczyć, ściany z ceramiki 25 cm +wełana 15 cm, a dach z blachodachówki

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Zamierzam rozpocząć budowę domu o pow. ok 160 m2 +2 garaże (poniżej link)

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tamaryszkach-2-g2/m47970049f2f36

:/quote]

Robocizna ok.40-100tys.zl,SSZ ok.250-300tys.zł,do zamieszkania tak myślę sporo ponad 400tys.zł.

 

 

Myślę że sporo ponad 500 tys. za stan do zamieszkania. I to lekko licząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ja stawiam dom 230m2

http://pprojekt.pl/projekt633-dzierlatka_iii,opis.html

w wielkopolsce miejscowosc nowy Tomyśl. murarz wycenił robocizne czyli fundamenty i sciany do dachu z gazobetonu na 25000zł i ciesla wycenił robocizne za dach kompletny ale bez okien dachowych na 24200zł + za kazde okno dachowe 120zł.

Jak na razie to jestem na etapie obsypywania fundamentów i na tą chwile materiały mnie kosztowały 22000 wraz z piaskiem na obsypanie.

Jak sądzicie? Duzo jak na poczatek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z dysycplinującymi uczestników tego wątku, że tu wolno pisać tylko o dokonaniach, a nie o zamierzeniach i ofertach. Przeczytałam własnie sporą część wpisów i bardzo pouczające były dla mnie te, w których ktoś pisał, jakie ostatnio dostał oferty. Szczególnie Tobie, Guśka78, chcę podziekować, bo mam bardzo podobnie i Twoje info były dla mnie swietnym punktem odniesienia.

 

Zaczynam niebawem. Projekt indywidualny- pow 170 +garaz. Dom z pełnym piętrem. Wyceny były od 38 tys do 69tys.

 

Ja także zaczynam niebawem, mam projekt indywodualny na 165 m (ale już z garażem) i dostałam wyceny od 40 do 65 tys. Na razie nie dokonałam wyboru wykonawcy, tylko zamówiłam profesjonalny kosztorys. To koszt 800 zł. - chyba ma szanse się zwrócić, a w każdym razie będę miała więcej pewności siebie przy odrzucaniu zawyżonych ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zaproponowano 55tys za 150 m domu + 55m garazu i pom gospodarczego dach deskowanie i papa

 

waski222 napisał:

Witam, zaczynam budowe domu RODO 6 kolo Serocka

 

dostałem ofertę za SSO z dachem na 155tys:

 

Robocizna 57tys, materiał 78tys, wszystkie maszyny po stronie wykonawcy, ścianki działowe na parterze i na poddaszu, materiał porotherm, strop monolit.

 

co o tym myślicie?

 

 

mysle ze to bardzo drogo jak za domek o pow uzytkowej 120m2 +20m2 garaz

pozdro

 

Prosze napisz czy cena obejmuję wykonanie dachu (jesli tak to czy również materiały na dach tj. czy dachówka, blachodachówka ? )

 

 

Cena z dachem krytym papą i robocizną za układanie blacho-dachówki, sama blacho-dachówka w mojej gestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolska, 100 tys miejscowość:

 

* dom 150 m2, gospodarczy 60m2. Fundament i ściany fundamentowe lane w szalunkach (sam wypożyczałem, za wykop zapłaciłem ja i za zasyp, ale ubicie ziemi robili murarze), zalany chudziak 10 cm, strop lany - 15cm zazbrojone wzorcowo, schody betonowe, postawienie komina w cenie, w cenie schody do domu, kotłowni i taras 4x7m. Cały beton szedł z gruszki, tylko w gospodarczym beton an wieńce był z betoniarki

cena: 24000 zł

 

* dach prosty, cztery spady, 7 okien + wyłaz dachowy - pełne deskowanie, papa, dachówka łącznie 290m2 (dom+gospodarczy) 18000 zł - bez podbitki, bez rynien itp

 

* wyprowadzeni z domu kanalizy i wody - 500 zł z materiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny dylemat.

Otrzymaliśmy następującą wycenę za wprowadzenie zmian konstrukcyjnych:

1. Rezygnacja z balkonu. 0,-

2. Zmiana pokrycia dachowego na dachówkę ceramiczną. 350,-

3. Większy taras, w prostokątnym kształcie (na osobnej konstrukcji). 300,-

 

4. Zmiana konstrukcji schodów z zabiegowych na schody ze spocznikiem i odwrócenie biegu schodów. 400,-

 

6, Likwidacja ściany pomiędzy salonem a schodami (jest to ściana

nośna, ale architekt z biura projektowego powiedział, że można zastosować

podciąg).

7. Ściany zewnętrzne z Ytonga 24 + styropian 20 (zmiana kubatury o 4

cm?).

 

6 i 7 pkt. 350,-

 

8. Zmiana stropu na wylewany. 400,0-

 

Projekt:

dużo?

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-359,399,61,opis.html

 

 

Dodam, że oprócz tego płacimy za "adaptację" projektu, czy to więc nie za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za moj domek(w stopce link do domku) za stan podany niżej dostałem wycena na 60000zl brutto

Stan "0"

 

 

* wykopy liniowe pod fundamenty

* ławy i stopy fundamentowe

* ściany fundamentowe

* podkłady pod posadzkowe na gruncie

ocieplenie fundamentu i piwnicy

Piwnica

* ściany nośne zewnętrzne

* ściany nośne wewnętrzne

* ściany działowe

*schody na parter

Parter

 

* ściany nośne zewnętrzne

* ściany nośne wewnętrzne

* ściany działowe

* schody na poddasze

Stropy

 

* stropy

* wieńce

 

 

 

Poddasze

 

* ściany nośne zewnętrzne

* ściany nośne wewnętrzne

* ściany działowe

 

Kominy

 

* kominy spalinowe *2

 

 

Dach

 

* konstrukcja dachu

* pełne deskowanie z papą

 

Ja muszę zamówić koparkę na wykopanie ziemi pod piwnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc

dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł

Piwnica - bloczki

ściany - pustak keramzytowy alfa

dach- dachówka

Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.

Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Tak jak pisałem na innym wątku - masakrycznie drogo, to nie jest jakiś super skomplikowany dom, no niby jest piwnica i garaż na poziomie -1, ale to nie uzasadnia takiego kosztu; na moje oko powinniście szukać za max 40-50 tys, jak nie lepiej (moje "na oko" odnośnie cen z okolic Wawy).

 

to słaby masz wzrok - to jest całkiem realny koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...