Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witam wszystkich,

zaczynam przygodę z budową.

Projekt: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=581

Wiem, że mało jest realizacji teraz piętrowych ale żona tak chciała :lol:

Podpisałem umowę na SSO na 38.000. Kończą robotę na więrzbie dachowej. Nie mam pojęcia czy to dobra cena. Oglądałem "dzieła" tej ekipy i na razie stoją :D

Okolice Sochaczewa, gmina Bolimów. Ich narzędzia kopanie fundamentów itp.

Mam zapewnić ubikację i schowek na podstawowe narzędzia oraz betoniarkę.

Czy ktoś może zaproponować jakiś skład budowlany w okolicach Sochaczewa, Łowicza czy Skierniewic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

zaczynam przygodę z budową.

Projekt: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=581

Wiem, że mało jest realizacji teraz piętrowych ale żona tak chciała :lol:

Podpisałem umowę na SSO na 38.000. Kończą robotę na więrzbie dachowej. Nie mam pojęcia czy to dobra cena. Oglądałem "dzieła" tej ekipy i na razie stoją :D

Okolice Sochaczewa, gmina Bolimów. Ich narzędzia kopanie fundamentów itp.

Mam zapewnić ubikację i schowek na podstawowe narzędzia oraz betoniarkę.

Czy ktoś może zaproponować jakiś skład budowlany w okolicach Sochaczewa, Łowicza czy Skierniewic.

 

Pozdrawiam

 

cena średnia. Ja osobiście bym więcej niż 34 tys nie dał. Mi zrobili w 210 m2 (garaż i budynek) z ociepleniem fundamentu, wylane schody wew., schody zew.x2, taras, komin za 24tys. Plus więźba, deskowanie pełne i papa: 270m2 dachu za 9tys. Plus ja za koparkę 1 tys. Prawie cały beton z gruszki. Razem 34 tys. Może dach masz bardziej skomplikowany, ale bez deskowania i papowania (rozumiem kończą prace na więźbie?).

Nic się nie martw bo u mnie robili najtańsi!! inne propozycje miałem od murarzy bez dachu za 27 tys, 30 tys, 32 tys i 70 tys (firma z faktura z dachem i dachówką). I zdecydowałem się tylko na najtańszych bo miałem kogo postawic na budowie do pilnowania ich 4 h/dziennie. Wyszło bardzo dobrze ale nadzorca musi BYC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Budujemy dom APS 161 w okolicach Wrocławia.Mamy już stan zero,ekipa za postawienie reszty do SSO z dachówką , obróbką 2 kominów i ścianek działowych wyceniła nam na 39,000 zł. Mam pytanie. Czy to korzystna oferta, czy raczej trochę drogo?

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy Dom w Rododendronach 5(w) - http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-w/m46e7e0337313b

 

Koszt robocizny:

1. Fundamenty, pod beton, mury, strop. ścianki działowe, kominy, wylanie schodów betonowych, taras (mniejszy niz w projekcie), podmurowanie szczytów po zrobieniu konstrukcji dachu - 28000 PLN/ brutto

2. Dach - wykonanie konstrukcji, deskowanie, papa, łata, kontrłata, położenie dachówki ceramicznej, rynien, obrobienie kominów - 11250 PLN/brutto.

 

Koszt robocizny SSO - 39250 PLN/brutto

 

Ekipy sprawdzone, prace szły w dobrym tempie, wykonanie rewelacyjne, murarz nie liczył za nasze przeróbki (a trochę ich było).

Cena wydaje mi się jest dobra. Może i można było taniej, ale nie chciałem brać ekipy z kapelusza, bo nie zawsze taniej znaczy taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trochę większą powierzchnię (140 m2), ale trochę prostszy dom, płacę za robociznę SSO (z konstrukcją, deskowaniem i papowaniem dachu) 29 tys. Dobra ekipa działająca wiele lat, sprawdzona, polecana. Miałem oferty nawet po 22 i 25 tys, ale trochę strach brać majstra który sobie tak mało liczy. Może i jest tani i dobry, ale bardziej prawdopodobne, że to partacz albo ktoś kompletnie zielony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gkobe - raczej zdzierają, wg mnie spokojnie da radę to zbudować w SSO za max 30 tys, to b. prosty i nieduży dom, specjalnie dużo roboty przy tym nie ma. Chyba że stawki aż tak poszły w górę przez ostatnie 2 miesiące, od czasu jak ja podpisywałem umowę na mój dom, ale nie wydaje mi się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem dopiero na początku drogi - właśnie rozmawiałem z firmą.

Buduję Dom w Awokado G poszerzony do 18 m z 2 lukarnami po bokach w Krakowie.

Cena z SSO to 190 000 (wersja"bezproblemowa") lub 75 000 koszt robocizny - twierdzi, że dach jest trudny i będzie kosztował 30 tys.

Po lekturze w tym dziale jeszcze wstrzymałem się z podpisaniem ostatecznej umowy.

Jest to firma z polecenia przez znajomych architektów i ostrzegali, że nie są tani, ale jednak cena trochę mnie szokuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robocizna 200zł/m2 od prac ziemnych, po konstrukcje dachu

materiał ~400zł/m2 (netto)

 

za dom 250m2 pow. całkowitej 150tyś pln

+ deskowanie, papa, blachodachówka, obróbki blacharskie, rynny i okna dachowe ~40tyś

 

ceny rynkowe niewygórowane, a nie martwie się o materialy, ich transport itd itp (do tego mam możliwośc zakupu netto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ofertę na budowę SSO tego domku

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-g2/m4796f9713c754,1080

od fundamentów po dach za całość 57000 PLN.

Zmiany podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak, likwidacja jednego pokoju na dole, przeniesienie komina i kotłowni do garażu, likwidacja dwóch balkonów od strony wykusza(będzie przedłużony dach) i od strony ogrodu. Budowa w okolicach Zgorzelca. Ekipa sprawdzona i polecana. Czy to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dużo. W sam raz. Jeśli jeszcze jakość dobra (sprawdzona na poprzednich budowach) - to można się nie zastanawiać i brać.

Joasia.

P.S. Ja też zaczynam na wiosnę, też trójwarstwowo - i jak na razie najtańsza oferta z wysoką jakością prac to 200,- zł za m kw. pow. użytk. Szukam dalej - ale dotychczas tańsze oferty łączyły się niestety z baaardzo widoczną bylejakością prac.

 

bo zazwyczaj tak jest,albo tanio albo solidnie radze się zastanowić bo lepiej wydać czasem więcej i mieć na lata, niż tanio i żałować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przeglądam ten temat i są rożne ceny SSO.My dostaliśmy wycenę od firmy 53 tys za całość od fundamentów włącznie z dachem.Ruszamy w maju (okolice Opola).Pytaliśmy w śród znajomych i jest to normalna cena na rynku choć są i tańsze ale czy lepsze? Dom mamy 170m2 dwa balkony nie podpiwniczony no ale ostatecznie nie podpisaliśmy umowy .Jak jest firma sprawdzona i polecana to chyba nie ma się nad czym zastanawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam nadzieję, że znalazłam się w odpowiednim dziale oraz że temat nie będzie zdublowany Smile Mamy w planach rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego ( parterowy, z użytkowym poddaszem, z garażem) - projekt dom w cyniach 2 - Archon http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-cyniach-2/m471db0fc62d97. Całość to 139 m2 pow. użytkowej. Projekt pozostaje praktycznie bez zmian. Zastanawiamy się z mężem, jaki jest realny koszt postawienia tego domku do stanu surowego otwartego i do stanu surowego zamkniętego. Budowa w warmińsko-mazurskim - okolice Olsztyna. Pierwsza propozycja jaką otrzymaliśmy to 38 tyś. netto za SSO - dach pokryty papą (bez materiałów i kosztów dodatkowych typu. maszyny - koparka itd.). Może ktoś z Was orientuje się czy to dobra cena, czy raczej dalej szukać? Z góry dzięki za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonkal rozsądna cena brutto to max. 48tys.

 

Karina K. 38tyś netto do przyjęcia ale dodatkowe koszty jak koparka to nieporozumienie. Zapewne chodzi o zasypanie fundamentów. Inwestora to nie interesuje w jaki sposób wykonawca zrealizuje kolejne etapy prac. Ten piasek może wozić taczkami. Grunt zagęszcza się wibratorem o masie 180-200kg (ani mniejszym ani większym). Jeszcze doliczy za używanie betoniarki, mieszadeł, pił itd. - to nieporozumienie

 

I nie będę wspominał o oczywistych sprawach takich jak spisanie UMOWY, UMOWY, .... UMOWY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki helixwroclaw2005 :) dowiedziałam się, co dokładnie mieli na myśli mówiąc "koszt dodatkowy" - to cena koparki i spychacza...także ogólnie wyjedzie 38 tyś. netto + koszt wynajęcia tych maszyn. Czekam jeszcze na wycenę robocizny pokrycia dachu dachówką + orynnowanie.

 

EDIT: dach wyceniono na 10 tyś.

 

ps. czy to normalne, że SSO nie obejmuje murowanych ścianek działowych ?!?

Edytowane przez Karina K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina K. pytanie o stan SSO powinno być zadane wyłącznie pod kątem zawartej umowy Inwestora z Wykonawcą. Każda czynność na budowie bez względu na etap budowy jest policzalna i ona stanowi końcową cenę netto, brutto za wykonaną pracę.

"Stan surowy otwarty" - budynek o postawionej konstrukcji, bez wykończenia, ze ścianami nieotynkowanymi, bez izolacji cieplnej, bez posadzek, bez stolarki wewnętrznej i zewnętrznej, dach pokryty. W przypadku schodów lanych-betonowych również i ta czynność.

"Stan surowy zamknięty" - stan surowy otwarty + stolarka zewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Buduję właśnie dom pod Poznaniem 170m2 plus garaż. Wycena robocizny

- SSO - 50tysPLN (Brutto) + Dach - 20tysPLN (Brutto)

- koparki etc. - nie wliczone.

 

delikatnie rzecz ujmując - troszke dużo jak za ekipe wolnych strzelców...

 

pozdrawiam i czekam na reakcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...